Ερώτηση για κορίτσια 100+ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    βασικα πιο παλια που ειμουν πιο αδυνατη, μου την επεφταν αρκετοι, το θεμα μου ειναι οτι αν δεν ταιριαζεις με τον αλλον πιο το νοημα να στην πεσει η οχι?! δεν λεω οτι ειμαι προκαταλελημενη (αυτη ειναι η σωστη λεξη?) αλλα και λιγο καιρο πριν που μιλουσα με φιλο μου απο ελλαδα (γεννημενος, μεγαλωμενος βελγιο) μου ελεγε, εγω την γυναικα την θελω χαδιαρα, οχι ομως και παραπολυ! να μου λεει τα ζουζουνιστηκα της αλλα οχι για πολλυ ωρα! να μου κανει το ενα, ν αμου κανει το αλλο ετσι! ε και εγω τα πηρα κια του λεω εσυ δεν θες γυναικα, γατα θελεις! να την χαιδευεις εσυ οποτε θες και οπως θες και αμα δεν θες εκεινη την στιγμη ν ατην διωχνεις και ολας!!
    μπορει να μην ακουστηκαν τα παραπανω που μου ελεγε καπως, αλλα ειπε περισσοτερα, και ο τροπος που τα ειπεεε!!!!!! :flaming:

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    ααααχαχαχχαχαχαχα, καλα τα'πες. Νομιζω οτι το ολο θεμα του πως δειχνει ο αλλος, ειναι και αναλογα που πας. Μια παλια μου γειτονισσα ειχε μια φιλη που παει συχνα σε κλαμπ και ελεγε μια ιστορια που κατσανε στη γωνια του κλαμπ μη τους δουν γιατι μια απο τη παρεα τους φοραγε κατι που δεν ηταν στη μοδα; δεν ταιριαζε; δεν θυμαμαι τι ακριβως, αλλα θυμαμαι που ελεγε οτι "τους εκανε ρεζιλι" για κατι που φοραγε.

    Στον κυκλο μου δεν τα'χαμε αυτα ευτυχως. Δεν ειχαμε αρκετα λεφτα για κλαμπ, σχεδον ποτε, και στα χανια, για μεταλ μουσικη υπηρχε μονο ο Διονυσος που ηταν καφετερια, και μετα ανοιξε και το αβαλον. (ο διονυσος εκλεισε). Δεν ξερω βεβαια για τα αθηναικα μεταλαδικα, δεν οδηγαω οποτε δεν βγαινω βραδυ αθηνα γιατι δεν εχω πως να γυρισω. Και συνηθως τωρα μαζευομαστε σε σπιτια με λιγο κρασι, γιατι τα λεφτα, δεν υπαρχουν ακομα για μεγαλους εξοδους.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Originally posted by -wow-
    τωρα αγγλια... εχω δει παρα πολλα ζευγαρια που αν τα εβλεπες στην ελλαδα θα γυρνουσε ολο το γκαζι και ψυρη να φωναζει καλα τι βουβαλα γκομενα εχει αυτος, και καλα τοσο απελπισμενος εισαι και αλλα! δηλαδη αδυνατο αγορι με παχουλη κοπελα!
    Στην Αγγλια η πλειοψηφια των κοριτσιων ειναι plus size(και πολλες με τεραστιο στηθος), δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που σε οποιο καταστημα και να πας θα βρεις ρουχα απο 8-24 νεανικο στυλ και τελεια(ακομη και ως 34 σε μερικα) ενω στην Ελλαδα πρεπει να πας σε συγκεκριμενα καταστηματα ΜΟΝΟ για παχουλες και να παρεις αηδιες(αφου σχετικα ειμαστε μειοψηφια).Προσωπικα μονο σε αγγλικα καταστηματα νιωθω ανετα να πω "εχετε τζην σωληνα νουμερο 18?" και να μη με κοιτα σαν εξωγηινο η πωλητρια.
    Νομιζω οτι οι Αγγλοι αντρες και να θελαν να τα φτιαξουν με καποια πιο αδυνατη, δεν εχουν και πολλες επιλογες αφου η πλειοψηφια ειναι απο 16 size και ανω.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    στο youtube θα βρεις πολλες ταινιες/σειρες που ευνοουν τις παχυσαρκες και να δεχεσαι το σωμα σου οπως ειναι και ψιλο-καταδικαζουν τις διαιτες

    Fat and proud (http://www.youtube.com/watch?v=9WIjRwtCxB8)
    Diets from hell (http://www.youtube.com/watch?v=wtmySOO_KNA)
    Supersize VS Superskinny (tv series) (http://www.youtube.com/watch?v=5Ngf-2gdHik)

    εχουν πολυ περισσοτερη ενημερωση σχετικα με το φαι και τι τραβανε οσοι κανουν διαιτα. Επισης εχουν και εκπομπες που σου μαθαινουν πως να ντυνεσαι και να φτιαχνεσαι, αναλογα με το σωματοτυπο σου,

    How to look good naked (http://www.youtube.com/watch?v=RizlP4Gtqs0)
    What not to wear (http://www.youtube.com/watch?v=zU2OhABTMic)

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    To Supersize VS Superskinny ειναι ενα ριαλιτυ που δειχνει 2 περιπτωσεις 1 κοπελα 35κιλα και 1 250 κιλα πχ.Ουτε το ενα ειναι υγιες, ουτε το αλλο.Δεν καταδικαζουν τις διαιτες, βαζουν την ανορεξικη να τρωει οτι τρωει η παχυσαρκη και την παχυσαρκη οτι τρωει η ανορεξικη πχ.Αμερικανια που ξεφτυλιζει με τακτ και τις δυο περιπτωσεις.
    Το How to look good naked το βλεπω και γω που και που.Τις κοπελες με εξτρα κιλα ομως τις βαζει και κανουν διαιτα και πανε γυμναστηριο οχι μονο πως να ντυνονται

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Μ'αρεσει το Supersize vs Superskinny γιατι δειχνουν αυτο που υποστηριζω και εγω, "μην παμε στα ακρα". Και επισης οτι ενας αδυνατος δεν ειναι κατ'αναγκη και υγιεστατος. Αλλα δυστυχως βλεπω οτι παρα πολλοι εχουν διαφορετικη εντυπωση του φυσιολογικου. Δεν εχω δει και πολυ το how to look good naked γιατι αισθανομαι ανετα σε ασχετο στυλ. Εχω δοκιμασει ρουχα που μου ταιριαζουν, αλλα απλα δε μ'αρεσαν.

    Αλλα γενικα ασχολουνται περι θεματος να αισθανεσαι καλα και να ξερεις τι τρως και να προσεχεις και τη υγεια σου.

    Μια αλλη σειρα ειναι το "fat families". Εχει πεσει το site που τα βλεπω, μαλλον συντηρηση κανουν (www.1channel.ch)
    δειχνουν πως μια ολοκληρη οικογενεια μπορει να αλλαξει διατροφικα για καλυτερη υγεια και απωλεια βαρους.


    Γενικα, εχουν πληροφοριση, εχουν και αυτοι τη επιδημια σε μεγαλυτερο ποσοστο απο μας αλλα τουλαχιστον το βλεπουν και τους δειχνουν μερικα πραγματα. Δεν ειμαι σιγουρη αλλα δεν νομιζω να εχουμε κατι αναλογο στη ελλαδα, θυμαμαι μονο πριν χρονια ενα ριαλιτυ "gym - κατι" που κοπηκε πολυ συντομα. κατι αναλογο του the biggest loser.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Aυτο με τα καταστηματα εδω ειναι πραγματικα πολυ σπαστικο!Βλεπεις κατι τζινακια και σε πιανει απογοητευση.Και κατι αλλο που με νευριαζει ειναι μερικες ηλιθιες πωλητριες,θυμαμαι μια φορα πως δε την εβρισα μια.Ειχα μπει να παρω ενα παντελονι σε στυλ κολλαν,επειδη ειχα παρει και παλαιοτερα το ιδιο σε αλλο χρωμα ηξερα οτι ανοιγει και ειναι και ηδη ελαστικο και πηρα το medium και οχι το large.Παω στο ταμειο και βλεπει η αλλη τι νουμερο ειναι και μου λεει ειναι για δωρο?Οχι της λεω.Και συνεχιζε...ειναι medium.Το ξερω της λεω,λες να μην το δα.ΗΛΙΘΙΑ!:flaming: :flaming:

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Α, εμενα μια ηλιθια με κοιταξε και μου ειπε με ειρωνικο υφος "δεν γινονται επιστροφες".

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    signwmh pou stelnw sta greeklish alla eimai sto uni kai den mporw na aalla3w thn glwssa....
    oxi kai plus size ta koritsia sthn aggliaaaaa!!!! exoun oles kati podares!!!! vasika mono londino 8a dw kamia pio tsoupoti h me arketa kila parapano, kai auto epeidi einai o pli9ismos tou londinou megalos! se alles poleis pou exw paei den vlepeis paxusarkous an9rwpous!! 9a dw anoreksikous, teleios omos! vasika apo tote pou exw er9ei edw exoun alla3ei sto mialo mou to ti einai adunato kai ti anoreksiko... pleon 9a 9ewrisw adunath/kanoniki mia kopela me ipsos 1,78 (opos egw) me 50 kila varos..... eno oso hmoun ellada 9ewrousa mia poli adinati me 60 kila varos!!!! ti na pw den 3erw..... padws exei polla pio polla rouxa kai odos oi perissoteres politries den se kitane san ufa!!!!!! vasika den to paizoun mou aniki to katasthma! auto pou 9ewrw elleino sthn ellada.. pas sta hondos centre kai einai oi perissoteres se fash "egw eimai kai kamia allh'' kai vamenes san na mhn pw.... edw sta channel piga, londino kai oi kopeles htan mia xara, an8rwpoi! oxi se fash "eimai h coco channel aftoprosopos!!!" ELEOS POSO TRAGIKES!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Παντου υπαρχουν ολοι οι σωματοτυποι.Δε μπορεις να πεις πχ στην Αγγλια ειναι ολες παχουλες στην Ελλαδα ολες αδυνατες...απολα εχει ο μπαξες...ετσι για ποικιλια:bouncy: .
    Παντως εγω που βλεπω το how to look good naked,παχουλουλες ειναι αλλα το προβλημα τους πιο πολυ ειναι απο τη μεση και πανω,σχεδον ολες εχουν αδυνατα ποδια.Ενω σε μας ισχυει το αντιθετο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Γεια σας κορίτσια και από μένα, θα σας πω για μια ταινία με την οποία είχα περάσει πάρα πολύ καλά, είχα διασκεδάσει τρομερά σε μια πολύ μαύρη μέρα, μου έφτιαξε το κέφι και με έκανε να αισθανθώ καλά με το βάρος μου, είναι το Hairspray, με τους John Travolta, Michelle Pfeiffer, Queen Latifah και άλλους, είναι στην ουσία μιούσικαλ και πιστεύω ότι είναι από τις λίγες ταινίες που οι παχύσαρκοι αντιμετωπίζονται σαν κανονικοί άνθρωποι και όχι σαν γραφικοί+περιθωριακοί. Αφού στο τέλος της ταινίας, κοιτούσα τη θεά Michelle Pfeiffer και τον ντυμένο γυναίκα και παχύσαρκο John Travolta και μου φαινόταν ο δεύτερος πιο σεξι!
    Όποιος θέλει τη βλέπει και μου λέει εντυπώσεις!
    Γράφτηκε:
    "Κατά πρώτο λόγο εκφράζει έναν πρωτεύοντα κοινωνικό προβληματισμό για το φαινόμενο του ρατσισμού. Ένα πραγματικό αγκάθι δηλαδή της αμερικανικής - κι όχι μόνο - κοινωνίας βρίσκει έναν κομψό και εύπεπτο τρόπο να εκφραστεί. Στην Αμερική της πρωτιάς σε υπέρβαρα παιδιά και του χρωματικού διαχωρισμού εμφανίζεται μία τροφαντή κοπελίτσα και μερικά χαρισματικά αφροαμερικανάκια να επιβάλλουν με τραγούδι και κέφι την παρουσία τους στο τηλεοπτικό μέσο καταρρίπτοντας τα διαχωριστικά συρματοπλέγματα. "

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    538
    θα σας πω μια ιστορια ενδεικτικη.

    πριν 17 χρονια 18 χρ/ 65 κιλα γνωριζω σε ενα κλαμπακι τον τωρινο συζυγο μου.
    χωριζουμε για 6 μηνες . παθαινω χασιμοτο θυροειδιτιδα και παιρνω 25 κιλα!!! με βλεπει και ουτε να με φτυσει!!!
    6 μηνες μετα με αγωγη και γυμναστικη γινομαι κορμαρα 60 κιλα !!! ο ανθρωπος να με κυνηγαει απο πισω....
    να μην σας ζαλιζω 17 χρονια μετα μου ειπε "οταν σε ειδα στα 90 κιλα ειπα ορε τι φαλαινα ειναι αυτη"!!!

    του το χτυπαω ακομα !!! ειναι βεβαια ειλικρινης. τοτε επειδη πιτσιρικας και αυτος "αγαπουσε με το ματι" τωρα ομως οπως και να γινω θα με αγαπαει λεει γιατι ωριμασε!!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Originally posted by -wow-
    oxi kai plus size ta koritsia sthn aggliaaaaa!!!! exoun oles kati podares!!!!
    Ποδαρες οι Αγγλιδες?Απο ποτε καλε? Τον Αυγουστο Λονδινο ημουν και τα ιδια ποδια εχουν οπως παντα.
    Ειναι και ολες ακομπλεξαριστες πχ μονο αγγλια ειδα κοπελα 100κιλα με μινι.Οκ δεν φτανουν τα επιπεδα παχυσαρκιας της Αμερικης αλλα αν δεν σταματησουν και αυτοι να περνουν τα ετοιματζιδικα φαγητα που τα ψηνεις μονο 5λεπτα στο microwave για εκει τους βλεπω και αυτους.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,157
    Διαφωνω!κ ψηλες ειναι κ αδυνατες!κ πολυ ξυνες ομως...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Παιδια οπως ειπα και πριν δεν ισχυει για ολες το ιδιο.Οπως και εμεις εχουμε και αδυνατες και παχουλες ετσι και εκει.Στην Αμερικη βεβαια τα επιπεδα υπερβαρων/παχυσαρκων ειναι 60-70%!Απιστευτο νουμερο.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •