by-pass και διατροφή - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 80 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 151 to 165 of 1188
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    467
    Σε ευχαριστώ Ιωάννα μου! Το νερό αποτελεί και για μένα ένα από τα αδύναμα σημεία μου. Ενώ το παλεύω γενικά υπάρχουν μέρες που απλά δε μπορώ να το πιω! Και πολύ φοβάμαι πως όσο περνάει ο καιρός και χειμωνιάζει τόσο λιγότερη θα είναι η επιθυμία μου. Πάντως σήμερα είναι μια καινούρια μέρα και είμαι σίγουρη ότι θα τα πας πολύ καλύτερα!

    Σάββατο 1/10
    Πρωί: μισό ποτήρι milko free
    Δεκατιανό: τίποτα
    Μεσημέρι: 70 γρ πέρκα λεμονάτη και 1 πατατούλα
    Απόγευμα: 1 κρακεράκι με 1 la vache light
    Βράδυ: 20 γρ κοτόπουλο ψητό, 1 καλαμάκι χοιρινό, 1 κουτ κατίκι και 1 κουτ γλ γιαούρτι

    Κυριακή 2/10
    Πρωί: 1 ποτήρι milko free
    Δεκατιανό: 1 κρακεράκι με 1 la vache light
    Μεσημέρι: 2 μπουκιές μοσχάρι (ήταν πολύ σκληρό και δεν το έφαγα τελικά), 2 μπουκιές αρνί κοκκινιστό (παραήταν βαρύ) και 2 κουτ ρύζι με γραβιέρα τριμμένη και σάλτσα (χάλια δηλαδή καθόλου πρωτεΐνη)
    Απόγευμα: 1 κρακεράκι με 1 babybel και 20 γρ αρνί
    Βράδυ: 90 γρ κοτόπουλο ψητό φιλέτο ψημένο με σως από κατίκι,ντομάτα,λάδι,ρίγανη ( πολύ ζουμερό και νόστιμο! Ήταν έμπνευση της στιγμής αλλά μου άρεσε πολύ. Θα το ξανακάνω σίγουρα!

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    έχουμε και λέμε

    πρωί μισό ποτήρι μίλκο
    ενδιάμεσα 80γρ γιαούρτι,10 ωμά φυστίκια αιγίνης (ευτυχώς τα υπόλοιπα τα έβαλε ο άνδρας μου σε κάτι σφολιατίνια)
    μεσημέρι 1 αυγό βραστό,60γρ λουκάνικο
    απόγευμα 1 babybel
    βράδυ 2 ψητά φτερά από κοτόπουλο,3-4 πατάτες φούρνου

    τελικά παρατηρώ ότι σχεδόν όλοι οι υδατάνθρακες που παίρνω είναι από πατάτες,δεν με βλέπω να απεξαρτιέμαι από αυτές σύντομα Σήμερα με το ζόρι 6 ποτήρια νερό,τουλάχιστον έφτασα το κατώτατο όριο

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Ιωάννα, δεν σου αρέσει το νερό και δυσκολεύεσαι ή παίζει κάτι άλλο με το μπαι-πας?

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    βασικά πριν από την επέμβαση έπινα με το ζόρι ένα ποτήρι νερό την ημέρα,άντε το καλοκαίρι 2 .Αμέσως μετά την επέμβαση έπινα 6 ποτήρια νερό και μετά σταδιακά πήγα στα 8.Λόγω της δυσκοιλιότητας μου είπαν να αυξήσω λίγο ακόμα και πήγα στα 10 αλλά όλο αυτό τον καιρό ποτέ δεν έπινα νερό γιατί διψούσα,δεν νιώθω δίψαuzzled: άρα το πίνω απλά υποχρεωτικά,και τώρα που άρχισε λίγο να παγώνει ο καιρός (για τα δικά μου δεδομένα ) δεν μπορώ να πιω νερό με τίποτα!ακόμα και ένα μπουκάλι να πιω μέσα σε 15 λεπτά,απλά θα φουσκώσω για λίγο,δεν υπάρχει όριο στο πόσο μπορούμε να πιούμε.Πρέπει να βάλω λοιπόν μέσα στο ξερό μου το κεφάλι πως ΠΡΕΠΕΙ να πίνω νερό ή γενικά υγρά!

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    467
    Δευτέρα 3/10
    Πρωί: 1 κρακεράκι με 1 la vache light
    Δεκατιανό: μισό ποτήρι milko free
    Μεσημέρι: 100 γρ ψητό κοτόπουλο και 1 κουτ γλ γιαούρτι
    Απόγευμα: 1 babybel
    Βράδυ: 30 γρ σολωμό και 20 γρ κοτόπουλο, 1 μπουκίτσα κασέρι, 2 πηρουνιές κουνουπίδι και 1 κουτ γλ γιαούρτι (έφαγα διάφορα γιατί δεν ήμουν σίγουρη τι ήθελα να φάω. Τελικά τίποτα δε με ικανοποίησε και μετά από μισή ώρα ήπια μισή coca light)

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    πρωί 1/3 ποτήρι γάλα ,20γρ δημητριακά
    ενδιάμεσα 100γρ γιαούρτι
    μεσημέρι 5 κγ φακές,40 γρ τόνο,1 φέτα μήλο -προ επέμβασης οι φακές με πείραζαν στο στομάχι (βασικά τα όσπρια τα σιχαίνομαι ) σήμερα όμως δεν με ενόχλησαν καθόλου,άρα θα ξαναφάω σύντομα
    απόγευμα 1 φέτα ζυμωτό ψωμί με βούτηρο λάιτ
    βράδυ μισή φέτα ψωμί,120γρ αρνίσια παιδάκια,ήταν σούπερ ζουμερά,ψημέρα στην σχάρα και έφαγα όλο ψαχνό!Νομίζω πως είναι η μεγαλύτερη ποσότητα κρέατος μετά την επέμβαση αλλά ήταν πολύ γιάμι!


    εδιτ σκεφτείτε πόσο έφαγα που η ζυγαριά με δείχνει 1,5 κιλό επάνω από ότι το πρωί :shocked2: ελπίζω αύριο να ξανακατέβει αλλιώς θα της κρατήσω μούτρα :P

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Αχ, τα παϊδάκια είναι η αδυναμία μου!
    Ιωάννα, βλέπω πλησιάζεις το 80αράκι! :bouncy:

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    αχ Γιωτούλα μου το πλησιάζω,αλλά αν ξαναφάω όπως απόψε προβλέπω πως θα συνεχίσω να το βλέπω από μακρυά ο άνδρας μου έχει πλάκα που μου λέει όταν ρωτάω πως φαίνομαι "άσε μου λέει,τώρα είμαστε στα αχαρτογράφητα ύδατα " δεν με έχει ξαναδεί λιγότερα κιλά από τα 85,δεν ήθελε και ιδιαίτερα έως καθόλου να αδυνατίσω και λέει πως έχω αρχίσει να είμαι μινιατούρα χαχαχαχαχα

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Αχαρτογράφητα ύδατα, καλό!!! Πες του ότι σαν καλός ωκεανογράφος, να προετοιμάζεται για μεγάλες εκπλήξεις στο χώρο της ανακάλυψης νέων υδάτων, έχουν ακόμη να δουν τα ματάκια του, ουουου!!!:thumbup:

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    467
    χαχαχαχα πες στον αντρούλη σου πως σε λίγο καιρό δε θα σε αναγνωρίζει!!! Πραγματικά τα πας εξαιρετικά Ιωάννα μου! Και στην τελική 120 γρ παϊδάκια όλο ψαχνό είναι τίγκα στην πρωτεΐνη οπότε μια χαρά τα πήγες και χθες!

    Τρίτη 5/10
    Πρωί: 1,5 κρακεράκι και 20 γρ κασέρι
    Δεκατιανό: τίποτα
    Μεσημέρι: 100 γρ ψάρι φιλέτο με ντομάτες και κρεμμύδια τυλιγμένο σε αλουμινόχαρτο(έφαγα μόνο το ψάρι που ήταν πολύ ζουμερό!) και μισό κολοκυθάκι γεμιστό (μόνο τη γέμιση)
    Απόγευμα: 1 μικρό κομμάτι κολοκυθόπιτα
    Βράδυ: 100 γρ ψάρι φιλέτο

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    πρωί 1/3 ποτήρι μίλκο
    ενδιάμεσα 25γρ ρεγκάτο
    μεσημέρι 80γρ κοτόπουλο και3 μεγάλες κουταλιές σούπας μανέστρα,ήταν πολύ ζουμερή και πήγαινε κάτω απίστευτα εύκολα!Βέβαια μόλις το έφαγα μετά από 5-10 λεπτά ένιωθα απίστευτα φουσκωμένη αλλά τουλάχιστον το ευχαριστήθηκα!
    απόγευμα 100γρ γιαούρτι
    βράδυ το ίδιο με το μεσημέρι αλλά μία κουταλιά μανέστρα 70γρ κρέας και ένα φετάκι μήλο

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    467
    Τετάρτη 7/10
    Πρωί:1,5 κρακεράκι με 1 κουτ σούπας κατίκι
    Δεκατιανό: μισό ποτήρι milko free
    Μεσημεριανό: 120 γρ μοσχάρι λεμονάτο και 2 κουτ γλ ρύζι με λίγη φέτα τριμμένη
    Απόγευμα: τίποτα
    Βράδυ: 80 γρ μοσχάρι λεμονάτο και 2 πατατούλες "σαν τηγανιτές"

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    πρωί μισή κούπα γάλα και 20γρ δημητριακά
    ενδιάμεσα 1 babybel
    μεσημέρι 90γρ συκωτάκια κοτόπουλου ψητά
    απόγευμα μισό τόστ με 1 φέτα τυρί,ένα μπισκοτάκι oreo (είχα αγοράσει μία συσκευασία 6τμχ εδώ και ένα μήνα ή και παραπάνω ,πριν κανένα τριάρι εβδομάδες έφαγα τα 2,μία άλλη μέρα άλλο 1 και σήμερα το τέταρτο,μπορούσα ΑΝΕΤΑ να φάω και τα άλλα 2 αλλά από την μια ο φόβος μου για το dumping από την άλλη οι θερμίδες που είδα πως έχει κάθε ένα από αυτά τα μπισκοτάκια,είπα άστο καλύτερα)
    βράδυ 80γρ κοτόπουλο ψητό,2 πατάτες φούρνου,2 φετάκια ντομάτα

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    467
    Πέμπτη 6/10
    Πρωί: 1 κρακεράκι με 1 κουτ σούπας κατίκι και 2 πολύ μικρές μπουκιές πάριζα
    Δεκατιανό: 450 ml milko free
    Μεσημέρι: 80 γρ κοτόπουλο και 1 κομματάκι πατάτα φούρνου
    Απόγευμα: 1 κομμάτι κολοκυθόπιτα και 30 γρ κοτόπουλο και 1 κομματάκι πατάτα
    Βράδυ: 100 γρ ρολό στο φούρνο και 1 κομματάκι πατάτα ( τι το ήθελα! Αφού το έφαγα μετά από κανένα τέταρτο με έπιασε ένα πράγμα, μια αναγούλα και έβγαζα κάτι αφρώδη σάλια! Ξάπλωσα λίγο και μετά από κανένα μισάωρο συνήλθα. Νομίζω πως το έφαγα πολύ γρήγορα )

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    33
    Αφού το έφαγα μετά από κανένα τέταρτο με έπιασε ένα πράγμα, μια αναγούλα και έβγαζα κάτι αφρώδη σάλια! Ξάπλωσα λίγο και μετά από κανένα μισάωρο συνήλθα. Νομίζω πως το έφαγα πολύ γρήγορα )
    μπορεί να το έφαγες πολύ γρήγορα αλλά το πιο πιθανόν είναι κάποιο κομμάτι να μην το είχες μασήξει σωστά, σε μένα αυτό έχει συμβεί 2 φορές με σάλια στο στόμα, σπασμούς στο στομάχι & έντονο ρέψιμο αλλά όχι εμετό - φαντάζομαι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις ο εμετός σε ξαλαφρώνει ... εγώ έχω θέμα με τον εμετό,δεν κάνω εύκολα και το σιχαίνομαι .

Page 11 of 80 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •