νεο μελος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11

    νεο μελος

    καλημερα
    σας διαβαζω εδω και λιγες μερες και πηρα την αποφαση να πω κι εγω για το νεο μου ξεκινημα.
    εφτασα τα 126 κιλα τιν 1/8/11.
    απο παντα ειμαι παχια αλλα σ αυτα τα κιλα αρχισα να βγαζω προβληματα... πονους στη μεση , δυσκινητη, το σκεφτομουν να σηκωθω να παρω ενα ποτηρι νερο, εκνευρισμο οτι δεν μου κανουν πια τα ρουχα μου, ολα στενα....ετσι λοιπον ειπα (απο μεσα μου) "γουρουνα ελεος, βαλε φρενο γιατι σε λιγο ουτε να περπατησεις δεν θα μπορεις".
    ξεκινησα λοιπον συμπτωματικα Δευτερα και πρωτη του μηνα διαιτα και σημερα ειμαι στα 118,6.
    κανω μονη μου διαιτα με συμμαχο τον ατμομαγειρα....τρωω τα παντα στον ατμο ...εκοψα ζαχαρη , ψωμια, αναψυκτικα, τηγανητα και το χω ριξει στα φρουτα και στα λαχανικα.
    το προβλημα ειναι οτι ειμαι λαιμαργη , ακομη και σκασμενη να μουν τσιμπολογουσα ... θεωρω το φαγητο μια απ τις μεγαλυτερες απολαυσεις.
    τωρα λοιπον εχω βαλει φρενο , δεν αφηνω να μπενουν στο σπιτι τροφες που θα με βαλουν σε πειρασμο, εχω βαλει κατα καποιον τροπο παρωπιδες κι εχω κατα νου να μετραω θερμιδες σε οτι τρωω...
    δεν ξερω τι αλλο πρεπει να γραψω, αυτα γι αρχη και την καλημερα μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Καλημέρα, payday, καλώς όρισες στο φόρουμ, κάθε αρχή και δύσκολη αλλά με διάθεση για αλλαγή και βοήθεια από όπου μπορείς να την αντλήσεις (φόρουμ, φίλοι, οικογένεια κτλ), όλα θα πάνε καλά. Έχασες ήδη σχεδόν οχτώ κιλά! Καλή συνέχεια!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    γεια σου payday

    σου ευχομαι καλη αρχη!:thumbup:

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Θα θελα να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σ οσους προσπαθησαν και προσπαθουν να χασουν κιλα...πραγματικα εχω εντυπωσιαστει με καποιες περιπτωσεις για την υπομονη και την επιμονη τους, ισως γιατι εγω ανηκω σ αυτους που θελουν να τα χασουν αμεσως.....πραγματικα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.
    Ομολογω οτι πηρα μεγαλο κουραγιο διαβαζοντας σας.
    Ελπιζω να καταφερω κι εγω καποιο αξιολογο αποτελεσμα.

    Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ , δεν ξερω αν κανω κατι λαθος, αν μπορει καποιος να μου πει πως βαζουν τικερακι)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    22
    καλημερα κι απο μενα και καλη αρχη. κι εγω μολις ξεκινησα να προσεχω τις θερμιδες που τρωω καθημερινα. κι εγω σαν εσενα ακριβως.. μπορω να τσιμπολογαω οοοολη μερα... φυνο...γλυκο...αλμυρο... τα παντα ολα!! τελος αυτα ομως!! το πιο σημαντικο ειναι η υποστηριξη των γυρω σου και βεβαια το ποσο πολυ το θελεις εσυ. ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας. καλο κουραγιο και θα τα λεμε! κι εγω ειμαι πολυ καινουρια στο φορουμ και ακομα ψαχνομαι...:yes:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Σε βρισκω φοβερη/ρο!!! Μπραβο!Καλη συνεχεια και μην το βαζεις κατω!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    24
    Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    24
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=2533

    Εδώ θα δεις πως να βάλεις τικεράκι.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    τεστ

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    7
    εγω προσπαθω αλλα δε τα καταφερνω. :-(

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Ευχαριστω eleste για τη βοηθεια

    Ειρηνη τα καταφερες , το βλεπω το τικερακι σου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    548
    καλη συνεχεια κι απο μενα και καλη δυναμη. η δικη μου συμβουλη ειναι να μην βιαζεσαι, και να μην βαζεις χρονικους στοχους. μονο ετσι, χαλαρα μπορει αυτη η διαδρομη να γινει μεχρι και διασκεδαστικη και κυριως το αποτελεσμα να εχει διαρκεια!!!
    παθων και μαθων...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    141
    καλή αρχή!!! άντε να δούμεεεε!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Πολύ καλή αρχή payday, μπράβο!!! Η αρχή το ήμισυ του παντός δε λένε; Σου το εύχομαι από ψυχής!!!

    Η υπομονή και η επιμονή είναι δυστυχώς ή ευτυχώς απαραίτητο συστατικό της προσπάθειας για μας που έχουμε αρκετά κιλά, μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν. Αυτά για τώρα, οτι προκύψει στη πορεία ίσως να μπορεί κάποιος εδώ να σε βοηθήσει.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Η αληθεια ειναι οτι οταν ειμαστε εκτος διαιτας ο χρονος περναει σα νερο, συνειδητοποιεις ποσο πολυτιμο χρονο εχασες που θα μπορουσες να ειχες κανει κατι,λες "να αν ειχα αρχισει για παραδειγμα πριν 6 μηνες τωρα θα χα καποιο σοβαρο αποτελεσμα"...αλλα προσπαθω να μην σκεφτομαι τι δεν εκανα , σκεφτομαι τι κανω τωρα...ελπιζω να παει καλα.
    Κι ευχαριστω πολυ ολους , εκτιμω πολυ τα ενθαρυντικα σας λογια.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •