νεο μελος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    Originally posted by payday
    Η αληθεια ειναι οτι οταν ειμαστε εκτος διαιτας ο χρονος περναει σα νερο, συνειδητοποιεις ποσο πολυτιμο χρονο εχασες που θα μπορουσες να ειχες κανει κατι,λες "να αν ειχα αρχισει για παραδειγμα πριν 6 μηνες τωρα θα χα καποιο σοβαρο αποτελεσμα"...αλλα προσπαθω να μην σκεφτομαι τι δεν εκανα , σκεφτομαι τι κανω τωρα...ελπιζω να παει καλα.
    Κι ευχαριστω πολυ ολους , εκτιμω πολυ τα ενθαρυντικα σας λογια.
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    Originally posted by payday
    Η αληθεια ειναι οτι οταν ειμαστε εκτος διαιτας ο χρονος περναει σα νερο, συνειδητοποιεις ποσο πολυτιμο χρονο εχασες που θα μπορουσες να ειχες κανει κατι,λες "να αν ειχα αρχισει για παραδειγμα πριν 6 μηνες τωρα θα χα καποιο σοβαρο αποτελεσμα"...αλλα προσπαθω να μην σκεφτομαι τι δεν εκανα , σκεφτομαι τι κανω τωρα...ελπιζω να παει καλα.
    Κι ευχαριστω πολυ ολους , εκτιμω πολυ τα ενθαρυντικα σας λογια.

    Πόσο δίκιο έχεις κ εγώ έτσι λέω "εάν είχα ξεκινήσει πριν 5 μήνες θα είχα χάσει 20 με 25 κιλά" κ όλο με παίρνει από κάτω..........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    445
    καλή αρχή κι από μένα!!! και χαίρομαι που αποφάσισες να το κάνεις μόνη σου. Τελικά υπάρχουν άτομα δυναμικά και με αυτοσυγκράτηση. Μπράβο. καλή συνέχεια κ καλά αποτελέσματα

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Ευχαριστω πολυ και παλι....το παλευω...
    Ο θεος βοηθος

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες payday! καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου! ηδη εχεις ξεκινησει πολυ ζεστα, πας για την πρωτη χαμενη δεκαδα ε? λογικα εχεις πεσει ηδη το λιγοτερο ενα νουμερο.
    μπραβοοοοοοο:thumbup:

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    click να σαι καλα...κι αν δεν κανω λαθος εσυ εχεις ηδη παρει το χρυσο μεταλιο:starhit:..συγχαρητηρια και για την εμψυχωση που δινεις σε ολους εδω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    χρυσο θα παρω αμα σταματησω να εχω ορεξη για υπερφαγικα επεισοδια :P
    ευχαριστω πολυ παντως για τα καλα σου λογια

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,157
    Κλικ ενα υπερφαγικο την εβδομαδα δεν παχαινει.καρατσεκαρισμενο απο μενα.Αλλα μονο 1 κ τερμα......Το ειχε πει κ η Ζετα Μακρυπουλια καποτε,μια γουρουνια τη βδομαδα δεν παχαινει.....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    χεχε δεν ξερω η ζετα μηπως γουρουνια εννοει ενα μικρουλι αθηναικο πιτογυρο ή 10 πατατες τηγανητες :P

    το 1 υπερφαγικο τη βδομαδα αυτη τη στιγμη φανταζει αισιοδοξη σκεψη και μικρος πρωτος στοχος. η ειρωνια ειναι οτι καποια στιγμη και για μεγαλο χρονικο διαστημα ειναι ζητημα να εκανα κανα δυο το μηνα.

    αντε να δουμε.

    και δεν ειναι τοσο θεμα του τι παχαινει, οσο του τι ειναι αρρωστημενο και μπορει να εξελιχθει πολυ χειροτερα στο μελλον :/

  10. #25
    Καλωσόρισες και από εμένα! Καλό κουράγιο και υπομονή

  11. #26
    Originally posted by Γλαύκη
    Κλικ ενα υπερφαγικο την εβδομαδα δεν παχαινει.καρατσεκαρισμενο απο μενα.Αλλα μονο 1 κ τερμα......Το ειχε πει κ η Ζετα Μακρυπουλια καποτε,μια γουρουνια τη βδομαδα δεν παχαινει.....
    Καλά... εγώ έχω φτάσει στο σημείο να θεωρώ υπερφαγικό εκ μέρους μου αν φάω ένα σοκολατάκι... χεχε, είμαι "άρρωστη"!

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Για την ωρα κανω υπομονη...εκανα κι ενα test drive με κατι πιτσες που παρηγγειλα για την υπολοιπη οικογενεια αλλα κρατηθηκα σχετικα καλα..δεν τσιμπολογησα
    Απλα η ζυγαρια εχει κοψει τις διπλωματικες σχεσεις μαζι μου, το αποδιδω στις δυσκολες μερες μου...ελπιζω να μου φερθει φιλικα εντος των επομενων ημερων :smilegrin:

    Κιττυ ευγε!..τα πας πολυ καλα!!

    Και κατι ακομα...καπου διαβασα για τα φαγητα των μαμαδων, σε τι πειρασμους μας βαζουν..
    Το ζω ολημερις..ερχονται ταπερακια σχεδον σε καθημερινη βαση απο μαμα κι απο πεθερα...νοστιμοτατα αλλα ακρως παχυντικα..η μαμα προχθες ενω ξερει οτι κανω διαιτα μου φερε ενα ταψακι μουσακα..εβαλα οτι ηταν να φανε οι υπολοιποι και το υπολοιπο το επεστρεψα
    Επισης ειχα την ταση οτι περισευε, οτι ειναι αμαρτια να το πεταξω και το καταβροχθιζα....τελευταια ειπα ας αμαρτησω ..οτι περισευει και ξερω πως δεν θα το φαει κανεις αλλος το πεταω πλεον.
    Κι επισης δεν εχω κανει βουκινο οτι κανω διαιτα...δεν θελω να με ρωτουν συνεχως πως παω και να με ζυγιζουν με το ματι και να μετρουν τις μπουκιες μου..σαν πειραματοζωο νιωθω.

    Αυτο που παρατηρησα οτι με βοηθησε παρα πολυ κι ακομα ειμαι συγκρατημενη ειναι κατι που διαβασα (δεν θυμαμαι που)..οτι πρεπει να αξιολογουμε την πεινα μας..δηλ. μολις νιωσουμε τα πρωτα σημαδια πεινας να τρωμε ενα σνακ η ενα φρουτο...κατι που να μην μας αφησει να λυσαξουμε με αποτελεσμα να γυαλισει το ματι μας και να φαμε οτι βρουμε!!

    ελπιζω να μην υποκυψω συντομα και ν αργησει να μπει ο χειμωνας γιατι με το κρυο εχω ταση για γλυκο

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    141
    Ευτυχώς, πια πεινάω μόνο. ΔΕΝ ΛΥΣΣΑΩ!!! η λύσσα κακή συνήθεια, να θέλεις να τα φας όλα αλλα να μην πεινάς στην τελική, να θες να το φας απλά για να γεμίσεις ψυχολογικό κενό. Δεν ξέρω εσείς τι καλύπτετε με την λύσσα εγώ πάντως σίγουρα πια καταλαβαίνω οτι είχα πρόβλημα με τον εαυτό μου και κατάντησα υπερφαγική. Μαλλον σε λάθος τόπικ το έγραψα αλλα υποθέτω οτι το σκέφτηκα οταν διάβασα αυτο που έγραψες πέιντέι σχετικά με τον έλεγχο της πείνας.... κίτι κατ έχουμε σχεδόν κοινό στόχο και μου έδωσε δύναμη η απόδοσή σου!!! εύγεε

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by payday
    Για την ωρα κανω υπομονη...εκανα κι ενα test drive με κατι πιτσες που παρηγγειλα για την υπολοιπη οικογενεια αλλα κρατηθηκα σχετικα καλα..δεν τσιμπολογησα
    Απλα η ζυγαρια εχει κοψει τις διπλωματικες σχεσεις μαζι μου, το αποδιδω στις δυσκολες μερες μου...ελπιζω να μου φερθει φιλικα εντος των επομενων ημερων :smilegrin:

    Κιττυ ευγε!..τα πας πολυ καλα!!

    Και κατι ακομα...καπου διαβασα για τα φαγητα των μαμαδων, σε τι πειρασμους μας βαζουν..
    Το ζω ολημερις..ερχονται ταπερακια σχεδον σε καθημερινη βαση απο μαμα κι απο πεθερα...νοστιμοτατα αλλα ακρως παχυντικα..η μαμα προχθες ενω ξερει οτι κανω διαιτα μου φερε ενα ταψακι μουσακα..εβαλα οτι ηταν να φανε οι υπολοιποι και το υπολοιπο το επεστρεψα
    Επισης ειχα την ταση οτι περισευε, οτι ειναι αμαρτια να το πεταξω και το καταβροχθιζα....τελευταια ειπα ας αμαρτησω ..οτι περισευει και ξερω πως δεν θα το φαει κανεις αλλος το πεταω πλεον.
    Κι επισης δεν εχω κανει βουκινο οτι κανω διαιτα...δεν θελω να με ρωτουν συνεχως πως παω και να με ζυγιζουν με το ματι και να μετρουν τις μπουκιες μου..σαν πειραματοζωο νιωθω.

    Αυτο που παρατηρησα οτι με βοηθησε παρα πολυ κι ακομα ειμαι συγκρατημενη ειναι κατι που διαβασα (δεν θυμαμαι που)..οτι πρεπει να αξιολογουμε την πεινα μας..δηλ. μολις νιωσουμε τα πρωτα σημαδια πεινας να τρωμε ενα σνακ η ενα φρουτο...κατι που να μην μας αφησει να λυσαξουμε με αποτελεσμα να γυαλισει το ματι μας και να φαμε οτι βρουμε!!

    ελπιζω να μην υποκυψω συντομα και ν αργησει να μπει ο χειμωνας γιατι με το κρυο εχω ταση για γλυκο
    To καλυτερο ειναι να το δινεις στα αδεσποτα . Και μια καλη πραξη κανεις για τις ψυχουλες τα ζωακια και δεν παει χαμενο το φαγητο! Συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου και καλη συνεχεια.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by payday
    Για την ωρα κανω υπομονη...εκανα κι ενα test drive με κατι πιτσες που παρηγγειλα για την υπολοιπη οικογενεια αλλα κρατηθηκα σχετικα καλα..δεν τσιμπολογησα
    Απλα η ζυγαρια εχει κοψει τις διπλωματικες σχεσεις μαζι μου, το αποδιδω στις δυσκολες μερες μου...ελπιζω να μου φερθει φιλικα εντος των επομενων ημερων :smilegrin:

    Κιττυ ευγε!..τα πας πολυ καλα!!

    Και κατι ακομα...καπου διαβασα για τα φαγητα των μαμαδων, σε τι πειρασμους μας βαζουν..
    Το ζω ολημερις..ερχονται ταπερακια σχεδον σε καθημερινη βαση απο μαμα κι απο πεθερα...νοστιμοτατα αλλα ακρως παχυντικα..η μαμα προχθες ενω ξερει οτι κανω διαιτα μου φερε ενα ταψακι μουσακα..εβαλα οτι ηταν να φανε οι υπολοιποι και το υπολοιπο το επεστρεψα
    Επισης ειχα την ταση οτι περισευε, οτι ειναι αμαρτια να το πεταξω και το καταβροχθιζα....τελευταια ειπα ας αμαρτησω ..οτι περισευει και ξερω πως δεν θα το φαει κανεις αλλος το πεταω πλεον.
    Κι επισης δεν εχω κανει βουκινο οτι κανω διαιτα...δεν θελω να με ρωτουν συνεχως πως παω και να με ζυγιζουν με το ματι και να μετρουν τις μπουκιες μου..σαν πειραματοζωο νιωθω.

    Αυτο που παρατηρησα οτι με βοηθησε παρα πολυ κι ακομα ειμαι συγκρατημενη ειναι κατι που διαβασα (δεν θυμαμαι που)..οτι πρεπει να αξιολογουμε την πεινα μας..δηλ. μολις νιωσουμε τα πρωτα σημαδια πεινας να τρωμε ενα σνακ η ενα φρουτο...κατι που να μην μας αφησει να λυσαξουμε με αποτελεσμα να γυαλισει το ματι μας και να φαμε οτι βρουμε!!

    ελπιζω να μην υποκυψω συντομα και ν αργησει να μπει ο χειμωνας γιατι με το κρυο εχω ταση για γλυκο
    To καλυτερο ειναι να το δινεις στα αδεσποτα . Και μια καλη πραξη κανεις για τις ψυχουλες τα ζωακια και δεν παει χαμενο το φαγητο! Συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου και καλη συνεχεια.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •