ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    tweetaki15
    Guest

    ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΩ

    Μπορειτε να μου εξηγησετε κατι? Πως γινετε ατομα τα οποια ειναι πιο πολλα κιλα απο σενα κ γενικα πιοοοοο .....πιοοοοο πιοο....... σε πολλα θεμετα να σε επικρινουν κανοντας σε να νοιωθεις απαισια για την εμφανιση σου???Ε αυτο συμβαινει σε μενα.............1 βδομαδα ημουν χαλια για τον συγκεκριμενο λογο.........ΑΛΛΑ εκατσα κ σκευτηκα δε μπορει ο καθενασ να με ξευτιλιζει κ να με κανει οτι θελει............τιμη μου κ καμαρι μου οπωσ ειμαι......ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    tweetaki 15 πολύ απλά: Η καμήλα δεν μπορεί να δεί τη καμπούρα της!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    δεν ειναι μονο θεμα καμπουρας!!!
    τους δινουμε το δικαιωμα!!
    πολλες φορες πχ αυτοσαρκαζομαστε για να δειξουμε οτι εχουμε αυτογνωσια κ οτι το αντιμετωπιζουμε κ με χιουμορ,παναθεμα μας.... στην προκειμενη περιπτωση τα κιλα....
    ε ο αλλος σ αυτο θα σταθει... ακομη κ να μην ειχεδει ποτε τα κιλα μας, ακομη κ αν μεχρι να το πουμε τα βλεπαμε μονο εμεις, ε μετα μονο αυτα βλεπει... ειναι ευκαιρια!!!
    δλδ , ειναι αλλος ενας τομεας στον οποιο το κορυφαιο "ο,τι δηλωσεις εισαι" βρισκει εφαρμογη....
    δηλωνεις χοντρος.... εισαι χοντρος... (κ ας μην εισαι)!
    δηλωνεις αδυνατος.... εισαιαδυνατος.... κοκ....

    πρεπει αν το κοψουμε λιγο αυτο το παραμυθι με την αυτογνωσια κ τον αυτοσαρκασμο κτλ....

    κρατα ακριβως αυτο που ειπες κ πηγαινε το κ λιγο παραπερα"ειμαι οπως ειμαι κ σ οποιον αρεσω κ δεν πεφτει λογος σε κανενα"!!!

    (εχει ξανασυζητηθει το θεμα πολλες φορες κ προσωπικα , επειδη "δινω δικαιωματα" εχει εκφερει διαφοροποιημενες αποψεις... αυτη ομως ειναι η επισημη θεωρητικη μου αποψη-ανεξαρτητως αν ειμαι σε θεση να την κανω πραξη!!!).

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Εντάξει, τι να σου εξηγήσουμε; Δεν είναι και παράλογο, ούτε περίεργο δε μου φαίνεται καν δλδ, κάποιος που έχει κάποιο πρόβλημα να επικρίνει κάποιον που έχει το ίδιο πρόβλημα ακόμα και σε μικρότερο βαθμό. Ίσα ίσα αν εγώ έχω κάποιο πρόβλημα και βλέπω κάποιον που πάει να του δημιουργηθεί το ίδιο πρόβλημα ίσως και να οφείλω να του επιστήσω το κίνδυνο...

    Από κει και πέρα δεν αναφέρεις ούτε το περιστατικό ούτε λεπτομέρειες σχετικά με σένα, το άλλο άτομο και τη σχέση σας... αλλά αν 1 βδομάδα ήσουν χάλια επειδή κάποιος σου είπε κάτι για τα κιλά σου:
    1. Είναι κυρίως δικό σου πρόβλημα, την αντίδραση βρίσκω πιο περίεργη παρά τη κριτική
    2. Είτε σου είπε αλήθειες είτε ξέρει τα κουμπιά σου το άλλο άτομο
    3. Μετά από μια βδομάδα η αντίδραση σου ήταν... "έτσι είμαι και σε όποιον αρέσω"!!! Ε δε πείθεις ούτε τον εαυτό σου, ακόμα και να μην έχεις κανένα πρόβλημα με το βάρος σου(ειλικρινά δε ξέρω, δε σε θυμάμαι στο φόρουμ όσο καιρό είμαι μέλος) πιστεύεις οτι έχεις.

    Φιλικά πάντα... κι ας μην ακούγονται και τόσο φιλικά ίσως...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Τweetaki μπορεις να μας πεις το γεγονος για να καταλαβουμε κ μεις τι εγινε;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by tweetaki15
    Μπορειτε να μου εξηγησετε κατι? Πως γινετε ατομα τα οποια ειναι πιο πολλα κιλα απο σενα κ γενικα πιοοοοο .....πιοοοοο πιοο....... σε πολλα θεμετα να σε επικρινουν κανοντας σε να νοιωθεις απαισια για την εμφανιση σου???
    μα αυτο δε δειχνει οτι και εσυ επικρινεις ασχημα τους αλλους?
    και για να σε ενοχλουν τοσο πολυ τα σχολια τους, δε σημαινει οτι καποια αληθεια αγγιξαν?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Σ'εσένα αρέσεις;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    καλα, σαφως. Σε οποιον αρεσουμε, δεν εχουν και ολοι τα ιδια γουστα. Εγω ακουω τα ακρα συνηθως, ενας φιλος μου (αγγλος) μου εβαλε τις φωνες, και αυτος και η μανα του, ειπαν οτι στα 83 που με ειδαν τελευταια φορα, ημουν τελεια, και τωρα, ενα ματσο χαλια (στα 53 οταν με ειδαν), μια αλλη (ελληνιδα) μου ειπε οτι ειμαι μια χαρα, και θα ημουν τελεια αν εφτιαχνε η κοιλια, ο αντρας μου μου ζηταει να βαλω 6 -8 κιλα ακομα, στα 60 λεει, ημουν "κουκλιτσα". Αλλος παλι που ειπε οτι στα 47-48 ημουν τελεια.


    αν κατσεις να ακουσεις τον καθενα κουκλα μου... σωωωωωωωωωωωθηκες.

    Διαφορετικα γουστα και νοοτροπιες εχει το καθε ατομο, σε σενα να αρεσεις, και ο.τι σου πουν οι αλλοι, πες τους να κοιτανε τη δουλεια τους.


    Αν δεν εισαι καλα με τον εαυτο σου, θα τρεχεις να ευχαριστεις τους αλλους και δε θα σταματησεις ποτε να τρεχεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,639
    προσωπικά θεωρώ ότι δεν αξίζει να ασχολήσε με τα σχόλια τους ουτε να τα αναλύεις. Εμένα πάντα μου έλεγαν για τα κιλά μου, τώρα που αδυνάτησα μου λένε γιατί φοράω μινι φούστα και σορτσάκια στην "ηλικία μου" !!!!! Έλεος πια, αμα θελουν να πουν , θα πουν. Η απάντηση μου στα συγκεκριμένα σχόλια, " δεν έχει ο άντρας μου πρόβλημα και έχετε εσείς? κουμάντο στις γυναικες σας-αδελφες-κορες σας κλπ.

  10. #10
    tweetaki15
    Guest
    παιδια απ οτι καταλαβα μαλλον εμενα κρινεται.....ας τελειωσει το θεμα εδω...κ filipara ειμαι πολυ παλιο μελος εδω,ειχα αλλο ονομα το οποιo αλλαξα k εμφανιζομαι μαυτο που βλεπεις....τα πιο παλια μελη απο εδω ξερουν ποια ειμαι κ την ιστορια μου.(ειμαι γραμμενη εδω απο το 2009 κ εσυ το 2011,δεν καθομαι να κανω συγκριση απλα το λεω γιατι το ανεφερες)
    φιλικα κ εγω κ συγνωμη.:starhit:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Το πρόσεξα οτι είσαι πιο παλιό μέλος και γι'αυτό έγραψα τη φρασούλα στη παρένθεση, αλλιώς δε θα είχα λόγο.

    Anyway, καλή καρδιά... μη χαλιέσαι τόσο πολύ αν δεν αξίζει πάντως...

  12. #12
    tweetaki15
    Guest
    δεν αξιζει τελικα καλη καρδια οπως ειπες ...:thumbup::wink1:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Originally posted by *Katie
    προσωπικά θεωρώ ότι δεν αξίζει να ασχολήσε με τα σχόλια τους ουτε να τα αναλύεις. Εμένα πάντα μου έλεγαν για τα κιλά μου, τώρα που αδυνάτησα μου λένε γιατί φοράω μινι φούστα και σορτσάκια στην "ηλικία μου" !!!!! Έλεος πια, αμα θελουν να πουν , θα πουν. Η απάντηση μου στα συγκεκριμένα σχόλια, " δεν έχει ο άντρας μου πρόβλημα και έχετε εσείς? κουμάντο στις γυναικες σας-αδελφες-κορες σας κλπ.
    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thum bup::thumbup::thumbup:

    και εγω τα ιδια ακουσα, και τα ιδια ειπα!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    3
    νομίζω ότι κόβεις το θέμα πολύ απότομα χωρίς λόγο. Εδώ είμαστε για να συζητήσουμε και δε νομίζω ότι σε έκρινε κανένας. Και βασικά η κριτική είτε στη συμπεριφορά του άλλου ατόμου είτε στη δική σου είναι ανώφελη. Το θέμα είναι να κατανοούμε ότι ο καθένας βάση παιδείας, κοινωνικής κι όχι μόνο, και βάση εμπειριών και χαρακτήρα διαμορφώνει μία άποψη. Για το πως θα αντιμετωπίζει τους ανθρώπους..τις καταστάσεις... Δε θα συμφωνούμε πάντα με όσα ακόμα... Κάποιες φορές θα χαιρόμαστε, κάποιες άλλες θα στεναχωριόμαστε. Αλλά όλα να είναι σε λογικά πλαίσια. Δε θα γινόμαστε χάλια γιατί κάποιος μας είπε μία κουβέντα. Αγαπάμε τον εαυτό μας. Ούτε εμένα μου αρέσει που έγινα παχύσαρκη.. Και φυσικά δε μου αρέσει ακόμα πιο πολύ όταν βλέπω στους άλλους αυτό το παχύσαρκη σα να είναι κάτι διαστροφικό και κολλητικό... Όμως μέσα στο παχύσαρκο σώμα μου είμαι ένας άνθρωπος που έχει άπειρα καλά. Είμαστε άνθρωποι με άπειρα καλά. Και κάθε φορά που κάποιος κακοπροαίρετα ή αφελώς θα μας στεναχωρεί, αμέσως θα σηκώνουμε το κεφάλι και θα θυμίζουμε στον εαυτό μας τα όμορφα. Είναι δύσκολο αλλά όλα είναι θέμα επιμονής και εξάσκησης...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •