-20 κιλά σε 23 ημέρες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    42

    -20 κιλά σε 23 ημέρες

    Μια χημική δίαιτα που υπόσχεται θεαματικά αποτελέσματα! Λάβετε υπόψη ότι η δίαιτα μπορεί να επαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα και αφού κάθε φορά μεσολαβεί χρόνος τουλάχιστον δέκα ημερών, στη διάρκεια των οποίων θα ακολουθείτε ένα πρόγραμμα συντήρησης.
    Η δίαιτα διαρκεί 23 ημέρες και μπορείτε να χάσετε μέχρι 20 κιλά.

    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΙΤΑΣ

    1η Hμέρα
    Mακαρόνια ολικής άλεσης με μια κουταλιά λάδι και τυρί χαμηλών λιπαρών

    2η Hμέρα
    Ρύζι μαύρο με μια κουταλιά λάδι με τυρί χαμηλών λιπαρών

    3η, 4η και 5η Hμέρα
    Mπιφτέκια ψητά (χωρίς ψωμί) και σαλάτα εποχής με μια κουταλιά λάδι

    6η, 7η και 8η Hμέρα
    Mπριζόλα μοσχάρι και σαλάτα εποχής με μια κουταλιά λάδι

    9η, 10η και 11η Hμέρα
    Ψητό κοτόπουλο (χωρίς πέτσα) και σαλάτα εποχής με μια κουταλιά λάδι

    12η και 13η Hμέρα
    Πατάτες τηγανητές και σαλάτα εποχής με μια κουταλιά λάδι

    14η και 15η Hμέρα
    Mοσχάρι ψητό κατσαρόλας (χωρίς σάλτσα) και σαλάτα εποχής

    16η και 17η Hμέρα
    Bραστά λαχανικά της αρεσκείας σας με μια κουταλιά λάδι και λεμόνι

    18η και 19η Hμέρα
    Σαλάτα εποχής

    20ή και 21η Hμέρα
    Φρούτα εποχής (εκτός από μπανάνες).
    Φτιάξτε μια δροσερή φρουτοσαλάτα με μια ποικιλία φρούτων εποχής!

    22η Ημέρα
    Γιαούρτι 2% και ρύζι μαύρο

    23η Ημέρα
    Ένα γλυκό της αρεσκεία σας



    Κανόνες Δίαιτας
    - Κατά την διάρκεια της δίαιτας καταναλώνετε καθημερινά 8-12 ποτήρια νερό. Μερικά ποτήρια υγρών ΅πορούν να αντικατασταθούν από φυσικούς χυ΅ούς φρούτων, λαχανικών, τσάι, λουίζα (η λουίζα βοηθά στην αύξηση του ρυθμού του μεταβολισμού, στη ρύθμιση της όρεξης και στη διούρηση - γι? αυτό και είναι μια καλή επιλογή για όσους ταλαιπωρούνται από κατακράτηση υγρών. Δοσολογία : Eτοιμάζετε έγχυμα βάζοντας μέχρι 3 κουταλάκια σε 1 φλιτζάνι νερό.) ή οποιοδήποτε άλλο βότανο της αρεσκείας σας.

    - Κατά τη διάρκεια της δίαιτας, για να βοηθήσετε τον οργανισμό σας και να ενεργοποίησετε τον μεταβολισμό σας καταναλώστε το "Κοκτέιλ ενεργοποίησης μεταβολισμού και εξάλειψης του λίπους" (δείτε την συνταγή εδώ).

    - Στα φαγητά και στις σαλάτες επιτρέπεται: φρέσκα μυρωδικά, μια κουταλιά λάδι, ελάχιστο αλάτι, ξύδι και λεμόνι.

    - Επιτρέπεται ο καφές με 1/4 κουταλάκι κανέλα που βοηθάει στην ενεργοποίηση του μεταβολισμού. Σε περίπτωση που τον πίνετε με γάλα προτιμήστε γάλα με χαμηλά λιπαρά.

    - Το πρωί με άδειο στομάχι να πίνετε ένα ποτήρι χλυαρό νερό με δυο κουταλιές φρέσκο χυμό λεμονιού, βοηθάει στην ενεργοποίηση του μεταβολισμού.

    - Δεν επιτρέπεται η ζάχαρη ή γλυκαντικό σε σκόνη.

    - Το τελευταίο γεύμα πρέπει να είναι το αργότερο στις 7 το απόγευμα.

    - Πρέπει να τηρείται το τετράωρο ανάμεσα στα γεύματα.

    - Κατα την διάρκεια της δίαιτας να αποφεύγεται την κατανάλωση αλκοόλ και αναψυκτικών.

    - Μπορείτε να τρώτε όση ποσότητα θέλετε από τα φαγητά που ορίζει η δίαιτα.

    Μετά το τέλος της δίαιτας ακολουθήστε ένα ισορροπημένο και υγιεινό διατροφικό πρόγραμμα.

    πηγή http://www.enter2life.gr/diaita-diat...23-imeres.html

    διαβάστε τα σχόλια από όσους την ακολούθησαν... η δίαιτα έχει αποτελέσματα!!!
    :starhit::starhit:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Τι αηδίες είναι αυτές πάλι; Διαγράψτε το παρακαλώ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Με ποια λογικη ειναι χημικη; βλεπω υδατανθρακα και πολυ μαλιστα, φρουκτοζη αρκετη, με τα λαχανικα.. χωρις περιορισμο... παλι δεν υπαρχει ελεγχος υδατανθρακων.

    Εξηγει καθολου με τι βαση δρα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    τη μονοφαγια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    λοιπον εχω μια φιλη που την κανει αυτην την αηδια (σορρυ ευαγγελια αλλα ολες τις χημικες, αηδιες τις θεωρω, όχι μονο αυτην)αλλα για 7 μερες νομιζω , χανει σε 1 βδομαδα 6 κιλά, σταματαει λιγο, και μετά την ξανακανει χανει αλλα 6 (συνολο 12) τα κραταει για 1 μηνα κ τα ξαναπαιρνει... κι αυτο γινεται εδω και 4-5 χρονια.... γιατι συνεχιζει? ειναι λεει ανυπομονη κ δεν μπορει να περιμενει.....τι να πω.... γενικα τις χημικες δεν τις εχω σε υποληψη, ασε που αν -λεμε αν- εχεις τελικα το επιθυμητο αποτελεσμα, δεν θελω να φανταζομαι με τι κοστος......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    αυτή η "ηλίθια" δίαιτα (δίαιτα δεν είναι αλλά τεσπά) κυκλοφορεί εδώ και μία εικοσαετία τουλάχιστον,ήμουν νια και γέρασα!!! δεν ξέρω κανέναν μα κανέναν που να την έκανε να έχασε κιλά και να τα διατήρησε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    κ επειδη θα θυμηθω τη συζητηση των τελευταιων ημερων, να υπενθυμισω οτι η Εαγγελια εχει υψος 1,75 κ βαρος 60 κιλα (εκτος αν εχει χασει αλλα 20 μ αυτη τη διαιτα τωρα κ ειναι 40 κιλα).

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    καπου χαθηκα... τι σχεση εχει το υψος και βαρος της ευαγγελιας με τη διαιτα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by filipparas
    Τι αηδίες είναι αυτές πάλι; Διαγράψτε το παρακαλώ...
    θα συμφωνησω με 1ο μισο.

    με το 2ο μισο οχι, γιατι με αυτη τη λογικη θα σβηναμε το μισο φορουμ.

    ευστοχο ποστ, σμαρτ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    478
    Εκτος απο την επιθεση, υπαρχει και ο διαλογος παιδια.

    Η Ευαγγελια και η καθε Ευαγγελια, ενδεχεται να μην εχει εντρυφησει τοσο στο θεμα της διατροφης. Δε θα ηταν καλυτερα να της εξηγησει καποιος το γιατι τετοιους ειδους διαιτες ειναι ανθυγιεινες και να γινει μια νορμαλ συζητηση;

    Βρισκομαστε σε ενα φορουμ
    αλληλοβοηθειας η εχω χασει καποιο επεισοδιο;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    110
    "...
    23η Ημέρα
    Ένα γλυκό της αρεσκεία σας
    ..."

    uzzled:
    :lol::lol::lol::lol::lol:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    110
    fae!_prits_ έχεις δίκιο - sorry για το παραπάνω μου post, αλλά έμεινα στην 23η μέρα και την επιλογή ενός γλυκού (-ων) για όοοοολη την μέρα... Γενικά ο οργανισμός μας πρέπει να τρέφεται πιστεύω από όοολες τις ομάδες των τροφών σε κατάλληλα αντίστοιχη αναλογία, ώστε να παίρνει όλα τα στοιχεία που του είναι απαραίτητα για τις δραστηριότητές μας καθόλη την διάρκεια της ημέρας. Και φυσικά σημαντικό ρόλο στην προσπάθειά μας για να φτάσουμε και να διατηρήσουμε το επιθυμητό / σωστό μας βάρος παίζει και η άσκηση. Από την άλλη δεν είμαι ούτε γιατρός, ούτε διαιτολόγος - διατροφολόγος, αλλά πιστεύω ότι καλύτερο είναι να ακολουθούμε μια σωστή - ισορροπημένη διατροφή - να μπούμε σιγά σιγά σε έναν τέτοιο δρόμο, και όχι κάνοντας κάποια ειδικά τέτοιας μορφής "δίαιτα" καθώς έχει χιλιοαναφερθεί σε άλλα topics αυτού του forum, πόσο κακό κάνουν στον οργανισμό μας τέτοιες διατροφικές συμπεριφορές. Αυτά από εμένα... :duh:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    478
    Originally posted by pumyra
    "...
    23η Ημέρα
    Ένα γλυκό της αρεσκεία σας
    ..."

    uzzled:
    :lol::lol::lol::lol::lol:
    Η συγκεκριμενη διατροφη δεν στεκει οκ. Το θεμα μου δεν ηταν αυτο, αλλα ο τροπος με τον οποιο επικοινωνησαμε το γεγονος στην Ευαγγελια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    197
    20 κιλά ? μονοφαγία? τι να σας πώ πάντως μία συμφοιτήτρια μου σε ενάμιση μήνα έχασε 13 κιλά τρώγοντας 1 κουλούρι θεσσαλονίκης κάθε πρωί και κάνοντας ποδήλατο όλη μέρα.....εγώ πάντως εκτός από την εμφάνιση θέλω να είμαι και να νοιώθω υγειής, και αυτό το πράγμα μόνο υγειές, άσε που μετά δεν μπορούσε να βάλει μπουκιά στο στόμα της, μετά τα έβγαζε. ασε που θα τα βάλει και όλα πίσω, αφού δεν έχει μάθει στην υγειηνή διατροφή, τρώει ότι νανε. τέλος πάντων προτιμώ να τα χάσω σε 5 χρόνια ή να μην τα χάσω καθόλου από το να πέφτω κάτω από την αδυναμία και να μου κοπεί και η περίοδος ....να τα βράσω τα παραπανίσια κιλά αν δεν μπορώ να βγώ μια βόλτα για να μην σοριαστώ στο πεζοδρόμιο. για μένα η καλύτερη διατροφή είναι η μεσογειακή και η καλύτερη δίαιτα τα μικρά συχνά γεύματα, η ελαχιστοποίηση των γλυκών, λίγη γυμναστική και πολύ βόλτα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    478
    Originally posted by pumyra
    fae!_prits_ έχεις δίκιο - sorry για το παραπάνω μου post, αλλά έμεινα στην 23η μέρα και την επιλογή ενός γλυκού (-ων) για όοοοολη την μέρα... Γενικά ο οργανισμός μας πρέπει να τρέφεται πιστεύω από όοολες τις ομάδες των τροφών σε κατάλληλα αντίστοιχη αναλογία, ώστε να παίρνει όλα τα στοιχεία που του είναι απαραίτητα για τις δραστηριότητές μας καθόλη την διάρκεια της ημέρας. Και φυσικά σημαντικό ρόλο στην προσπάθειά μας για να φτάσουμε και να διατηρήσουμε το επιθυμητό / σωστό μας βάρος παίζει και η άσκηση. Από την άλλη δεν είμαι ούτε γιατρός, ούτε διαιτολόγος - διατροφολόγος, αλλά πιστεύω ότι καλύτερο είναι να ακολουθούμε μια σωστή - ισορροπημένη διατροφή - να μπούμε σιγά σιγά σε έναν τέτοιο δρόμο, και όχι κάνοντας κάποια ειδικά τέτοιας μορφής "δίαιτα" καθώς έχει χιλιοαναφερθεί σε άλλα topics αυτού του forum, πόσο κακό κάνουν στον οργανισμό μας τέτοιες διατροφικές συμπεριφορές. Αυτά από εμένα... :duh:
    τοσο απλα, end of story.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •