πήρα την σωστή απόφαση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    πήρα την σωστή απόφαση?

    Είμαι στην 2η μου μερα χωρις υπερφαγικο και χωρις να κανω εμετο επειτα απο εναν χρονο καθημερινης ταλαιπωριας. το τελευταιο βασανιστικο περιστατικο που με αρρωστησε κυριολεκτικα με εκανε να αναθεωρησω και να θελω να προσπαθησω πραγματικα για μενα.

    μου δωθηκε λοιπον η ευκαιρια να παω καπου παραλιακα για δουλεια σε ενα δωματιο με καποιες φιλες μου. απο τη μια φοβαμαι οτι αυτη η ανελευθερια κινησεων θα νιωθω οτι με πιεζει και μπορει να υποκυψω ξανα, απο την αλλη σκεφτομαι πως ειναι μια ευκαιρια να ξεφυγω, να αλλαξω παραστασεις τις οποιες εχω συνδυασει με βουλιμικα, να γεμισω το χρονο μου με κατι αλλο..

    πιστευετε οτι πηρα την σωστη αποφαση με το να παω εκει τελικα ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    ναι, πηρες την σωστη αποφαση, αλλα να ξερεςι οτι η συγκατοικηση σε σχεση και με το προβλημα και τις υποχρεωσεις της δουλειας, θα σου φερουν μεγαλο εκνευρισμο.. θα ηταν καλα να εχεις καποια στηριξη..

  3. #3
    το φοβαμαι και γω αυτο αλλα με την μια απ αυτες εχω ηδη συγκατοικησει και ηταν οκ. απο την αλλη η δουλεια εινια ευκολη και δεν θα το εχω αγχος και στο σπιτι θα ειμαι μονο για να κοιμηθω και να κανω μπανιο. εγω αυτο βλεπω ως θετικο,οτι θα μαι συνεχως εξω ειτε παραλια,ειτε δουλεια,ειτε βραδυ... νομιζω καλυτερα θα ειναι... στην πολη θα ηταν πιο δυσκολα..εχω συνδυασει καθε μου συνηθεια με το φαγητο εδω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    Πιστεύω πως η αλλαγή παραστάσεων της καθημερινότητας σου θα σε βοηθήσει πολύ!

  5. #5
    σευχαριστω , το ελπιζω. ειναι διαφορετικο να με συμβουλευει ο καθε αλλος γιατι κανεις δεν ξερει για το προβλημα μου και διαφορετικο να με συμβουλευετε εσεις.. θα προσπαθω να βρισκω τροπο να μπαινω στο φορουμ για να μαθαινω για σας και ελπιζω για να σας δινω κουραγιο.. μακαρι μια αλλαγη παραστασεων να αρκει για να δουμε λιγο αλλιως τα πραγματα.. ευχομαι το καλοκαιρακι να μας βρει πιο δυνατες απο ποτε..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •