Για το λαπτοπ σας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422

    Για το λαπτοπ σας!

    οιπον το λαπτοπ μου... Επιανε φωτια! πραγματικα λιγο να το ειχα ανοικτο εκαιγε απο κατω σε σημειο που δεν μπορουσα να το αγγιξω καν!!!! εψαξα λοιπον στον θειο google και βρηκα την λυση που μεχρι τωρα τα παει μια χαρα!!!
    παρτε ενα μικρο κατσαβιδακι (νομιζω ετσι λεγαιτε δεν παιρνω και ορκο!) και ανοιξτε απο κατω το λαπτοπ σας ενω ειναι κλειστη η λειτουργια του εννοειτε!!! ανοιξτε το σημειο που βρησκετε το ανεμιστηρακι του λαπτοπ (για παραδειγμα εγω εχω sony vaio και το ανεμιστηρακι βρησκετε στα αριστερα του λαπτοπ) και φυσιξτε σιγα σιγα-εως μετρια ν αφυγουν οι σκονες που εχει μεσα! ναι λοιπον προκειτε για ξεσκονισμα!! :spin: !!! εμενα βγηκαν αρκετες!!!! φυσιξτε μεχρι να μην βγαινουν αλλες σκονες και μετα κλειστε και παλι το λαπτοπ 9βιδωστε το πλαστικο δηλαδη!!) Εμανα πραγματικα απο τοτε δεν ζεστενεται καθολου!!! και το λαπτοπ μου ειναι 3 χρονων και παραφορτομενο!!! δηλαδη δουλευει υπερωριες!!!!! Ειπα να το γραωψ για οσους εχουν το ιδιο προβλημα που ειχα!!! Ελπιζω να μην ξαναζεσταθει!!!!! θα παρω και ενα εξτστερναλ εννοειτε!! και πολυ το εχω αργησει αλλα θ ατο κανω και αυτο!!! :smilegrin:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Βασικα αυτο ισχυει και για υπολογιστη εκτος απο laptop.Το τι βρωμα μαζευετε εκει μεσα ουτε που το φανταζομαστε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Για το λαπτοπ υπάρχει και μία βάση με ανεμιστήρες, που δροσίζουν το μηχάνημα. Κοστίζει 20-30 ευρώ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Ναι Αβα μου εχω cooler pad αλλα πραγματικα δεν μυ κανει τιποτα!! Βασικα δεν ειναι οτι σταματαει το λαπτοπ να ζεσταινεται με το pad, απλα το δροσιζει λιγο!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    395
    Επειδή δουλεύω σε μαγαζί που πουλάει υπολογιστές και κάνει και service :
    1) Το cooler pad βοηθάει , αλλά αν έχει πιάσει μπίχλα το ανεμιστηράκι δεν κάνει τίποτε . Πρώτα καθάρισμα το ανεμιστηράκι κι άν θέλει επιπλέον βοήθεια πάρτε και cooler pad.
    2) Προσοχή στο ξεβίδωμα αν το laptop είναι σε εγγύηση , πολλές εταιρείες δεν καλύπτουν την εγγύηση σε περίπτωση βλάβης αν δουν ότι έχει ανοιχθεί .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •