Απελευθερωση και τρελλα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Απελευθερωση και τρελλα.

    Αισθανομαι εντελως ελευθερος και εντελως τρελλος.

    Ναι μου ριχναν ουτε εγω ξερω τι φαρμακα στο φαγητο...παιρνω την maximum δοση των 30 mg ablify που ηταν ισως η σταχτη στα ματια....και γιουπιιιιιιιιιι.
    Μονο να μαζεψω τα μυαλα μου για να μπορεσω να εργαστω οταν επιστρεψω στην δουλεια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    τι εχεις κιπακο?δεν σε πιανουν τα φαρμακα?και δεν υπαρχουν τρελοι διαβασα ενα αρθρο κ λεει οτι δεν υπαρχουν τελικα τρελλοι γιατι σημερα ακομα κ αυτο π εχεις εσυ λινεται με ψυχοθεραπεια χωρις φαρμακα.κατι τετιο διαβασα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    keep γιατι το λες αυτο?
    στο ομολογησαν οι δικοι σου?
    και γιατι να το κανουν?εσυ εισαι τοσο συνεργασιμος και πειθαρχημενος στην ληψη των φαρμακων σου και κανεις τοσο μεγαλη προσπαθεια για να εισαι καλα!δεν θα τα επαιρνες κι απο μονος σου τα φαρμακα που λες αν ο γιατρος σου ελεγε οτι τα χρειαζεσαι?γιατι να το κανουν κρυφα?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    keep προσεχε γιατι αυτο ειναι και συμτωμα της αρρωστιας το να νομιζεις οτι σε βαζουν φαρμακα κρυφα.Κρατα γερα μαν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Πάντως αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο (και δεν είναι κάτι σαν αυτό που λέο ο skiaxtro) αναρωτήσου λίγο στο γιατί συνέβει αυτό.

    (και όχι η απάντηση \"γιατί είμαι εντελώς τρελλός\" δεν είναι η σωστή ούτε και την περιμένω από εσένα)
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εχω φρικαρει τωρα...και ειμαι και καλυτερα απο ποτε ταυτοχρονα.
    Συμβαινει 100% το καταλαβα απο τις σωματικες μου λειτουργιες καθως και απο αλλα πραγματα.... και δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανουν αλλα δεν ξερω ποσο βαθια ειναι η τρυπα του λαγου.
    Επικοινωνια γιοκ με τους δικους μου....για αυτο μαλλον....και τι επικοινωνια να εχεις που μου φορτωσαν τα προβληματα και τις ανασφαλειες τους?
    Αμφιβαλλω για τα παντα τωρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    keep μπορει να εχεις ξεχασει καπιες μερες να παρεις τα φαρμακα παρτα οσο πιο σιντομα μπορεις και κανε ιπομονη μεχρι να δρασουν αν δρανε αμεσως.κατι μ λεει οτι δεν τα περνεις .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χα περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα να παρω τα χαπια μου.
    Τι να σας πω μικρη κοινωνια και οι γονεις μου αγραμματοι...και αυτο που εκαναν ειναι φρικτο.
    Ουτε ξερω τι επερνα ουτε δοσολογιες ουτε τιποτα...το μονο που ξερω μιας και τρωω εξω πια...την συγκεκριμενη σωματικη δυσλειτουργια την ειχα χρονια....οποτε μαλλον αυτο επαιζε για χρονια...ισως να κανω και λαθος.
    Δεν με νοιαζει ουτε καν το συζηταω...συγχωρεση για κατι τετοιο δεν υπαρχει...θα αναλαβω τις υποχρεωσεις μου απενατι τους και ως εκει.
    Μαζευω ηδη χρηματα να ζησω ανεξαρτητος.
    Μονο να μη πεσω δεν ξερω τι σκατα επαιρνα αλλα ειμαι καλα αν διανοηθεις οτι αυτο που εμαθα με εχει συνταραξει απο την κορφη ως τα νυχια...και δεν εμπιστευομαι πλεον κανεναν...μα κανεναν.

    Οσοι νομιζουν οτι επηρεαστηκα απο το ποστ του Φωτη κανουν λαθος...απλως οποτε αρχιζα διαιτα ή εφευγα για ενα διαστημα απο το σπιτι αισθανομουν περιεργα.
    Οχι δεν εφευγα συχνα ειμαι σπιτογατος....και ετρωγα σταθερα.
    Δεν υπαρχει περιπτωση να κανω λαθος....μονο δεν ξερω τις λεπτομερειες.

    Θα παω και σε εναν νευρολογο να μου εξετασει τον εγκεφαλο με οτι διαθετει η σημερινη επιστημη...με εδιαφερει κυριως το οτι η μνημη μου βρισκεται σε ασχημο σταδιο...θα παιρνω τα 30 mg abilify και οπου βγαλει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    kip δουλευεις καπου?(ασχετο) τι σου συμβενει γραψε ξεκαθαρα δεν σε καταλαβενω τι θες να πεις.ηρεμησε βρε κιπακο.δεν ξερω σε συμπαθησα πολυ εισαι πολυ εξιπνος τωρα πως τα εκανες κουβαρια ολα ξαφνικα κ μας περδευεις?σου εχω εμπιστοσινη .μπορει να μην σε πιανουν τα φαρμακα μιλα με τον ψυχιατρο σου κ πες του οτι πυστευεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Κeep τι σου είπαν οι δικοί σου για ποιο λόγο το έκαναν εφόσον είσαι συνεπής στην αγωγή σου; Μόνοι τους πήραν την πρωτοβουλία; Υπήρχε περίπτωση να χρειαζόσουν αυτή τη δοσολογία και να αρνιόσουν να τη δεχτείς; Τουλάχιστον άκουσε τι έχουν να σου πουν, όσο δίκιο και αν τελικά έχεις, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

    Είσαι σε άσχημη ψυχολογία τώρα και είναι δικαιολογημένο απόλυτα αυτό εφόσον οι υποψίες σου αληθεύουν. Μίλησε στο γιατρό σου για το τι νιώθεις, θα χρειαστείς υποστήριξη, ίσως ψυχολογική ίσως και φαρμακευτική ώστε αυτή η αναταραχή να μη σε βλάψει. Μη διστάσεις να ζητήσεις υποστήριξη γιατί πρέπει να θωτακίσεις τον εαυτό σου απέναντι σε καταστάσεις που σου προκαλούν αναταραχή αλλά και σε νέες αλλαγές στη ζωή σου όπως το να αλλάξεις στέγη...

    Περιμένουμε όλοι με ανυπομονησία τα νέα σου και εύχομαι προσωπικά να σταθείς στα πόδια σου - όχι πως μέχρι τώρα δεν το είχες κάνει, ίσα ίσα- ακόμα πιο δυνατός και γαλήνιος...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Τα φάρμακα σου τα δίναν μόνοι τους οεοοοο (χωρίς καν ο γιατρός να ξέρει ή να τους έχει κατευθύνει???)

    Εχουν σχέση όλα αυτά και με τις αιματολογικές που έγραφες αλλού ????? οεοοοοοο

    Η μήπως το εργαστήρι με τις αιματολογικές έχει μηχανήματα του 1950 της siemens>?????? oeoooo
    been good, been bad. WILL GO ON

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by justme
    Τα φάρμακα σου τα δίναν μόνοι τους οεοοοο (χωρίς καν ο γιατρός να ξέρει ή να τους έχει κατευθύνει???)

    Εχουν σχέση όλα αυτά και με τις αιματολογικές που έγραφες αλλού ????? οεοοοοοο

    Η μήπως το εργαστήρι με τις αιματολογικές έχει μηχανήματα του 1950 της siemens>?????? oeoooo

    Και που θες να καταλήξεις? Οεooooο?


    Γιατί πραγματικά δεν κατάλαβα αν υπονοείς κάτι...Οεοοοο


    p.s. Lol για μηχανήματα της siemens χαχα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Keep_Walking,



    Φίλε παρακολουθώ τα post από τότε που γράφτηκα και θα ήθελα να σου πω ότι είσαι παράδειγμα προς μίμηση όχι μόνο για ανθρώπους που αντιμετωπίζουν κάποια προβλήματα, αλλά για όλους ανεξαιρέτως. Τα ποστ σου διακατέχονται από ορθολογισμό, δυναμισμό και θετικότητα και μπορείς επίσημα να με θεωρήσεις fan σου!




    Μου φαίνεται όμως ότι μετά το θέμα που είχες ανοίξει με τον τίτλο «άλλαξα», άρχισε σταδιακά να αλλάζει και ο τρόπος έκφρασής σου. Στο θέμα που είχες ανοίξει με τίτλο «άλλαξα» εμφανιζόταν ένας keep γεμάτος αισιοδοξία που ήθελε να συνεχίσει την ζωή του προς το καλύτερο. Ήταν ο τυπικός keep που πάντα θαύμαζα, ο keep που γεμάτος δύναμη βοηθούσε τους άλλους και έσπερνε την ελπίδα σε ανθρώπους που φαινομενικά την είχαν χάσει, και που φυσικά με την ίδια δύναμη προσπαθούσε να εξελίξει ακόμα περισσότερο τον εαυτό του.



    Όμως στα επόμενα threads ο τόνος και ο τρόπος γραφής άρχισε να αλλάζει σταδιακά. Ξαφνικές και απότομες πτώσεις διάθεσης, συνεχείς περίεργοι στοχασμοί που φαίνονταν να μην οδηγούν πουθενά, μπερδεμένη σκέψη με κάποια διαστήματα χωρίς ειρμό και νόημα, ακατάσχετος τρόπος γραφής και προτάσεις που συνεχώς διαχωρίζονται από τις τρεις τελείες. Αυτό το thread φαίνεται να είναι το κερασάκι στην τούρτα.


    Υπό άλλες συνθήκες δεν θα έλεγα τίποτα, όμως τώρα βλέπω έναν άλλο Keep_Walking αρκετά διαφορετικό από αυτόν που είχα «γνωρίσει». Δεν λέω, μπορεί απλά να περνάς κάποια περίεργη φάση στην ζωή σου, όμως λέω μήπως-και μόνο μήπως (και δεν θέλω να βγάζω γνωματεύσεις στο internet-έλεος λολ)-μείωσες αρκετά τα φάρμακα? (σε βαθμό που να γύρισαν κάποια συμπτώματα?). Το λέω γιατί στο θέμα με τον τίτλο «άλλαξα» έλεγες ότι θα τα μειώσεις. Τα μείωσες πράγματι? Και αν ναι σε ποιο βαθμό? Βέβαια λες ότι πήρες την maximum δόση των 30 mg. (που πράγματι είναι) ‘όμως ίσως κάποια προηγούμενη μείωση να είχε κάποιο effect που βγαίνει τώρα? Τι να πω. Φίλε Keep θέλω να σκεφτείς λίγο αυτά που σου έχω γράψει και να επισκεφτείς τον ψυχίατρό σου. Αν γίνεται κάτι τέτοιο μην αφήσεις τα συμπτώματα να πάρουν τον έλεγχο φίλε. Σε κάθε περίπτωση γερά με τσαμπουκά!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    επειδη δεν μπορω να εκφραστω καλα στα γραπτα συμφονω απολιτα με τον πετραν γραφει ακριβως οτι και γω σκευτομαι.εχω παρατηρισει κ γω αυτην την αλαγη.κιπ τι σου συμβενει μιλισε μας.μηπως σε πειραξαν καπια τοπικ που ανοικτικαν εδω μεσα οπως του vince στο πως αδιμετοπιζαμε καποιον με σχιζοφρενεια κλπ?γιατι η απαντηση μου εμενα προσωπικα δεν αφορα εσενα που εισαι τοσο γλικος κα τοσο εξιπνος.εσυ δοαφερεις και στο εχουμε ξαναπει και αυτο π εχεις ειναι πολυ ελαφρι σε σικγριση με αλλες περιπτωσεις.σαγαπαμε κιπακο!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Αγαπητέ keep walking,
    δεν υποννοώ τίποτα. Μου είναι εμένα (φαντάζομαι εσένα) πολύ δύσκολο να δεχτώ ότι τόσο κοντινοί άνθρωποι μπορούν να κάνουν τόσο λάθος πράγματα.
    (Όταν μου την δίνει κάτι αρχίζω τα επιφωνήματα.. Στην παρούσα μου βγήκε το oeooo....)
    ΕΔΙΤ:Τώρα (13-8) διαπίστωσα ότι ο Petran είχε ρωτήσει αν υποννοούσα κάτι. Anyway.
    been good, been bad. WILL GO ON

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •