διατροφικες διαταραχες και σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    35

    διατροφικες διαταραχες και σεξ

    καλησπερα σε ολους!!!!! με αφορμη μια ταινια που εβλεπα τις προαλλες, ισπαγγλικα, αρχισα να σκεφτομαι διαφορα για το πωσ το φαγητο μπορει να επηρεαζεται απο την σχεση που εχουμε με την σε3ουαλικοτητα μας... ουσιαστικα, στην ταινια ειπω8ηκε πως οι γυναικες που τρομαζουν με την εικονα της "χυμωδη γυναικας" φοβουνται οτιδιποτε σχετιζεται με αυτο... οπως το σεξ, το πα8ος, ο ερωτισμος... ετσι λογω αυτου του φοβου προσπα8ουν να ε3αλειψουν οποιοδηποτε στοιχειο ερωτισμου εχουν( στηθος, κωλο, μπουτια) κοβωντας το φαγητο! 8α η8ελα να συζητη8ει κατι τετοιο... γτ ποτε δεν 3ερεις ποια ακρη του νηματος ειναι αυτη που τελικα 8α τραβη3εις 8α ειναι η σωστη και 8α σε βοη8ησει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Καλημέρα Δήμητρα :D
    ενδιαφέρον το τόπικ που άνοιξες, κρίμα που δεν βλέπω να έχει ανταπόκριση...
    Εγώ να πω την αλήθεια πρόβλημα με την σεξουαλικότητα μου είχα μόνο όταν πάχαινα και όχι όταν αδυνάτιζα...Προσωπικά μου αρέσουν πολύ οι γυναικείες καμπύλες και όχι οι ευθείες :lol:
    Βέβαια εγώ δεν είχα νευρική βουλιμία ή ανορεξία που εκεί συνήθως οι γυναίκες προσπαθούν να εξαλείψουν οποιοδήποτε γυναικείο χαρακτηριστικό από επάνω τους. Απ' όσο καταλαβαίνω σε τέτοιες περιπτώσεις ουσιαστικά οι γυναίκες απαρνιούνται την σεξουαλικότητά τους και την γυναικεία τους φύση...
    Δεν μπορώ να καταλάβω και εγώ γιατί συμβαίνει αυτό, εικάζω ότι οφείλεται στον φόβο κάποιων κοριτσιών να μεγαλώσουν, να ενηλικιωθούν και να αναλάβουν τα ινία της ζωής τους. Σίγουρα έχει ένα πολύ βαθύτερο νόημα μία τέτοια διαταραχή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    γεια σας κοριτσια,οντως πολυ ενδιαφερον το τοπικ

    και μενα μου αρεσουν οι καμπυλες,οχι οι υπερβολικες οπως οι δικες μου,αλλα παντα οταν εχανα ειχα το ποπουδακι μου τα μπουτια μου και αυτο μου αρεζε,σα να τονιζοταν η θυληκοτητα μου.
    οποτε φανταζομαι οτι ειναι υγιες αυτο
    τωρα οπως λεει και η eli και γω οταν βαζω κιλα χανω την ορεξη μου,ειναι και θεμα ψυχολογιας μαλλον γιαυτο.
    κριμα ομως γιατι με το σεξ χανεις πολλες θερμιδες!!!
    ετσι διαβασα σε ενα σαιτ,και το παρεθεσα σε ενα ποστ εδω

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    35
    kalispera kai se esas koritsia...! ontws kammia antapokrisi.. sigoura ta pragmata diaferoun apo diataraxh se diataraxh... kai epeidi kai egw eixa provlimata me tin se3oualikotita mou, otan imoun anorektiki gi auto anoi3a auto to topic.. den i8ela na exw erwtikes sxeseis. den mporeis na aisthantheis aneta me to swma sou mprosta se enan antra otan den mporeis na aisthantheis aneta oute mprosta ston ka8refti sou... to 8ema einai, kai auto pou pragmatika me provlimatise kai skeftomouna poio apo ta duo na einai i aporroia poiannou... :0 uparxei se3oualiko provlima logw tis diatrofikis diataraxis i e3 aitias se3oualikis fovias i opws swsta aneferes elli mou pio panw fovos enilikiwsis parousiazetai kai diatrofiki diataraxi... ennow otan vreis tin riza "tou kakou" mporeis na antimetwpiseis pio eukola kai tis sunepeies tou.. elpizw na ginomai katanoiti gt ap oti 3anadiavozomai ta lew ligo mperdemena!!!!...:crazy:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    δημητρα μου,προσωπικα πιστευω οτι αν βρεις τη ριζα του κακου,δεν αλλαζει τπτ.
    εχω βρει προσωπικα,τη ριζα του κακου-στη περιπτωση μου γιατι θελω να τρωω και βρισκω τοσο μεγαλη ευχαριστηση στο φαγητο-αλλα δε φτανει μονο να το βρεις,πρεπει και να το χτυπησεις στη ριζα του.
    αρα να αλλαξεις και εσυ,ο εαυτος σου,η σκεψη σου,η εικονα που εχεις για τον εαυτο σου.

    πχ στη περιπτωση μου
    εγω βλεπω μια παχουλη-αντε μη πω χοντρη-που δε βλεπεται,και απορω πως γινεται να υπαρχει ατομο να εχει τετοιο σωμα!!!
    ο αντρας μου βλεπει τη παχουλη γυναικα του που του αρεσει και θελει να ειναι διπλα του σε ολα τα επιπεδα-ψυχικο,ερωτικο και και και...-ετσι με αναζητα συνεχως,
    εγω ομως απορω τι μου βρισκει και πως αντεχει.
    πραγματικα δε πιστευω να υποκρινεται,οτι του αρεσω.
    ετσι απομακρυνομαι και ετσι απομακρυνομαστε λογω αυτης της εικονας που δε μπορω να ξεπερασω στο μυαλο μου και γινεται αυτο κυκλος και δε το ξεπερναμε.
    αν ομως το δω αλλιως,δω με τα δικα του ματια,τοτε βλεπω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα και δινω μια ευκαιρια στον εαυτο μου,ετσι ερχεται σιγα σιγα και η ιαση-στη περιπτωση μου η αποφαση να κανω διαιτα και να τη τηρησω.


    δηλαδη πρεπει να αλλαξω εγω την εικονα που εχω στο μυαλο μου και να το επεξεργαστω,ετσι θα ερθει και η ιαση του μυαλου,αλλα θα καταλαβω οτι δε πρεπει να ξεσπαω στο φαγητο .
    ετσι αλλαζει η ολη ψυχοσυνθεση και σταδιακα-θελει μαλλον πολλη δουλεια-αντιμετωπιζεις τις φοβιες σου και γιατρευεσαι.
    μακαρι να ηταν βεβαια τοσο απλο οπως το λεω στα λογια,αλλα αυτο το δουλευει ο καθενας οπως μπορει

    ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω γιατι τα λεω και γω ωρες ωρες μπερδεμενα,η αληθεια ειναι οτι προτιμω τον προφορικο λογο,αλλα τι να κανουμε :)

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    35
    τα λεσ μια χαρα, εισαι πολυ κατανοητη!!!απο τη στιγμη που εχεις βρει τη ριζα του κακου και τι σε οδηγει στο φαι, αλλαζεις αυτο το "κατι" που εντοπισες... αποκλειεται να ειναι κατι που δεν 8α ειναι στο χερι σου να αλλα3ει..!!! και γω εχω εντοπισει τους λογους που αρχικα σταματησα να τρωω και αργοτερα 3εσπουσα στο φαγητο και στους εμετους... το αλλα3α, η καλυτερα το αλλαζω, προσπα8ωντας να βρω την κλιση μου και κανοντας πλεον στη ζωη μου κατι που μου αρεσει και πιστευω οτι εχω και ταλεντο!!>.!:thumbup: και εχω δει σημαντικη αλλαγη στη σχεση μου με το φαγητο...:bouncy:

    εχεισ τοσοο δικιο σ αυτο που λες για το πως σε βλεπεις εσυ και για το πως νομιζεις ο αντρας σου ανω αυτος αλλα πιστευει!!!! σε καταλαβαινω απολυτα!!! ας μπορουσα να δω για μια ωρα με τα ματια των αλλων τον εαυτο μου και 8α μου χαν λυθει ολα τα προβληματα!!! αυτο που λενε παντως πολλοι οτι μας βλεπουν οι αλλοι οπως 8ελουμε εμεις, και αν αισ8ανομαστε ομορφες ετψι 8α μασ βλεπουν και οι αλλοι...εχει πολλες δωσεις αλη8ειασ!!! π.χ. εσυ βλεπεις στον κα8ρεφτη μια παχουλη γυναικα με ασχημη κοιλια ή κυτταριτιδα στα ποδια ή με εντονες ραγαδες ή με χαλαρα ψωμακια... ενω ενας αντρας μπροστα σ αυτη τη 8εα βλεπει μια ζουμερη, αντε παχουλη, γυναικα. αυτο. 8α ι3ερε ποτε ενασ αντρας για την κυτταριτιδα σου αν εσυ δεν ειχες γκρινια3ει πρωτη μπροστα του γι αυτην??? 8α 3εχωριζε ποτε τις ραγαδες σου???ΟΧΙ!! ημουν ενα βραδυ με καποιον ( αφου ειχα χασει σχεδον 20 κιλα με αρχικα τα 70)και ναι κυριοι δημιουργη8ηκαν ραγαδες στο στη8ος μου... lineal μου 3ερεισ τι μου ειπε???? καπου γρατζουνιστικες!!!!! :D:D κτλβνς τι λεω... οι αλλοι βλεπουν αυτο που εμεις τους πλασαρουμε τελικα!!!! ντα3ει ειναι πολυ ευκολο βεβαια να το λεμε απ το να το νιω8ουμε πραγματικα και να μην μας ενδιαφερει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    χαχαχαχαχαχαχ
    καλο καλο
    επρεπε να πεις οτι σε γρατζουνισαν κατι τριανταφυλλιες
    χαχαχαχαχαχαχ

    εγω ραγαδες εχω στη κοιλια μου-μετα απο την εγκυμοσυνη-και οποτε τις βλεπω φριττω.
    τωρα θα λεω πως ειναι γρατζουνιες και θα γελαω...

    να φανταστεις ποσο διαφορετικη αποψη εχουμε για την εικονα μας απο τους αλλους,με φαινεται παραξενο οταν με μιλαν και μου πιανουν φιλιες ευκολα,μου χουν πει,οτι εχω κατι τραβηχτικο-απο την αποψη της φιλικοτητας.
    εγω σε καμμια περιπτωση δε το πιστευω αυτο για τον εαυτο μου,ισα ισα

    αλλα ξερω και γιατι μου δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση για τον εαυτο μου,
    λογω της μητερας μου που απο μικρη συνεχεια μου τονιζε τα αρνητικα

    πχ μου ελεγε παντα πως εχω ματια μικρα σα κουμποτρυπες και ετσι μου μπηκε στο μυαλο αυτο.
    οταν γνωρισα τον αντρα μου ενα απ τα πρωτα που με ειχε πει,ηταν οτι εχω μεγαλα ματια
    και επαθα αν οχι σοκ,εκπληξη.
    του ειπα οτι κανει λαθος και οτι τα ματια μου ειναι μικρα σα κουμποτρυπες.
    φυσικα επεμενε και αλλαξε ολη τη κοσμοθεωρια μου!!!
    χαχαχαχαχαχ

    ειναι αυτα τα μικρα που προσωπικα πιστευω οι περισσοτεροι κουβαλαμε απο βρεφικη και παιδικη ηλικια και τα παντα εχουν σχεση αν οχι με τους γονεις,με τη μανα σιγουρα.
    αν τα επεξεργαστουμε και τα διαχειριστουμε θα καταφερουμε να επιβιωσουμε οχι μονο στο θεμα του βαρους αλλα σε ολους τους τομεις


    υγ θα ηθελα τοσο πολυ να παω σε ψυχολογο να μου τα εξηγησει ολα αυτα,αλλα καταραμενη κριση :bigsmile:

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    35
    ετσι ακριβως lineal... επισις αμα σκεφτεις το ποσο υποκειμενικα ειναι ολα, για να αρεσεισ σε ολους 8α πρεπει μια βδομαδα να εισαι πλη8ωρικη και ζουμερη, την αλλη skinny την αλλη με καμπυλες την αλλη 3αν8ια, μετα μελαχρινη και παει λεγοντας!!!!! γινεται???? ΟΧΙ! τα λεω να τα ακουω και γω που ψαχνω την επιβεβαιωση παντου!!!!! το πιο σημαντικο ειναι να αρεσουμε σε εμας και μετα 8α αρεσουμε και στους αλλους...ειτε ως φιλες ειτε ως γυναικες ειτε ως κορες ειτε ως μαμαδες!!!!!:yes:

    οσο για τον ψυχολογο, εχω αλλα3ει τρεισ.. εκ των οποιων ενας ηταν ψυχιατρο... με τον τελευταιο τα λεγαμε καλα!! τα ειχαμε βρει, και οπως λες μου λεγε πραγματα που λεμε μετα3υ μας και ηδη γνωριζουμε αλλα με εναν τροπο... μαγικο!!!!
    αν παιζει οικονομικο προβλημα μπορεισ να επιλε3εις καποιον πνευματικο να μιλασ!!!! εγω δεν ειμαι και πολυ υπερ γιατι δεν ειμαι θρησκα αλλα εχω ακουσει οτι πολλους τους βοη8ησε και ηρεμησε την ψυχη τους. 3ερω και ατομο με κατα8λιψη που επισκεπτεται πνευματικο και μου λεει οτι τον βοη8αει πολυ!!!! βεβαια δεν ειναι το ιδιο... ιδιως αν υπαρχουν σε3ουαλικες ανυσηχιες που σιγουρα δεν μπορεις να τισ συζητησεις με εναν παπα!!...:rolleyes:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Αχ κορτιτσάκια μου πράγματι έτσι είναι για την εικόνα μας. Και εμένα η μάνα μου από μικρη ποτέ δεν μου έλεγε ότι είμαι όμορφη, ποτέ δεν εξέφραζε την αγάπη της λεκτικά και πάντα μου τόνιζε τα αρνητικά μου και όχι τα θετικά μου. Τι ίδιο έκανε και στην αδερφή μου η οποία καθώς ήταν πάντα πιο στρουμπουλή βαλλόταν μονίμως από αρνητικά σχόλια από όλη την οικογένεια. Και όλα αυτά για να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα όπως μας έλεγε η μάνα μας! :crazy:
    Τελικά και εγώ και η αδερφή μου καταλήξαμε ότι καλύτερα θα ήταν να είχαμε καβαλήσει και λίγο το καλάμι παρά να μας προσγείωναν τόσο ανώμαλα συνεχώς με τα αρνητικά μας χαρακτηριστικά... Η πλάκα είναι ότι και τώρα που η αδερφή μου έχει αδυνατίσει μιας και τελικά έκανε εγχείρηση sleeve, τώρα οι γονείς μας της λένε ότι αδυνάτισε πολύ με ένα ύφος σαν να λένε "πως έγινες έτσι!" :lol:
    Δεν τους πιάνεις πουθενά! Γι αυτό λέμε το σημαντικό είναι να νιώθουμε εμείς καλά με τον εαυτό μας, οι γονείς μας και ο κόσμος όλο και κάτι θα βρουν να πουν...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    εχεις δικιο δημητρα,ολα ειναι υποκειμενικα

    παντως εγω οχι μονο δεν ειμαι θρησκα αλλα ειμαι ντιπ αθρησκη,οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να παω σε παπα.
    βεβαια με τοσα που ακουγονται μαλλον θα ειναι πληρως ενημεροι για τα σεξουαλικα και λοιπα,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
    εγω παντως αν πηγαινα σε ψυχολογο θα πηγαινα απο περιεργεια να δω αν μου βγαλει πραγματα που δεν ηξερα για τον εαυτο μου.
    φανταζομαι οτι ολοι θα εχουν μια πλευρα που ουτε οι ιδιοι θα γνωριζουν πως υπαρχει

    τελικα σταματησες τον τελευταιο ψυχολογο;για ποιο λογο;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    εμ ετσι ειναι eli μου,αν καποιος σε λεει τα αρνητικα και τα τονιζει-οποιος κι αν ειναι αυτος ακομα και ο γονιος σου-δε θα σταματησει να το κανει ακομα και θεος να γινεις.
    δυστυχως,οπως και να χει πρεπει εμεις να αλλαξουμε και μετα ολοι οι αλλοι,αλλιως τπτ δε γινεται

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    35
    eli μου εγω ειμαι τις αποψης οτι ακομα και οι γονεις μας που τοοοοσο μας αγαπανε μπορει να εχουν τετοιες συμπεριφορες οπως ανεφερες για τους δικους σου λογω δικων τους ανασφαλιων και προβληματων!!! καποιοι αν8ρωποι ειναι τοσο αδυναμοι που τονιζοντας τα μειωνεκτηματα των αλλων αισ8ανονται μαλλον λιγο καλυτερα για τα δικα τους( που δεν τα χουν λυσει με τον εαυτο τους)....απο τους 3ενους το καλυτερο ειναι να αδιαφορουμε στα τυχον σχολια(ναι,συσκολο στην πρα3η) αλλα απο τους γονεις βεβαια ειναι ακομα πιο λυπηρο να τα δεχομαστε και ακομα δυσκολοτερο να μην δινουμε βαση!
    εγω μεγαλωσα χωρις τον μπαμπα μου γιατι ειχαν χωρισει οταν ακομα ημουν μικρη... εστελνε χρηματα, καναμε και διακοπες μαζι, μου ψωνιζε αλλα εμενα μου ελειπαν πιο ουσιαστικα πραγματα! ποτε δεν με κατεκρινε ουτε για διαφορες πρα3εις μου ουτε και για την ε3ωτερικη μου εμφανιση κα8ως ο χρονος που με εβλεπε ολα αυτα τα χρονια που μεγαλωνα δεν μας εφτανε ουτε για να πουμε τα βασικα...:( κοριτσια τι ηλικια εχετε??? στην εφηβικη ηλικια πηρατε σε3ουαλικες γνωσεις απο τους γονεις σας??? ι ηταν ταμπου 8εμα?

    τον σταματησα γτ μετακομησα σε αλλη πολη!!!! και με αυτην την αλλαγη αλλα3ε και η δια8εση πολυ προς το καλυτερο!!!! οντως βοη8αει παντως αν ειναι και καταρτισμενος!!!!! εγω μαζι του ανακαλυψα τον λογο που 3εκινησε ολη αυτη η κατασταση με το φαγητο.. δεν μου το ειπε, τυπου "δημητρα, αυτο ειναι το προβλημα σου απο κει 3εκινανε ολα" απλα με οδηγησε σ αυτο μεσω ερωτησεων και συζητησεων στα οποια εγω μονη μου εδινα τις απαντησεις!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    δημητρα καπου σε εχασα στο τελος,μαλλον στα "φαγε" αυτα που εγραψες

    οσο για την ερωτηση σου,οχι δε πηρα σεξουαλικες γνωσεις απο τους γονεις μου,αυτα με φιλες τα συζητουσαμε,αλλα μη φανταστεις οτι τα ξεραμε κι ολα,μεχρι που δοκιμασαμε στη πραξη χεχεχεχεχε


    αααα τωρα θυμηθηκα οταν πηγαινα γυμνασιο,η γιαγιακα μου με ειχε πει αν με πει ενα αγορι να παω μαζι του :smug: να του πω να βαλει προφυλακτικο :thumbup:

    η γιαγια μου παντα ηταν -και ειναι- χιλιομετρα μπροστα!!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    35
    τον σταματησα γτ μετακομησα σε αλλη πολη!!!! και με αυτην την αλλαγη αλλα3ε και η δια8εση πολυ προς το καλυτερο!!!! οντως βοη8αει παντως αν ειναι και καταρτισμενος!!!!! εγω μαζι του ανακαλυψα τον λογο που 3εκινησε ολη αυτη η κατασταση με το φαγητο.. δεν μου το ειπε, τυπου "δημητρα, αυτο ειναι το προβλημα σου απο κει 3εκινανε ολα" απλα με οδηγησε σ αυτο μεσω ερωτησεων και συζητησεων στα οποια εγω μονη μου εδινα τις απαντησεις!!!!! αυτο μαλλον σου "εφαγε"...:grin:

    χαχαχα τα σπαει η γιαγια... :cool:
    εμενα γενικα μου μιλουσαν πολυ για το 8εμα.. και η αλη8εια ειναι οτι η μητερα μου η8ελε να ειμαι απελευ8ερωμενη χωρις σεμνοτυφιες...
    η αλη8εια ειναι βεβαια οτι στην αρχη της ενηλικης ζωης μου και λιγο πριν αρχισω να εχω προβληματα με την εικονα μου και την διατροφη μου το εζησα πολυ εντονα και χωρις ταμπου... και μπορω να πω οτι τρομα3α και σοκαριστικα με καποιες καταστασεις μιας και ημουν και μικρουλα!... 3αφνικα αρχισα να χανω κιλα και να βγαζω το σεξ απ τη ζωη μου. κι οταν το συζητησα με την μαμα μου και μου ειπε οτι δεν ειναι φυσιολογικο να μην 8ελω σε3ουαλικεσ σχεσεις τρελα8ηκα!!!! σκεφτομουν συνεχως ποσο σε3ομανεις ειναι ολοι ποσο αρρωστοι και το μονο που εχουν στο μυαλο τους ειναι το σε3 και το φαγητο... σχεδον 8υμωνα με τον κοσμο που εκανε σε3..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Καλά Lineal η γιαγιά σου πολύ προχώ!!!!!
    Εμένα οι γονείς μου δεν μου πολυμιλούσαν για το θέμα γιατί ντρεπόντουσαν. Ειδικά η μάνα μας κιχ δεν έβγαζε. Ο πατέρας μας που ήταν πιο πολύ της συζήτησης μας έβαζε κάτω και εμένα και την αδερφή μου κατά καιρούς και μας έλεγε μερικά πράγματα απ έξω απ έξω. Αυτό όμως που θυμάμαι πιο έντονα είναι όταν μας έκανε κουβέντα για εγκυμοσύνη. Μας είχε πει τώρα που μεγαλώνουμε και θα αρχίσουμε να έχουμε σεξουαλικές σχέσεις με αγόρια να προσέχουμε πολυ, προφυλακτικά και τα λοιπά, και ότι αν ποτέ καταλάθως μείνουμε έγκυος να μην το πούμε πουθενά και να τους το εκμυστηρευτούμε άμεσα χωρίς φόβους και ντροπές. Να μην κάνουμε το λάθος και πάνω στην απόγνωση μας εμπιστευτούμε λάθος ανθρώπους... Γενικά οι γονείς μας ήταν εξηγημένοι στο σεξουαλικό κομμάτι ποτέ δεν μας δημιούργησαν ταμπού ή προκαταλήψεις πάνω στο θέμα αλλά δεν είχαν και την άνεση να μας "ανοίξουν" τα μάτια. Και εγώ όλα μόνη μου τελικά τα ανακάλυψα, είτε με κουβέντες με φίλες, είτε με σχέσεις που είχα.
    Πάντως αυτό που βίωσες εσύ Δήμητρα δεν το ένιωσα ποτέ. Εγώ από την εφηβεία μου είχα πολλές ορμές και αυτό ήταν πολύ σπαστικό γιατί υπέφερα από τις σχέσεις μου με το άλλο φύλλο, γιατί δεν υπήρχε σταθερότητα και επιβεβαίωση πολλές φορές και από την άλλη είχα πολλές ανασφάλειες, αλλά το άθλημα από τότε που το ξεκίνησα δεν το έκοψα ποτέ :lol:

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •