παιζει με κοριτσια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    12

    παιζει με κοριτσια

    με προβληματιζει το εξης ο γιος μου 11ετων μοιαζει τωρα και αρκετο καιρο[3μηνες] να μην ενδιαφερετε για τιποτα αλλο παρα μονο να βγη στην αυλη να παιξει με τα κοριτσια που ειναι στην γειτονια. παρα το οτι δεν εχει ελλειψει παρεας διοτι ολων των χειμωνα παιζει ποδοσφαιρο σε μια τοπικη ομαδα το καλοκαιρι προτιμαει να παιζει με κοριτσια αφου στην γειτονια μας δεν υπαρχουν δυστυχος αγορια τις ηλικιας του. κατι το οποιο δεν μου αρεσει καθολου. Τι πρεπει να κανω και ποσο σοβαρα πρεπει να με απασχολει οτι δεν ψαχνει παρεα αγοριων να παιξει μπαλα αλλα προτιμαει να παιζει κρυφτο με τα κοριτσια.:(;)Ευχαριστω για οποιαδηποτε αποψη!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    γιατί σε ανησυχεί τόσο;
    μπορεί απλά να ενδιαφέρεται μόνο για το παιχνίδι. φίλους δεν έχει απο την ομάδα, για να μπορείς να τον πηγαίνεις στην παρέα του; ίσως να μην είναι κάτι τόσο σοβαρό, εκτός αν έχεις παρατηρησει κ τίποτα άλλο..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    απο αυτα που μας λες υποθετω, οτι η παρεα με τα κοριτσια σε ανησυχει απο την αποψη του σεξουαλικου προσανατολισμου του γιου σου.
    εχω να σου πω τα εξης λιγα και απλα:

    1)ακομα και να εχουν βαση οι φοβοι σου, χαλαρωσε και φροντισε να αποδεχτεις οποιεσδηποτε προτιμησεις σου αποκαλυψει καποτε, αν θες να ζησει ευτυχης και ασφαλης.
    στην ηλικια που ειναι το παιδι, αυτες οι προτιμησεις εχουν ηδη διαμορθωθει .εως τα 7-8 ειναι ολη η ιστορια, μετα παπαλα, ασχετως το ποτε η αν ποτε γνωστοποιει τις προτιμησεις αυτες.

    2)αφου και μονος σου το λες οτι δεν εχει στην γειτονια αγορια της ηλικιας του. μπορει να βρηκε καλη παρεα με αυτα τα κοριτσισα ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ!!!!!!

    3)η ηλικια του ειναι επισης μια χαρα για ν αρχισει να αποκτα ελξη προς το αντιθετο φυλο!
    αποκλειεις κατι τετοιο να συμβαινει και να αρεσκεται τοσο στην παρεα των κοριτσιων????
    ισως ακομα τα κοριτσια τον κολακευουν με το δικο τους ενδιαφερον και νοιωθει να περναει καλα το παιδι!
    γιατι ενοχοποιεις κατι τοσο απλο και αντιδρας σαν να τον πιανεις καθε μερα στο μπανιο να φοραει τα εσωρουχα της μαμας του?????ΕΛΕΟΣ!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Ε ναι αφου δεν εχει αγορια στην γειτωνια με τι να παιξει το παιδι μονος του?και να γινει αυτο που φοβασε π μαλλον δεν ειναι ετσι ειναι παιδι σου θα σε βαστεις τα θελω του.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    12
    οχι παιδια δεν με ανησυχη αν εχει ομοφυλοφιλικες τασεις αφου αρκετες φορες μου εχει εκμυστηριευτη οτι τρεφει αισθηματα για αλλα κοριτσια λεγοντας μου .\"Μπαμπα αγαπαω την........\" Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι κατα το ποσο μπορει να ειναι φυσιολογικο ενα αγορι 11 ετων με ενα απιστευτο ποδοσφαιρικο ταλεντο προτυπο στα συνομηλικα αγορια τις ομαδας του και του σχολειου επιλεγη να παιζει κρυφτο με κοριτσια καθε μερα. Κρυβει καποιο μηνυμα που δεν εκλαμβανω η απλα γινουμε υπερβολικος?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    thes
    Posts
    90
    ε γινεσαι υπερβολικος...
    μπαλα αμαξια και ηλεκτρονικα ειναι το φυσιολογικο δηλαδη?:p
    μπα κ εμενα ο ξαδερφος μου συνεχεια μαζι μου επαιζε.. και ηταν κ 15 κ επαιζε και κρυφτο..
    μια χαρα εξελιχτηκε..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Originally posted by manous73
    οχι παιδια δεν με ανησυχη αν εχει ομοφυλοφιλικες τασεις αφου αρκετες φορες μου εχει εκμυστηριευτη οτι τρεφει αισθηματα για αλλα κοριτσια λεγοντας μου .\"Μπαμπα αγαπαω την........\" Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι κατα το ποσο μπορει να ειναι φυσιολογικο ενα αγορι 11 ετων με ενα απιστευτο ποδοσφαιρικο ταλεντο προτυπο στα συνομηλικα αγορια τις ομαδας του και του σχολειου επιλεγη να παιζει κρυφτο με κοριτσια καθε μερα. Κρυβει καποιο μηνυμα που δεν εκλαμβανω η απλα γινουμε υπερβολικος?
    μα τι εννοεις τελοσπαντων \"φυσιολογικο\" αφου δεν σε ανησυχει αυτο?
    ποιος ειναι ο φοβος που περναει εστω σαν υποψια απ το μυαλο σου? φοβασαι μηπως ειναι βλαμμενο? τι ακριβως? δεν σε καταλαβαινω καθολου...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    3
    δηλαδή εσένα σε ανησυχεί αν το παιδί θα μείνει πίσω στην ποδοσφαιρική του απόδοση , το ότι παίζει κρυφτό ή το ότι παίζει με τα κορίτσια ;

  9. #9
    Ο υιός σου για γκομενιάρης μου φαίνεται. Μην σε ανησυχούν τέτοια πράγματα, ειδικά αν σου είπε οτι αγαπάει και κάποιο συγκεκριμένο κοριτσάκι. Το κρυφτό είναι ένα φυσιολογικότατο παιχνίδι για την ηλικία του. Με κοριτσάκια θα παίξει ένα ήπιο παιχνίδι, όχι ξύλο. Κι εγώ στο δημοτικό έπαιζα με κοριτσάκια απο ότι θυμάμαι. Μου άρεζε να συζητάω μαζί τους και να έρχομαι σε επαφή γενικότερη. Όταν ήμουν όμως με αγόρια πλακωνόμουν στις φάπες. Έτσι είναι αυτά.
    Η πολύ ανάλυση φέρνει παράλυση...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55
    Βασικά συμφωνώ με τον τσίφτη κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα!! Αν ο γιός σου μάθει τα κοριτσάκια από τώρα και πως λειτοργούν μπορεί και να γίνει δον ζουάν. Συν το ποδόσφαιρο που θα του δώσει και άλλο κύρος όταν μεγαλώσει λίγο ακόμα, θα γίνει το έλα να δεις! :Ρ

  11. #11
    Manous73 χεσε ρε c το ποδοσφαιρο.
    Γουσταρει να παιζει κρυφτο το παιδι με τα κοριτσακια...

    Πιστεψε με θα του χρησιμευσει πολυ περισσοτερο στην μετεπειτα ζωη του...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Munich
    Posts
    36
    Eδώ παίζουμε εμείς κρυφτό με τα κορίτσια κάθε μέρα,λες να μην παίζει ο πιτσιρικάς; :)

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    12
    ευχαριστω για τις απαντησεις

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •