ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    komothnh-thessaloniki
    Posts
    61

    ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ

    Καλησπέρα συνταξιδιώτες!τον τελευταιο ενα μήνα και κάτι ειχα κάτι προβληματάκια με το στομάχι μου και τελικά αύριο πού γυρνάω στην πόλη μου έκλεισα ένα ραντεβού για τσεκάρισμα...Είχατε παρόμοια εμπειρια?Γιατι άλλοι μου λένε πονάει,άλλοι όχι..
    Το θέμα είναι πως τις τελευταίες 2 εβδομάδες κάνω 2-3 φορές τη βδομάδα εμετό-καμία σχέση με ανορεξία-επειδή δεν αντέχει πλεον το στομάχι μου κάποια φαγητά..Έχω κόψει τελείως μακαρόνια τηγανιτά και γενικά φαγητά απ'έξω και τρώω κυρίως σούπες και ρύζι...Μέχρι και redbull ξέρασα δηλαδή έλεος!Σόρυ που άνοιξα και καινούριο topic αλλά έχω φρικάρει ολίγον τι :starhit: !

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    γεια σου marikoul, η δικιά μου εμπειρία από τη γαστροσκόπηση ήταν πολύ καλή, την έκανα με μέθη, δεν κατάλαβα τίποτα αρνητικό, ίσα ίσα που η ζαλάδα ήταν γλυκιά! ʼνετα την ξανάκανα , αν χρειαζόταν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    74
    Καλημέρα marikoul. Εγώ δεν την έκανα με μέθη δυστυχώς. Δεν πονάει καθόλου, απλά είναι λίγο ενοχλητική στο λαιμό, γιατί σου δίνει μια αίσθηση ότι κάτι στραβοκατάπιες και πνίγεσαι. Έτσι σε κάνει να θες να βήχεις για να το βγάλεις, πράγμα που δεν είναι καλή ιδέα, γιατί πρέπει να είσαι ακίνητη ώστε να βγουν σωστά οι φωτογραφίες. Αν σου συμβεί αυτό, συμβουλή μου είναι να προσπαθήσεις να κρατήσεις για λίγο την αναπνοή σου και να μην κάνεις πολλές κινήσεις (πχ κατάποση). Νομίζω ότι έτσι περνάει τελείως εύκολα η όλη διαδικασία.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    komothnh-thessaloniki
    Posts
    61
    Καλημέρα και χρόνια πολλά!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις-δεν είχα internet αυτες τις μέρες!Τελικά δεν έκανα γαστροσκόπηση γιατί μου είπε η γιατρός οτι είμαι πολύ μικρή και οι εμετοί από μόνοι τους σαν σύμπτωμα δεν αρκούν..Οπότε το ψάχνουμε αλλιώς τώρα....Το πρόβλημα ουσιαστικά προκλήθηκε ή απο τη χολή μου ή από το άγχος μου...Σήμερα θα βγούν οι εξετάσεις και θα τις πάω για αποκρυπτογράφηση!ʼντε να δούμε...ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •