καινουργια εδω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 151
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304

    καινουργια εδω

    καλησπερα. ειμαι καινουργια στη παρεα σας.
    παρακολουθουσα μερικες μερες ωσπου γραφτηκα κι εγω.
    δεν ξερω γιατι το εκανα. ετσι απλα. μιας κ δοξα το θεο δεν εχω κανενα απολυτως διατροφικο προβλημα. παντα ημουν λεπτη κ κορμαρα. με φυσιολογικη σχεση με το φαγητο. μεχρι που μια περιοδο της ζωης μου αρχισα τη καθιστικη ζωη κ να τρωω ντελιβερι.... κ ιγα σιγα παχυνα. ομως εχασα 17 κιλα κ σκοπευω ακομη να χασω 3 οπωσδηποτε.. κ ισως μετα χασω αλλα 3 ωστε να τερματισω στα 65 κ να κανω μετα συντηρηση.
    ο λογος που συμμετεχω εδω ειναι γιατι κι εγω εχω υπαρξει παχυσαρκη κ ειμαι ενα παραδειγμα προς καποια ατομα να δουν οτι κ αυτα μπορουν να τα καταφερουν. αρκει να το προσπαθησουν.
    απο μας εξαρταται.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    οπως καταλαβατε.... απο μια κορμαρα.. κουκλα.. κοκετα.. μοδατη.. κ προκλητικη κοπελα που κυκλοφορουσε κ της κορναραν... εγινα μια χοντρη.. ενα μπ@ζο οπως μας λενε συνηθως...
    επαψα να φροντιζω τον εαυτο μου.. κ περνουσα απαρατηρητη. απο το ενα ακρο στο αλλο.η απολαυση μου ηταν μονο το φαι κ να βλεπω ταινιες.
    να προσθεσω οτι τα κιλα τα πηρα στις 2 μεγαλες μου σχεσεις.
    γιατι τα λεω ολα αυτα...
    αυτο που θελω να περασω ειναι οτι το να αδυνατισεις ειναι ενα ταξιδι. σε διδασκει το πως σου φερονται οι αλλοι οταν εισαι παχια κι οταν εισαι αδυνατη.σε διδασκει να αγαπας κ να μη παραμελεις τον εαυτο σου.
    αν γυριζα τον χρονο πισω.. θα προσεχα ωστε να μη παχυνω κ περασω αρκετα χρονια ως χοντρη. αλλα νιωθω περηφανη για μενα που καταφερα κ αδυνατισα απλα κ μονο με μια διατροφη που μου δωσε μια ιντερνετικη μου φιλη....με εναν φτηνο ατμομαγειρα...με τα κοτοπουλα κ ψαρια που φερνει η μανα μου απο τη δουλεια της που περισεψανε.... με το χαρζιλικι μου που φροντιζω να περνω οτι απαιτει η διατροφη μου.... κ αδυνατισα μονη. χωρις taste n diet... bodyline.. υποτιθεμενες κρεμες που αδυνατιζουν κ τριχες κατσαρες.
    αναμνηστικο του ταξιδιου μου αυτου ειναι καποιες χαριτωμενες ραγαδες στα πλαινα της μεσης μου... οπως οταν γεννας.... κ οι ραγαδες σου θυμιζουν τη γεννα σου.. το ταξιδι των 9 μηνων μεχρι να φερεις εναν νεο ανθρωπο στη γη...
    ετσι κι εγω... εχω τα σημαδια της γεννησης του νεου μου εαυτου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Originally posted by ASTARTE

    αναμνηστικο του ταξιδιου μου αυτου ειναι καποιες χαριτωμενες ραγαδες στα πλαινα της μεσης μου... οπως οταν γεννας.... κ οι ραγαδες σου θυμιζουν τη γεννα σου.. το ταξιδι των 9 μηνων μεχρι να φερεις εναν νεο ανθρωπο στη γη...
    ετσι κι εγω... εχω τα σημαδια της γεννησης του νεου μου εαυτου.
    Μου αρέσει όπως το θέτεις το ζήτημα "επιπτώσεις" της αυξομείωσης βάρους. Έτσι το βλέπω και εγώ. Τα σημάδια μας είναι αντιπροσωπευτικά του ποιοι είμαστε και πως φτάσαμε ως εδώ. Πως πέσαμε αλλά και πως σηκωθήκαμε. Καληνύχτα σου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ακριβως ετσι. καληνυχτα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    επιτελους... ξεκολλησε η ζυγαρια... μετα απο μια βδομαδα επεσα 400 γραμμαρια. κι αυτο επειδη χτες περπατησα. απο σημερα καθιερωνω καθημερινο περπατημα.



    72.3. το αποτελεσμα. ποσο θελω να δω το 71 !!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    astarte μερικες ερωτησεις σε παρακαλω

    δηλαδη η διαιτα που κανεις ειναι θερμιδικη που λεμε?

    ποσες φορες τρως αμυλουχες τροφες την εβδομαδα?

    ποσο καιρο κανεις διατροφη?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ναι θερμιδικη ειναι.. τωρα ποσες ακριβως δεν θυμαμαι...... αλλα εγω κανω το εξης.. τρωω λιγοτερο καποιες φορες απο οτι λεει η διατροφη.. πχ μου εχει μια φετα ψωμι.. εγω τρωω ενα κομματακι... μου χει 50 γρ φετα ? εγω καποιες φορες τρωω 30.. μου χει 1 γιαουρτι? εγω τρωω το μισο κτλ.
    τη διατροφη τη κανω περιπου δυομιση μηνες...
    αμυλουχες τροφες τρωω ψωμι καθε μερα..δημητριακα 2 φορες τη βδομαδα ισως 3..ζυμαρικα 3 φορες το μηνα
    πατατες 2 φορες τη βδομαδα
    (μου χει συχνοτερα αλλα προτιμω το ψωμι)

    ρυζι 4 φορες το μηνα αλλα προς το τελος της διατροφης.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    λοιπον απο σημερα θα κρατω κι εγω εδω κατι σαν ημερολογιο..


    σημερα περπατησα καμια ωριτσα μετα απο μερες ανελεητου τεμπελιασματος...
    στη αρχη ηταν καπως αδυναμα τα ποδια μου μα μετα πηρα μπρος κ πετουσα. οταν γυρισα σπιτι κ εκατσα ενιωσα μεσα στα ποδια μου κατι να κουνιεται.το κυκλοφορικο τονωθηκε προφανως.
    χτες κ σημερα το πρωι ενιωθα μια ατονια.. δε ξερω που οφειλοταν...
    μολις πηρα το πρωινο μου συνηλθα.
    χτες βραδυ ενιωσα μετα απο πολυυυυυυ καιρο πεινα. ηταν η ωρα να φαω το τελευταιο γευμα μου. εφαγα 1 νεκταρινι κ μια βανιλια... μετα ξαναπεινουσα κ μου ρχοταν κ ταση για εμετο μα ηρεμησα κ μετα απο λιγα λεπτα περασε. το βραδυ σηκωθηκα 4 φορες στο υπνο μου να ουρησω... κοντευα να σκασω.. πραγμα που δε συμβαινει αλλες φορες.... υπεθεσα οτι η ζυγαρια θα χε πεσει... αλλα εκει σταθερη στα 72.3. για να δουμε ποτε θα δω το 71.μολις το δω το χω πει. θα απολαυσω κατι απαγορευμενο ειτε σουβλακια ειτε πιτσα. αλλωστε το δικαιουμαι μιας κ μισο μηνα ειμαι ΄΄ καθαρη΄΄ απο οτιδηποτε απαγορευμενο...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    επισης σημερα που κοιταχθηκα στο καθρεφτη ριχνοντας νερο στο προσωπο μου.... με ειδα πολυ ομορφη.. ματια λαμπερα.. δερμα ομορφο.. τονωμενη..... το απεδωσα στα χορτα που εφαγα. φυσικα κ σε ολη τη διατροφη.. το πολυ νερο.. τα βοτανα.... κ τον πολυ υπνο χεχεχε αλλα δε ξερω σημερα ηταν κατι διαφορετικο γι αυτο το αποδιδω στα χορτα. θα τα τιμω απο δω κ περα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    αγαπημενο μου ημερολογιο

    αποφασισα απο αυριο δευτερα να ενταξω αερομπικ....κοιλιακους κ ασκησεις ποδιων. θελω μεχρι το τελος αυγουστου να εχω πεσει στα 69 κιλα το λιγοτερο... να χει γινει πλακα η κοιλια μου.. να χουν λεπτυνει τα μπουτια μου.. να χει φυγει η ψιλοχαλαρωση.. και η κυτταριτιδα.. δεν ξερω αν θα τα καταφερω μεχρι τοτε... ποσες μερες μου μενουν ? 23 μερες.... ωραια... θα το προσπαθησω.. ειναι μια προκληση ... κ μακαρι να το επιτυχω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    αποφασισα σημερα να κανω μια προβα τζοκινγκ. το παρκο ερημο ... μονο 3-4 αντρες συναντησα.. κ φοβηθηκα μη με ενοχλησει κανεις μιας κι ημουν μονη. δυστυχως δε εχω παρεα σ αυτο το εγχειρημα μου. περπατησα λιγο κ ξεκινησα το τρεξιμο. ολα καλα.. ναι μεν λαχανιασα γρηγορα οντας αγυμναστη κ μη τρεχοντας ποτε... αλλα τα πηγα καλα. θα τρεχω εξω απο το παρκο τα πρωινα .. για λογους ασφαλειας γκρρρ κ τα απογευματα οταν εχει κοσμο με παιδια θα τρεχω κ μεσα.
    εκανα καμια δεκαρια κοιλιακους κ μου φυγε το κλαπετο..κ μερικες ασκησουλες κ ηδη νιωθω μια ευεξια.
    ειναι μεχρι να παρουν μπρος τα γραναζια κ μετα ποιος με πιανει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    το στομαχακι διαμαρτυρεται εδω κ καμποση ωρα... οχι τρελη πεινα αλλα πειναω. δεν θα φαω. θα πιω νερο κ θα ξαπλωσω. δευτερη φορα μετα απο πολυ καιρο που νιωθω πεινα. αντε να πεσει κι η ζυγαρια γιατι πολυ με ζαλισε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ξυπνησα ζυγιστηκα... ξενερωμενη.. λεω παλι το ιδιο θα δειξει η ζυγαρια κ επεσα μεσα. σιχτιρισα. ντυθηκα κ πηγα για τρεξιμο στο παρκο. ευτυχως θεμα ασφαλειας οκ.. ειχε κοσμο οποτε αυτο το αγχος μου φυγε. περπατησα λιγο στη αρχη... κ μετα ετρεξα. τι ωραια που ηταν.. με τι ανεση ετρεχα.. λες κ ετρεχα κ χτες κ προχθες..... το σωμα θυμαται.... τη φυσικη κατασταση που ειχα.. δε ξεχνα.. μεχρι που τα μπουτια μου εχουν τις χαρακτηριστικες γραμμες αυτων που γυμναζονται... ηταν κρυμμενες κ με το λιωσιμο του λιπους που τις εκρυβε.. ξαναεμφανιστηκαν.. μαζι με τις κρυμμενες μου καμπυλες..
    ετρεχα λιγο.. σταματουσα.... περπατουσα.. ξανατρεχα.... ηταν μια χαρα,, ειμαι ικανοποιημενη. συνολικα περπατημα τρεξιμο κανα 20 λεπτο. μπορουσα κι αλλο αλλα ειπα αστο.. πρωτη μερα... τις επομενες φορες θα αυξησω τη διαρκεια... ημουν νηστικη γιατι ετσι λεει καις λιπος . κανενα προβλημα. δε πειναω. ηρθα σπιτι εκανα δεκα σκουατ.... τα ποδια μου μετα τη 5η-6η φορα μολυβια..... βαρια.. εκανα 10 σκουατ.....20 κοιλιακους..... μερικους ραχιαιους....λιγα πραγματα αλλ για πρωτη μερα τελεια. ειμαι ικανοποιημενη. ασε που ψηνομαι το απογευμα να παω στο βουνο να ανεβω μεχρι πανω κ μετα τη κατηφορα να τη κανω τζοκινγκ. γουσταρω λεμε !!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    μολις επεστρεψα απο την πεζοπορια μου. νιωθω τελεια. νιωθω το αιμα μεσα μου να παλλεται.. στα ποδια μου...νιωθω μια ευχαριστηση....
    μια ικανοποιηση ..
    περπατησα με τα ποδια μεχρι το λοφο.ανηφορες.. σκαλοπατια ( που τα περισσοτερα δε τα ανεβηκα θα εφαρμοσω ημερα στεπ αλλη φορα κ θα τα ενταξω κι αυτα)..ανεβηκα μεχρι τη κορυφη του... κ μετα κατεβηκα, εκει αρχισε το ωραιο. αρχισα να τρεχω. εντονα.... δε γουσταρω αυτο το αργο φλουφλικο τζοκινγκ που το θεωρω περαν απο ανιαρο.. κ φλουφλικο... εντελως μουφα ... τα ακουστικα του mp3 μου φευγαν απο τα αυτια ωσπου τα εβγαλα.... κ ετρεχα στη κατηφορα... ετρεχα..... λες κ ημουν αθλητρια στιβου... με τρεξιμο γρηγορο....
    ενιωθα υπεροχα. καθως κατεβηκα τρεχοντας ολο το λοφο κ δενοντας το κορδονι που μου λυθηκε λεω απο μεσα μου <εσυ στη προηγουμενη σου ζωη ησουν αθλητρια στιβου τελος>
    αλλωστε κ μικροτερη ετρεχα βολιδα.
    κ χωρις πλακα.... ενιωσα σα να ξεφουσκωσε η κοιλια μου.....ισως να ηταν κ ιδεα μου αλλα ετσι ενιωσα.
    μετα περπατησα κανα τεταρτακι μεχρι το σπιτι.

    σκεφτομαι αυτο να το κανω καθε μερα η εστω μερα παρα μερα. ηταν τελειο.

    νιωθεις μετα αναζωογονηση. ωρα για το δροσερο μου ντουζακι .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ακουω το κομματι που ακουγα κ σκεφτομουν οτι πρεπει να αδυνατισω. θεε μου .. μου φαινεται σαν ψεμα οτι ειμαι 72 κιλα...... κ κοντευω να παω 71.. μου φαινεται υπεροχο που στο δεικτη μαζας σωματος μου βγαζει φυσιολογικο βαρος...
    χαιρομαι που επιτελους αγαπω τον εαυτο μου κ τον φροντιζω ...
    τα καλυτερα ερχονται....
    ειναι ενα μικρο θαυμα οταν αδυνατιζεις .. πραγματικα....

    τερμα τα λαθη.

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •