η ιστορια μου - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 65
  1. #46
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    αυτο ειναι δεν μπορω να μιλησω δεν μπορω να το κραταω μεσα μου θα....θα...θα σκασω καποια μερα...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    342
    βλέπω όμως οτι μεσα σου θελεις να το ξεπερασεις και να ζησεις μια φυσιολογική ζωή.. θα βρεις τη δυναμη να το αντιμετωπίσεις μόνο εσυ όμως.. εμείς σου προτείνουμε να κάνεις το σωστό αλλά πραγματικά εσυ μόνο εσυ μπορείς να σωσεις τον εαυτό σου από την ανορεξία που ειναι αργός θανατος...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    παρε το 197 (εθνικο κεντρο αμεσης κοινωνικης βοηθειας) να μιλησεις με ειδικους. ολο το 24ωρο

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    Κοπελα μου ,ΖΗΤΗΣΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ο οργανισμος σου εχει φτασει στα ορια και κινδυνευει ΑΜΕΣΑ η υγεια σου...ζητησε βοηθεια απο τους δικους σου,ακουσε και τις κοπελες τι σου γραφουν παραπανω...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    jenny πως εισαι?εισαι καλα?

  6. #51
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    τελικα δεν μπορω να το πολεμισω βλεπω ειναι δυσκολο πραγμα η ανορεξια, μια φορα να το παθεις δεν την γλιτωνεις μετα. ειναι υπουλη ασθενεια

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    342
    καλημέρα Τζενουλα, τι κανεις? πως πανε τα πράγματα? απευθυνθηκες σε κάποιον ειδικό?

  8. #53
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    οχι τιποτα δεν εκανα, ακομα ετσι ειμαι και βασανιζομαι.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    725
    βρε καλη μου κανε την αρχη.... ακομα κ τωρα.... ειναι κριμα να το περνας ολο αυτο... παρε στην ανασα...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    342
    κοριτσακι μου, το ξερω και το καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο όλο αυτό αλλα αν δεν παρεισ μια απόφαση ο χρονος θα κυλα εις βαρος σου.. θελω να βοηθησω όσο μπορω, οτιδηποτε θελεις στειλε μου μνμ προσωπικο..

  11. #56
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    χαλια τα πραγματα δεν αντεχω αλλο αρχισα κυριολεκτηκα τις λυποθιμιες, και το κλαμα, θελω να απαλλαχτω απο αυτο το τερας, την ανορεξια!!!!!!!!

  12. #57
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    δεν το πιστευω 10 μερες εχω να γραψω και μου φανηκαν 3 μηνες! μεσα σε αυτες τις 10 μερες αρχισα να τρωω ξαφνικα! οχι βουλιμικα αλλα κανονικα! μα καθε φορα που ακουω για την ανορεξια, σκεφτομαι πως ειμουν ανορεξικη, ειχα τα χαλια μου, και στενοχωριεμε. Μα ακομα εχω ιδεες οτι μπορει να μην τελειωσε η ανορεξια μου. δεν ειμαι ουτε στο φυσιολογικο μου βαρος, θελω 10 κιλα για να φτασω στο φυσιολογικο μου βαρος. ειναι ανυσηχιτικο??

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    εισαι σε πολυ καλο δρομο :)

    μην κολλας στα πισωγυρισματα. παρε ενα στυλο και ενα τετραδιο και σημειωνε καθε μερα τις θετικες σου σκεψεις, τα βηματα που εκανες μπροστα, λαθη που ΔΕΝ εκανες και εστιασε σε αυτα.

    θα υπαρχουν και τα αγχη και οι ανησυχιες, προβληματισμοι, οκ, αλλα μην επικεντρωνεσαι σε αυτα, επικεντρωσου στα θετικα και στο στοχο να καταπολεμησεις την ανορεξια

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Originally posted by Dark Elf
    Κουκλιτσα μου ειναι πολυ σημαντικο να ζητησεις βοηθεια οι γονεις σιγουρα σε λατρευουν και θα ηθελα πολυ να ακουσουν το προβλημα τους για να βοηθησουν το κοριτσακι τους.Και εγω με ανορεξια ξεκινησα στα 15,5 μου χρονια τωρα ειμαι 18 και ακομα ταλαιπωρουμαι με εναλλαγες της ανορεξιας με την βουλιμια ομως η μανουλα μου εψαξε και βρηκε ενα κεντρο που με βοηθα παρα πολυ ακομα και τωρα.Εκει οι ανθρωποι ειναι εξιεικευμενοι στους Εφηβους και τις διατροφικες διαταραχες.Ειναι ακριβως αυτο που χρειαζεσαι αυτη τη στιγμη μια εξιειδικευμενη ομαδα ειδικων με αγαπη για τους Εφηβους.Στο εγγυομαι προσωπικα πως δεν θα χασεις να κανεις μια επισκεψη με τη μανουλα σου σου παραθετω το site να μπεις μικρη μου να παρεις πληροφοριες:

    http://www.youth-health.gr/gr/index.php

    Μην το αμελησεις τωρα ειναι νωρις εγω επασχα 2 ολοκληρα χρονια απο ανορεξια.Εσυ λιγους μηνες προλαβαινεις ποτε δεν ειναι αργα.Παλεψε για σενα και τους ανθρωπους που αγαπας...


    Jennaki έχω ακούσει και εγώ για αυτό το κέντρο και πραγματικά πρέπει να είναι πάρα πολύ καλό!!!! Πράγματι η συγκεκριμένη μονάδα πρέπει να κάνει πολύ καλή δουλειά, έχω γνωρίσει μία διατροφολόγο μέσα από το τμήμα Διατροφής - Φυσικής Δραστηριότητας & Ευρωστίας και είναι απλά εξαιρετική, την θαύμασα για τις γνώσεις της και την δύναμη της να παλεύει με παιδιά που έχουν διατροφικές διαταραχές.

    Μην φοβάσαι να πας ή αν δεν μπορείς να κάνεις το βήμα εσύ γιατί ξέρω σου φαίνεται αδύνατον αυτή τη στιγμή βάλε κάποιον αγαπημένο σου να σε πάει και να τα κανονίσει όλα. Κλείσε τα αυτιά σου στην ανορεκτική φωνή που σε θολώνει και κάνε το μεγάλο άλμα! Δεν θα το μετανιώσεις καρδούλα μου, οι άνθρωποι εκεί θα σε καταλάβουν έχουν μεγάλη εμπειρία πάνω στην ανορεξία.

  15. #60
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    Γεια σας δεν ξερω αν καποιοι απο εσας ειναι εδω, αλλα αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι περασαν 2 χρονια απο τοτε που ειμουν ανορεξικη! μεχρι τωρα, νικησα την ανορεξια! πλεον για μενα δεν υπαρχει πια, καθε φορα που σκεφτομαι το παλιο μου σωμα, λεω "τι ανοητη που ειμουν", εχω παψει να τα σκεφτομαι αυτα, δεν τη θελω απλα. Αυτη την στιγμη ειμαι 48 κιλα με υψος 1.57!! Παρολαυτα δεν νιωθω πια ζαλαδες ή κατι τετοιο, κανω σωστη διατροφη, βαρη και γυμναστικη κανονικα, ισως να παραλειψω καποιο γευμα επειδη δεν πολυ-πειναω συνηθως, αλλα δεν ανυσηχω, ειμαι πολυ καλα, υγειης και Fitness! Επισης ειμαι σιγουρη τωρα οτι δεν θα ξανα επιστρεψω σε αυτη την απαισια ανορεξια! ;)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •