ποιό είναι το απωθημένο σας ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 139
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811

    ποιό είναι το απωθημένο σας ;

    ολοι εχουμε ενα... η και παραπανω απωθημενα
    πρωσοπικα να σας πω την αληθεια με το βαρος που ειχα, ηταν αρκετα, για μερικους ισως τα πιο απλα και καθημερινα, για μενα φανταζαν απιαστα ομως.. οπως το να παω για ενα καφε εξω χωρις να με νοιαζει τι καρεκλες θα εχουν και ΑΝ θα με χωρεσουν ή να κατσω σταβροποδι, αυτο δε .. τρελλο απωθημενο... πολλες θα με καταλαβουν..να παρω ενα ποδηλατο και να βολταρω να κανω καταδησεις, να παρω το διπλωμα για tattoo & piercing
    Ολα αυτα λοιπον τα εθχα βαφτισει ''απωθημενα'' γιατι παντα μεσα μου πιστευα οτι δεν θα γινουν ποτε πραγματικοτητα λογω κιλων.Εκλεινα τα ματια και ονειρευομουν οτι καθομαι σταβροποδι! οτι πηγαινω για ψωνια με το ποδηλατο! οτι καω καταδυσεις!
    εκανα ονειρα να γινω μανουλα, νομιζα οτι δεν θα το καταφερω ποτε, εκανα ''σχεδια'' πως θα ειμαστε οι 3 μας κλπ.
    ετουτη τη στιγμη που γραφω, εχω ανατριχιασει και εχω συγκινηθει γιατι με κοπο και θεληση ολα τα παραπανω εγιναν πραγματικοτητα, τα πιο τρελλα μου ονειρα και απωθημενα εγιναν πραγματικοτητα. τωρα πλεον κλεινω τα ματια ονειρευομαι την πραγματικοτητα μου, και χαμογελαω, πολλες φορες κλαιω απο χαρα μονη μου, ετσι στο ασχετο

    Λοιπον οκ εχω και πιο ''ρηχα'' απωθημενα αλλα αυτα πλεον ειναι στον αφρο, ετσι για να υπαρχει μια γλυκια προσμονη παντα, και να μην εγκαταλειπουμε τις δυναμεις μας, να υπαρχει κατα βαθος παντα ενα κινητρο, μια σπιθα, μια αγωνια βρε παιδι μου στο να παλεψουμε για εμας...

    Ποιο ειναι το δικο σας απωθημενο?
    ελατε να τα συζητησουμε να ανοιξουμε τις καρδεις μας, που ξερετε? μπορει να γινουν πραγματικοτητα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Είναι πραγματικά υπέροχο να κάνεις τα απωθημένα, τα όνειρα, το ίδιο είναι, πραγματικότητα! Θέλει κόπο, επιμονή, μα και τύχη. Γι' αυτό για πολλούς τα όνειρα είναι άπιαστα. Εννοείται ότι μιλάμε για εφικτούς στόχους, στα πλαίσια των δυνατοτήτων μας, όχι πχ, να κερδίσω τα εκατομμύρια μέσω λαχείου.
    Εγώ κάποια από τα όνειρά μου τα πραγματοποίησα, με απίστευτες θυσίες βέβαια. Τίποτα δε μου χαρίστηκε. Δεν αναφέρομαι μόνο στα κιλά, άλλωστε έχω ακόμη δρόμο μπροστά μου, αλλά σε όλα τα όνειρα που κάνει κάποιος άνθρωπος και βάζει στόχο να τα κάνει πράξη. Εγώ, επειδή δεν είμαι τυχερή, αναγκάστηκα να αγωνιστώ σκληρά. Και τα κατάφερα.
    Υπάρχει και κάτι, όμως, που θα ήθελα πάρα πολύ, αλλά δεν είναι στο χέρι μου. Να βρω ένα σύντροφο ζωής, το άλλο μου μισό. Θέλω να συνεννοούμαστε με τα μάτια, να καταλαβαίνουμε ο ένας τι θα πει ο άλλος πριν το πει, θέλω να ζήσω μαζί του πολλά πολλά χρόνια και να έχουμε μία σχέση βασισμένη στον αλληλοσεβασμό, την κατανόηση του ενός στις ανάγκες του άλλου και τη βαθιά αγάπη.
    Επειδή ξέρω ότι ζητάω πολλά, γι' αυτό και δεν με πειράζει πολύ αν δεν πραγματοποιηθεί αυτό. Θεωρώ ότι είμαι αρκετά αυτάρκης και μέχρι στιγμής δεν τα κατάφερα κι άσχημα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    76
    καλησπερα κοριτσια αχ πραγματικα χαιρομαι για σενα mitsokolo οσο δεν μπορεις να φανταστεις εχω ακριβως τα ιδια απωθημενα απλα και οχι παραλογα οπως το να παω σε μια καφετερια και να μην με νοιαζει τι καρεκλες θα εχει( αν και για μενα ειναι ρατσισμος να μην εχουν καρεκλες απεριοριστου φαρδους περιφεριας αλλα τι να πω) οπως το να παρω το ποδηλαστο και να νιωσω ελευθερηη τρεχοντας στην παραλια της θεσσαλονικης και να γινω και μια καλη μανουλα να μπορεσω να καταφερω αυτο που τοσο επιθυμω...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Ava μου νομιζω στο ειχα ξαναπει, ποτε δεν ξερεις τι καλο θα σου ξημερωσει! τι αισθηματα θα γεννηθουν αυριο
    Πιστευω οτι σε καμοια περιπτωση δεν ζητας πολλα οπως λες..επεισης ειμαι της αποψης οτι στο να βρουμε συντροφο μπορουμε να βαλουμε και μεις λιγο το χερακι μας, με τον εσωτερικο μας κοσμο και την καλη μας ψυχολογια, ολοι ξερουμε οτι αυτο βγαινει προς τα εξω και το αντιλαμβανονται και οι γυρω μας.
    Πως νιωθεις οταν βλεπεις εναν κατσουφη στο δρομο? και πως νιωθεις οταν βλεπεις καποιον να σου χαμογελαει και να σου λεει καλημερα?ειμαι σιγουρη οτι στο διαβασμα των 2 περιπτωσεων εκανες καποια γκριματσα..
    νομιζω καμια φορα τα πραγματα ειναι πιο ευκολα απ'οτι τα αντιλαμβανομαστε , πιο χαμηλα απο ενα βουνο και πιο ρυχα απο εναν βυθο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Iwanna μου με το καλο κοριτσι μου!
    ηδη εχεις ανεβει στην βαρκα και οδευεις προς τα εκει! σου ευχομαι ολοψυχα ενα καλο ταξιδι με υπομονη.... και να χαρεις ολα οσα θελεις μεσα απο την καρδια μου!:tumble:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    76
    αχ να σαι καλα mitsokolo moy σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου!!!!!!!!:kiss: οσο για σενα αυα μου πραγματικα στο ευχομαι και σε εσενα να βρεις τον συντροφο της ζωης σου!!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Ευχαριστώ κορίτσια μου!
    Ξέρω ότι αυτά είναι τυχερά. Που ξέρετε? Μπορεί να μου χαμογελάσει κάποια στιγμή η τύχη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    76
    εγω ενα πραγμα θα σου πω εμενα αυα μου μου χαμογελασε η τυχη οταν πιθστεψα και στην τυχη μου πρωτη μερα που βγηκα εξω αποντο σπιτι και ειπα εγω ειμαι και καμια αλλη τοτε γνωρισα τον αντρα μου χιχιχι και απο τοτε επαψα να μην πιστευω στο εαυτο μου........ελπιζω να καταλαβαινεις και να εχεις γρηγορα καλα νεα χιχιιχ!!!!!!!!!!:smilegrin:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Θα προσπαθήσω να κάνω εντατικά μαθήματα αυτοπεποίθησης. Να ο νέος μου στόχος! Ευχαριστώ κορίτσια, μέσα από την καρδιά μου!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    76
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: αυτο θελει εντατικα μαθηματα αυτοπεποιθησης χιχιχιχι αντε αντεεε με το καλο και θα δεις την διαφορααα!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    224
    Πάντα πίστευα ότι αν κάτι το θέλεις πολύ,αργά η γρήγορα θα γίνει.Και αυτό γιατί όλα ξεκινάνε από εμάς.Δεν πιστεύω στην τύχη,δηλαδή σε μια ''δύναμη'' που στην ουσία καθορίζει τη ζωή μας,γιατί τότε δεν θα έπρεπε να προσπαθούμε για κάτι αφού θα ήταν προδιαγεγραμμένο. Πιστεύω στη δύναμη που κρύβει ο καθένας μέσα του,και όταν βρεθεί η σωστή στιγμή,η στιγμή που γυρίζει το μυαλό και λες τέρμα πρέπει να κάνω κάτι τότε συμβαίνουν πράγματα που κάποτε σκεφτόσουν σαν άπιαστα όνειρα.Σίγουρα η ζωή έχει και τα στραβά της,αλλά και πάλι από εμάς εξαρτάται ο βαθμός που θα τα αφήσουμε να μας επηρεάσουν. Σκέφτομαι στιγμές που συμβαίνει κάτι άσχημο,και επειδή γενικά είμαι καλά δεν το παίρνω σοβαρά,και άλλες που το παραμικρό κακό μου φαίνεται βουνό.
    Όσο για απωθημένα ...πολλά!!!ʼλλα πιο επιφανειακά,πιο ρηχά,και άλλα πιο ουσιαστικά..τα περισσότερα όμως τώρα που το σκέφτομαι εξαρτώνται αποκλειστικά από εμένα.Έγώ φταίω που είναι ακόμα απωθημένα και όχι πραγματικότητα!
    Mitsokolo μου πραγματικά το θέμα που άνοιξες,και μάλιστα τη συγκεκριμένη μέρα που η διάθεση μου δεν ήταν ιδιαίτερα καλή,με έκανε να χαμογελάσω και να ξεκινήσω από σήμερα κιόλας κάποιες αλλαγές που είχα αφήσει για πολύ καιρό σε δεύτερη μοίρα.
    Ευχαριστώωω!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,811
    Cherie Μου γλυκια! χαιρομαι ιδιαιτετα που ενιωσες καλα και χαμογελασες, πολλες φορες χρειαζετε να ''τσιγκλισουμε'' λιγο το εγω μας και να παρουμε λιγο μπρος!
    ευχομαι σε ολους απο σημερα να βαλουν τις μηχανες τους να δουλεψουν πιο δυναμικα
    το αξιζουμε.. δεν το αξιζουμε?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    224
    Εννοείται!!!
    Ο καθένας αξίζει το καλύτερο για τον εαυτό του,και με βάση αυτό πρέπει να ''δουλεύουμε''.Δε μ αρέσουν οι συμβιβασμοί όταν πρόκειται για κάτι που μπορεί να αλλάξει και να μας κάνει πιο ευτυχισμένους!:bouncy:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    μιτσοκολο χαιρομαι για σενα κ για ολους οσους τα απωθημενα δεν ειανι πλεον αοωθημενα!
    στους υπολοιπους ευχομαι να περασουν στην παραπανω κατηγορια



    cherie, αλλο τυχη, αλλο μοιρα!
    η Ava δε μιλησε για μοιρα.
    μοιρα ειναι να οδηγεισαι σε κατι προδιαγεγραμμενο.
    τυχη ειναι να σε ευνοουν οι συνθηκες να κανεις αυτο που θελεις.

    κ οταν μιλωγια συνθηκες , αναφερομαι σε πολλα πραγματα!
    τοπο, χρονο, ευκαιριες κτλ

    πχ
    2 ατομα θελουν να σπουδασουν ιατρικη.

    στην οικογενεια του ενος υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα για φροντιστηρια, ιδαιτερα κ για τα εξοδα οσων χρονων σπουδων απαιτηθουν.
    στην οικογνεεια του αλλου οχι.

    τελικα κ οι δυο σπουδαζουν ιατρικη.
    και οι δυο τα καταφεραν μονοι τους, δεν ηταν στη μοιρα κανενος.
    ο ενας ηταν λιγο πιο τυχερος ομως αφου επρεπε μονο να διαβασει.
    ο αλλος επρεπε να διαβασει χωρις βοηθεια φροντιστηριου η να δουλεψει ο ιδιος για να πληρωσει τα φροντιστηρια, καθως επισης κ να δουλευει τα χρονια των σπουδων του κ παραλληλα να διαβασει.

    ε, ο ενας ηταν λιγο πιο τυχερος απο τον αλλο, οπως κ να το κανουμε!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    224
    Smart δεν απάντησα στην ʼβα με το ποστ μου,το έστειλε την ώρα που έγραφα και έτυχε να ταιριάζουν!
    Αλλά έχεις δίκιο,όπου τύχη ταιριάζει καλύτερα η λέξη μοίρα,αυτό εννοούσα anyway:roll:

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •