Wii fit κάνει δουλειά?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    44

    Wii fit κάνει δουλειά?

    Το έχει κανεις αυτό το παιχνίδι; έχετε δει καμια βελτίωση; εγω το εχω και παίζω όποτε δε βαριέμαι, νιωθω οτι γυμνάζομαι ελαφρά, δηλαδή δεν εξουθενώνομαι κιόλας γιατι δεν κανω τις δύσκολες ασκήσεις που έχει. Για κίνηση πάντως κάτι λέει.
    Ποια ειναι η γνωμη σας;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    οταν τα εβαλα κατω να χασω τα κιλα, στη αρχη ο,τι κινηση εκανα βοηθαγε. Καθ'ολη τη διαρκεια, πολυ λιγες φορες, (3-4 στον ενα μιση χρονο) εκανα γυμναστικη μεχρι που εξαντληθηκα. Εχω ακουσει για το zumba να ειναι τελειο, αλλα δεν εχω ιδεα η ιδια.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    44
    εχω και το just dance και πραγματικα σου βγαινει η γλώσσα, πιστευω το ζουμπα θα ειναι πιο γρήγορο/κουραστικο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    149
    εχω τα παντα σε σχεση με το wii. εεε οκ δεν κανεις και την τρομερη γυμναστικη αλλα λιγες θερμιδουλες τις καις. Αλλα παντα προσεκτικος μην σπασεις και καμια τηλεοραση :P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    θα διαφωνίσω κορίτσια μαζί σας..Το wii έχει πάρα πολλά παιχνίδια όπως ξέρετε δεν είναι μόνο το wii fit για γυμναστική.Εχεί προγράμματα που είναι ειδικά για απώλεια βάρους όπως το the biggest loser που ειναι απο ενα ριάλιτι της αμερικής που νικητης ειναι όποιος χάσει το περισσότερο βάρος..το συγκεκριμένο παιχνίδι λοιπόν έχει τέτοια γυμναστική που όχι απλά γυμνάζεσαι αλλά πεθαίνεις, έχει άλλα με πιλάτες με personal trainners κτλ .Επίσης και στο wii fit καποιές ασκήσες μυικής ενδυνάμωσης ειναι εξαιρετικά δύσκολες...Αν όλα αυτά γίνουν συστηματικά και με μια συνοχή σίγουρα γυμνάζει,Για φερω ως παράδειγμα τον εαυτό μου που είμαι παιδί του καναπέ και βάζω αρκετες φορες το wii fit κάνω χουλα χουπ( δυσκολο αν το κανεις παραπανω απο μια φορες και απανωτά) κανω στεπ που ειναι πολυ ηπίο και μέσα απο αυτα τα χαζοπαιχνιδάκια στο τελος μου λέει οτι γυμνάστηκα 60 λέπτα 55 ανάλογα..ε κι αυτό κέρδος ειναι μια ήπια ασκηση μέσα απο παιχνίδι παρά σάπισμα στο καθισιό. φιλικά πάντα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •