150+ ΚΙΛΑ - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 225 of 225

Thread: 150+ ΚΙΛΑ

  1. #211
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    16
    Ετσι ειναι κοριτσακι!!!Αυτο που επισης παιζει πολυ σημαντικο ρολο απο οτι εχω καταλαβει ειναι κατα την διαρκεια της διαιτας να μην εισαι μονη σου, να μιλας, να μοιραζεσαι, τις δυσκολιες, τις αδυναμιες και τις φοβιες σου. Εδω ελπιζω η μια να στηριξει την αλλη οσο γινεται!!!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ παντως!!;-))

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Καλως ηρθες λουλουδενια μου!!! Ελπιζω αυτη τη φορα να μην τα παρατησεις και να πιασεις το στοχο σου!!
    Για οτι θες εδω ειμαι εγω! Φιλακια

  3. #213
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    16
    Ευχαριστω πολυ πολυ wow!!!!<3

  4. #214
    πως να βαδίζεις άραγε?

  5. #215
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    16
    περασε ενας μηνας σκληρης προσπθειας και εχω φτασει αισιως τα 90 κιλα..σχεδον 7κιλα κατω...ειμαι πολυ ικανοποιημενη αν και ξερω οτι χανω γρηγορα μονο επειδη ειναι η αρχη...παρολαυτα νιωθω πολυ δυνατη και συνεχιζω με στοχο τα 60!!!!!

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Mπραβο λουλουδενια μου!! Ετσι γερα!!! Θα φτασουμε στα 60 μην ανησυχεις!!! Σκεψου οτι εχεις μονο 30 κιλα να χασεις! Σιγα σιγα θα τα χασεις!!!

  7. #217
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    16
    Μου φαινονται παρα πολλα τα 30 κιλα...κυριως επειδη 8α χρειαστει τουλαχιστον ενα εξαμηνο και εχς την απορια ποιος αντεχει 6 μηνες χωρις τηγανιτα και γλυκα????μου φαινεται αδιανοητο...εννοειται πως πρεπει να βαζει κανεις μικρους και επιτευξιμους στοχους αλλα και παλι η διαδρομη ειναι αυτη που θα ειναι...και ειναι τεραστια και μαρτυρικη....

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Μπορεις να τρως τηγανιτα στο αντικολητικο με ελαχιστο λαδι!
    Μπορεις να τρως γλυκα για διαβητικους που απο οτι εχω ακουσει πλεον εχει μεγαλη γκαμα γλυκων και δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα πο τα "κανονικα" γλυκα! Δυναμη και υπομονη!!!!

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    luludenia μου συγνώμη που η πρώτη μας επαφή θα είναι αυτή και σε πιστεύω πως ειλικρινα νομίζεις πως αντιμετωπιζεις τα ίδια θέματα με μια κοπέλα των 150+ κιλών. Δεν είναι όμως έτσι, να σου πω την αλήθεια κι εγω που ήμουν άντρας αυτού του βάρους ίσως να μη καταλαβαίνω μιας και οι περισσότερες γυναίκες είναι πιο μικρόσωμες και λιγότερο μυώδεις.

    Μπορεί αυτή τη στιγμή με μεγάλη μου λύπη να διαπιστώνω πως οι κοπέλες δε γράφουν τελευταία(ελπίζω πάντως να συνεχίζουν και να πηγαίνουν καλά) αλλά αν αρχίσουν και γράφουν εδω τα νέα τους άτομα των 90-100 κιλών νομιζω πως είτε νέα μέλη είτε παλιότερα που θα επιστρέψουν ίσως ανοίγοντας το τόπικ τελικά να μη γράψουν. Οπότε θα μπορούσες να χρησιμοποιείς κάποιο από τα άλλα νήματα που ταιριάζουν καλύτερα στο "προφίλ" σου.

    Ηaving said that, συγχαρητήρια για την απώλεια σου αλλά πιθανότατα θα χρειαστείς πάνω από 6 μήνες. τπτ δεν απαγορεύεται, φάε μια στο τόσο ένα γλυκάκι ή κατι τηγανητο σε λογικές ποσότητες και δε θα παθεις τπτ.

    Πάντα φιλικά

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Που εισαι ρε χυμουλι;;;;

  11. #221
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    16
    εχεις δικιο filippara συγνωμη απλα επειδη το εχω διαβασει ολη τη συζητηση σε παρα πολλα σημεια ταυτιστηκα και γι'αυτο παρασυρθηκα και εγραψα εδω..Αλλα εχεις δικιο και παλι sorry!

  12. #222
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    2
    Καλησπερα,
    ειμαι νεο μελος και σας ανακαλυψα προσφατα.
    Πηρα απειρα κιλα σε μια πολυ δυσκολη φαση της ζωης μου που ειχε να κανει με βαρια καταθλιψη.
    Εχω χασει ηδη 40 κιλα με μια αλλη διαιτα αλλα εχω ακομα κιάλλα κιλα να χασω και κουραστηκα πολυ με τις πρωτεϊνες. Διαβασα γιάυτη τη διαιτα, την αναζητησα στο ιντερνετ αλλα ειδα οτι μονο πληρωνοντας μπορεις να την ακολουθησεις. Δυστυχως ειμαι ανεργη και με μικρο παιδι οποτε δυσκολευομαι πολυ. Αν η juice ή καποιος αλλος εχει σε pdf τις οδηγιες σας παρακαλω θερμα να τις μοιραστειτε μαζι μου.
    Και παλι ευχαριστω και ελπιζω να τα λαμε απο δω.
    Χαρηκα που σας βρηκα.

    Originally posted by Juice
    ...
    Και οι υπόλοιποι, παιδιά, αν θέλετε το πρόγραμμα το έχω σε pdf. Είναι στα αγγλικά για όσους διαβάζουν και καταλαβαίνουν αγγλικά.

  13. #223
    Originally posted by Tassos67i
    good luck, το θέμα αυτό έχει τελευταία ανάρτηση τον Ιούλιο του '12. Και η juice δεν έχει ξαναγράψει από τον Απρίλιο του '12. Κανένα από τα μέλη που σύχναζαν τότε, δεν μπαίνει πια.
    Καλά έκανες και το έφερες στην επιφάνεια αυτό το θέμα, γιατί είναι πολύ ενδιαφέρον!

    Κρίμα που δεν μπαίνουν πια τα κορίτσια να μας πουν πώς τα έχουν πάει.

  14. #224
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    2
    Καλησπερα,
    το ειδα αλλα ειπα μηπως καποιος το δει και γνωριζει.
    Βρηκα καποια φυλλαδια της συγκεκριμενης διαιτας αλλα δεν καταλαβα απολυτως τιποτα.
    Αν καποιος τα θελει ευχαριστως να τα στειλω.
    Καλη συνεχεια σε ολους.

  15. #225
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Juice View Post
    Μετά από δυόμισι χρόνια απουσίας αποφάσισα να επιστρέψω στο φόρουμ. Την τελευταία φορά έψαχνα πληροφορίες για επέμβαση την οποία προφανώς δεν έκανα. Μεσολάβησαν πολλά κι έτσι χάθηκα. Μαζί με τα πολλά πήρα και πολλά κιλά στα ήδη πολλά που είχα (αν θυμάμαι καλά τότε ήμουν στα 145-150 κιλά). Αποφάσισα λοιπόν να επιστρέψω και να δημιουργήσω ένα νέο τοπικ όπου όλοι εμείς οι υπερβολικά παχύσαρκοι θα στηρίζουμε ο ένας τον άλλο και θα ανταλλάσουμε ιδέες, πληροφορίες και συμβουλές. Είναι όλοι ευπρόσδεκτοι βέβαια, και οι λιγότερο παχύσαρκοι και οι πρώην παχύσαρκοι. Όσοι όμως έχουν βρεθεί στη φάση των 150 κιλών και άνω γνωρίζουν ότι είναι πολλές οι διαφορές μεταξύ ενός παχύσαρκου των πχ 200 κιλών και ενός που είναι 100 κιλα. Έχουμε κάποιες παραπάνω ιδιαιτερότητες?

    Αρχίζω λοιπόν με το πρώτο επίσημο ποστ μου:
    Πριν ένα μήνα περίπου κέρδισα ένα κουπόνι για μια περιποίηση σε ένα ινστιτούτο/γυμναστήριο. Μια οποιαδήποτε νορμάλ γυναίκα θα πετούσε και τη σκούφια της για τέτοιο δώρο. Εγώ από την άλλη, λόγω κιλών, χαμογέλασα ευγενικά και έκατσα στη γωνίτσα μου αρκετές ώρες να το σκεφτώ. Είχα πολλά χρόνια να βρεθώ σε τέτοιο χώρο. Πως θα με αντιμετώπιζαν άραγε; Για άτομο τόσο υπέρβαρο λειτουργώ αρκετά κανονικά στις καθημερινές μου επαφές. Προσπαθώ να ξεχνώ τον τοίχο που έκτισαν και συνεχίζουν να κτίζουν τα περιττά μου κιλά. Δεν κρύβομαι. Αλλά σε ένα γυμναστήριο; Πως θα ήμουν άραγε;

    Δειλά-δειλά πήρα την απόφαση να πάω. Στην τελική θα ήταν μια απλή περιποίηση. Και αν κάτι με έφερνε σε δύσκολη θέση θα έφευγα. Πάω λοιπόν. Τα μάτια της ρεσεψιονίστ όταν με αντίκρισε δεν θέλω να τα περιγράψω. Δεν πτοήθηκα όμως, συνήθισα σε περίεργα βλέμματα. Μου εξηγεί για τις υπηρεσίες του ινστιτούτου και αφού αποφασίζουμε να ανταλλάξω το κουπόνι μου με μια περιποίηση προσώπου, μασάζ και σάουνα, με οδηγεί σε ένα δωματιάκι κυριλέ που χρησιμοποιείται σαν αποδυτήριο. Μου ζητά να γδυθώ και να φορέσω ένα μπουρνούζι. Αμ δε? Να σου και η πρώτη κρυάδα. Η ρόμπα ήθελε μισό μέτρο για να κλείσει. Με τι μούτρα πας να πεις τώρα στη μοντελόρεσεψιονιστ πως δεν χωράς; Απλά δεν πας. ʼφησα από κάτω τη φόρμα μου και συνέχισα.

    Πέρα από 2-3 περίεργες ματιές από τους θαμώνες δεν αντιμετώπισα κάτι άσχημο. Ισα-ίσα ένιωσα καλά που τόλμησα να κάνω κάτι που λόγω των κιλών μου αμελούσα. Όμως η εμπειρία τελείωσε με ένα μεγάλο σοκ. Την ώρα που πήγα να ντυθώ και ήμουν κλειδωμένη μόνη μου στο κυριλάτο αποδυτηριάκι, έπεσε το μάτι μου στη μεγάλη ζυγαριά. Σπίτι δεν είχα ζυγαριά και μια ζωή τις απέφευγα σαν ο διάολος το λιβάνι. Η μόνη περίπτωση να μάθαινα το βάρος μου ήταν από καμιά επίσκεψη σε γιατρό που και αυτό τα τελευταία χρόνια το έκοψα γιατί δεν αντέχω άλλο να ακούω το κήρυγμα για το πάχος μου. Και δεν το κρύβω? έχασα επαφή με τον αριθμό των κιλών που κουβαλώ. Έκανα κι εγώ αρκετές δίαιτες στη ζωή μου και κατάφερα να χάσω αρκετά, μόνο για να τα ξαναπάρω μετά. Αλλά το σήμερα δεν το γνώριζα και ήθελα να το μάθω. Ανεβαίνω λοιπόν. Και περιμένω. Και βλέπω ένα ΧΧΧ. Ξανανεβαίνω και πάλι τα ίδια. Εκείνη τη στιγμή κτυπά η πόρτα και ήταν η υπεύθυνη για να μου δώσει μια κρέμα που ήθελα να αγοράσω. Τη ρωτώ και καλά στο χαλαρό αν η ζυγαριά είναι καλή, και αν είναι ευχαριστημένη, και μέχρι πόσα κιλά ζυγίζει κλπ. Μου την εκθείασε βέβαια τη ζυγαριά και μου είπε ότι πάει πολύ ψηλά, ζυγίζει μέχρι και 160 κιλά.

    Αυτό ήταν φίλοι μου. Ήξερα και επισήμως ότι είμαι πάνω από 160. Δεν μπορούσε η μέρα να μην τελειώσει με σοκ. Το ξερα ότι είχα παραπαχύνει τον τελευταίο καιρό. Το βλεπα στα ρούχα μου, στις καθημερινές μου κινήσεις που όσο περνούσε ο καιρός και λιγόστευαν. Το βλεπα στο σινεμά που δεν χώραγα να κάτσω και στις ζώνες ασφαλείας των πιο πολλών αυτοκινήτων που δεν με έφταναν. Αλλά ο επίσημος αριθμός έλειπε. Αποφάσισα να ψάξω για ζυγαριά μεγάλου κυβισμού και να μάθω το βάρος μου. Μέσα σε 2-3 εβδομάδες την είχα στα χέρια μου. Και η αλήθεια έλαμψε επιτέλους μπροστά στα μάτια μου ? 181 κιλά. Μπουμ!

    ʼρχισα να σκέφτομαι τις διαστάσεις αυτού του αριθμού. Δικαιολόγησα ακόμα και το σοκ στα μάτια κάποιων που με βλέπουν για πρώτη φορά. Βλέπουν σίγουρα ένα τεράστιο αριθμό που δεν μπορούν να τον μετρήσουν. Έτσι ξεκίνησα μια νέα προσπάθεια. Θα μου πείτε ότι πρέπει επειγόντως να μπω χειρουργείο. Έλα που δεν είμαι έτοιμη όμως. Θέλω να το παλέψω λίγο με υγιεινή διατροφή και βλέπουμε. Το σημαντικό είναι ότι αισθάνομαι ότι οι μέρες που ανηφόριζα σταμάτησαν στο 181. Ο δρόμος του γυρισμού είναι μακρύς και δεν ξέρω αν θα είναι μόνο ένας ή αν επιλέξω και άλλους δρόμους στην πορεία. Το σίγουρο είναι ότι αυτό τον αριθμό δεν θέλω να τον ξαναδώ.

    Περιμένω τις δικές σας εμπειρίες, σκέψεις και συναισθήματα
    Καθομαι και διαβαζω το ποστ σου και απορώ..δεν ειδα ουτε μια πρόταση να αναφερει οτι πχ φοβασαι για την υγεια σου. Το μονο που ειδα ειναι αμφιβολια για το πως φενεσαι πως σε βλέπουν οι άλλοι ντροπή χαμος ουαου. Ε λοιπόν ξέρεις κατι δεν εισαι τέρας. Υπαρχει κοσμος εκει εξω που τους αρεσει αυτο(και εμενα προσωπικά) και γουστάρουν τετοιο σωμα. Υπάρχουν μοντελα στα κιλα σου που έχουν χιλιαδες θαυμαστές. Βεβαια στην Ελλάδα ειμαστε 200χρονια πίσω σε όλα. Αμα θες να αλλαξεις για την υγεια σου πχ καντο. Αν όμως θες να αλλαξεις επειδή δεν φενεσαι ωραια να σ πω κάτι οπως και να γινεις οσα κιλα και να χάσεις πάντα κατι θα σε χαλαει ξερεις γιατι? Γιατι δεν αγαπας τον εαυτό σου. Οπότε αγαπήστε ολοι το σώμα σας και να θυμάστε υπάρχει κόσμος που το 150++ κιλα τους ελκυει!!!

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •