η ιστορια μου - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65
  1. #61
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    Καταλαβα οτι αυτο που ηθελα ηταν να ειμαι υγειης και fitness, που τελικα το παρακανα και ειχα φτασει στην ανορεξια, μετα συνηδειτοποιησα οτι εφτασα πολυ μακρια απο αυτο που ηθελα και ετσι απλα ξεφνικα αφου καταλαβα οτι δεν ηξερα τι εκανα, τοτε αρχισα να τρωω σωστα και επερνα βαρος σιγα σιγα (αν και στην αρχη ενιωθα αμφιβολιες) τελικα εφτασα εκει που ειμαι τωρα 48 κιλα που και ειναι το φυσιολογικο μου βαρος με υψος 1.57. Πλεον τωρα ειμαι χαρουμενη γεματη ενεργεια και δεν θελω να επιστρεψω σε αυτο που ειμουν και ουτε προκειτε να γινει! Αυτο που καταλαβα και θα πρεπει να καταλαβουν πολλοι ειναι να αγαπησεις τον εαυτο σου! :)

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    22
    Γεια σου jenny, καταρχας συγχαρητηρια που καταφερες να νικησεις τη διατροφικη διαταραχη σου!:)
    θα ηθελα να σε ρωτησω κατι.. Οταν επαιρνες σιγα σιγα τα κιλα δεν ενιωθες σα να σε <<ποναει>> το φαγητο που ετρωγες? Πώς δεν υποτροπιασες? Δεν απογοητευοσουν με την εικονα σου στον καθρεφτη καθως παχαινες? :(

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    491
    αυτο ειναι απο τα πιο ασχημα σταδια οταν πασχεις απο ανορεξια, εμενα τωρα τελευταια μου ειπαν να παρω δυο κιλα για να μου ερχεται η περιοδος και μονο στα γραμμαρια ποναω, δεν ποναω οταν τρωω ποναω οταν ανεβαινω στη ζυγαρια... αυτο θελει πολυ κοπο και κυριως να τρεφεσαι σωστα ωστε να μετριαζεις τις τυψεις, εγω τουλ αυτο κανω τρωω οπως πρεπει να τρεφομαι και προσπαθω να μην ζυγιζομαι αλλα αμα αισθανθω το τζιν τσιτα τσιτα ζοριζομαι πολυ αλλα το παλευω...

  4. #64
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    22
    εγω και στην ζυγαρια ποναω οταν ανεβαινω και βλεπω 2 ολοκληρα κιλα απο χτες που με μπουκωσανε με το ηλιθιο φαι με το ζορι, Και οταν τρωω ποναω πολυ στο στομαχι μου!! Και μετα εμετο δεν μπορω να κανω γιατι δεν βγαινει τιποτα.. Αχ αυτο το τζιν.. επαψα να φοραω τζιν γιατι μου θυμιζουνε ποσο χοντρη ειμαι:'( μονο φαρδιες φορμες πλεον

  5. #65
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    το θεμα ειναι οτι πρεπει να εχεις αυτοπεποιθηση, μονη μου πηρα αποφαση, ξεκινησα να παιρνω κιλα και τα πηρα σιγα σιγα με αεροβικη γυμναστικη και βαρη και ετσι ηξερα οτι δεν θα εκανα ουτε κυταριτιδα ουτε ραγαδες. Κι ετσι εγινε με σωστη διατροφη και γυμναστικη, εννωειτε πως με την γυμναστικη και τη σωστη διατροφη δεν παιρνεις κιλα σε λιπος αλλα σε μυς ετσι φενεται σαν να εισαι αδυνατη! (Αν και μπουκωνα στην αρχη που επερνα τα κιλα) τωρα νιωθω πιο πολλυ αυτοπεποιθηση και ολα αυτα επειδη εγινα αυτο που θελω, ετσι να κανετε κι εσεις, να αγαπησετε τον εαυτο σας οπως ειναι και οχι να μοιαζετε σε κατι που δεν μπορειτε! Σχετικα με την ανορεξια νομιζω οτι τα ΜΜΕ φταινε που ωραιοποιουν τα μοντελα και λενε για το τελειο παντα, στην πραγματικοτητα το τελειο ειναι το φυσικο! :blush:

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •