Ραγαδες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: Ραγαδες

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    149

    Ραγαδες

    Γεια σας και παλι κοριτσια
    (πρεπει να εχετε εκνευριστει απο τα πολλα τοπικ μου αλλα δεν πειραζει).Αυτη την φορα δεν αφορα εμενα αλλα καποιον αλλον. Πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε τις ραγαδες που εμφανιζονται λογο αυξησης βαρους;

    Ευχαριστω:spin:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Οι ραγάδες δεν εξαφανίζονται εντελώς, παρά μόνο με λέιζερ.
    Για να απαλύνουν, όμως και να ασπρίσουν οι κόκκινες, απαιτείται καθημερινή χρήση οποιασδήποτε ενυδατικής κρέμας. Δεν είναι ανάγκη να είναι εξειδικευμένη, αρκεί οποιοδήποτε προιόν του εμπορίου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    149
    Eυχαριστω Ava

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Γι' αυτό είμαστε εδώ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Δεν ξερω αν εχει πεσει στην αντιληψη σας ενα φαρμακειο στην Λαρισσα οπου χορηγει μια θεραπεια για τις ραγαδες η οποια συμπεριλαμβανει ενα λαδι ενυδατικο και ληψη χαπιων...Μια Μαρια διαχειριζεται την επικοινωνια των e mail και η Ρασελ φτιαχνει τα σκευασματα..Εχω διαβασει σε πολλα τοπικ οτι πολλες εχουν κανει την θεραπεια και εχουν δει αποτελεσμα... Δεν ξερω αλλα φοβαμαι και να πιω τα χαπια, ειναι ομοιοπαθητικα...Εχω μεγαλο προβλημα βεβαια και ψαχνω τα παντα μετα με λειζερ......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    220
    καλησπερα σε ολους!νεο μελος!με βασανιζει και μενα το θεμα των ραγαδων αλλα επειδη μενω θεσσαλονικη μηπως μπορεις magia να μου πεις καποιο τηλ. του φαρμακειου η διευθυνση ωστε να το εντοπισω;ισως να μπορουν να μου στελνουν αυτο το λαδι με δικη βεβαια χρεωση η αν ξερεις το ονομα-μαρκα του λαδιου μηπως και το βρω εδω θεσσαλονικη.ανυπομονω για την απαντηση σου γιατι δεν μπορω να τις βλεπω αλλο αυτες τις αναθεματισμενες τις ραγαδες.τα χαπια και γω τα φοβαμαι αλλα το λαδακι μ ενδιαφερει αφου λες οτι εχουν πει οτι εχει αποτελεσματα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    [email protected]..Αυτό είναι το e mail επικοινωνησε μαζι της και ρωτα ο, τι θελεις. Δεν θα απαντησει αμεσως αλλα σιγουρα θα σου απαντησει. Ασε δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απ αυτο. Ευχομαι να την βρουμε την ακρη καποια στιγμη ομως

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Εγώ πάντως γνωρίζω μία κρέμα της VICHY πολύ καλή για τις ραγάδες αν ρωτήσετε δε και σε κατάστημα καλλυντικών σίγουρα θα σας συστήσουν κι άλλες...Η ενυδάτωση πάντως παίζει πολύ σημαντικό ρόλο!!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    8
    Το σημαντικότερο πιστεύω και συμφωνώ είναι η ενυδάτωση!!! Επειδή οι εξειδικευμένες κρέμες είναι συνήθως και ακριβές, ακόμα και μία απλή nivea ή ένα απλό baby oil είναι ότι πρέπει αν γίνεται καθημερινή και τακτική χρήση. Έχω γεμίσει και εγώ και το χειρότερό μου είναι στο στήθος γιατί φαίνεται έντονα... Επίσης είναι η μεγαλύτερη μου φοβία αν αδυνατίσω... Πόσο θα κρεμάσει... :/

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    emena me voh8ise to http://www.amazon.co.uk/Last-Natural.../dp/B000Z8YTMW. Exw riksei se synolo (milame gia to anwtero varos moy mexri to xamilwtero) 72 kila. Mporw na postarw fwtografies ths koilias moy, an kai afth th stigmh einai (gia dika mou idanika) sta "oxi kalytera ths", pistepse to h oxi, 1 mhna ntouz , 2 fores th hmera, kai de menei tipota. Gia to prwsopo de to syzhtw.. make up den foraw pleon. (sorry gia ta greeklish, ta'xei paiksei to pc... )

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    220
    κοριτσια καλημερα! σας ευχαριστω πολυ ολες για την αμεση ανταποκριση σας.βεβαια μπερδευτηκα γιατι οι προτασεις ηταν πολλες αλλα καπου θα καταληξω.η madalena εχει δικιο οτι συνηθως ειναι ακριβες αυτες οι κρεμες.της vichy παντως τα προιοντα ειναι προσιτα.παντως διπλα στη λεξη ραγαδες στο λεξικο πρεπει να μπει ως συνωνυμο και η λεξη εφιαλτης, η κυτταριτιδα δεν με ενοχλει τοσο αλλα οι ραγαδες κανουν το σωμα να φαινεται σαν περιχαρακωμενο.ααα!καποτε ειχα ρωτησει ενα δερματολογο που κανει λειζερ για κυτταριτιδα και μου ειχε πει ''για να ειμαι ειλικρινης οι ραγαδες δεν εξαλειφονται εξ ολοκληρου με τιποτα, ενω η κυτταριτιδα με λειζερ εξαφανιζεται'' αλλα το λειζερ δεν ειναι και η πιο οικονομικη λυση.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •