ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    outside
    Posts
    32

    ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ

    Hello κ παλι δν ειμαι κ στα καλυτερα μου, εχει 3 μερες απο την Δευτερα που εχω φαει κυριολεκτικα ο,τι εχω βρει μπροστα μου, κυριως junks απ εξω μονο να αναφερω ενδεικτικα οτι μεσα σε μιση ωρα εφαγα μια πιτσα, ενα σαντουιτς, 2 πιτογυρα, ενα cheesecake, ενα κρουασαν με double γεμιση, γιαουρτι με κορνφλεικς κ μετα δεν τα εβγαλα γιατι δεν ειχα καθαρτικα κ δεν μπορουσα να κατεβω να παρω κ εμετο δν μπορω να κανω γιατι εχει μπουκωσει ο λαιμος μου κ εχει φρακαρει κατα καποιον τροπο νιωθω ΣΚΑΤΑ λοιπον απο σημερα επιχειρηση ανακτησης ελεγχου τιθεται σε εφαρμογη με αμφιβολα βεβαια αποτελεσματα επιτυχιας, δεν προκειται να φαω τπτ για 4 μερες μεχρι την Κυριακη για να ισοσταθμισω τη μαλακια που εκανα 3 μερες τωρα, ξεκινησα απο σημερα κ παω πολυ καλα, να πω οτι το χω ξανακανει αυτο για 4 μερες παλι κ μετα ειχε εμφανεσταστη διαφορα στο σωμα μου, δεν αντεχω ειμαι χοντρη με μισω εχω βαλει κ κολαν κ δεν ξερω πως φαινομαι στ αληθεια αυταααααα

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    North :p
    Posts
    38
    συγγνωμη που θα παρεμβω, και αν θες αγνοησε αυτα που θα πω, το προβλημα που αντιμετωπιζεις ειναι αρκετα σοβαρο, και ισως να χρειαζοσουν την βοηθεια καποιου ειδικου για να σε βοηθησει να ανακτησεις τον ελεγχο στο φαγητο σου και στην εικονα που εχεις για τον εαυτο σου. δεν ειναι φυσιολογικο να χρησιμοποιηεις καθαρτικα, ουτε να προσπαθεις να κανεις εμετο αυτα που τρως αλλα φανταζομαι το ξερεις ηδη αυτο. συζητα με εναν ειδικο πριν δημιουργησεις ανεπανορθωτα προβληματα στο σωμα σου.

    φιλικα, μαργαριτα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    outside
    Posts
    32
    hey margaret παω σε ειδικο για αυτο το θεμα κ btw εχω σε 4 ωρες ραντεβου αλλα το θεμα ξες ποιο ειναι οτι ενω τα ξερω ολα τα παντα για τα διατροφικα κ αυτα κ ξερω πληρως το προβλημα κ τι πρεπει να κανω κ τι οχι δεν μπορω να τα θεσω ποτε σε εφαρμογη δλδ ενω ξερω οτι δεν πρεπει να φαω παραπανω γιατι μετα θα πρεπει τις μερες που εφαγα να τις αντισταθμισω με αφαγια δεν μπορω να το κανω κ για αυτο ειναι φαυλος κυκλος συνεχεια με τον εμετο εχω παθει προβλημα στον οισοφαγο κ εχω κανει 2 φορες καυτηριασεις αηδια σκετη γι αυτο δεν μπορω πλεον να κανω κ καθαρτικα δν εχω γιατι σε 4 φορες φευγουν ολα κ ειμαι σκατα μισω τον εαυτο μου βοδι ειμαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    395
    Φιλικά , κι αν θέλεις ακουσε το , αυτό που πας να κάνεις δηλ. 4 μέρες αφαγία θα σε οδηγήσει με μαθηματικη ακρίβεια σε ακόμη 1 υπερφαγικό- βουλιμικό επεισόδιο . Κατά τη γνώμη μου ξέχασε το , οτι εγινε εγινε και φάε κανονικά .Με την τακτική αυτή ακολουθείς ένα φαύλο κύκλο απ τον οποίο δεν θα βγεις ποτέ .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by DarK_AngeL
    hey margaret παω σε ειδικο για αυτο το θεμα κ btw εχω σε 4 ωρες ραντεβου αλλα το θεμα ξες ποιο ειναι οτι ενω τα ξερω ολα τα παντα για τα διατροφικα κ αυτα κ ξερω πληρως το προβλημα κ τι πρεπει να κανω κ τι οχι δεν μπορω να τα θεσω ποτε σε εφαρμογη δλδ ενω ξερω οτι δεν πρεπει να φαω παραπανω γιατι μετα θα πρεπει τις μερες που εφαγα να τις αντισταθμισω με αφαγια δεν μπορω να το κανω κ για αυτο ειναι φαυλος κυκλος συνεχεια με τον εμετο εχω παθει προβλημα στον οισοφαγο κ εχω κανει 2 φορες καυτηριασεις αηδια σκετη γι αυτο δεν μπορω πλεον να κανω κ καθαρτικα δν εχω γιατι σε 4 φορες φευγουν ολα κ ειμαι σκατα μισω τον εαυτο μου βοδι ειμαι
    sorry αλλά ποιος σου έδωσε αυτή την εξαιρετική :shocked2::shocked2::shocked2: διατροφική συμβουλή????πολύ απλά αν δεν φας 4 μέρες μετά θα πέσεις πάλι με τα μούτρα στο φαγητό και φυσικά στους εμετούς.Και μην μου πεις πως ο ειδικός που σε παρακολουθεί συμφωνεί με τέτοιες τακτικές!!!Προσπάθησε να μην έχει γύρω σου παραπανίσια φαγητά εφόσον δεν μπορείς να συγκρατηθείς.Δωσε τα λεφτά σου σε κάποιον φίλο/η που ξέρει τι πρόβλημα έχεις για να σε συγκρατεί,γιατί χωρίς λεφτά μένεις και χωρίς περιττό φαγητό!Η αφαγία πάντως δεν είναι επ' ουδενί η λύση που αναζητάς.και όπως το λές μόνη σου φαύλος κύκλος είναι Αφαγία->στέρηση->βουλιμία->εμετός-> τύψεις και φτου από την αρχή

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    33
    συγνωμη κι εγω που επεμβενω, ποσα κιλα εισαι τωρα και τι υψος εχεις DarK_AngeL? :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Dark_Angel μηπως η ψυχολογος σου δεν ειδικευεται στις διατροφικες διαταραχες;Παντως οταν κανεις ενα υπερφαγικο η λυση δεν ειναι να μενεις νηστικη για μερες μετα γιατι ο οργανισμος σου παθαινει χειροτερο σοκ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΟΥΤΟΠΙΑ
    Posts
    381
    Κανε τετοιες βλακειες για να καταστρεψεις τον οργανισμο σου...
    Ολοι αυτοι οι πειραματισμοι που κανεις ,το μονο που εχεις καταφερει με αυτους ειναι να ταλαιπωρεις τον οργανισμο σου και να τον φερνεις στα ορια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    δεν πιστευω αυτα που βλεπω,,,εχεις γνωση οτι αυτα που κανεις δεν ειναι σωστα_ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΑελεγα οτι ειναι!!!!!! ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙς?????????????????????????????? ????????????????κοριτσακι μου εχεις αναγκη απο ειδικο και θα σε βαλει σε μια σειρα..προσπαθησε να τρως υγειινα,το οφειλεις στον εαυτο σου!!!!και μην λες βλακειες οτι μισεις τον ευατο σου γιατι αλλιως δεν θα πηγαινεσ σε ειδικο,ουτε θα εγραφες εδω,,λοιπον γνωρισε καλα το προβλημα σου,βρες ειδικο κ ολα θα ερθουν κοριτσι!!!!!!!1

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    outside
    Posts
    32
    γεια σας παιδια κ παλι 3η μερα σημερα κ δν τν πολυπαλευω αλλα μια μερα εμεινε οποτε θα κανω υπομονη κ μετα θα ειμαι μια χαρα ηδη νοιωθω καλυτερα αν κ ποναω κ ειμαι σε μια φαση σαν να την εχω ακουσει λιγο κ ξαπλωνω συνεχεια κ νιωθω εξω απο το σωμα μου το χω βαλει πεισμα θελω απο Δευτερα να ξαναπαω σχολη κ να δειχνω πιο αδυνατη απο ποτε τι πιο καλυτερο απ το να εισαι αερινη ελαφρια κ διαφανη αυτο θελω οσο τιποτα αλλο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    259
    μας κάνεις πλάκα τώρα ε??

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Originally posted by DarK_AngeL
    γεια σας παιδια κ παλι 3η μερα σημερα κ δν τν πολυπαλευω αλλα μια μερα εμεινε οποτε θα κανω υπομονη κ μετα θα ειμαι μια χαρα ηδη νοιωθω καλυτερα αν κ ποναω κ ειμαι σε μια φαση σαν να την εχω ακουσει λιγο κ ξαπλωνω συνεχεια κ νιωθω εξω απο το σωμα μου το χω βαλει πεισμα θελω απο Δευτερα να ξαναπαω σχολη κ να δειχνω πιο αδυνατη απο ποτε τι πιο καλυτερο απ το να εισαι αερινη ελαφρια κ διαφανη αυτο θελω οσο τιποτα αλλο
    :thumbdown::thumbdown::thumbdown: επίσης δεν ξέρω αν το έχεις πάρει χαμπάρι αλλά είσαι ΑΡΡΩΣΤΗ κ χρειάζεσαι βοήθεια

  13. #13
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    outside
    Posts
    32
    δεν ειμαι αρρωστη χοντρη ειμαι μακαρι να γινομουν παλι ανορεξικη αλλα οσο κ να χτυπιεμαι δεν γινεται αυτο ψαχνω κ το ipecac/ipecavom αλλα σε κανενα φαρμακειο δεν το βρισκω ξερει κανεις μηπως που μπορω να το βρω σκεφτομαι να το παραγγειλω μεσω ιντερνετ δν θελω να παω παλι νοσοκομειο ειχα παει πριν 2 μηνες επειτα απο βουλιμικο που δν μπορουσα να αναπνευσω κ μ κανανε μια ενεση zantac με κατι αλλο μεσα δν θυμαμαι τι αλλα εμετικο σιροπι δν μ δωσανε σκεφτομαι οτι το μαρτυριο αυριο θα τελειωσει κ θελω μετα να πηγαινω καθημερινα ωστε να εχω ενα κινητρο να ειμαι αδυνατη συνεχεια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    ημαρτον τι διαβάζω!λυπάμαι αλλά προφανώς η κατάστασή σου είναι πολύ χειρότερα από όσο πίστευα αφού ούτε καν αντιλαμβάνεσαι πως έχεις πρόβλημα!Να προσέχεις τι εύχεσαι κοριτσάκι,γιατί μετά θα κτυπάς το κεφάλι σου! παρεπιπτόντως έγραφες πριν δέκα ημέρες

    Originally posted by DarK_AngeL
    Στα 17 πέρασα νευρική ανορεξία σοβαρού βαθμού φτάνοντας 35 κιλά και αναγκάστηκα να νοσηλευτώ σε κλινική δημόσιου νοσοκομείου για 2 μήνες.. Κατάφερα να το ξεπεράσω και να βάλω τα κιλά που έπρεπε ώστε να βγώ..

    Είχα φτάσει 55 κιλά για κάποιο λόγο και ήθελα να χάσω 5.. Τα έχασα τα 5 και τώρα βλέπω ότι είμαι χοντρή και με δείχνουν χάλια τα κολάν κ θέλω να χάσω όσα περισσότερα γίνεται... Δεν θέλω να ξαναπεράσω ανορεξία, αν κ εδώ που τα λέμε κ να θέλω δεν θα τα καταφέρω, αλλά θέλω να γίνω το πρότυπο κοριτσάκι που έχω στο μυαλό μου, a real thinspo...
    ........:(................
    Σωστά στα 50 κιλά είσαι...απίστευτα χοντρή,δεν χωράς από την πόρτα του σπιτιού σου (και ναι σε δουλεύω γιατί νιώθω πως υποτιμάς την νοημοσύνη μας)

    μήπως όντως θέλεις να νοσηλευτείς ξανά για να τραβηξεις την προσοχή επάνω σου??και αποφάσισε,θέλεις ή δεν θέλεις την ανορεξία γιατί πιστεύω πως ούτε ξέρεις τι θες!αλήθεια αναρωτιέμαι αυτός ο ειδικός που πας....τι σκ@τα ειδικός είναι που δεν σε κάνει ούτε να δεις την αλήθεια,αλλά ούτε σε βοηθάει να καταλάβεις τι σου συμβαίνει!Εκτός και αν τον παραμυθιάζεις και του λες άλλα ντι άλλων (δεν θα μου έκανε εντύπωση,ειδικά αν σε "πιέζουν" να πας εκεί και δεν πας από μόνη σου)

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    outside
    Posts
    32
    1ον αντιλαμβανομαι πολυ καλα το προβλημα μου κ ξερω τα παντα για αυτο τι πρεπει να κανω κ τι οχι η διαφορα εγκειται στο οτι ποτε δν τα εφαρμοζω γιατι κανω αυτο που κατα βαθος θελω
    2ον στα 50 κιλα με βλεπω οντως χοντρη θελω να χασω 2-3 κ μετα θα ειμαι ικανοποιημενη κ προτιμω να ακολουθησω μια διαδικασια κ να επιτυχω το στοχο μου παρα να τρωω ανεξελεγκτα κ ασυστολα κ μετα να εχω τυψεις κ να κλαιω
    3ον το τελευταιο που με νοιαζει ειναι αν τραβαω καποιου την προσοχη η οχι, εχω ενα σωρο θεματα να ασχοληθω κ εχω καποιους βραχυπροθεσμους στοχους που θελω να πετυχω δεν ειμαι κανα 15χρονο πεζο κοριτσακι που κωλοβαραει ολη μερα κ κοιταει τι να κανει για να τραβηξει την προσοχη μακαρι να ειχα χρονο κ ορεξη να το εκανα κ αυτο οσο για τη νοσηλεια μου εγω ξερω τι τραβηξα εκει μεσα κ σε καμια μα καμια περιπτωση δεν θα ηθελα κατι τετοιο
    θελω ανορεξια αλλα ελεγχομενη σε σημειο που να μην ειναι παθολογικο
    σ αυτην που παω λεω τα παντα αλλα ειμαι κυνικη κ δεν χαμπαριαζω ευκολα κ δεν ακολουθω παντα ο,τι μου λεει γιατι θελω να εχω το τελειο για τα δικα μου υποκειμενικα κριτηρια κ ναι ειναι δυσκολο να εχεις υπο τον ελεγχο κατι τοσο δυσκολο αλλα εκει φαινεται η πραγματικη μου αξια κ ποσο σθενος κ δυναμη εχω μεσα μου κ αυτο θελω να αποδειξω στον εαυτο μου, οτι εγω τρωω το φαγητο κ οχι αυτο εμενα (μεταφορικα)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •