νεο μελος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    129
    kalh sunexeia kai apo mena payday...kai gw prin apo mia bdomada xekinisa kai exasa konta 4 kilakia me mia kalh prospathia xwris steriseis i alitheia einai....bazw mikrous stoxous ana xronika diastimata peripou ana mhna gia na mhn agxonomai gia ta peripou 30 kila pou thelw na xasw!!!!ante kalh sunexeia se olous mas!!!

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    καλη επιτυχια Μαρινα, και καλο κουραγιο σε ολους μας!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    129
    se euxaristw polu payday na sai kala....kalh sunexeia se sena kai se ola ta paidia edw!!!!

  4. #34
    welcome to the club...
    καλή μας έπιτυχία!!!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Λοιπον, διαβαστε εναν χαζο προβληματισμο...
    Απ τις αρχες του μηνα ξεκινησα διαιτα , περιοδος που ελειπαν ολοι οι γνωστοι, ιδανικη για εμενα.
    Θα παμε τωρα το σ/κ παρεα με κατι φιλους μια μινι αποδραση, στους οποιους δεν εχω πει οτι προσεχωτι τρωω, και για να μαι ειλικρινης ακομη δεν θα θελα να το ανακοινωσω στον περιγυρο.
    Σκεφτομαι πως να το χειριστω γιατι σιγουρα θα πηγαινουμε εξω να τρωμε και ξερουν τι δυνατο πηρουνι ειμαι!
    Θα θελα να παρω μαζι μου και φρουκτοζη για τον καφε, η κανενα φρουτο αλλα θα το καταλαβουν οτι κατι τρεχει.
    Θα μου πεις 2 μερες ειναι σιγα...αλλα μ εχει αγχωσει.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    129
    κατ'εμε να τους το πεις αν πραγματικα σε αγαπανε τοτε θα σε καταλαβουνε και θα σε στιριξουν!!!!

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8
    To καλυτερο ειναι να το δινεις στα αδεσποτα . Και μια καλη πραξη κανεις για τις ψυχουλες τα ζωακια και δεν παει χαμενο το φαγητο!
    :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    8
    Προφανώς, δεν έκανα σωστά το quote, αλλά όλοι καταλάβατε ότι συμφωνώ με τη lessing για το περίσσευμα τού φαγητού μας!
    Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια σε όλους μας! Εγώ έχω ξεκινήσει σωστή διατροφή εδώ και ένα μήνα περίπου κι έχω χάσει 3,5 κιλά. Έχω πάρα πολλά ακόμα, αλλά ο πρώτος μου στόχος είναι τα -7, οπότε είμαι στα μέσα της διαδρομής. :P
    Payday, κι εγώ ήμουν 10ήμερες διακοπές με παρέα που δεν ήξερε ότι κάνω δίαιτα, αλλά δεν είχα πρόβλημα με αυτό. Το πρωινό το έτρωγε ο καθένας στο δωμάτιό του, οπότε είχα πάρει μαζί μου γάλα, καφέ, δημητριακά, γιαούρτι, ζαχαρίνη κτλ. Αν πίναμε καφέ έξω, τον έπινα μέτριο με κανονική ζάχαρη και στις εξόδους μας επέλεγα ψητά. Έτρωγα αρκετή σαλάτα αρχικά, απέφευγα πατάτες τηγανητές, ρύζι κτλ κι αν έπαιρνα μαγειρευτό παχυντικό φαγητό (βλ. παστίτσιο), έτρωγα το μισό, το ίδιο έκανα κι αν πηγαίναμε για γλυκό. Κάποιες φορές με ρώτησαν στο φαγητό "Μόνο αυτό έφαγες;" (όχι ειρωνικά) και απάντησα ότι δεν πείναγα άλλο, πράγμα που συνέβαινε ούτως ή άλλως. Βασικό: Μην ξεχνάς να πίνεις νερό, γιατί εγώ παρασύρθηκα από τα μπάνια και τις εξόδους και ξαναγύρισα παροδικά στον παλιό κακό μου εαυτό που δεν έπινα ούτε 2 ποτήρια την ημέρα...

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Irene, το κακο ειναι οτι θα μενουμε ολοι μαζι σ ενα μικρο σπιτακι, οποτε καταλαβαινεις δεν μπορω να τρωω "μυστικα".
    Μαλλον θα το αναφερω οτι ειμαι σε προσπαθεια να χασω κιλα, ασε που θα το καταλαβουν αν δεν αγγιξω πατατες τηγανιτες και φετα :smilegrin:

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Καλως ορισες και σου ευχομαι να παρεις μονο θετικα πραγματα απο το φορουμ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    761
    Originally posted by payday
    Irene, το κακο ειναι οτι θα μενουμε ολοι μαζι σ ενα μικρο σπιτακι, οποτε καταλαβαινεις δεν μπορω να τρωω "μυστικα".
    Μαλλον θα το αναφερω οτι ειμαι σε προσπαθεια να χασω κιλα, ασε που θα το καταλαβουν αν δεν αγγιξω πατατες τηγανιτες και φετα :smilegrin:
    εγω αν θελω να αποφυγω κατι και δεν θελω να πω οτι κανω διατροφη λεω οτι ποναει το στομαχι,ποναει το κεφαλι,κανω διαρροιες και λοιπα...κατι τετοιο ωστε να φαω στεγνα και λιγο απο αυτα που επιτρεπονται...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    να σου πω τι εκανα εγω σε παρομοιες περιπτωσεις.... αν ημουν με φιλους (με ολη την εννοια της λεξης) δηλωνα κανονικα οτι προσπαθω να αδυνατησω κ πραγματικα βοηθουσαν...δηλ. ενω παραγγελναμε κανονικα, δεν μου ελεγαν να φαω να δοκιμασω κτλ αλλα με αφηναν σε οτι διαλεγα εγω

    αν ημουν με ανθρωπους που δεν ενιωθα πολυ ανετα, δεν ελεγα τπτ κ απλα προσεχα τι βαζω στο πιατο μου.ετρωγα "κανονικα" απλα σε μικροτερες ποσοτητες... γεμιζα δλδ απο την αρχη το πιατο μου κ εμενα εκει...κ αν μου ελεγε κ κανεις τπτ απαντουσα "καλα τις μπουκιες μου μετρας??"...:P

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by migg
    εγω αν θελω να αποφυγω κατι και δεν θελω να πω οτι κανω διατροφη λεω οτι ποναει το στομαχι,ποναει το κεφαλι,κανω διαρροιες και λοιπα...κατι τετοιο ωστε να φαω στεγνα και λιγο απο αυτα που επιτρεπονται...
    μιγκ μου πολύ έξυπνο αυτό,δεν το είχα σκεφτεί

    αν και για να είμαι ειλικρινής όποτε τύχαινε και έκανα δίαιτα και ήμουν με φίλους πάντα το έλεγα και έτρωγα ότι ή όσο έπρεπε.Μάλιστα τους έλεγα αν με δουν να παρεκτρέπομαι να με μαζέψουν

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    141
    Originally posted by migg
    Originally posted by payday
    Irene, το κακο ειναι οτι θα μενουμε ολοι μαζι σ ενα μικρο σπιτακι, οποτε καταλαβαινεις δεν μπορω να τρωω "μυστικα".
    Μαλλον θα το αναφερω οτι ειμαι σε προσπαθεια να χασω κιλα, ασε που θα το καταλαβουν αν δεν αγγιξω πατατες τηγανιτες και φετα :smilegrin:
    εγω αν θελω να αποφυγω κατι και δεν θελω να πω οτι κανω διατροφη λεω οτι ποναει το στομαχι,ποναει το κεφαλι,κανω διαρροιες και λοιπα...κατι τετοιο ωστε να φαω στεγνα και λιγο απο αυτα που επιτρεπονται...
    μίγκ τα έχεις καταφέρει περίφημα!!!! καλή συνέχεια να έχεις!!!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    16
    Πιστεύω πως εάν μείνεις πίστη σε αυτό που κάνεις και το ακολουθήσεις με συνέπεια θα τα καταφέρεις.Απλα επέμεινε σε αυτό,μέχρι εσύ να αισθάνεσαι οκει.Μπορεί να αισθάνεσαι οκει αν χάσεις 10,20 ή 50 κιλά δεν έχει σημασία.Μείνε στα κιλά που νιώθεις εσύ καλά και comfortable on your own skin.Καλή συνέχεια.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •