...δύσκολος αγώνας ξεκινα! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    καλημερα σας ..ακομη ενα ραντεβου σημερα με τον ψυχολογο και να δουμε τι θα βγει!!! απο αυριο επιστροφη ξανα και στην γυμναστικη και ο θεος βοηθος!

  2. #17
    οριστε, ακριβως αυτος ειναι ο λογος που δεν θελω να μιλησω σε κανεναν για το θεμα, και δεν προκειται να το κανω. οταν καποιος δεν εχει το προβλημα, δεν μπορει να το καταλαβει, ειδικα το συγκεκριμενο. εγω νιωθω πιεση εκει που δεν υπαρχει,ποσο μαλλον να προκαλειταικαι απο τους ανθρωπους μου.θα απομακρυνομουν απο ολους και θα γινομουν χειροτερα. τωρα τουλαχιστον οταν ειμαι εξω απο το σπιτι ειμαι ο εαυτος μου,ειμαι καλα.

    πφ βρισκομαστε στο ιδιο σημειο νομιζω, και εγω σε τετοια συχνοτητα κανω εμετους, αν κανω 1-2 φορες το θεωρω και λιγο....
    με τη διαφορα οτι εγω καταβροχθιζω στην κυριολεξια. μπορει στο ενα μονο επεισοδιο να φαω δυο πιτσες και 3 γλυκα..
    κ φαντασου οτι ειμαι αδυνατη,ποσο μπορει να χει ανοιξει το στομαχι μου.. πραγματικα πιστευω δεν θα το επαναφερω ποτε, θελει υπομονη που δεν εχω...

    συνεχιζε να μας ενημερωνεις και συμφωνω με τις συμβουλες των κοριτσιων παραπανω.. υπομονη ...

  3. #18
    καλημερα....εχω διπλα μου 3 ανθρωπους που με στηριζουν... σιγουρα θα ειναι αυστηροι μαζι μου για το δικο μ το καλο...ειδικα το1 ατομο νοιωθει ευθυνη ..και εκνευριζεται οταν μαθαινει οτι κανω εμετο ...γιατι πιστευει οτι δεν μου προσφερει κατι.....αλλα οχι δεν τρωω τοσο πολυ σε ποσοτητα..μπορει να φας και σαν κανονικος ανθρωπος και μετα να προκαλεσω εμετο..αλλα μπορει να φας και μονο 2 φορεσ τιν ημερα μονο...ελαχιστο φαγητο και να μην προκαλεσω εμετο..τα κιλα μου ειναι καλα τωρα εβαλα 1/2 κιλο ....ειμαι 1.63 υψος και 49 κιλα

  4. #19
    καλημερα σας..χτες είχα ακόμα ενα ραντεβου με τον ψυχολόγο....ενταξη πήγε τιποτε το ιδιαιτερο μιλησαμε αρκετα για διαφορα θεματα.... απλα θελει χρονο και ειναι στο χερι μου... πιστευω οτι μπορω να ξεπερασω το προβλημα αυτο αν βρω να απασχολουμε συνεχως με πραγματα για να μην σκεφτουμε οτι μολις φαω πρεπει να κανω εμετο μηπως και βαλω κιλα! γιατι εγω γενικα δεν τρωω συνεχεια υπερβολικα απλα για να παω να κανω εμετο...μπορει να φαω και κανονικα και να κανω εμετο παλι

  5. #20
    ποτε καποιος γινεται καλα..ποσο καιρο κραταει ολο αυτο θεραπειες ψυχολογουσ φαρμακα???

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    justme δεν νομίζω πως υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος,ο κάθε ένας είναι διαφορετικός ,με διαφορετικές ανάγκες και ο καθένας ανταποκρίνεται διαφορετικά στην όποια θεραπεία ακολουθεί.Απλά κάνε κουράγιο!

  7. #22
    καποιεσ φορες λεω θα κανω μια ζωη θεραπειες???? κουσραστηκα πλεον!

  8. #23
    σημερα σταματω τα παντα χαμενα λεφτα ...μια φιλη μου λεει θα παμε ψυχιατρο να σου δωσει φαρμακα να τελειωνουμε με τλ θεμα αυτο....γιατι συνεχως της λεω κουραστηκα δεν μπορω αλλο..και με την 1η δυσκολια αρχιζω παλι τα βουλιμικα επεισοδια..εχει απο την κυριακη οτι φαω το κανω εμετο...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    justme κάνεις θεραπεία μόνο έναν μήνα,μην τα παρατάς από τώρα!δεν βλέπεις με το που άρχισες να σκέφτεσαι πως σταματάς την προσπάθεια αρχίζεις τους εμετούς,δεν βλέπεις πόσο κακό κάνεις στον εαυτό σου???

  10. #25
    χαμενα λεφτα ξερω πολυ καλα που να φαω 55 ευρο που δινω για την καθε επισκεψω στον ψυχολογο....κουραστηκα φοβαμαι...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    119
    Φίλτατη, έχω την πεποίθηση ότι η "θεραπεία" με ψυχοτρόπα δεν δύναται να σου δώσει εγγυημένα αποτελέσματα. Η ανάρρωση είναι αμφίβολη ενώ πιθανότατη η υποτροπή. θα το διαβάσεις και στις οδηγίες των χαπιών που θα σου συνταγογραφήσει ο ψυχίατρος. Εκ πείρας αφορμώμενη σου τονίζω ότι υποτροπίασα σε εννιά μέρες με το που ξεκίνησα την "θεραπεία" και πάλι ο ίδιος φαύλος κύκλος. Ήταν σαν μην είχε αλλάξει τίποτα παρά μόνο η ποσότητα των χημικών ουσιών μέσα στον οργανισμό μου.

    Αναφορικά με το οικονομικό τώρα θέλω να σου πω ότι όπως και η ψυχοθεραπεία, έτσι και η φαρμακοθεραπεία κοστίζει.. και μάλιστα ακριβά. Αν δεν κάνω λάθος το φάρμακο που ενδείκνυται για τη βουλιμία κοστίζει περίπου 35 ευρώ το κουτί και αρκεί για περίπου 6 μέρες.
    Θα απέτρεπα τον οποιοδήποτε να ξεκινήσει τα ψυχοτρόπα για πάμπολλους λόγους αλλά μάλλον δεν είναι εδώ ο χώρος να παραθέσω τα επιχειρήματα μου. Τα συμπεράσματα δικά σου. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,157
    ?

  13. #28
    θελω να μου πεις γιατι δεν ειναι καταλληλα τι ενοεις.... μπορεις να μου στειλεις στο μαιλ μου σε παρακαλω ..

  14. #29
    εδς και 4 μερες ειμαι τοσο χαλια ....δεν τρωω σχεδον τιποτα και αν φαω οσο φαω τα κανω εμετο μετα!! εχω χασει 2 κιλα μεχρι στιγμης!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    119
    justme σου έστειλα U2U :grin:

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •