ολικη πτυχωση στομαχου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 62 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 920
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    16
    Τζενάκι, χίλιες ευχές κι από μένα κοριτσάκι!
    Σήμερα είναι σα να ξαναγεννιέσαι και μπορείς να φτιάξεις τη ζωή σου όσο όμορφη εσύ τη θέλεις.
    Να είσαι δυνατή και αισιόδοξη και όλα θα πάνε τέλεια! Φιλάκια!

    Μητσάρα, άντε κι εσύ γρήγορα με το καλό!

    Παιδιά αν μάθει κανείς κάτι για τη Τζένη ας μας πει.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    6
    Καλησπέρα, ειμαι νέο μέλος και ονομάζομαι Ελένη. Είμαι 1,64 και ζυγίζω 95 κιλά...
    Διάβασα τις δημοσιευσεις σας και θα ήθελα να ευχηθώ αρχικά ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ στο Τζενάκι και καλή ανάρρωση να έχει!!! και έπειτα και στον Μητσάρα που δεν αργεί να ακολουθήσει....Να σας πανε ολα καλά παιδιά απο τα βαθη της καρδιάς μου..!!
    Ενδιαφέρομαι να κάνω κ εγω το "μανίκι" ή την "πτύχωση" και αυτός ήταν και ο λόγος που επισκέφτηκα γνωστό ιατρό στο ιατρείο του στην Αθήνα. Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά..."Εχει ρίσκο..."όπως χαρακτιριστηκα μου είπε.."εσύ πόσο διαθετιμένη είσαι να ρισκάρεις?" Πρωτού αποφασίσω τελικά τι θα κάνω....πρέπει πρωτα να αποφασίσω ποσο ρίσκο ειμαι διαθετιμενη να παρω....Οσο αφορά την πτύχωση...ειναι ακόμα σε πειραματικο στάδιο....δεν έχουμε στατιστικες ...μιας και εφαρμόζετε λιγους μήνες..αρα δεν μπορουμε να ξέρουμε επιπλοκες και αποτελεσματικοτητα....Οσο αφορα το μανικι υπάρχει πιθανοτητα 2,4% στο χειρ/ιο και αλλο ενα 6% τις πρωτες 15 μερες.....

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    16
    Καλημέρα NOMORE καλωσήρθες στην παρέα μας. .Καλή επιτυχία να έχεις σε ότι αποφασίσεις. Να ξέρεις μόνο ότι τίποτα δε γίνεται με μαγικό τρόπο όλα χρειάζονται προσπάθεια. Θα σου πρότεινα να κάνεις μια προσπάθεια με όλα τα παιδιά εδώ ίσως είναι ένα γερό κίνητρο το ότι δεν είσαι μόνη σου και ίσως τελικά τα καταφέρεις χωρίς εγχείρηση όπως πολλοί εδώ μέσα. Διάβασε τα post ενημερώσου και αν καταλήξεις σε επέμβαση να είσαι σίγουρη ότι είναι αυτό που ταιριάζει σε σένα. Χαλάρωσε και μη βιαστείς να πάρεις αποφάσεις. Σίγουρα εδώ μέσα θα βρεις λύση και συμπαράσταση. Φιλάκια!

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    6
    Σε ευχαριστώ πολύ faye! Eίναι πολύ ευγενικό εκ μερους σου! :-)

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    16
    Ολοι στον ίδιο αγώνα είμαστε καλή μου μη νομίζεις. Και ξέρεις τί λέω? Αν έστω και ένας εδώ μέσα τα έχει καταφέρει, ε τότε μπορώ κι εγώ κι εσύ και όλοι μας!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς σε βρίσκουμε,Ελένη!
    Κάθε επέμβαση ενέχει κινδύνους,ακόμα και η πιο απλή...
    Απλά νιώθεις άλλη ευθύνη αν είναι επέμβαση επιλογής(καλή ώρα,οι βαριατρικές) ή ανάγκης.
    Τα κιλά σου δεν είναι τόσα πολλά και ξέρεις πως άτομα με δεκάδες περισσότερα έχουν καταφέρει με διατροφή και άσκηση ν'αδυνατίσουν!
    Το θέμα είναι πώς νιώθεις εσύ!Κατά πόσο θεωρείς πως έχεις εξαντλήσει τα περιθώρια σου σε προσπάθειες απώλειας βάρους,
    κατά πόσο ψυχολογικά νιώθεις πως δεν έχεις αποθέματα να συνεχίσεις...Πάρε το χρόνο σου και ζύγισε τα όλα πριν αποφασίσεις.
    Κι εγώ βέβαια ελπίζω τώρα που μας βρήκες να λάβεις έμπνευση και στήριξη,που θα σε βοηθήσει να κάνεις άλλη μια καλή προσπάθεια!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΤΖΕΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΗΗΗΗΗΗ
    Πώς είσαι;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    παιδια ηρθα
    και ειμαι καλα
    πολυ καλα
    ηταν πολυ ευκολο
    μεσα σε 3 ωρες περπατουσα
    δεν πονεσα σχεδον καθολου
    οι γιατροι αψογοι
    τι να σας πω αλλο
    περιμενω τα κιλα να πεσουν

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    mitsaras οταν θα πας πες οτι ειμαστε φιλαρακια
    πες απο τη ευγενια απ τη λαρισα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    να μας λες την προοδο σου τζενη..αντε ωραια ποιος σε πιανει τωρα..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς γύρισες σπίτι σου,Τζενάκι!
    ʼντε,πάει κι αυτό και μάλιστα αρκετά ανώδυνα απ'ό,τι λες...
    Τώρα,φαντάζομαι,είσαι στα υργά...μετά αλεσμένα...
    Σίγουρα θα φύγουν κάποια κιλάκια τις πρώτες αυτές μέρες...
    Καλή ανάρρωση και προσεκτικά πολύ τώρα,ε;
    Φιλάκια

    Μητσάρα,μπαίνεις-βγαίνεις,ένα "γειά" δε λες...καλάααααα

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    6
    Σε ευχαριστώ Nadine...Για μενα τα κιλά εινα αρκετά...Νιώθω...χάλια...Αποφ� �σισα να κανω τις εξατάσεις που χρειάζονται για να κάνω τον Απρίλιο το μανίκι και συγχρόνως να κάνω άλλη μια προσπάθεια να αδυνατίσω...Λόγω εργασίας δεν θα μπορέσω να κάνω την επέμβαση πριν από το Πάσχα...οπότε μου μένει αρκετός χρόνος να αποφασίσω εαν αυτή η κίνηση μου θα ειναι και η σωστή ...και πάνω από όλα να προσπαθήσω για αποτέλεσματα...Ο καιρός θα δείξει....

    Τζενάκι, Μπράβοοοο!! Καλή ανάρρωση και καλά αποτελέσματα!!!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Νομίζω αυτή η λύση τα συνδιάζει όλα...ας γίνει ό,τι θα ήταν το καλύτερο για σένα!
    Μία μόνο διευκρίνηση:δεν είχα πρόθεση να υποτιμήσω το πώς νιώθεις εσύ για τα κιλά σου,
    αλλά να τονίσω πως είναι νούμερο οριακό για επέμβαση κι ότι χάνονται και χωρίς αυτή...
    Ήθελα να σε κάνω να πιστέψεις πως δεν είσαι υποχρεωμένη να κάνεις κάτι που φοβάσαι
    γιατί δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα κι ότι αν το θελήσεις θα τα καταφέρεις και χωρίς αυτή.
    Καλή δύναμη στην προσπάθεια σου!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    τζένη εύχομαι τα καλύτερα στην προσπάθεια σου!!!! χχχ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ευχαριστω πολυ παιδια
    η συμπαρασταση σας ηταν για μενα απαραιτητη
    ηθελα πολυ να γυρισω για να σας τα γραψω
    τωρα ειμαι με υργα οπως προανεφερε και το ναντινακι
    μετα 15 μερες αλεσμενα και μετα 15 μερες φαγητο ελαφρυ
    θα δειξει
    προς το παρον καθομαι στ αυγα μου
    φιλακια

Page 3 of 62 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •