πόσο μπορούμε να αντέξουμε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 310
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197

    πόσο μπορούμε να αντέξουμε?

    καλημέρα σας τί θα λέγατε να γράφουμε εδώ πόσες μέρες/ώρες σερί δεν κάναμε υπερφαγικό/βουλιμικό? ο φίλος μου είναι βουλιμικός εδώ και χρόνια και τώρα λαμβάνει βοήθεια από έναν ειδικό, αυτός του λέει να καταγράφει τα ρεκόρ του και να σημειώνει και όταν γίνονται βουλιμικά γιατί τα κάνει έτσι ώστε να τα συζητάνε. είμαι πολύ περήφανη που έχει μειώσει τα βουλιμικά από 1 την ημέρα σε 1-2 την εβδομάδα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    λοιπόν εγώ έχω να κάνω υπερφαγικό μία ολόκληρη μέρα :bouncy: και πιστέψτε με αυτό σημαίνει πολλά για μένα...τήρησα την δίαιτα χωρίς παρασπονδίες για μία ολόκληρη μέρα :roll:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    και ως αρχικό στόχο θα βάλω το τριήμερο;) καλημέρα και καλή επιτυχία στην προσπάθεια όλων :spin:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Καλημέρα!! ΠΟλύ ωραίο topic!!
    Ας κάνω την αρχή.
    Λοιπόν, εγώ έχω να κάνω βουλιμικό από 30/05, 15 μέρες!!!
    Και υπερφαγικό από 13/06, 2 μόνο μέρες (αλλά ήταν ελαφρύ)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    πόπο μπράβο, συγχαρητήρια :bouncing: καλή συνέχεια :grin:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Originally posted by lost kitten
    πόπο μπράβο, συγχαρητήρια :bouncing: καλή συνέχεια :grin:
    Ευχαριστώ. Και να φανταστείς ότι πριν 2-3 μήνες τα βουλιμικά μου δεν ήταν 1 την ημέρα. Μπορούσαν να φτάσουν και τα 4!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    πραγματικά μου δίνεις ελπίδα γιατί ξέρω απο τον φίλο μου πόσο δύσκολο είναι να κόψεις τα βουλιμικά και οτι η χρόνια βουλιμία φέρνει απίστευτα πράγματα, εγώ με τα υπερφαγικά μου είχα καταφέρει πρόπερσι να τα σταματήσω όλο το καλοκαίρι (υποφέρω από τα 16) αλλά μετα ξανακύλησα.....ΑΛΛΑ θα τα καταφέρουμε, είμαι σίγουρη για αυτό, αργά ή γρήγορα και μετά όλα θα είναι ένα άσχημο όνειρο που πέρασε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Έτσι πιστεύω κι εγώ. Θέλει δουλειά αλλά όλα μπορούν να γίνουν. Όλα στο μυαλό μας είναι. Καλή επιτυχία και σ'εσένα και στο φίλο σου. Όλα θα πάνε καλά

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    καλημερα,
    νομιζω πως ειναι στο χερι μας να φτασουμε το στοχο μας αρκει να το θελουμε ..

    χθες το βραδυ γυρνοντας απο την βολτουλα μου με την μαμα μου ( εχει ερθει να με δει") πεινασε και λυγουρευτηκε γυρο ..
    πηρε λοιπον μια μεριδα για το σπιτι .. και ενω καθομασταν στο μπαλκονι και ετρωγε δεν αγγιξα ουτε μια μπουκια..
    μαλιστα η καημενη μου ελεγε αχ βρε ζωουλα μου εσυ κανεις διαιτα και εγω τρωω γυρο να παω μεσα να τον φαω?

    χαχα ελα βρε μαμα της ελεγα ηρεμησε.. απλα δεν θελω να φαω ,,, γιατι και να φαω τι θα καταλαβω? θα χαλασω και σημερα το προγραμμα μου οπως εκανα το τριημερο και θα παω ακομη πιο πισω ..
    το να φαω μια μπουκια δεν θα μου προσφερει τπτ παρα μονο θερμιδες ... και αρκεστικα στο γιαουρτακι μου με τα φρουτα και ενα κριτσινι αδιαφοροντας για το τι τρωει ....

    και ολα αυτα γιατι θελω να γινω επιτελους ετσι οπως με εχω φανταστει ... μου το χρσταω!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    Μπράβο Ζωίτσα. Χίλια μπράβο!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    Originally posted by zwhtsa
    καλημερα,
    νομιζω πως ειναι στο χερι μας να φτασουμε το στοχο μας αρκει να το θελουμε ..

    χθες το βραδυ γυρνοντας απο την βολτουλα μου με την μαμα μου ( εχει ερθει να με δει") πεινασε και λυγουρευτηκε γυρο ..
    πηρε λοιπον μια μεριδα για το σπιτι .. και ενω καθομασταν στο μπαλκονι και ετρωγε δεν αγγιξα ουτε μια μπουκια..
    μαλιστα η καημενη μου ελεγε αχ βρε ζωουλα μου εσυ κανεις διαιτα και εγω τρωω γυρο να παω μεσα να τον φαω?

    χαχα ελα βρε μαμα της ελεγα ηρεμησε.. απλα δεν θελω να φαω ,,, γιατι και να φαω τι θα καταλαβω? θα χαλασω και σημερα το προγραμμα μου οπως εκανα το τριημερο και θα παω ακομη πιο πισω ..
    το να φαω μια μπουκια δεν θα μου προσφερει τπτ παρα μονο θερμιδες ... και αρκεστικα στο γιαουρτακι μου με τα φρουτα και ενα κριτσινι αδιαφοροντας για το τι τρωει ....

    και ολα αυτα γιατι θελω να γινω επιτελους ετσι οπως με εχω φανταστει ... μου το χρσταω!



    Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!!!!!!!!

    Αυτό προσπαθώ να αλλάξω κ εγώ γιατί σε μια ανάλογη περίπτωση θα έτρωγα, αλλά θα έτρωγα κ΄ άλλα σκεπτόμενη αφού την χάλασα ας φάω κ αυτό κ το άλλο κ από αύριο πάλι δίαιτα!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    προσπαθω να αλλαξω το τροπο που σκεφτομαι .. δεν κανω στερητικες διαιτες .. αλλα ουσιαστικα ενα ελευθερο προγραμμα μεσα σε καποια πλαισια ομως .... δλδ. .. προτιμω να ειμαι πρωι και μεσημερι με γιαουρτακι και φρουτα και να εχω ενα ελευθερο γευμα αργα το απογευμα .. το οποιο δεν θα ξεπερνα τις 600 θερμιδες...

    αφηνω ομως τον εαυτο μου να κανει παρασπονδιες που και που μιας και μετα απο πολυ καιρο μη πω χρονια καταφερα να τον κοντρολαρω και να μπορω να συνεχιζ την διαιτα μου την επομενη μερα και οχι να με παιρνει η κατρακιλα ..

    γι αυτο και χθες δεν εφαγα απο το φαγητο της μαμας ,..γιατι ειχα κανει τις παρασπονδιες μου το σκ .. ευχαριστηθηκα πιτουλα σπιτικη, γλυκακια , και φαγητακια ..
    και μια ειχε ερθει η επομενη μερα που ακολουθουσα ξανα το προγραμμα μου ..

  13. #13
    γεια σας κοριτσια!!!δεν ξερω αν βοηθαει πραγματικα αυτο η οχι αλλα ας το δουμε σαν ενα παιχνιδι!!!!λοιπον,εγω εχω να κανω βουλιμικο απο 6 η 7 μαιου και υπερφαγικο απο την κυριακη το μεσημερι,δηλαδη μονο 3 μερες...αλλα δεν πειραζει!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    γεια σου:blush: και γώ σαν παιχνίδι λέω να το δούμε, μικροί στόχοι και επιτεύγματα για να παίρνουμε κουράγιο:roll: μπράβο σου πάντως και καλή συνέχεια:bigsmile:

  15. #15
    ευχαριστω πολυυυ ..και σε σενα καλη συνεχεια!!να σε ρωτησω κατι,ελπιζω να μην ειναι αδιακριτο....ποσο δυσκολο ειναι οχι μονο να εχεις να αντιμετωπισεις το δικο σου προβλημα ,αλλα να εχεισ και ενα αγορι με ακομα σοβαροτερο??πραγματικα μπραβω σου που τα καταφερνεις!!!

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •