150+ ΚΙΛΑ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 225

Thread: 150+ ΚΙΛΑ

  1. #61
    Originally posted by polinaki1983
    Juice μου να σε καλώς ορίσω και εγώ με την σειρά μου στην παρέα μας.

    Δεν θα σου πω πως ξέρω από πρώτο χέρι το πως είναι να είσαι στα κιλά σου, γιατί στα πιο ψιλά μου ήμουνα στα 150 (όχι και πολύ μακριά δηλαδή, αλλά τότε ήμουνα 20 και είχα δύναμη και ενέργεια αρκετή για τα κιλά μου). Αυτό όμως που θα ήθελα να σου ευχυθώ είναι αυτή την δύναμη που δείχνει να έχεις τώρα, να την κρατήσεις μέχρι το τέλος και να καταφέρεις να έχεις μία πιο υγιή ζωή, κατακτόντας έτσι τους στόχους σου.

    Εμείς εδώ είμαστε για ότι χρειαστείς.
    Σε ευχαριστώ πολύ Πωλινάκι μου. Ο καιρός θα δείξει. Δύναμη χρειάζεται όντως το όλο πράγμα.

    Originally posted by polivia1
    όσο για τα κιλά χάνονται με διατροφή, λίγα λίγα άλλά χάνονται. αργούν πολλοί να φανούν στους άλλους, αλλά πάνω στον σκελετό μας που αλαφρώνει φαίνονται και ανακουφίζεται όλο το σώμα μας. για μας τους 150+ το ζητούμενο δεν είναι να βάλουμε μπικίνι -δεν το κατηγορώ κάθε άλλο-αλλά να μπορέσουμε να περπατήσουμε 50 μέτρα, να κόψουμε τα νύχια των ποδιών μας να καθαρίσουμε το σπίτι μας χωρίς να κρεββατοθούμε. αυτά αλλάζουν ακόμα και με τα 10 κιλά.
    Κάνω λάθος?
    Πόσο σωστά τα λές. Ακριβώς έτσι είναι. Και τι τέλειος φίλος είναι αυτός ο γιατρός.

    Originally posted by monahoiot
    Όμως δεν συνιστώ σε κανέναν να χειρουργηθεί αν δεν νιώσει 1000% σίγουρος ότι δεν έχει άλλα περιθώρια να το παλέψει μόνος του. Αν νιώθεις ότι έχεις δυνάμεις, αγωνίσου να τα διώξεις με διατροφή και άσκηση. Η επεμβατική χειρουργική για μένα είναι η τελευταία λύση, δεν είναι πόσα κιλά κουβαλάς, αν ςίναι 116 όπως ήταν τα δικά μου ή 180 όπως είναι τα δικά σου, αλλά έχει σημασία αν διαθέτεις ψυχική δύναμη (που εγώ δεν διέθετα δυστυχώς)...
    Τελικά όμως είχες πολύ μεγάλη δύναμη φίλη μου και αυτό αποδείχθηκε

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    Originally posted by polivia1
    όσο για τα κιλά χάνονται με διατροφή, λίγα λίγα άλλά χάνονται. αργούν πολλοί να φανούν στους άλλους, αλλά πάνω στον σκελετό μας που αλαφρώνει φαίνονται και ανακουφίζεται όλο το σώμα μας. για μας τους 150+ το ζητούμενο δεν είναι να βάλουμε μπικίνι -δεν το κατηγορώ κάθε άλλο-αλλά να μπορέσουμε να περπατήσουμε 50 μέτρα, να κόψουμε τα νύχια των ποδιών μας να καθαρίσουμε το σπίτι μας χωρίς να κρεββατοθούμε. αυτά αλλάζουν ακόμα και με τα 10 κιλά.
    Κάνω λάθος?
    ASTEROSKONI τι ειναι αυτο το ελλειπτικο που λες οτι κανεις ασκηση;

    polivia τοσο μα τοσο αληθεια αυτο που λες.
    πριν 3 βδομαδες,ημουν στα 120.7 αντε πες 121,ειχα κανει γενικη στο σπιτι και η μεση μου με πονεσε ενω δεν ειχα κανει την αρχη,με πολυ κοπο τελειωσα τις δουλειες.
    εχασα 5 κιλα και το σαββατο ξαναεκανα γενικη.καλα δε το συζηταμε,δε λαχανιασα,η μεση μου δε πονεσε και παραξενευτηκα γιατι και παλι να πεις,ειμαι αρκετα κιλα αλλα και τα 5 που εχασα με φανηκαν λιγα.
    και ομως το σωμα μου λες και ξαλαφρωσε,και φαντασου να χασω κι αλλα...

    οντως το θεμα δεν ειναι να βαλεις το μπικινι στη παραλια,αλλα να μπορεις να κοψεις οπως λες τα νυχια σου,να ξυρισεις κανα ποδι,χωρις να φοβασαι μη κοπεις,και ολα αυτα τα απλα,μα τοσο δυσκολα.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Καλημέρα.... Το ελλειπτικο lineal μου είναι ένα μηχάνημα που κουνάς χέρια πόδια, σαν να ανεβαίνεις σκαλιά.... Το πήρα γιατί γυμνάζει το σώμα σε διάφορα σημεία και γιατί δε θέλω να γραφτώ σε γυμναστήριο μιας και ξέρω ότι δε θα πάω....

  4. #64
    lineal, σου ευχομαι και στα υπόλοιπα κιλά. κάθε ένα που φεύγει είναι ανακούφιση.

    asteroskoni το ελλειπτικό πρέπει να είναι πολύ ζόρι, μπράβο σου

    κορίτσια σας φιλώ
    φεύγω τώρα

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    αααα ναι ναι το ξερω,παλια που πηγαινα γυμναστηριο,ηταν,κατα τη γνωμη μου,το πιο δυσκολο μηχανημα,μαλλον καλυτερα,το πιο κουραστικο.

    εγω ψαχνω κατι για κοιλιακους,ενα μικρο οργανο για να φτιαχνω κοιλιακους,μπας και κανω κατι με αυτη τη κοιλια...δε μπορω να τη κοιταω,τα μπουτια,τη περιφερεια τη συνηθισα,αυτη τη κοιλια οχι...και εχει χαλαρωσει τοσο...

    κοιταζα αυτο: http://www.fitshop.gr/vmchk/Organa-g...ypage.tpl.html
    ξερει καποιος να με πει αν γνωριζει,αν ειναι καλο ή τζαμπα τα λεφτα;

  6. #66
    Originally posted by lineal
    πριν 3 βδομαδες,ημουν στα 120.7 αντε πες 121,ειχα κανει γενικη στο σπιτι και η μεση μου με πονεσε ενω δεν ειχα κανει την αρχη,με πολυ κοπο τελειωσα τις δουλειες.
    εχασα 5 κιλα και το σαββατο ξαναεκανα γενικη.καλα δε το συζηταμε,δε λαχανιασα,η μεση μου δε πονεσε και παραξενευτηκα γιατι και παλι να πεις,ειμαι αρκετα κιλα αλλα και τα 5 που εχασα με φανηκαν λιγα.
    και ομως το σωμα μου λες και ξαλαφρωσε,και φαντασου να χασω κι αλλα...

    οντως το θεμα δεν ειναι να βαλεις το μπικινι στη παραλια,αλλα να μπορεις να κοψεις οπως λες τα νυχια σου,να ξυρισεις κανα ποδι,χωρις να φοβασαι μη κοπεις,και ολα αυτα τα απλα,μα τοσο δυσκολα.
    Ναι ρε παιδιά, κάνει όντως τεράστια διαφορά. Δεν το υπολογίζουμε αλλά 1, 2, 5, 10 κιλά μπορούν να κάνουν μεγάλη διαφορά στην υγεία ακόμα κι αν έχουμε πολλά να χάσουμε. Εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου πριν 2-3 χρόνια, πάλι είχα πολλά κιλά να χάσω αλλά πιο πολύ με απασχολούσε η εμφάνιση και κάποια πρακτικά ζητήματα. Με αυτά τα τελευταία 30 κιλά που μπήκαν συνειδητοποίησα ότι όσο δυνατή κι αν είμαι υπάρχει ένα όριο στον σκελετό που μπορεί να σηκώσει. Κι επειδή αυτά τα έβαλα σχετικά απότομα ένιωσα τη διαφορά στη φυσική μου κατάσταση από τη μια μέρα στην άλλη. Εκεί που πήγαινα στα μαγαζιά και παρά τα κιλά μου περπάταγα με τις ώρες, έχει από το καλοκαίρι που δεν με σηκώνει το σώμα μου να πάω πουθενά. Στα 5-10 λεπτά όρθια θέλω καρέκλα να ξεκουραστώ σαμπως κι έκανα 2 ώρες γυμναστική.
    Από τη μέρα που μετρήθηκα είμαι ήδη μείον 4 κιλά και περιμένω την Πέμπτη (είναι η επίσημη μέρα που ζυγίζομαι) να δω αν έχασα κάτι παραπάνω. Διαφορές στην υγεία δεν είδα ακόμα, λογικό αυτό, αλλά μπορώ να πω ότι κοιμάμαι καλύτερα. Ίσως επειδή δεν τρώω πια πολύ τη νύχτα χιχιχι.
    Αυτά με τα νύχια και το ξύρισμα πως σας καταλαβαίνω? ʼσε τις κάλτσες και τα παπούτσια. Είναι μπροστά μου το βουνό κοιλιά και πρέπει να αναρριχηθώ όσο φτάνουν τα χέρια μου.

  7. #67
    το σκέτο σίδερένιο δεν σου κάνει που σαν ημικύκλιο? φαντάζομαι βέβαια ότι αυτό που δείχνεις θα ειναι καλύτερο για την σπονδυλικη στήλη αλλά ακριβό.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    ενα ακομα προβλημα που μεταξυ μας σα γυναικες να σας πω,οταν αρχισε να μεγαλωνει η κοιλια μου στην εγκυμοσυνη δε μπορουσα να φτασω το γκουχου γκουχου ξερετε...
    να το κλαδεψω...
    ετσι αρχισα την αποτριχωση...
    ηταν οτι πιο σοφο εκανα,αλλα επειδη αρχισα να ντρεπομαι τη κοπελα που μου κανει αποτριχωση τους τελευταιους μηνες σταματησα.
    καλα τι ζορι να φτασω εκει κατω να ξυριστω,και μετα να βλεπω στον καθρεφτη πως το εκανα αλλα νταλλων...ελεος δηλαδη...

    μεγαλο ζορι τελικα και δυσκολευει τοσο πολυ τη ζωη μας ρε γμτ...

  9. #69
    Originally posted by lineal
    εγω ψαχνω κατι για κοιλιακους,ενα μικρο οργανο για να φτιαχνω κοιλιακους,μπας και κανω κατι με αυτη τη κοιλια...δε μπορω να τη κοιταω,τα μπουτια,τη περιφερεια τη συνηθισα,αυτη τη κοιλια οχι...και εχει χαλαρωσει τοσο...

    κοιταζα αυτο: http://www.fitshop.gr/vmchk/Organa-g...ypage.tpl.html
    ξερει καποιος να με πει αν γνωριζει,αν ειναι καλο ή τζαμπα τα λεφτα;
    Κι εμένα από όλα η κοιλιά μου τη δίνει πιο πολύ. Είναι εμπόδιο σε όλα μέχρι και όταν οδηγώ. Πιο πολύ μου τη σπάει δε ότι έχει κρεμάσει. Θα είμαι πολύ χαρούμενη τη μέρα που θα καταφέρω να καθήσω με κλειστά τα πόδια και θα περισσευει χώρος στα πόδια να ακουμπήσω το λαπτοπ (ας μην είναιι και λαπτοπ, ας είναι ένα πιατο ένα σημειωματάριο κάτι). ʼσε που νομίζω ότι και οι πόνοι στη μέση στην κοιλιά οφείλονται. Τέλος πάντων? Δεν γνωρίζω για το μηχάνημα. Με ανησυχεί μήπως βάζει έξτρα βάρος στην πλάτη. Τα φοβάμαι και λίγο τα προιόντα του τελεμάρκεντινγ. Νομίζω είναι ακριβά για την ποιότητα τους. ʼσε που συνήθως αυτά έχουν όριο βάρους κάτω από 100 κιλά. Αχ να μέναμε όλες κοντά και να βάζαμε από λίγα λεφτά να κτίζαμε ένα γυμναστήριο και πισίνα στα μέτρα μας.

  10. #70
    Originally posted by lineal
    ενα ακομα προβλημα που μεταξυ μας σα γυναικες να σας πω,οταν αρχισε να μεγαλωνει η κοιλια μου στην εγκυμοσυνη δε μπορουσα να φτασω το γκουχου γκουχου ξερετε...
    να το κλαδεψω...


    Χαχα έγραψες. Ως πιο τολμηρή από μένα το ανέφερες, εγώ εδώ το είχα αλλά είπα να μη σας σοκάρω. ΑΝΤΡΕΣ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ? ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

    Στο ξύρισμα εγώ βρήκα μια άλλη λύση. Αγόρασα από αμαζον ένα ξυράφι που είναι για άντρες για να ξυρίζουν την πλάτη τους, με πολύ μακρύ χερούλι. Εγω το χρησιμοποιώ για να φτάνω τις δύσβατες περιοχές (γιατί ούτε πίσω από τα μπούτια φτάνω). Τραγικό το ξέρω? αλλά την τρίχα δεν την αντέχω.
    Από 150+ το ξεκινήσαμε το τοπικ, σε τοπικ αποτριχωμένων γυναικών με κοιλιά το καταλήξαμε λολ. Ένα άλλο που μου τη σπάει πολύ με την κοιλιά, πέρα από το ξύρισμα, είναι τα εσώρουχα που δεν μένουν πάνω από την κοιλιά αλλά κατρακυλάνε. Και να σου να τραβάω το εσώρουχο να πάει πάνω κι αυτό να μην θέλει.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    Originally posted by Juice
    Originally posted by lineal
    ενα ακομα προβλημα που μεταξυ μας σα γυναικες να σας πω,οταν αρχισε να μεγαλωνει η κοιλια μου στην εγκυμοσυνη δε μπορουσα να φτασω το γκουχου γκουχου ξερετε...
    να το κλαδεψω...


    Χαχα έγραψες. Ως πιο τολμηρή από μένα το ανέφερες, εγώ εδώ το είχα αλλά είπα να μη σας σοκάρω. ΑΝΤΡΕΣ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ? ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

    Στο ξύρισμα εγώ βρήκα μια άλλη λύση. Αγόρασα από αμαζον ένα ξυράφι που είναι για άντρες για να ξυρίζουν την πλάτη τους, με πολύ μακρύ χερούλι. Εγω το χρησιμοποιώ για να φτάνω τις δύσβατες περιοχές (γιατί ούτε πίσω από τα μπούτια φτάνω). Τραγικό το ξέρω? αλλά την τρίχα δεν την αντέχω.
    Από 150+ το ξεκινήσαμε το τοπικ, σε τοπικ αποτριχωμένων γυναικών με κοιλιά το καταλήξαμε λολ. Ένα άλλο που μου τη σπάει πολύ με την κοιλιά, πέρα από το ξύρισμα, είναι τα εσώρουχα που δεν μένουν πάνω από την κοιλιά αλλά κατρακυλάνε. Και να σου να τραβάω το εσώρουχο να πάει πάνω κι αυτό να μην θέλει.
    χαχαχαχαχαχ α γεια σου ΚΑΙ αυτο με τα εσωρουχα...δηλαδη ελεος...

    εγω δεν ειχα συνειδητοποιησει ποσο κρεμασε η κοιλια μου.
    ειχα παει να ψωνισω εσωρουχα απο ενα μαγαζι,και η κυρια επεμενε να με δωσει βρακια,που πιανουν ολη τη κοιλια.
    εγω δε χαμπαριασα,της ελεγα εχω βρακια δε θελω-για αλλα πραγματα πηγα.
    μετα που εφευγα το σκεφτομουν-ολα μετα τα σκεφτομαι εκεινη την ωρα χανος ειμαι-και οταν παρατηρησα στο καθρεφτη ειδα οτι η κοιλια μου κρεμαει πολυ,ακομα και απο τα ρουχα και γιαυτο η κυρια επεμενε να με δωσει κατι τετοιο για να μη φαινεται ασχημα...

    ακομα ομως δε πηρα κατι να τη συγκρατει...

    οντως αυτα απο τα τηλεμαρκετινγκ και γω δε τα πολυ εμπιστευομαι,αλλα τι αλλο θα μπορουσε να με βοηθησει με τους κοιλιακους;
    γιατι να ξαπλωσω και να τους κανω μονη,αποκλειεται!!!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,205
    Originally posted by Juice
    Εγώ είμαι από τους άλλους, που θαυμάζουν τα άτομα που είχαν τα κότσια να καταφύγουν σε αυτό.
    Κ εγώ με τη σειρά μου θαυμάζω εσένα που πήρες τη απόφαση να το παλέψεις μόνο με διατροφή
    :thumbup::thumbup::thumbup:

    Μέσα απο τη καρδιά μου καλή επιτυχία

  13. #73
    Originally posted by lineal
    οντως αυτα απο τα τηλεμαρκετινγκ και γω δε τα πολυ εμπιστευομαι,αλλα τι αλλο θα μπορουσε να με βοηθησει με τους κοιλιακους;
    γιατι να ξαπλωσω και να τους κανω μονη,αποκλειεται!!!


    ʼσε?ούτε εμένα μου την κρύβει το ρούχο πια. Δεν είναι ότι απλά εξογκώνει μια κοιλιά, που είναι κι αυτό. Είναι ότι την βλέπεις ότι άπλωσε προς τα κάτω.

    Όσο αφορά τα βρακιά που λες νομίζω δεν βοηθούν στην εμφάνιση γιατί σφίγγουν την κοιλιά χαμηλά και την πετάνε όλη πάνω σαν να έχεις ένα τεράστιο στομάχι. Αν έχεις μέση ειδικά σου την εξαφανίζουν, σε κάνουν να μοιάζεις με άντρα με μπυροκοιλιά. Κάτι σαν τα στενά τζιν ένα πραγμα. Όμως τα βρακιά που είναι μεν ψηλά και καλύπτουν την κοιλιά αλλά δεν την σφίγγουν είναι πιστεύω τα καλύτερα γιατί στην συγκρατούν ελαφρώς χωρίς να την πιέζουν. Νομίζω η καλύτερη άσκηση για μας είναι το κολύμπι. Και βοηθά σίγουρα τους κοιλιακούς αλλά και γενικότερα τη σύσφιξη. Το θέμα είναι πώς να βγαίνει κανείς δημοσίως. Ούτε στον χειρότερο μου εφιάλτη εγώ? μακάρι να είχα μεγάλη αυλή και να μου περίσσευαν τα λεφτά να έφτιαχνα μια πισίνα. Θα ήμουν πολύ πιο θετική για το αποτέλεσμα μου. Πάντως το είπα πως αν καταφέρω να χάσω αρκετά κιλά, δηλαδή να πάω κάτω από 100, θα επενδύσω σε μια κοιλιοπαστική. Τότε φαντάζομαι δεν θα φοβάμαι τόσο να μπω σε χειρουργείο.

  14. #74
    Originally posted by break
    Originally posted by Juice
    Εγώ είμαι από τους άλλους, που θαυμάζουν τα άτομα που είχαν τα κότσια να καταφύγουν σε αυτό.
    Κ εγώ με τη σειρά μου θαυμάζω εσένα που πήρες τη απόφαση να το παλέψεις μόνο με διατροφή
    :thumbup::thumbup::thumbup:

    Μέσα απο τη καρδιά μου καλή επιτυχία
    Σε ευχαριστώ break μου. Ξέρεις γίνεται δειλά δειλά ακόμα η προσπάθεια μου. Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια. Είμαι μεν αποφασισμένη αλλά δεν ξέρω πως θα είναι η ψυχολογία μου στις φάσεις που θα πεινάω και η ζυγαριά δεν θα ξεκολλά. Όπως δεν ξέρω πως θα νιώθω αν για παράδειγμα καταφέρω να πέσω από μόνη μου στα 120 και θέλω εξτρα σπρώξιμο για να χάσω άλλα 20-30, μπορεί εκεί να καταφύγω στο χειρουργίο (και θα είναι και πιο ασφαλές σε πιο χαμηλό βάρος). Γι αυτό βάζω μικρούς μικρούς στόχους που είναι επιτεύξιμοι. Πρώτος στόχος να χάσω καμιά 30αριά κιλά από μόνη μου. Αυτό πιστεύω μπορώ να το καταφέρω.

  15. #75

    γυμναστική

    Ρε παιδιά άσχετο. Θέλω να ζητήσω τα φώτα σας στον τομέα άσκησης γιατί εκεί πραγματικά αδυνατώ. Δεν έχω πολλές γνώσεις και εμπειρία. Ειδικά εσάς που κτυπήσατε πολλά κιλά και τα χάσατε ή το παλεύετε ακόμα.

    Θέλω να γυμνασθώ. Αλλά δεν ξέρω πως. Μην μου πείτε περπάτημα? το ξέρω ότι είναι η καλύτερη άσκηση αλλά προς το παρόν με πονάει η μέση μου όταν περπατώ για πάνω από 5 λεπτά. Νομίζω και να το παλέψω θα το παρατήσω γρήγορα γιατί θα με κάνει να υποφέρω. Σίγουρα θα το εντάξω όταν το σώμα μου μου στείλει το μήνυμα ότι μπορεί να το αντέξει. Ούτε γυμναστήριο θέλω να πηγαίνω ακόμα και το κολύμπι αν και το λατρεύω δεν διανοούμαι να βγω δημοσίως με μαγιό.

    Αυτό που ρωτώ είναι αν ξέρετε κάποια μέθοδο που να μπορεί να γυμνάσει το σώμα και κυρίως να βοηθά στις καύσεις (για να χάνουμε και κανένα κιλό παραπάνω) που να μπορεί να ακολουθηθεί από εξαιρετικά υπέρβαρους ή άτομα με κάποια αναπηρία ή ηλικιωμένους. Ή κάποιες ασκήσεις αν μπορεί να προτείνει κάποιος, έστω στο πάτωμα, έστω από την καρέκλα. Τα μηχανήματα παθητικής γυμναστικής κάνουν τίποτα; βοηθούν στις καύσεις;

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •