ΧΑΝΑΧ PAROXETINE KAI ΚΡΙΣΕΙς ΠΑΝΙΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    ΧΑΝΑΧ PAROXETINE KAI ΚΡΙΣΕΙς ΠΑΝΙΚΟΥ

    Θα ηθελα να με συμβουλεψετε αν γνωριζει καποιος για καπια φαρμακα.Πρωτα τα seroxate που μ γραψανε στα επειγοντα για τις κρισεις πανικου αν ειναι το ιδο φαρμακο με την paroxetine που μ γραψανε μετα και τι ακριβως ειναι τα xanax δενε χω παρει ακομα αλλα μ τα γραψε η γιατρος για ωρα αναγκης ετσι της ειπα.ειναι ηρεμιστικα τα τελευταια?

  2. #2
    Τα Seroxat ειναι αντικαταθλιπτικά και περιέχουν παροξετίνη ειναι φάρμακα για : ΙΔΕΟΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ - ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ - ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΑΝΙΚΟΥ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΦΟΒΙΑ
    Τα Paroxetine περιέχουν και αυτα παροξετίνη σαν ουσια και πανω κατω ειναι ιδια..
    Τα Xanax είναι αγχολυτικά και περιέχουν αλπραζολαμη ειναι φάρμακα για το στρες!
    Αυτές τις info βρήκα απο το internet ελπίζω να βοήθησα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    σευχαρηστω πολυ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    seroxat και xanax έπαιρνα οπότε ξέρω οτι το 1ο ειναι αντικαταθλιπτικό για αγχώδης διαταραχή κ το 2ο είναι αγχολυτικό.ακριβώς όπως τα λέει georgz.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    μα εγω ειχα κρισεις πανικου οχι κατα8λιψη.αλλα κανει κ για τους πανικους διαβασα εμσα.το αλλο γιατ μ το εγραψε ειναι πιο υσχιρο?εγω της το ειπα να μ το γραψει αλλα ξεχασα τον λογο.βλεπετε εμεις που εχουμε τετια προβληματα ξεχναμε κιολας.λολ

  6. #6
    το xanax σου περναει το βουητο το εχεις παρατηρησει ?
    Αντι για xanax εχεις δοκιμασει lexotanil η tavor ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Παιδια τα ξανακ ειναι πολυ καλα αλλα δεν ακνει πανω απο μηνα να τα απρουμε.εμενα μου ειπε η γιατρος μου να περνω το σηνηθησμενο μου πρωινο εγχωλιτικο και τωρα στην αρχη της εμτακομισης μου καθε μερα αν χριαζστει βεβαια μισο ζαναξ το βρδι η το μεσημερι και ειμαι μια χαρα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •