ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    tweetaki15
    Guest

    ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ

    Σκευτηκα να ανοιξω αυτο το θεματακι παιδια για να αναφερει ο καθενας οπως το αισθανεται τι του αρεσει και τι δεν του αρεσει πανω του...εννοειται εξωτερικα και εσωτερικα...Πιστευω πως αυτο θα μας βοηθησει λεγοντας και τα θετικα του εαυτου μας εκτος απο τα αρνητικα....:smilegrin:

  2. #2
    tweetaki15
    Guest
    Αρχιζω εγω λεγοντας.....εξωτερικα πανω μου δεν μαρεσουν τα ποδια μου ¨(...ομως μαρεσει το προσωπακι μου κ τα πρασινα ματακια μου.....Εσωτερικα δεν μαρεσει που μαι ζηλιαρα και ωρες ωρες εγωιστρια κ ακομα πως εχω τρελα υπερβολικα χαμηλη αυτοεκτιμηση....Αυτο που θαυμαζω σε μενα ειναι η καλοσυνη μου που μπορω να βοηθησω ολους τους ολους και τελευταια εμενα,την ευαισθησια μου σε καποια πραγματα........κ τον δυναμισμο μου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Εξωτερικα: + τα χειλη μου, το στηθος μου, ο ποπος μου και η γενικοτερη κατανομη μου ακομα κ τωρα που ειμαι παχια.....
    - τα ποδια μου που ειναι αρκετα πιο χοντρα σε σχεση με το υπολοιπο σωμα μου και ετσι θα αργησω πολυ να βαλω κοντη φουστα....οι γαμπες μου....ειναι σαν ποδοσφαιριστη!!!!

    Εσωτερικα: + ο δυναμισμος μου, η υπευθυνοτητα μου και το οτι μπορω να σταθω και μονη μου στα ποδια μου (ανηκω στους φροντιστες οπως λεγαμε κ σε αλλο ποστ;) )
    - πολλες φορες κρινω αυστηρα τους αλλους, κατι που κανω και με τον εαυτο μου.... γενικα εχω πολυ μεγαλες προσδοκιες απο τους γυρω μου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    538
    εξωτερικα σιχαινομαι - το στομαχι μου, τα μπουτια μου, ο ποπός μου.
    μου αρεσει το προσωπο μου, οτι μικροδειχνω (λενε) οι γαμπες μου

    εσωτερικα σιχαινομαι - οτι θυμωνω ευκολα, πληγωνομαι λογω υπερβολικης ευαισθησιας, οτι ξεσπω στο φαγητο, οτι ειμαι κολλημενη συντηρητικη οτι συνεχεια σκεφτομαι πως περνανε τα χρονια , οτι ειμαι σπαταλη κα πολλα....

    μου αρεσει - οτι αγαπαω με παθος (οχι μονο ερωτικα - π.χ τα παιδια μου κλαιω απο χαρα οταν τα σκεφτομαι )
    οτι συγχωρω παρα πολυ γρηγορα (στο δευτερολεπτο)
    οτι ειμαι ειλικρινης ΠΑΝΤΑ , οτι θα πω ΠΑΝΤΑ αυτο που εχω στο μυαλο μου (μηπως ειναι στα ελαττωματα ?)

    φιλια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    εξωτερικα σ αυτη τη φαση δεν μου αρεσει τπτ απ το σωμα μου ! εχω αδυνατισει πολυ και η χαλαρωση κανει παρτυ ! αλλα με τον καιρο θα φτιαξουν ! ( ελπιζω ) ---- μπορω να πω ομως πως μ αρεσει πολυ το προσωπο μου ! με θεωρω πολυ ομορφη κοπελα !
    εσωτερικα μου αρεσει που ειμαι αποφασιστικη, οταν βαζω στοχους κανω τα παντα για να το πετυχω, η αισιοδοξια μου ! ακομα και στις πολυ δυσκολες στιγμες που εχω περασει εβλεπα τα παντα θετικα

    δεν μου αρεσει που ειμαι ζηλιαρα, σπαταλη και απογοητευομαι πολυ ευκολα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by xristinakalb
    εξωτερικα σ αυτη τη φαση δεν μου αρεσει τπτ απ το σωμα μου ! εχω αδυνατισει πολυ και η χαλαρωση κανει παρτυ ! αλλα με τον καιρο θα φτιαξουν ! ( ελπιζω ) ---- μπορω να πω ομως πως μ αρεσει πολυ το προσωπο μου ! με θεωρω πολυ ομορφη κοπελα !
    εσωτερικα μου αρεσει που ειμαι αποφασιστικη, οταν βαζω στοχους κανω τα παντα για να το πετυχω, η αισιοδοξια μου ! ακομα και στις πολυ δυσκολες στιγμες που εχω περασει εβλεπα τα παντα θετικα

    δεν μου αρεσει που ειμαι ζηλιαρα, σπαταλη και απογοητευομαι πολυ ευκολα !
    θα σε κανω να νιωσεις καλυτερα αν σου πω οτι παλιοτερα που ειχα χασει 15 κιλα και ημουν στην ηλικια σου το σωμα μου ειχε νερουλιασει οσο δεν παει αλλα μολις σταθεροποιηθηκαν τα κιλα σε 3 μηνες ημουν παλι το ιδιο σφιχτη οσο πριν??κ να σου πω οτι εγω χαιρομαι απιστευτα τωρα που βλεπω παλι οτι νερουλιαζω γτ σημαινει οτι το σωμα μου δεν αποθηκευει λιπος αλλα διασπα κ ειναι ετοιμο να αποβαλει....μολις σταθεροποιησεις τα κιλα σου σε 2-3 μηνες θα εχεις επανελθει (να με θυμηθεις)....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    konina μου, μου δινεις πολυ θαρρος !!!:yes: απλα το φοβαμαι λιγο.. 44 κιλα ειναι αυτα.. κ εχω να χασω και αλλα 5.. συνολο 50 πες... η χαλαρωση ειναι πολυ μεγαλη........ αλλα ελπιζουμε να φτιαξει ! :yes:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Χριστίνα στα 19 έχασα και εγώ 40 κιλά,μετά από λίγο καιρό το σωμα μου ήταν μία χαρά!Μην απογοητεύεσαι έχεις καταφέρει πάρα πολλά!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    το καθε δερμα ειναι διαφορετικο οπως σιγουρα ξερεις, ομως ενα ειναι σιγουρο: οταν εισαι σε περιοδο διαιτας δεν κοιτας ποτε πλαδαροτητα!!! εξαλλου αυτος ειναι ο στοχος να διασπασεις το λιπος κ να το διωξεις :P ... κοιτα με το καλο να χασεις αυτα τα τελευταια 5 (και μενα αυτα με ειχαν ταλαιπωρησει τοτε) κ μολις ηρεμησεις θα δεις ποσο θα φτιαξουν ολα... κ οχι μονο αυτο, θα στρωσεις τοσο που πιθανως να αλλαξεις κ νουμερο στα ρουχα αφου το σωμα σου θα παρει την τελικη του (νεα) μορφη....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    ειδες στα λενε κ αλλοι εκτος απο μενα... :roll:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    αχχχ κοριτσια !! πραγματικα με βοηθαν πολυ αυτα που λετε... !!! τον τελευταιο καιρο το σκεφτομαι πολυ εντονα αυτο.. ολοι με βλεπουν αδυνατη, με θαυμαζουν κλπ αλλα οταν με δουν στην παραλια πρωτα να πηγαινω εγω και μετα το δερμα μου τα πραγματα αλλαζουν.. και ντρεπομαι τοσο πολυ για αυτο ! ισως γ αυτο να κανω κ τα υπερφαγικα που γραφω σε αλλο θρεντ... παντα μετα την παραλια---> καταθλιψη ! :barfy: αλλα αφου μου λετε ετσι και σεις, απο προσωπικη σας εμπειρια , νιωθω πολυ καλυτερα ! σας ευχαριστω !:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    75
    Χμμ καλό θεματάκι.
    Λοιπόν ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ:
    1.το πρόσωπό μου όταν ειναι βαμμένο και καθαρό χωρίς κοκκινίλες κλπ κατά προτίμηση μαυρισμένο
    2. τα μάτια μου και τα χείλη μου
    3.το πάνω μέρος του σώματός μου (στήθος, μέση, ώμοι, μπράτσα)
    4.το ύψος μου, ούτε πολύ ούτε λίγο είναι οκ
    5.η οξύτατη όρασή μου, χωρίς γυαλιά, παρά το άπειρο διάβασμα & τις ατελείωτες ώρες στον η/υ και σε συσκευές στο lab που επιβαρρύνουν την όραση (τυχερή!)
    6. Από άλλα γενικώς είμαι ευχαριστημένη με αρκετά πράγματα του χαρακτήρα μου, τις ικανότητές μου και τις δραστηριότητές μου.
    7. Νιώθω καπάτσα, καλός "φροντιστής" και ότι άμα βάλω κάτι στον νου μου θα φέρω τι γη ανάποδα για να βρω λύση (δεν ισχύει για τη δίαιτα!!!).
    8.Μου αρέσει ακόμα η κοινωνικότητά μου και το επικοινωνιακό κομμάτι του εαυτού μου,
    9. Το ότι έχω κλίση στις τέχνες (που προς το παρόν δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά, πέρα από μέσο ψυχοθεραπείας :) )
    10. το ότι είμαι "δουλευταρού" και έχω ανταποκριθεί σε παράλληλες δουλειές και εξαντλητικά ωράρια μια ζωή ως τώρα (με εξαίρεση το τελευταίο 6μηνο κωλοβαρέματος που δεν ήταν επιλογή μου)

    ΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ:
    1.το τοπικό πάχος στην περιφέρεια και τους μηρούς
    2.οι ραγάδες (καθόλου όμως και δεν ξέρω τι να κάνω)
    3.η κυτταρίτιδα (αστα να πάνε!!!, ειδικά με τόσο καφέ που πίνω!)
    4.η μύτη μου αλλά οκ δεν με χαλάει και ιδιαίτερα (εννοώ ότι ποτέ δεν θα την πείραζα!!!)
    5.όταν έχω σπυράκια, ειδικά μετά από στρες (ωστόσο, το παλεύω)
    6.οι σπασμένες φλεβίτσες ( τις σιχαίνομαι, αλλά κάτι θα κάνω στο μέλλον για αυτές αμα βρω τα χρήματα)
    7.τα αδύναμα, άτονα μαλλιά μου χωρίς ιδιαίτερο στυλ (ισιωμένα αντέχουν μισή μέρα...και πάλι δεν ειναι εντυπωσιακά)
    εκτός από εμφανισιακά, άλλα:
    8.η ασυνέπεια μου με το χρόνο-ΑΡΓΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ & ΠΑΝΤΟΥ (και το ακαδημαικό τέταρτο δεν ισχύει στην Γερμανία!)
    9.η αναβλητικότητα (μέχρι αηδείας όμως!)
    10.η γκρίνια μου (καλά αυτό δύσκολο να το αλλαξω χι χι)
    11.τα νεύρα μου και τα ξεσπάσματα στους οικείους μου (ανάβω εύκολα! καβγαδίζω εύκολα με δική μου υπαιτιότητα...)
    12.η εξάρτησή μου από τον καφέ και η ευκολία με την οποία κάνω κατάχρηση στο αλκοολ
    13.το ότι δεν έχω έφεσή στις ξένες γλώσσες και δεν τις μαθαίνω τόσο εύκολα όσο άλλοι (στουρνάρι σκέτο!)
    14.το ότι δεν κάνω καλή διαχείρηση με τα χρήματα και πάντα το μετανοιώνω!
    15.η ακοή μου (είναι κάτω του φυσιολογικού σύμφωνα με το ακουόγραμμα και είμαι σαν τους παππούδες, χάνω πράγματα από συζητήσεις, ΤV ακούμε δυνατά στο σπίτι για να ακούω εγώ, αλλά ειναι ενοχλητικό για τους άλλους κλπ)



    Αυτα για το τόπικ αυτογνωσίας που ανοίξατε ;)

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    38
    αντε λοιπον με την σειρα μου να πω και εγω ....
    τι μου αρεσει,,,
    στην εμφανιση μου μου αρεσει η συμμετρια που εχω...
    α)στο προσωπο...ετσι το αποτελεσμα δεν προκαλει,,μαλλον αδιαφορο θα το χαρακτηριζα...
    β)αλλα και στο σωμα..παρολο που εχω κιλα ειναι παντου...και σε συνδυασμο με ενα απλο ντυσιμο επισης δεν ειναι προκλητικο

    στο μεσα μου...μου αρεσει που ψαχνω και γινομαι καλυτερος ανθρωπος ...ενας ατερμονος αγωνας που με εξιταρει ομως...
    μου αρεσει που με χαρακτηριζουν ηρεμη δυναμη και ειμαι...(παρολο τον ογκο κανενος δεν του γεμιζω το ματι :P)

    τι δεν μου αρεσει....
    στην εμφανιση μου δεν υπαρχει κατι που δεν μου αρεσει και για να μην χαρακτηριστω ψωναρα..
    θεωρω οτι αυτο που βλεπω στον καθρεφτη μου ειναι αποτελεσμα ειτε της φυσης...(και ποιος θα τα βαλει μαζι της-εγω παντως οχι γιατι υποκλινομαι στο μεγαλειο της και στο αισθημα δικαιου που την χαρακτηριζει)
    ειτε των πραξεων μου...(εφοσον εγω το επετρεψα για τους χ,ψ λογους εγω πρεπει να το διορθωσω)
    και οσον αφορα των εσωτερικο μου κοσμο...
    δεν μου αρεσει η κυκλοθυμικοτητα μου
    το οτι κανω κακη διαχειρηση του θυμου μου και
    το οτι δεν εκφραζω τα συναισθηματα μου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    134
    Ας πω και εγώ.. :)
    Μου αρέσουν πάνω μου τα μάτια μου. Δεν μου αρέσει το στήθος μου εξωτερικά και εσωτερικά δεν μου αρέσει που στενοχωριέμαι με το παραμικρό, επηρρεάζομαι από τα λόγια των άλλων ακόμα και αγνώστων και έχω τρομερή ανασφάλεια σαν άτομο. ου έχω και άλλα αλλά φτάνουν αυτά. :roll:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Mου αρεσω γενικα.. Δηλαδη αν ημουν αγορι θα μου την επεφτα!! αχαχαχαχαχαχα
    Εννοειτε οτι δεν μου αρεσουν τα κιλα μου! Ειναι λες και φοραω ενα παλτο λιπους πανω μου και δεν μπορω να το βγαλω.. Αλλα που θα παειιιι.... lol
    Το στηθος μου θελω να φτιαξω.. Οχι μεγεθος.. Μια ανωρθωση ομως... :smilegrin:

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •