Καλησπέρα, είπα να ξεκινήσω κι εγώ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 123
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    45

    Καλησπέρα, είπα να ξεκινήσω κι εγώ!

    Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο η στο λαθος μερος, οποτε σας παρακαλω καθοδηγηστε με!Απο σημερα αρχιζει σοβαρη διαιτα γιατι δεν παει αλλο η κατασταση! Με την βοηθεια του lipotox, σωστης διατροφης και μιας καποιας γυμναστικης ξεκιναμε μπας και φτασουμε εκει που ημασταν!Συμβουλες, συζητησεις κτλ ειναι καλοδεχουμενες! :starhit:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    224
    Καλώς ήρθες Doug21! Πες μας αν θέλεις κάποια παραπάνω πράγματα για σένα, για να σε γνωρίσουμε καλύτερα!
    Δεν ξέρω πως λειτουργούν τα λίποτοξ, και αν όντως λειτουργούν οπότε δεν έχω άποψη πάνω σε αυτό. Πιστεύω όμως ότι με μια σωστή διατροφή όπως λες κι εσύ και σε συνδυασμό με γυμναστική, θα έχεις ούτως ή άλλως τα αποτελέσματα που επιθυμείς! Όπως και να έχει σου εύχομαι καλή αρχή, πολύ πείσμα, υπομονή κι επιμονή γιατί σίγουρα αυτά θα σου χρειαστούν!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    45
    Για μενα δεν εχω και πολλα να πω!

    Ειμαι 26 χρονων και παντα ημουν υπερβαρος, τωρα ομως παραγινε. Κατι η οικογενειακη ζωη, κατι η καθιστικη ζωη και δουλεια τα εκαναν μανταρα! Εχω φτασει τα 155 κιλα της ντροπης και ειναι ωρα να αντιδρασουμε!

    Σε ολη μου τη ζωη εκανα διαφορες διαιτες και αλλες φορες λειτουργουσαν κι αλλες οχι. Μαλιστα το 2008 καποια στιγμη ειχα χασει 20+ κιλα αλλα μετα τα ξαναπηρα. Ειμαι πρωην αθλητης στιβου κι εχω φαει πολλα χρονια ως τωρα στον αθλητισμο και στα γυμναστηρια! Αυτα! οτι αλλο θελετε ρωτατε! ειναι αλλα ατομα με τοσο μεγαλα προβληματα παχυσαρκιας εδω?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    doug καλώς μας ήρθες , φυσικά και υπάρχουν άτομα εδώ που είτε είναι στο δικό σου βάρος είτε υπήρξαν και το άφησαν πίσω τους, κάνε μια γύρα στα διάφορα τόπικς και θα μας βρεις! Καλή επιτυχία στην επίτευξη των στόχων σου!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    45
    εσυ δηλαδη εχεις χασει 41.4 κιλα???? μπραβο! σε ποσο καιρο και με τι τροπο!!!??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    εγώ doug έκανα χειρουργείο σληβ όπως θα δεις και στο τικεράκι μου πριν οχτώ μήνες. Θαυμάζω πάρα πολύ όλους όσοι τα κατάφεραν με τις δυνάμεις τους, απλά εγω έφτασα στα όρια μου και δεν είχα πια ψυχικές δυνάμεις και χρειαζόμουν δραστική βοήθεια οπότε το αποφάσισα! Υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ που το παλεύουν χωρίς χειρουργείο και πολλοι τα πάνε και πολύ καλά!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    45
    αααα το ειδα αλλα δεν ηξερα και τι ειναι. Δεν ξερω εαν τα κιλα που εισουν ειναι τοσο επικινδυνα για χειρουργιο αλλα σημασια εχει να νιωθεις εσυ καλα. Κι αφου δεν ηταν σαν καποιες που υπερβαλλουν και καταφευγουν σε δραστικες λυσεις για να πανε απο τα 65 στα 60 κιλα, καλα εκανες. Μακαρι να φτασουμε ολοι στο κατορθωμα σου ανεξαρτητως τροπου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    181
    καλως ηρθες..Μακρυα απο τα λιποτοξ θα σου ελεγα! Σε εμενα εκαναν κακο. Μου ρημαξαν τον θυρεοειδη.
    Αν δεις τα στοιχεια τους θα διαπιστωσεις οτι εχουν ουσιες που κανουν να δουλευει ο θυρεοειδης αδενας και οι παραθυρεοειδεις περισσοτερο....Αν εχεις καποια προδιαθεση με τον θυρεοειδη αδενα σου θα σου κανει κακο.
    Αυτα απο αυτα που ΕΖΗΣΑ....δεν ξερω τι αλλο κακο μπορουν να προκαλεσουν.
    Με καλη διατροφη και ασκηση θα χασεις ολα σου τα κιλα....Το καλοκαιρι θα εχεις χασει 20 με 30....και θα συνεχισεις, οπως συνεχιζουμε ολοι μας ΑΡΓΑ αλλα με ΕΠΙΜΟΝΗ!!!!
    Καλη επιτυχια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Καλησπέρα αρχηγέ,

    Υπάρχουν αρκετά άτομα εδώ μέσα που δυστυχώς είναι ή έχουν υπάρξει στη θέση σου. Ένα από αυτά είμαι κι εγώ. Αν θες τη συμβουλή μου τα lipotox δε θα σου προσφέρουν και πολλά, μόλις φτιάξεις τη διατροφή σου τουλάχιστον στην αρχή θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα χωρίς τη βοήθεια σκευασμάτων.

    Πολύ θετικό βρίσκω το γεγονός οτι έχεις υπάρξει αθλητής, είμαι σίγουρος οτι θα σε βοηθήσει στη προσπάθεια σου.

    Σε ό,τι μπορώ να βοηθήσω είμαι διαθέσιμος προσωπικά, μη διστάσεις. Καλή επιτυχία!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    45
    ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια. Οπως ειπα λογω του αθλητισμου αλλα κι επειδη παντα προσπαθουσα να χασω, μετα εχανα και ξαναπαιρνα κτλ εκανα αρκετες διαιτες. Αλλες αργες και σωστες, αλλες πιο 'κακες' με ρισκο. Πια ομως εχω φτασει σε ενα σημειο να μην χωραει αλλα λαθη. Ξερω οτι τα λιποτοξ και τα καθε λιποτοξ ισως να μην προσφερουν τιποτα, ισως να κανουν κακο, ισως ομως και να βοηθησουν. Αυτο που ζηταω απο τα λιποτοξ και ο λογος που σκαω τοσα λεφτα στο να τα αγορασω ειναι

    1) να μου δωσουν μια εξτρα ψυχολογικη ωθηση να πω 'καλα τοσα λεφτα χαλαω, ΠΡΕΠΕΙ να προσεξω τη διαιτα μου'
    2) να δωσουν ενα boost στην αρχη της διαιτας μου γιατι ο χαρακτηρας μου ειναι τετοιος που αν περασουν 1-2 βδομαδες και δεν εχω χασει θα τα παρατησω και δε το θελω.

    Ευτυχως δεν ειχα ποτε προβλημα με θυρεοειδη οποτε σε αυτον τον τομεα θα ειμαι οκ. Φυσικα αν δω καποιο προβλημα θα τα σταματησω. Ετσι κι αλλιως τα πηρα με την προυποθεση να κανουν αυτο που λενε. Δηλαδη 20 κιλα σε 2 μηνες (ξερω ποσοι ειναι αρνητικοι σε τετοια ταχυτητα παδια). Οποτε εαν δεν το κανουν, τα κοβω μια και καλη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Δεν είναι υπερβολικά 20 κιλά σε 2 μήνες για σένα, εγώ για την ακρίβεια χωρίς υπερβολές, χωρίς γυμναστική και χωρίς lipotox είχα χάσει 18 κιλά σε 2 μήνες ανατρέχοντας στα κιτάπια μου. Τα 10 σχεδόν ήταν στις πρώτες 15 μέρες.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    45
    μπραβο, αυτο μου δινει και θαρρος. ελπιζω 1η απριλιου να ειμαι στα 135 (το συνηθισμενο βαρος μου εδω και πολλα χρονια με εξαιρεση το 2008 που μετα απο διαιτα πηγα στα 107...)

    Μια ερωτηση αν ξερεις. Γιατι πολλες διαιτες (μεσα κι αυτη του λιποτοξ, λενε ας πουμε 'μια ντοματα μονο και ΟΧΙ παραπανω". τι κακο μπορει να γινει με ντοματες, λαχανικα και φρουτα? ακομα κι αν φας 10?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Δε ξέρω δυστυχώς, εγώ έτρωγα όλο αυτό το διάστημα και τρώω μεγάλες ποσότητες σε σαλάτες. Για τα φρούτα το καταλαβαίνω γιατί πολλά φρούτα έχουν αρκετές θερμίδες, γιατί να μη φας 2 ντομάτες ή ξέρω γω ένα ολόκληρο μαρούλι δε το καταλαβαίνω.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    45
    Ευχαριστω! απο ασκηση, ποσο εκανες? Α και ποτε αρχισες τη διαιτα σου? ποτε ησουν 148.6 δηλαδη?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    395
    Λοιπόν , επειδή τα πήρα κι εγώ στην αρχή 2 πραγματάκια θα σου πώ
    1) Τα χάπια μόνα τους δεν κάνουν τίποτα , ούτε καν αυτό που υπόσχονται : μείωση του αισθήματος της πείνας , ίσως μόνο ότι κι εγώ είπα αφου τα έσκασα τόσα λεφτά ας προσέξω.
    2) Με τα φακελάκια μαζί , δεν ξέρω . Η διατροφή που προτείνουν και οι ποσότητες που λένε και μόνα τους να τα κάνεις θα χάσεις βάρος . Εγώ δεν μπορούσα , είναι πολύ περιοριστική , ουσιαστικά μόνο λαχανικά , κρέας άπαχο και γαλακτοκομικά άπαχα . Έτσι δεν τα πήρα , τα ΄χω ακόμη και τα βλέπω .
    Αν μπορείς και με το ρίσκο των παρενεργειών τους δοκιμασε το .
    Αλλιώς δεν έχεις άλλη επιλογή πέρα απ το δύσκολο δρόμο της προσεγμένης διατροφής .
    Οτι και να κάνεις καλή επιτυχία

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •