Μικρές αλλαγές μεγάλα αποτελέσματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205

    Μικρές αλλαγές μεγάλα αποτελέσματα

    κάνω κατάχρηση του έτερου τοπικ μικροί στόχοι , μεγάλα αποτελέσματα αλλά πιστεύω ότι αξίζει . Βλέποντας στο youtube μια συνέντευξη της anna kournikova:wink1: (πρώην tennis player και νυν personal trainer) είπε ότι τα μικρά πράγματα βελτιώνουν την ζωή και την φυσική μας κατάσταση όπως το να παρκάρουμε μακρυα και να περπατάμε ή να χρησιμοποιούμε τις σκάλες . Θα ήθελα να μοιραστείτε μαζί μου ποιες μικρές αλλαγές έφεραν , φέρνουν ή θα φέρουν το μεγάλο αποτέλεσμα στην ζωή σας είτε αυτό αφορά την βελτίωση της φυσικής κατάστασης είτε την απώλεια βάρους. Από τον εαυτό μου θυμάμαι όταν άρχισα να προσέχω την διατροφή μου είπα κομμένα τα αναψυκτικά και πολύ περπάτημα , βέβαια έκανα πολλές άλλες αλλαγές αλλά οι λεπτομέρειες ηταν που έκαναν την διαφορά:thumbup:

  2. #2
    ΑΧ τι λες τώρα ωραίο θέμα άνοιξες...μια μικρή αλλαγή που έκανα λοιπόν είναι τα βράδια αντί πλέον να μαγειρεύω κάτι λαχταριστό η να παραγγέλνω τελως πάντων κ να αράζω στο καναπέ βλέπονατς tv,πλέον τρώω κάτι ελαφρύ το πολύ ως τις 8 κ έπειτα αφου ετοιμάσω κ κοιμήσω τη μικρή βάζω ένα dvd με ωραία ανεβαστικά τραγουδάκια κ κάνω διάδρομο.

  3. #3
    μισή ώρα περπάτημα και ανεβασμα τα σκαλιά κάθε μέρα!Τα αποτελέσματα σε λίγο καιρό!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    Τον τελευταίο καιρό αντί να πηγαίνω βόλτα για καφέ με το αυτοκίνητο, περπατάω.. μόνο 20 λεπτά απέχει το κέντρο από το σπίτι μου, και ήδη εχω αρχίσει να βλέπω διαφορά

  5. #5
    ναι οι μικρές αλλάγες είναι που κάνουν την μεγάλη διαφορά. ένας γιατρός θυμάμαι μου είχε πει ότι ανεξάρτητα από τα κιλά που έχεις να χάσεις, αν καταφέρεις να χάσεις το 10-15% του επιπλέον βάρους σου θα βελτιωθεί σημαντικά η υγεία σου. και κάθε 10% που χάνουμε του επιπλέον θα βελτιώνεται ακόμη παραπάνω. αυτό για να παίρνουμε θάρρος εμείς με πολλά κιλά που βλέπουμε τον τελικό στόχο και αγνοούμε τις μικρές νίκες

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    North :p
    Posts
    38
    Κομμενα τα αναψυκτικα,χυμοι (εμποριου), κρυα τσαγια , junk food, chips κτλ κτλ και το delivery. period. Οταν ειμαι σπιτι δεν το διανοουμε καν να παραγγειλω.
    Παντα απο τις σκαλες, σε οποιον οροφο παω.
    Ποτε στο κεντρο (30λεπτα γρηγορο περπατημα απο το σπιτι μου) με λεωφορειο.
    Οχι στα κουλουρακια/βουτηματα οταν παω για καφε.
    Αυτα ηταν απο τα πρωτα που εφαρμοσα και σινεχιζω μεχρι σημερα. Πιστευω, μακροπροθεσμα, κανουν τη διαφορα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    40
    Engraved.....συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου και την θεληση που ειχες και εχεις!!!!

    Ολα αυτα που λες κι εσυ τα εχω κοψει....ξεκινησα σημερα....και να αναιβοκατεβαινω σκαλες με τα ποδια....αφησα το αυτοκινητο σπιτι και πηγα σουπερ μαρκετ με τα ποδια......ειχα διαθεση και χρονο....αλλα....το θεμα ειναι οτι δεν ειναι δεδομενο αυτο καθημερινα!!!!!Σκεφτομαι επειδη βαριεμαι τα γυμναστηρια....να ξεκινησω σε γνωστη αλυσιδα τα μισαωρα....ξερω οτι κανουν δουλεια.......αν κ ειναι τσιμπημενα αρκετα!!!!!!

    Τι αλλο προτεινετε για ασκηση σε ενα ατομο με πληρως καθιστικη απασχοληση και πολλες ωρες εργασιας????

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •