150+ ΚΙΛΑ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 225

Thread: 150+ ΚΙΛΑ

  1. #151
    mpravo juice teleia!!!!!!!!!:roll::roll::roll:

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,639
    juice υπέροχα νέα , το σημαντικότερο είναι αυτό που αισθάνεσαι, αυτό ειναι που θα σε κρατήσει στις δύσκολες στιγμές σου. έχεις κάνει ήδη το 10% του στόχου σου τόσο γρήγορα !!! Συγχαρητήρια!

  3. #153
    καλημέρα,

    χυμάκο συγχαρητήρια,

    για τον ύπνο που λές...... τελικά είναι μεγάλη ιστορία. Τα τελευταιά χρόνια δεν κοιμόμουν καλά.
    με αφορμή το χειρουργείο του σλιβ υποχρεώθηκα να παω σε εργαστήριο ύπνου. και φυσικά βγήκε ότι είχα άπνοια!!!! μου είπαν λοιπον ότι για να κάνω το χειρουργείο έπρεπε να πάρω ένα μηχάνημα με μασκάκι για το βράδυ. δυσανασχέτισα -ήταν ακριβό και έπρεπε να το πληρώσω και μετά να πάρω τα λεφτά. Στην αρχή με ζόριζε πάρα πολύ αλλά όταν άρχισα να το βάζω είδα τεράστια διαφορά.
    Παιδιά άλλαξε η ζωή μου. Δεν είχα συνηδητοποιήσει ποσο άσχημα κοιμόμουν. Ξυπνούσα συνέχεια το βράδυ και όλη την μέρα ήμουν κουρασμένη. Τώρα ακόμα και πριν χάσω τα κιλά δεν ξυπνούσα καθόλου και είμαι πολύ ενεργητική. Μου είπαν ότι όταν κατέβουν τα κιλά θα σταματήσω να το χρησιμοποιώ.

    ηθικό δίδαγμα: θα πρότεινα σε όσους είναι νοσηρά υπέρβαροι να το δουν. Υπάρχουν σε δημόσια νοσοκομεία σε όλη την ελλάδα εργαστήρια ύπνου και τα ταμεία διακιολογουν το μηχάνημα. Δυστυχώς το πληρώνεις και τα παίρνεις μετά. Εγώ που είχα δημόσιο τα πήρα μετά από 3 μήνες, το ΙΚΑ τα δίνει πιο γρήγορα.

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

  4. #154
    Originally posted by polivia1
    καλημέρα,

    χυμάκο συγχαρητήρια,

    για τον ύπνο που λές...... τελικά είναι μεγάλη ιστορία. Τα τελευταιά χρόνια δεν κοιμόμουν καλά.
    με αφορμή το χειρουργείο του σλιβ υποχρεώθηκα να παω σε εργαστήριο ύπνου. και φυσικά βγήκε ότι είχα άπνοια!!!! μου είπαν λοιπον ότι για να κάνω το χειρουργείο έπρεπε να πάρω ένα μηχάνημα με μασκάκι για το βράδυ. δυσανασχέτισα -ήταν ακριβό και έπρεπε να το πληρώσω και μετά να πάρω τα λεφτά. Στην αρχή με ζόριζε πάρα πολύ αλλά όταν άρχισα να το βάζω είδα τεράστια διαφορά.
    Παιδιά άλλαξε η ζωή μου. Δεν είχα συνηδητοποιήσει ποσο άσχημα κοιμόμουν. Ξυπνούσα συνέχεια το βράδυ και όλη την μέρα ήμουν κουρασμένη. Τώρα ακόμα και πριν χάσω τα κιλά δεν ξυπνούσα καθόλου και είμαι πολύ ενεργητική. Μου είπαν ότι όταν κατέβουν τα κιλά θα σταματήσω να το χρησιμοποιώ.

    ηθικό δίδαγμα: θα πρότεινα σε όσους είναι νοσηρά υπέρβαροι να το δουν. Υπάρχουν σε δημόσια νοσοκομεία σε όλη την ελλάδα εργαστήρια ύπνου και τα ταμεία διακιολογουν το μηχάνημα. Δυστυχώς το πληρώνεις και τα παίρνεις μετά. Εγώ που είχα δημόσιο τα πήρα μετά από 3 μήνες, το ΙΚΑ τα δίνει πιο γρήγορα.

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
    Γνωρίζω για αυτό το τεστ και σκέφτηκα να το κάνω αλλά πάλι φοβήθηκα. Νομίζω το μασκάκι ονομάζεται κραπ ή κάπως έτσι. Νομίζω όλοι σχεδόν οι νοσηρά παχύσαρκοι πάσχουν από άπνοια. είχα μιλήσει παλιά με μια κοπέλα (αμερικανίδα από ξένο φόρουμ) η οποία ζύγιζε πάνω από 200 κιλά και δεν μπορούσε να κοιμηθεί καθόλου χωρίς αυτό, δηλαδή ήταν επικινδύνο. όταν έκανε επέμβαση και έπεσε στα μισά κιλά δεν το ξαναχρησιμοποίησε.
    ηδη αισθάνομαι πολύ καλύτερα όταν ξυπνώ και ίσως βελτιώνεται το πρόβλημα αν υπάρχει. μπορεί και να είναι το ότι δεν κοιμάμαι με το στομάχι μου γεμάτο μ****ιες.

    ʼσχετο, μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα μοντέλο ποδηλάτου (στατικό) που να σηκώνει τα κιλά μου; Ντρέπομαι να πηγαίνω στα μαγαζιά να ρωτώ γιατί θα είναι σαν να και ομολογώ το βάρος μου :smilegrin: ενώ αν ξέρω το μοντέλο από πριν θα ρωτώ απλά αν το έχουν. λέω να αρχίσω ποδήλατο, άσχημα θα κάνω;

  5. #155
    εγώ θα σου πρότινα διάδρομο ή ελλειπτικό το ποδήλατο θα σου γ.,.,σει τα γόνατα την έχω πατήσει
    ρώτα κάποιον επαγγελματία γυμναστή δεν είναι ντροπή:crazy:

  6. #156
    Originally posted by eadi
    εγώ θα σου πρότινα διάδρομο ή ελλειπτικό το ποδήλατο θα σου γ.,.,σει τα γόνατα την έχω πατήσει
    ρώτα κάποιον επαγγελματία γυμναστή δεν είναι ντροπή:crazy:
    το ελλειπτικό δεν είναι σκότωμα; δεν έχω αντοχές για αυτό ακόμα... μην ξεχνάς ότι ούτε οι παλμοί μου αντέχουν τόσο στρες και το σώμα μου είναι πολύ βαρύ για τέτοιο πράγμα. σκέφτηκα το ποδηλατάκι σιγά σιγά να κάνω ένα δεκάλεπτο πρωι μεσημερι βράδυ σε αργό ρυθμό αλλά ελαφριά αντίσταση. ο διαδρομος καλός αλλά δεν έχω χώρο και θα μου κοστίσει πολλά. λες να αρχίσω να περπατώ στους δρόμους και τα βουνά; είναι και το πιο οικονομικό. άκουσα για chair aerobics οτι ειναι καλο για άτομα που δεν μπορούν να κάνουν κανονική γυμναστική. θα το ψάξω και θα επανέλθω να μου πειτε εντυπώσεις :smilegrin:

  7. #157
    πόσο κρίμα είναι τη μοναδική άσκηση που μπορούν να κάνουν άφοβα οι παχύσαρκοι (κολύμπι) να μην τη κάνουν γιατί ντρέπονται να βγουν με μαγιο. πόσο κριμα...

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    να μαι και εγω.... διαβασα την αρχή σου και τα πιο πρόσφατα μηνυματα και θα σε συγχαρώ αρχικά για την τεράστια απόφαση που πήρες να αλλάξεις ουσιαστικά την ζωή σου.
    ΜΠΡΑΒΟ για την απώλια (ευχομαι να χάθηκαν πολύ μακρια και να μην τα ξαναβρεις ποτε... όχι τιποτ' αλλο εγω ότι χάνω τα χανω κοντά μου και με ξαναβρίσουν) ΜΠΡΑΒΟ για την απόφαση να γυμναστεις και το κυριότερο ΜΠΡΑΒΟ που μοιράστηκες το προβλημα που σε απασχολει!

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,556
    Juice μου εγω δεν ειχα ποτε προβλημα να βγω με το μαγιο
    ασ εχουν οι αλλοι που με βλεπουν αν και ενα προβλημα στο βρω μαγιο το εχω καθε χρονο ελπιζω φετος να μη ζοριστω αν εχω χασει μερικα κιλα θα ειναι πιο ευκολο

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Επειδή το κοίταζα πέρσι juice τα ποδήλατα με προδιαγραφές να "σηκώνουν" πολλά κιλά είναι πάρα πολύ ακριβά, σίγουρα πάνω από χιλιάρικο... και δε νομίζω οτι θα σου προσφέρουν τόσα πολλά ώστε να αξίζει μια επένδυση τέτοιου ποσού.

    Αν θες τη γνώμη μου θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με χαλαρούς περιπάτους, δε χρειάζεται να πάρεις τα βουνά, απλά να περπατάς στη καθημερινότητα σου όσο πιο πολύ σου επιτρέπει ο χρόνος σου. Για αρχή 2 τεταρτάκια τη μέρα θα ήταν μια χαρά imo. Αν έχεις κάποιο πάρκο κοντά σου θα ήταν ιδανικό

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    juicy girl, καλησπέρα και από μένα και συγχαρητήρια , πάνε άλλα δυο!
    Κα εγώ είχα πρόβλημα με την άπνοια ούσα παχύσαρκη, είχα κάνει την εξέταση "μελέτη ύπνου" σε δημόσιο νοσοκομείο, μένεις σε ένα μονόκλινο ένα βράδυ αφού σε καλωδιώσουν για να μετρούν το οξυγόνο σου κατα τη διάρκεια του ύπνου, ξυπνας το πρωί, φεύγεις και περιμένεις τα αποτελέσματα, δεν είναι κάτι που πρεπει να φοβάσαι αν νιώθεις ότι πρέπει να γίνει. Εκείνη την εποχή που την έκανα ζύγιζα 100 κιλά περίπου, μου είπε η πνευμονολόγος ότι έχω αρκετές απνοιες στη διάρκεια του υπνου, και αν δεν εχανα 30 κιλα σε ένα χρόνο θα μου έδινε μηχάνημα. Εγώ όχι απλά δεν έχασα αλλά έβαλα άλλα 15 κιλά! Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου, να σου λενε οι γιατροί ότι κινδυνευει η υγεία σου αν συνεχίσεις έτσι και εσύ να κανεις ό,τι περναει απο το χερι σου για να επιδεινωσεις την κατασταση! Ετσι λειτουργουσα για πολλα χρονια, ζουσα σε μονιμη αρνηση της καταστασης μου, ευτυχως σιγα σιγα συνερχομαι απο το ληθαργο της απραξιας...

  12. #162
    Χυμούλη καλημέρα

    δεν μπορώ να στείλω u2u. έχω για σένα φυλλάδια με ποδήλατα. αν θές στείλε μου εσύ

  13. #163
    kalispera ke apo emena ti pososto apnias kanate; pou sas sistisane mixanisma;

  14. #164
    Originally posted by polivia1
    Χυμούλη καλημέρα

    δεν μπορώ να στείλω u2u. έχω για σένα φυλλάδια με ποδήλατα. αν θές στείλε μου εσύ
    Σου έστειλα μόλις τώρα!

  15. #165
    Originally posted by angel79
    να μαι και εγω.... διαβασα την αρχή σου και τα πιο πρόσφατα μηνυματα και θα σε συγχαρώ αρχικά για την τεράστια απόφαση που πήρες να αλλάξεις ουσιαστικά την ζωή σου.
    ΜΠΡΑΒΟ για την απώλια (ευχομαι να χάθηκαν πολύ μακρια και να μην τα ξαναβρεις ποτε... όχι τιποτ' αλλο εγω ότι χάνω τα χανω κοντά μου και με ξαναβρίσουν) ΜΠΡΑΒΟ για την απόφαση να γυμναστεις και το κυριότερο ΜΠΡΑΒΟ που μοιράστηκες το προβλημα που σε απασχολει!
    σε ευχαριστώ αγγελούδι για τα γλυκά σου λόγια. Εγώ θα έλεγα μπράβο σε όλα τα παιδιά που είναι εδώ και παλεύουμε μαζί το πρόβλημα μας :thumbup:

    Originally posted by καλλιοπη
    Juice μου εγω δεν ειχα ποτε προβλημα να βγω με το μαγιο
    ασ εχουν οι αλλοι που με βλεπουν αν και ενα προβλημα στο βρω μαγιο το εχω καθε χρονο ελπιζω φετος να μη ζοριστω αν εχω χασει μερικα κιλα θα ειναι πιο ευκολο
    αχ Καλλιόπη μου πόσο σε ζηλεύω. Και πόσο δικαιο εχεις αλλά να που ντρέπομαι. Μαγιό υπάρχουν πάντως σε μεγάλα μεγέθη αν ψάξεις στο διαδύκτιο. Εδώ βρήκα εγώ που σίγουρα φοράω πιο μεγάλο μέγεθο από οτι εσύ.

    Originally posted by filipparas
    Αν θες τη γνώμη μου θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με χαλαρούς περιπάτους, δε χρειάζεται να πάρεις τα βουνά, απλά να περπατάς στη καθημερινότητα σου όσο πιο πολύ σου επιτρέπει ο χρόνος σου. Για αρχή 2 τεταρτάκια τη μέρα θα ήταν μια χαρά imo. Αν έχεις κάποιο πάρκο κοντά σου θα ήταν ιδανικό
    χθες και σήμερα έκανα τους πρώτους μου περιπάτους. Μια φορά τη μέρα όμως γιατί δεν προλαβαίνω το πρωί. Βραδάκι. Να δούμε πόσο θα το κρατήσω, το ψιλοβαριέμαι για να λέω την αλήθεια. Το παραδέχομαι ότι είμαι απίστευτα τεμπέλα με την κίνηση γενικότερα.

    Originally posted by monahoiot
    μένεις σε ένα μονόκλινο ένα βράδυ αφού σε καλωδιώσουν για να μετρούν το οξυγόνο σου κατα τη διάρκεια του ύπνου, ξυπνας το πρωί, φεύγεις και περιμένεις τα αποτελέσματα, δεν είναι κάτι που πρεπει να φοβάσαι αν νιώθεις ότι πρέπει να γίνει. Εκείνη την εποχή που την έκανα ζύγιζα 100 κιλά περίπου, μου είπε η πνευμονολόγος ότι έχω αρκετές απνοιες στη διάρκεια του υπνου, και αν δεν εχανα 30 κιλα σε ένα χρόνο θα μου έδινε μηχάνημα. Εγώ όχι απλά δεν έχασα αλλά έβαλα άλλα 15 κιλά! Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου, να σου λενε οι γιατροί ότι κινδυνευει η υγεία σου αν συνεχίσεις έτσι και εσύ να κανεις ό,τι περναει απο το χερι σου για να επιδεινωσεις την κατασταση! Ετσι λειτουργουσα για πολλα χρονια, ζουσα σε μονιμη αρνηση της καταστασης μου, ευτυχως σιγα σιγα συνερχομαι απο το ληθαργο της απραξιας...
    Συγχαρητήρια καταρχάς για ότι πήρες την απόφαση να κάνεις κάτι και για το ότι συνέρχεσαι. ʼσχημο πράμα η άπνοια και την έχει πολύς κόσμος όχι απλά οι παχύσαρκοι. Και οι καπνιστές είναι σε ομάδα υψηλού κινδύνου. Νομίζω γενικότερα όσοι ροχαλίζουν στον ύπνο τους έχουν κάποιου είδους άπνοια εκτός αν είναι κλειστή η μύτη ή κάτι τέτοιο. Ρώτησα και μου είπαν ότι δεν ροχαλίζω (δεν ξέρω τώρα αν είναι απλά ευγενικός ο αγαπούλας μου λολ) ή αν απλά δεν του καίγεται καρφί. Θα δω πως παει και θα τη σκεφτώ πάντως την εξέταση, Προς το παρόν ξυπνάω πολύ πιο φρέσκια και αυτό φαντάζομαι λόγω σωστής διατροφής

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •