νομιζω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: νομιζω...

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    4

    νομιζω...

    καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

    εχθες μετα απο ενα χοντρο μαλωμα με τον φιλο μου ειδα αντιδράσεις στον εαυτό μου που με εκαναν να αναρωτηθω τι ακριβως γινεται μεσα μου.

    Νιωθω πως φτιαχνω συνεχεια ενα τοιχος για να προστατευτω απο τους γυρω μου ή να προστατεύσω τους γύρω μου απο εμενα.

    Η διαθεση μου ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, ειμαι πολυ αγχωτικο ατομο, τελειομανεις και μεγαλομανείς. μου αρεσει να επιδικνύομαι συνέχεια χωρίς να υπάρχει λόγος.

    Νιωθω οτι ειμαι σε μια αιωνια διαμαχη με τον εαυτο μου και δεν ξερω αν οι επισκεψεις σε εναν ψυχολογο θα βοηθουσαν ωστε να θεσω τα σωστα ερωτηματα ωστε να δω αν τελικα πασχω απο μανιοκαταθλιψη ή να μπορεσω να τα βρω με τον εαυτό μου.

    Παντως πολλα συμπτώματα παρουσιάζονται στην ζωή μου πριν απο την εφηβικη ηλικια απλως τωρα βρεθηκε ο ανθρωπος που με εκανε να δω περα απο αυτα που εγω θελω και με εβαλε σε σκεψεις.

    ευχαριστω που με ακουσατε.. θα εκτιμουσα αν καποιος προτινε ή γνωριζε περισσότερα πραγματα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    γειά σου maraki26, καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό για να σου λύσει τις απορίες, επισκέψου ένα κέντρο ψυχικής υγείας, αν δεν γνωρίζεις που να πάς
    http://www.medinfo.gr/?cat_id=453

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    36
    θα εκτιμουσα αν καποιος προτινε ή γνωριζε περισσότερα πραγματα
    Γεια ...

    Για να μπορέσει κάποιος να σου προτείνει κάτι, θα πρέπει να είσαι λίγο πιο συγκεκριμένη σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Π.χ λες :

    Νιωθω οτι ειμαι σε μια αιωνια διαμαχη με τον εαυτο μου
    τι σημαίνει αυτό ; Διαμάχη σχετικά με τι ; Δύο άνθρωποι μαλώνουν για κάτι. Εσύ γιατί μαλώνεις με τον εαυτό σου ; Για ποιο πράγμα μαλώνεις δηλ. ;

    Επίσης λες :

    Η διαθεση μου ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, ειμαι πολυ αγχωτικο ατομο, τελειομανεις και μεγαλομανείς.
    Ε, και \'γω έτσι είμαι πάνω - κάτω. Είμαι κυκλοθυμικός δηλ. Ε, δεν είναι δα και τρομερό αυτό ... χαλάρωσε λίγο ... μην αγχώνεσαι. Εγώ να δεις πόσο αγχωτικός ήμουν, ώσπου μια μέρα καθώς ανέβαινα τα σκαλιά μιας υπηρεσίας, ένιωσα έναν κόμπο στο λαιμό, ένα μπούκωμα, άρχισα να ιδρώνω, και η καρδιά μου χτυπούσε δυνατά. Από τότε, άρχισα σιγά σιγά να μην δίνω και πολύ σημασία και να μην τα παίρνω όλα στα σοβαρά γιατί είπα μέσα μου ότι είπε και ο συγχωρεμένος ο Χορν στο \"ταξίδι στα Κύθηρα\" :

    [align=center]Μια ζωή την έχομε![/align]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •