ανθρωπινος οργανισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304

    ανθρωπινος οργανισμος

    τι σου ειναι ο ανθρωπινος οργανισμος ε ?

    μολις δει οτι εχεις φτασει στο φυσιολογικο βαρος με βαση το υψος σου... (1,77)
    χανει με το σταγονομετρο !!!!!!!
    τελειωσα τη διατροφη 4 εβδομαδων..... χωρις να φαω σε ολο αυτο το διαστημα τιιιιιιιποτα απαγορευμενο.. την ακολουθησα ευλαβικα..... με πιστη κ αφοσιωση.... και τι εχασα ?????

    3 κιλακια !!! μονο !!!!!!!


    δηλ συγνωμη .... τωρα που μαι στα 70 σε ενα μηνα θα χασω 1-2 ??????


    ε μα ελεος !!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    107
    Σε παρακαλώ πολύ ας μην γεμίζουμε το φόρουμ με παραπανίσια τόπικ που δεν έχουν να προσφέρουν κάτι..
    Αυτό κάλλιστα θα μπορούσες να το γράψεις στο προσωπικό σου τόπικ..
    Φιλικά πάντοτε

    Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    ετσι ειναι, οσο μειωνεται το βαρος, τοσο μειωνεται και ο μεταβολισμος συντηρησης. Εκει που χρειαζοσουν π.χ 2000 θερμιδες για συντηρηση, πεφτεις στις 1500 μετα απο Χ κιλα απωλεια. Οταν φτασεις σε αυτα τα κιλα, ειναι τα φυσιολογικα σου, γιατι μετα θα πρεπει να μειωσεις τις θερμιδες υπερβολικα πολυ για να χασεις.

    Τι γινεσαι αλις; :grin:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    Originally posted by AliceSante
    Ασταρτε επειδη την απαντηση σου την εχω και οποτε θελω την κανω κοπι πειστ για να δουν ολοι το ποιον σου (οχι πως δεν σεχουν καταλαβει δηλαδη ) , βαλε μυαλο και συμπεριφερσου σαν ανθρωπος . Μαλιστα ειπες χαρακτηριστικα πως το φορουμ το χεις χεσμ@@ο , αν δε σαρεσει τραβα . Γιατι και σε μας πεφτεις βαρια για βραδυ.


    Φιλικα, AliceSante



    εγω εχω ζωη κ δε με νοιαζει το φορουμ. κ να με διαγραψουν σκοτιστηκα. αλλωστε δε θα μπαινω.


    Το υπόλοιπο μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείρηση λόγω απρεπούς περιεχομένου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    κ ζητω απο τον υπευθυνο να διαγραψει τον λογαριασμο μου.
    το μήνυμα διαγράφηκε απο τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    τι εχασα ρε παιδια; Ο_ο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    ΜΙΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ ΣΑΥΡΑ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    λυπαμαι για την καθυστερηση (μιας κ απ'ότι βλέπω το έχεις ηδη διαγραψει) αλλα χθες εμπαινα απο το κιν κ δεν μπορουσα να αποστειλω την απαντηση μου οποτε την αποθηκευσα

    Originally posted by ASTARTE
    το μήνυμα διαγράφηκε απο τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.[/b].
    δεν θα μπω καν στη διαδικασια να σχολιασω το πως μιλας σε ατομα που κ ηταν υπερ του δεοντος ευγενικα μαζι σου αλλα και μας βοηθουν εθελοντικα ολους....

    οσο για το ότι εχεις χεσμενο το φορουμ, δεν νομιζω...εκτος αν εσυ τρως και κοιμασαι εκει που ... αφοδευεις, γτ απ οτι βλεπω εισαι ολη την μερα μεσα κ γεμιζεις το φορουμ με ανουσια ποστς... με την συμπεριφορα σου προσβαλλεις κατα πρωτο λογο τον εαυτο σου, κ στην συνεχεια χαλας κ την αισθητικη του φορουμ...

    μην περιμενεις να σε διαγραψουν, φυγε μονη σου... ετσι κ αλλιως δεν θα λειψεις σε κανεναν...

    κ λυπαμαι που θα στο χαλασω αλλα δεν εισαι καλυτερη απο κανεναν εδω μεσα... ουτε ψυχικα ουτε σωματικα....

    κ αν πραγματικα νιωθεις "ομορφη" μεσα σου, σου ευχομαι ολοψυχα να γινεις το ιδιο ομορφη κ απ'εξω σου!!! κ να δουμε μετα ποιος κλαιγεται κ ποιος δεν βλεπεται κ ποιος δεν εχει κατακτησεις κ ποιος ειναι αδυναμος κ ποιος θα πεθανει μονος/ασχημος/παχυσαρκος...

    συνελθε πριν να ειναι πολυ αργα...
    φιλικα απο την κολαση.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    101
    Νομίζω ότι αυτή η υπόθεση έκλεισε...... οπότε ας μην αναλωνόμαστε να τη σχολιάζουμε και να απαντάμε...
    Δεν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως όποτε ασχολούμαι εκνευρίζομαι, και δεν υπάρχει λόγος να χαλάω τα μούτρα μου! (όπως λέει πάντα η μαμά μου! :P )
    Αρκετά αχταρμάς γίναμε!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    Originally posted by psaraki22
    Αρκετά αχταρμάς γίναμε!
    :thumbup:

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    24
    Εγώ Αστάρτη δεν σε ξέρω,είμαι μόνο λίγες μέρες στο φόρουμ,αλλά διαβάζοντας όλα αυτά τα τα ποστ,το μόνο που έχω να σου πω σαν μεγαλύτερη σου,είναι ότι το αν είσαι η καλύτερη ή η χειρότερη ασε τους άλλους να το κρίνουν.
    Αυτό ευτυχώς ή δυστηχώς βγαίνει μέσα απ΄τα γραφόμενά μας τις περισσότερες φορές.
    Και λυπάμαι πολύ που τα δικά σου γραπτά , η εμμονή σου να περιαυτολογείς και να αυτοπενεύεσαι,κάθε άλλο παρά καλό χαρακτήρα δείχνει.
    Μακάρι να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι πρώτη εσύ δεν τα έχεις βρει με τον εαυτό σου,γι΄αυτό προσπαθείς να ΣΕ πείσεις για όλα αυτά που λες.
    Κι αν εσύ δεν είσαι καλά με τον εαυτό σου,πως θα είναι οι άλλοι?
    Ψάξτο λίγο...κι αντί να ασχολείσαι όλη μερά με την εξωτερική σου εμφάνιση και ομορφιά,ασχολείσου λίγο περισσότερο με την εσωτερική...

    Φιλικά πάντα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    ο οργανισμος μου απο οταν εφτασα σε φυσιολογικο βαρος σε σχεση με το υψος μου με βαση τον δεικτη μαζας σωματος... χανει 400 γρ ανα μερικεςη και αρκετες μερες.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by ASTARTE
    ο οργανισμος μου απο οταν εφτασα σε φυσιολογικο βαρος σε σχεση με το υψος μου με βαση τον δεικτη μαζας σωματος... χανει 400 γρ ανα μερικεςη και αρκετες μερες.
    X..στηκαμε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    304
    Originally posted by ASTARTE
    το μήνυμα διαγράφηκε απο τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης..

    ακυρο.
    δεν ζητω διαγραφη.
    θα μπαινω κ θα γραφω τη προοδο μου.
    :wink1:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    ρε κοριτσια, ημαρτον... ειπε και η ασταρτη αλλα δε πηγατε πισω και εσεις... δεν ειμαστε 10 χρονων, ας μην φερομαστε σαν 10. (τη λεω και στον εαυτο μου).


    Και να επανελθω στο θεμα του τοπικ...

    Ναι, αυτο εννοουσα, - 400 θερμιδες ειναι αρκετες για συντηρηση, δεν ξερω πως τα εχασες τα κιλα, αλλα ξερω πως αν κανεις μυς δυσκολα παιρνεις βαρος λογω αυξημενου μεταβολισμου (ο μυς χρειαζεται περισσοτερες θερμιδες συντηρησης απο το λιπος, για αυτο ο ΔΣΜ δεν εχει μεγαλο βαρος, οσο το % σωματικου λιπους). Ετσι ειχα συντηρηθει για καποιο καιρο σε χαμηλο σωματικο βαρος, τωρα το καλοκαιρι σταματησα και για να παρω το βαρος που πηρα ετρωγα πααααααρα πολυ και απο θερμιδοβαρβατα. Αλλα τωρα που τα ξαναεπιασα, τις γυμναστικες ( μια ωρα τη ημερα, μη νομιζεις οτι σκοτωνομαι κιολλας) φευγουν πολυ ανετα, ηδη εχασα κοντα ενα κιλο και αρχισα παλι πριν απο 2-3 μερες, και πηρα συνολικα, ολο το καλοκαιρι με τις διακοπες, περιπου 4-5 κιλα.

    Παντα μου λεγανε οτι αν τα ξεφορτωθεις πριν "καλοκατσουν" τα κιλα, φευγουν πολυ πιο ανετα και γρηγορα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •