ολικη πτυχωση στομαχου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 62 1231151 ... LastLast
Results 1 to 15 of 920
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537

    ολικη πτυχωση στομαχου

    καινουργια εγχειρηση παχησαρκιας
    χωρις κοψιμο χωρις δακτυλιο
    και αρκετα οικονομικη

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    athens
    Posts
    27
    Τζενη ειμαι νεοσ στο τοπικ και ειμαι απο κοντ αστην μεθοδο αυτή. Την αλλη ευδομαδα εχω ραντεβου με το γιατρο και μαλλον για εκει παμε. Μηπως ξερεις κατι εχτρα απο την προμεντικα την σελιδα σε επίπεδο πληροφορησης?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    συναντηθηκα με γιατρο στη θεσαλονικη
    οι επεμβασεις γινονται στη Βιοκλινικη
    εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενη με τις απαντησεις που πηρα απο το γιατρο
    μου ειπε για το δακτυλιο οτι παρουσιαζει επιπλοκες σε πολλους και για το γαστρικο μανικι οτι ειναι το ιδιο περιπου αλλα με περισοτερες μερες νοσηλιας και με μια επιπλοκη μερικες φορες που παροσιαζεται διαφυγη στη ραφη του στομαχου πραγμα το οποιο μπορει να επιβραδινει την αναρωση
    λαμβανοντας υπ οψιν και την τιμη πηρα την αποφαση
    και θα προχωρησω μετα τις γιορτες
    περισσοτερα στο επομενο σταδιο

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    athens
    Posts
    27
    Τζένη καλημέρα. Την Δευτέρα 15/12 έχω ραντεβού με γιατρό (από τα πλέον γνωστά ονόματα) στην Αθήνα για πρώτο ραντεβού και πλήρη ενημέρωση και μετά τις γιορτές θα γίνει το "χτύπημα του αιώνα". Κάτι είπες για "τιμή", πέσμου σε παρακαλώ τι ζήτησε επι συνόλου εξόδων (όλο το πακέτο)?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    στο σαιτ ειδα για 5500
    εσενα τι σου ειπε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    κι εγω για μετα τις γιωρτες λεω και αθηνα επισης
    γιατι στη θεσαλονικη φαινεται οτι εχουν μαυρα μεσανυχτα
    λες να το κανουμε παρεα?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    athens
    Posts
    27
    Στις 15 θα μου τα πει όλα αναλυτικά. Αντε να δουμε τι θα γινει. Μηπως υπάρχουν κάπου ΄περισσότερες πληροφορίες εκτος από την σελίδα του κ. Σκρέκα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    δεν εχω βρει καπου αλλου σε ελληνικο σαιτ
    αλλα ειδα κατι αρθρα σε αγγλικα
    ταιδια λενε
    ειναι νεα μεθοδος
    εκεινο παντος που μου ειπε ο γιατρος 3 φορες ειναι οτι συνδιαζει τα θετικα του sleeve χωρις να εχει τα αρνητικα του

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Πάντως,παιδιά,κι εγώ το σκέφτομαι σοβαρά...
    Ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό κι εγώ είμαι αρκετά επιφυλακτική πλέον με αυτού του είδους τις επεμβάσεις...
    Θα μιλήσω με τον γιατρό μου,που μου τοποθέτησε δακτύλιο,να μου πει τη γνώμη του και θα σας ενημερώσω κι εγώ...
    Μακάρι να είναι η λύση για όλους εμάς που για κάποιον λόγο δεν τα καταφέρνουμε μόνοι μας...
    Βέβαια δε γνωρίζω αν το βάρος έχει σημασία...Του Μητσάρα δεν το ξέρω,της Τζένης μου φαίνεται λίγο,το δικό μου πολύ...
    Τέλος πάντων..θα ενημερωθούμε όλοι και θα παραθέσουμε εδώ τις πληροφορίες μας...
    Να είστε όλοι καλά!Καλή δύναμη σε ό,τι κάνετε!Φιλιά!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    NADINEAKI
    ο γιατρος μου ειπε πως την εχουν κανει και σε ατομο με 170 κιλα με πολυ καλα αποτελεσματα
    αποδιδει σαν το σλιβ αλλα χωρις την γαστεκτομη που μπορει να προκαλεσει διαροες λογο της οχι αμεσης αποματαστασης της τομης του στομαχιου
    δηλαδη να βγαινουν απο το στομαχι υγρα απο μικρη χαραμαδα που μπορει να μην θρεψει αμεσως μετα το χειρουργειο και να χρειαστει να μεινει κανεις στο νοσοκομειο πιο πολυ απ οτι προβλεπεται
    ειδωμεν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by mitsaras
    Στις 15 θα μου τα πει όλα αναλυτικά. Αντε να δουμε τι θα γινει.
    Μητσάρα,πώς πήγε το ραντεβού σου;Ποιά είναι τα νέα σου;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    athens
    Posts
    27
    Τελικά το ραντεβου μετατέθεικε και έγινε χτες το βράδυ. Ο κ. **** στον οποίο και πήγα για πρώτη φορά, μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων. Φοβερός επαγγελματίας, αλλά πάνω απ΄ολα άνθρωπος. Τώρα όσον αφορά την επέμβαση: όπως αναφέρεται και στην σελίδα του είναι ίδια με την γαστρεκτομή, αλλά δεν αφαιρείται τίποτα, απλά το στομάχι φοδράρεται και συγκρατήται με ραμματα εξωτερικά. Ουσιαστικά γίνεται πια ¨πιέτα¨. 1 μερα παραμονή και αυτό ήταν. Η μόνη επίπλοκή, στην ουσία δεν είναι επιπλοκή, ελάχιστες ζαλάδες τις πρώτες 5-6 μέρες. Για 10-13 μερες μόνο υδαρές τροφές και μετά κανονικα όλες οι τροφές.

    Μου έδωσε τις εξετάσεις οι οποίες πιο διεξοδικές δεν μπορεί να είναι. Μετά τις γιορτές γίνονται οι εξετάσεις και αμέσως μετά εισαγωγή.

    Όλο το μυστικό είναι στην διατροφή, δηλαδή με έξυπνες και σωστές επιλογές φτάνεις αρκετά εύκολα στο επιθημητό αποτέλεσμα όπως θα έφτανες και με το μανίκι.

    αυτά ήταν τα πιο ενδιαφέροντα σημεία τωρα απο δω και πέρα βλέπουμε...
    Last edited by Aeon; 14-06-2018 at 19:13.

  14. #14
    π μπορω να βρω πληροφοριες στα ελληνικα για την ολικη πτυχωση?????

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537

Page 1 of 62 1231151 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •