Παλι εδω μετα απο μηνες...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 162
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389

    Παλι εδω μετα απο μηνες...

    Ποιος ειναι ο μονος λογος να γυρισεις παλι εδω? Σουζυ τρως... και ψευδεσαι και τρως...

    Για οσους δεν με ξερετε είμαι η Πηνελοπη και μενω στο εξωτερικο πια. Οσοι με θυμαστε, θυμαστε καποια που προπερσι εχανε μινιμουμ 100 γρ την μερα και πηγε απο 84 53 κιλα σε πριπου ενα χρονο και κατι. Ολα αυτα μεχρι περσδι την ανοιξη, οπου και ερχισα παλι να τρωω πολυ μεγαλες ποσοτητες φαγητου. Στη αρχη ολα ηταν ελεγχομενα. Ανεβαινα μεχρι τα 56 - 58 κιλα και μετα με λιγο κρατημα παλι πισω...

    Κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου τα κιλα συσωρευτηκαν και οταν εκανα το βημα να φυγω εξω ημουν ηδη 60 κιλα... Μεσα σένα μηνα πηγα 64 και αισιως με παρα πολυ φαι εφτασα την Προτοχρονια 69.8. Ειναι ισως η πιο στρεσογονος περιοδος στη χωη μου αυτη τωρα αλλα εχω παει παλι στα 67.5, με σχετικο κρατημα.

    Αν μου ελεγες περσι τετοια εποχη οτι θα ειχα παρει σένα χρονο σχεδον 15 κιλα δεν θα σε πιστευα, επειδη ημουν τοσο στοχοπροσυλωμενη στη γυμναστικη και τη διατροφη, που δεν καταλαβαινα τιποτα. Ειναι πολυ δυσκολο ομως να εισαι ετσι επι μακρον.

    Δικαιολογιες υπαρχουν παρα πολλες.... Αλλαγη περιβαλλοντος, αγχος απο τη νεα ζωη, κοινωνικοποιηση, γνωριμια με τις γευσεις της καινουργιας χωρας, στρες... πολλες δικαιολογιες αλλα ολες ειναι μαλακιες. Εν πολλοις ετρωγα επειδη ηθελα να τρωω... και επειδη το να τρωω ηταν πιο σημαντικο απο το να βλεπω το σωμα μου να χαλαει παλι...

    Και παραγματι η εικονα μου ειναι πλεον απογοητευτικη και οι απειρες ωρες που απαταλησα επι εναμισο χρονο στα γυμναστηρια νιώθω πως εχουν παει στραφι. Αυτη τη στιγμη εχω δυο μηνες να παω γυμναστηριο... και θεωρω οτι ειναι πολυ δυσκολο πλεον να γινω ο ανθρωπος που τον Νοεμβρη του 10 πηγε με χιονοθυελα στο γυμναστηριο με τα ποδια μπας και δεν καψει εκεινη την μερα θερμιδες....

    Επισης δεν ξερω αν θελω η αν γινεται να ειμαι παλι αυτος ο ανθρωπος που η διαιτα ηταν τα παντα στο μυαλο του και δεν συγχωρουσε καμια ατασθαλια... μερικες φορες λεω μακαρι να ξαναγινομουν ετσι... αλλες τα θυμαμαι και με λυπαμαι παρα πολυ... Δεν εχω καμια ελπιδα οτι θα αποχτισω ποτε υγιη σχεση με το φαγητο ωστε να μην καταφευγω παντα σε αυτο και στα καλα και στα ασχημα... Ελπιζω μονο οτι με την εμπειρια απωλειας που εχω και με το οτι πλεον δεν εκειδανικευω την εικονα της αδυνατης, κατι που παλιοτερα πιστευα οτι ηταν η λυση των παντων. Δεν νιωθω ασχημη, ισα ισα νιωθω ελκυστικη.... αλλα μου εχει λειψει η αδυνατη μου εικονα, οσο και επειφανιακο να ακουγεται...

    Ελπιζω τελος οτι ειναι δυνατον να ειμαι αδυνατη χωρις να ειμαι τρελη.... οσες εχετε περασει απο την φαση διατηρησης βαρους ξερετε ακριβως τι εννοω...

    Καλη αρχη και παλι...

    ΥΓ: Φιλιππε συγχαρητηρια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    607
    Να μαστε παλι εδώ φιλη. Εχουμε περασει τόσα πολλα. Εχουμε πάθει, εχουμε μάθει, εχουμε κάνει λάθη. Ετσι ειναι η ζωή. Με τα πανω και τα κάτω.Τα χουμε συζητησει εκτος φορουμ και δε χρειαζεται να αρχισω τα μελό. Αν σε αγαπουσα μια φορα σήμερα σε αγαπώ δέκα και ας εισαι βάζελος.
    Που θα παει ρε φιλη θα την παλέψουμε εχει και για μας.

    Επισης δεν ξερω αν θελω η αν γινεται να ειμαι παλι αυτος ο ανθρωπος που η διαιτα ηταν τα παντα στο μυαλο του και δεν συγχωρουσε καμια ατασθαλια... μερικες φορες λεω μακαρι να ξαναγινομουν ετσι... αλλες τα θυμαμαι και με λυπαμαι παρα πολυ... Δεν εχω καμια ελπιδα οτι θα αποχτισω ποτε υγιη σχεση με το φαγητο ωστε να μην καταφευγω παντα σε αυτο και στα καλα και στα ασχημα... Ελπιζω μονο οτι με την εμπειρια απωλειας που εχω και με το οτι πλεον δεν εκειδανικευω την εικονα της αδυνατης, κατι που παλιοτερα πιστευα οτι ηταν η λυση των παντων. Δεν νιωθω ασχημη, ισα ισα νιωθω ελκυστικη.... αλλα μου εχει λειψει η αδυνατη μου εικονα, οσο και επειφανιακο να ακουγεται...

    Κραταω αυτη την παραγραφο. Ετσι αισθανομαι και εγω. Το αγγελάκι και το διαβολάκι του μυαλού. Καμια φορα νοσταλγώ τις μερες που οι 1000 θερμίδες μου φανταζαν υπερβολικές οπως και το λιωσιμο στο γυμναστηριο. Τοτε ενιωθα οτι ειχα ενα στοχο και ας ηταν και λάθος. Απο την αλλη ομως σκεφτομαι ποσα χρονια εχασα και ποσες χαρες απο τη ζωη μου για να μενω προσηλωμενη στο πρόγραμμα μου. Ξεχασα να ζω.
    Καμια φορα νιωθω οτι εχω βρει τις ισορροπιες μου νιωθω αλλος ανθρωπος ομως καποιες φορες με κουραζει αυτη η υπερπροσπαθεια. Το θεμα ειναι να τα χουμε καλα με τον ευατο μας ανεξαρτητως κιλών.
    Καλη συνεχεια.:love:

    ΥΓ Ναι ρε Φιλιππε συγχαρητηρια. Πολλά συγχαρητηρια ρε φιλε. Ευχομαι να κατακτησεις και ολους τους επομενους στοχους που χεις στο μυαλο σου και κυριως να διατηρησεις αυτην την αυθεντικότητα και ακεραιοτητα του χαρακτηρα σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Μαρακο μου! <3

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    467
    Penenope1985 καλωσήλθες και πάλι στο φόρουμ! Σου εύχομαι αυτή τη φορά η απώλεια βάρους να συνοδευτεί από μια πιο υγιή αντιμετώπιση και σχέση με το φαγητό. Είναι πολύ σπουδαίο πάντως ότι ξαναρχίζεις την προσπάθειά σου και ότι κατάλαβες πως το να είσαι αδύνατος δε σημαίνει ότι θα έχεις την τέλεια ζωή. Καλή επιτυχία!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Kαλησπέρα,

    Ευχαριστώ κορίτσια για τα ΥΓ., μεγάλη μου χαρά να διαβάζω καλά λόγια ειδικά από εσάς τις δύο.

    Penelope που βρίσκεσαι; Για δουλειά ή σπουδές;

    Καταρχάς τώρα που βρήκα την ευκαιρία θα ήθελα να σου εκφράσω τις πιο θερμές μου ευχαριστίες, μαζί με 2-3 άλλες κοπέλες που ήσασταν τότε στα τελειώματα με βοηθήσατε απίστευτα πολύ να πιστέψω οτι μπορώ να τα καταφέρω κι να βάλω ψηλά το πήχυ όταν πρωτογράφτηκα εδώ μέσα. ʼντλησα τεράστια δύναμη και ψυχικά αποθέματα βλέποντας οτι εσύ, η onelife, η click είχατε καταφέρει να χάσετε σημαντικό βάρος με διατροφή και άσκηση, θα είμαι πάντα ευγνώμων γι'αυτά που μου προσφέρατε έστω κι αν δε σας έχω γνωρίσει. Δε σου κρύβω οτι ο κυριότερος λόγος που υπάρχω ακόμα στο φόρουμ τόσο ενεργά είναι αυτός, αν καταφέρω να επηρεάσω έστω ένα άτομο όπως επηρεάσατε εσείς εμένα θα είμαι ευτυχής.

    Πέρα απ'αυτά, το έπιασες νωρίς, κι εσύ διακρίνει οτι είσαι σχετικά ΟΚ σε αυτά τα κιλά και με το τρόπο που σαφώς γνωρίζεις μπορείς σιγά σιγά να επανέλθεις εκεί που θέλεις. Καλή επιτυχία!!! Μπορεί να μη πας με χιονοθύελλα στο γυμναστήριο αλλά κι αυτό υπερβολή είναι, σιγά σιγά και με τα χρόνια θα βρούμε ισορροπία νομίζω... ίσως να είναι ακόμα νωρίς penelope και να πρέπει να περάσουμε από αυτά τα στάδια για να ηρεμήσουμε στο τέλος, τι να πω;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Φιλιππε σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Να ξερεις σε εκτιμω παρα πολυ. Και χαρηκα πολυ που εχεις κοψει και τις υπερβολες τωρα στα τελευταια σου κιλα... ειναι καλο δειγμα αυτο....

    Ναι νομιζω οτι πια μου ειναι αδυνατον πλεον να δω την απωλεια κιλων με το ιδιο ματι. Και να σηκωθω και να δω - 1 κιλο θα χαρω αλλα δεν θα ειδονιστω κιολας... παλια θα ηταν τον α και το ω της μερας.... ισως ειναι το οτι εχω δωσει βαση σε αλλα πραγματα πια τα οποια θεωρω πολυ πιο σημαντικα απο το κιλο... σε αυτη τη φαση απλα επειδη ειμαι πιο ηρεμη και δεν τρελαινομαι με το φαι οπως εκανα μεχρι προσφατως (σημερα γιατι αυριο ξημερωνει αλλη μερα) θελω να συμμαζευτω λιγο. Γι'αυτο κιολας εχω θεσει ως στοχο το 59 και οχι το 53 παλι... Θελω πρωτα να γινω λιγο φυσιολογικη και μετα βλεπουμε...

    Οσο για το πως... οχι απλα το ξερω αλλα μπορω να γραψω βιβλια με το πως.... το θεμα ειναι να ειμαι σταθερη και να μην κανω υπερβολες... τωρα ας πουμε ο χρονος δεν με καιει το ιδιο οπως με εκαιγε παλια... ας παω 60 και σε δυο μηνες...

    Στο εξωτερικο ειμαι για σπουδες και το μονο που εχω να καταθεσω ειναι το ποσο φθηνο ειναι εδω το φαι και το ποσο σε αποθαρυνει απο το να κανεις διαιτα η οποια ειναι πολυ πολυ πιο ακριβη... Να ξερεις οτι ολα τα κοριτσια που μελετησες ειναι και καλα και αδυνατα... η μονη που ξεστρατισε ειμαι εγω....

    Welldah δεν σε ξερω αλλα σε ευχαριστω και μπραβο για την απωλεια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    καλη δυναμη πηνελοπη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    ευχαριστω smart

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    ψηνομουν εδω και λιγες μερες να γραψω τα χαλια μου....
    ειδα το τοπικ σου και ειναι το καλυτερο σημειο..

    καλο νεο ξεκινημα και καλη επιτυχια.

    coming soon και τα δικα μου χαλια

    υ.γ. φιλιππαρα, καμαρι μας ειδα και τη φωτο. τα σεβη μου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    E οχι και χαλια ρε κλικ! Αλι σε μας!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Eλα να μαζευομαστε σιγα σιγα παλι! Καλη δυναμη Πηνελοπακο μου!

    υγ: Φιλιππε,εισαι θεος αγορι μου!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Πηνελοπη καλως ηρθες!
    Click για ποια χαλια μιλας;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    ax πηνελοπη μμου... ειχα να μπω απο περσι στο φορουμ και σημερα ειχα μια μεγαλξη αναγκη να μπω. και βλεπω αυτο το τοπικ. δεν φανταζεσαι ποσο λυπηθηκα.
    και γω μια απο τα ιδια
    ειχα φτασει 63.9 το καλοκαιρι και σημερα ζυγιζω 79.4 κιλα
    ΠΑΛΙΙΙΙΙΙ. καλη μας αρχη λοιπον.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    A ρε Σανελακι!

    Πηνελοπακο μου εμεις μεταξυ μας τωρα ξερουμε...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Βρε βρε σα τα χιόνιααααα...

    Όλος ο καλός ο κόσμος μαζεύεται!!!

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •