ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181

    ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ

    Παιδια βοηθεια. Δεν αντεχω αλλο την εικονα μου στον καθρεφτη.
    Εχω δυο παιδακια ειμαι 1.72 και 95 κιλα!
    Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ξακινησα 74 κιλα και εφτασα 129!!!
    Στην δευτερη ξεκινησα 88 και εφτασα επισης 129....
    Πρεπει να παω 75 κιλα...
    δεν εχω θυρεοειδη, τον αφαιρεσα πριν καποια χρονια...εχω προβλημα με το ασβεστιο, παιρνω συμπληρωμα...
    ολη την ωρα τρωω....δωστε μου ιδεες...δνε ξερω τι να κανω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    το πως πηρα τοσα κιλα στις εγκυμοσυνες ειναι μεγαλο θεμα....ορμονικο προβλημα, υπερφαγια, δεν καπνιζα, δεν κινουμουν....πολλα...τωρα τι γινεται?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Τα κιλά σου δεν είναι πολλά, τουλάχιστον όχι όσα απαιτούνται για να προχωρήσεις σε επέμβαση. Οπότε είναι μονόδρομος για σένα. Διατροφή και άσκηση. Μόνη σου ή σε συνεργασία με διατροφολόγο. Θα μου πεις, θυσία, αλλά όλοι κάπως έτσι δεν ταλαιπωρούμαστε?
    Είμαι καπνίστρια και καταλαβαίνω. Φαντάζομαι ότι αν είχα να αντιμετωπίσω μια εγκυμοσύνη με το σεβασμό που της αξίζει, θα έπαιρνα τουλάχιστον σαράντα κιλά. Κατανοητό το πώς κινήθηκες. Από δω και πέρα, πάρε βαθιά ανάσα και ξεκίνα! Σκέψου πως τουλάχιστον έχεις λυμένο το ζήτημα της ψυχολογικής στήριξης. Εδώ είμαστε όλοι, για να στηρίζουμε ο ένας τον άλλον. Καλή δύναμη!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες...ειλικρινα ειμαι χαλια...σε ευχαριστω πολυ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    απο διαιατα ξερω..εχω κανει δυστυχως πολλες φορες στη ζωη μου για να ημουν αδυνατη...δεν τα καταφερνω ομως τωρα...δεν μπορω να πειθαρχησ..πειναω συνεχεια.....
    και επισης δεν καπνιζω γμτ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Πάρε το χρόνο σου, απλά μην ξεχνάς. Έχε στην άκρη του μυαλού σου το ενδεχόμενο να κάνεις κάτι για σένα. Στο μεταξύ απόλαυσε τα μωράκια σου και σκέψου το ενδεχόμενο να γίνεις η μαμά-είδωλο! Θα το κάνεις μόλις αισθανθείς πραγματικά έτοιμη. Μπορεί να σου ακούγονται κάπως αυτά. Αλλά θα το κάνεις, όσο χρόνο και αν σου πάρει. Απλά ο καθένας από μας έχει τη δική του στιγμή. Ίσως δεν έφτασε ακόμη η δική σου. Φιλιά!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    τι ωραια λογια....σε ευχαριστω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    ενταξει ....ξεκιναω σημερα....ζυγιστηκα και εχω φτασει 97 κιλα. Δεν παει αλλο....ειπα να κανω 5 γευματα των 200 με 300 θερμιδων...Και μια ωρα την ημερα περπατημα γρηγορο....αντε να δουμε....
    Οποια αλλη βοηθεια η συμβουλη, ειναι ευπροσεδκτη.... μεταβολισμος μου δεν ειναι καλος...αλλα δνε εχω και τον θυρεοειδη αδενα για να παρω κανα βοηθητικο...και φοβαμαι..τεσπα...Ας ξεκινησω ετσι και βλεπουμε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Πώς πάει η προσπάθεια? Όλα καλά?
    Το καλό είναι ότι είδες το νούμερο της ζυγαριάς. Εγώ απέφευγα να ζυγιστώ και γι' αυτό έπαθα το σοκ του αιώνα, όταν τελικά το έκανα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    kala παμε για την ωρα....εχθες ημουν κομπλε... 5 γευματα των 200 θερμιδων εκανα....σημερα πειναγα παραπανω....καποια απο αυτα ηταν και των 300....Αλλα δεν πειραζει...
    αντε να δουμε....
    δεν αντεχω αλλο ετσι...ειλικρινα....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    μια χαρα πηγε αυτη η εβδομαδα...και εχθες το απογευμα εφαγα και παγωτο και πιτσα και γαριδακια...:thumbdown:....συνεχιζ ω και θα ζυγιστω δευτερα πρωι να δω.....γαμωτο....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    Ας γραψω και εδω το στοχο μου....μπας και οργανωθω λιγακι....

    15.10 = 92
    15.11 = 88
    15.12 = 84
    15.01 = 81
    15.02 = 78
    15.03 = 75
    15.04 = 73
    15.05 = 71
    15.06 = 69

    ...σαν ονειρο μου φαινεται...εχασα τοσα κιλα και εχω κολλησει σε αυτα εδω και ενα χρονο....
    :no:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •