υπερινσουλιναιμια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    149
    Καλη δύναμη και καλά αποτελέσματα . Όπως είπαν και τα κορίτσια όλα θα πανε καλα

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    Τελικά είμαι πολύ χαρούμενη που άρχισε να δουλεύει ο μεταβολισμός μου !! Ξεκίνησα στης 30.01.2012 με 140.200 κιλά και σήμερα 01.03.2012 είμαι 135.200 σύνολο 5.200 :roll::smilegrin: Δεν έχει ξαναγίνει να χάσω 5 κιλά σε ένα μήνα . Στην τελευταία μου προσπάθεια το καλοκαίρι είχα χάσει με πολύ πείνα σε 3 μίνες 6 κιλά. Μακάρι να συνεχίζω να χάνω έτσι!! Α ...... τα τελευταία 3 κιλά φύγανε σε 1 εβδομάδα απίστευτο για εμένα:smilegrin: . ʼντε και καλή μας συνέχεια σε όλους μας ! Μου δώσατε πολύ κουράγιο και ας μην συμμετέχω στις συζήτησής και μόνο που σας διαβάζω είμαι πολύ ανεβασμένη ψυχολογικά σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    140.400 ήμουνα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    μπραβο σου συλβια,αληθεια πως τα πας;θα ηθελα πολυ να μαθω

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    Σε ευχαριστώ lineal . Τα πάω πολύ καλά . Έχασα άλλο ένα κιλό και το σύνολο πια είναι 6 κιλά. Το κακό είναι πως έπεσα εχτές από τα σκαλιά και έχω χτυπήσει το γόνατό μου . Περπατάω με δυσκολία και περιμένω να έρθει η δεύτερα για να πάω να βγάλω ακτινογραφία. Ελπίζω να μπορώ να πηγαίνω γυμναστήριο ,αλά ότι και να μου πουν δεν θα το βάλω κάτω και θα συνεχίσω την προσπάθειά μου:yes: !

  6. #21
    silvia74 Γεια σου κι από δω. Τελικά βλέπω το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Χαίρομαι που σε βοηθά το μετφορμίν. Το έπαιρνα παλιά μου το είχε συστήσει ο γυναικολόγος μου αλλά μου προκαλούσε τρελή αναστάτωση στο στομάχι και εντερικές διαταραχές έτσι το σταμάτησα. Το ξανάρχισα όμως πρόσφατα αλλά σε πιο μικρές δόσεις τουλάχιστον μέχρι να το συνηθίσω. Αν επιτρέπεται πόσα mg παίρνεις τη μέρα?


    Weight Loss Center - Your Online Weight Loss Support Group

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    Καλησπέρα Juice , το μετφορμιν που λες και το GLUCOPHAGE μάλλον είναι το ίδιο ε ? Εγώ παίρνω 850 mg το μεσημέρι με το φαγητό και το βράδυ 850mg πάλι με το γεύμα σύνολο 1700mg . Αν τύχει να παραλείψω γεύμα δεν το παίρνω . Α !!!!!!!!Της πρώτες 10 μέρες έπαιρνα μόνο το μεσημέρι μέχρι να το συνηθίσει ο οργανισμός μου. Μην φοβάσαι της διαταραχές ,φεύγουνε μετά από 1 εβδομάδα. Ξέρω πως είναι αρκετά ενοχλητικές ,αλά θέλει λίγο υπομονή στην αρχή. Με το πρόβλημα που έχεις είμαι σίγουρη πως και η δική σου ινσουλίνη θα είναι στα ύψη. Αυτό σου δημιουργεί και τα υπερφαγικα επεισόδια, είναι αδύνατον να το πολεμήσουμε αλλιώς. Πρέπει να γιατρευτεί !! Θα δεις πόσο πολύ θα σε βοηθήσει στο να μην πεινάς και να τρως αυτό που έχεις επιλέξει για να χάσεις βάρος. Εγώ προσωπικά δεν νιώθω λαίμαργη πλέον.Το στομάχι μου δεν γουργουρίζει συνεχώς και δεν παθαίνω υπογλυκαιμίες πλέον. Πρώτη φορά νιώθω πως ελέγχω την κατάσταση. Μην φοβάσαι να πας σε ενδοκρινολόγο, φυσικά θα σου έλεγα να το ψάξεις το θέμα και εκεί γιατί τυχαίνουν και γιατροί που δεν έχουν όρεξη να ψάξουν ούτε καν να πολεμήσουν το πρόβλημα (εμένα μου έτυχε). Όποια άλλη απορία έχεις ρώτα με . Στείλε και U2U αν θέλεις να σου δώσω πληροφορίες για την δική μου γιατρίνα αν και δεν ξέρω αν είσαι Αθήνα ι κάπου αλλού.. :grin:

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    Δεν είμαι καλά ..... από 09.03 που έπεσα από της σκάλες και επαθα ρήξη συνδέσμου στο γόνατο όλο πονάω και ακόμα δεν έχω γίνει καλά.:sniffle: Βαρέθηκα να λέω πως πονάω ....ούτε γυμναστική μπορώ να κάνω ούτε καν περπάτημα. Και δεν φτάνει αυτό αλά επειδή ρίχνω όλο μου το βάρος στο καλό πόδι έχει αρχίσει να με πονάει πολύ και εκείνο :thumbdown: ξέρω γκρινιάζω ,αλά με έχει πάρει από κάτω το μόνο θετικό είναι πως έχω χάσει 11 κιλά δλδ είμαι πια 129.400 αυτά .............

  9. #24
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    57
    αγαπητή Silvia
    δεν είναι λίγο αυτό το θετικό που έχεις.
    Είναι μια πολύ σοβαρή απώλεια η οποία θα πρέπει να σε γεμίζει με αισιοδοξία.
    Εύχομαι γρήγορα περαστικά !!! ώστε να συνεχίσεις απερίσπαστη την προσπάθειά σου!
    Φιλικά!

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    Σε ευχαριστώ enigeva .....

  11. #26
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    57
    Πως τα πας ?
    Είσαι καλύτερα?

  12. #27
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    Κάτι έχεις γράψει enigeva αλλά δεν μου ανοίγει η δεύτερη σελίδα.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34
    Τώρα που έγραψα άνοιξε . Τελικά πρέπει να κάνω μαγνητική μου είπε εχτές ο γιατρός για να δούμε τι συμβαίνει γιατί έχει περάσει αρκετός καιρός .

  14. #29
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    57
    Λυπάμαι...
    Ελπίζω όλα να πάνε καλά τελικά!
    Να μπεις να μας πεις τα νέα σου όποτε μπορέις!!!

    Και πάλι περαστικά!!!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    1
    Καλησπέρα enigeva! Το τελευταίο καιρό με ταλαιπωρει ένας πονος στο ισχιο και κάπου διάβασα να αναφέρεις τα ίδια συμπτώματα με εμένα και την πιθανότητα αντιμετώπισης τους με αρθροσκοπηση. Ψάχνω ένα τρόπο να σε εντοπίσω για να σε ρωτήσω ορισμένα πράγματα. Συγνώμη για το θάρρος και εύχομαι να λάβω νέα σου συντομα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •