Μια γνώμη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Greece
    Posts
    15

    Μια γνώμη

    Καλησπέρα σε όλους έχω κ εγω πρόβλημα με τα κιλά μου που πραγματικα καμία φορα μου φαίνεται ότι δεν θα καταφέρω ποτε να απαλαγω απο αυτα!:sniffle:
    Είμαι 113 κιλά κ δυστυχώς έχω φτάσει εδω απο δικη μου βλακεία -κάκιστη διατροφή!!εξετασεις που έχω κάνει όλα είναι καλα -θυροειδης,χοληστερόλη ,ζαχαρο -τουλαχιστον μέχρι τωρα!!!!
    Πριν 3-4 χρόνια πήγα σε διαιτολογο -ήμουν 95 κιλά -κ έφτασα στα 80 κιλά κ μου άρεσε αυτο που έβλεπα πάνω μου !! Πως τα κατάφερα κ έγινα έτσι .......:wow:
    Βλεπω τα ρούχα που φορουσα κ τωρα νιανια :shocked2:
    Πιστεύετε πως με αλλαγη στη διατροφή θα μπορέσω να χάσω αυτα τα κιλά;;;; Μικρη ήμουν πολυ αδύνατη αλλα τα κατάφερα κ παχυνα αρκετα !!
    Ευχαριστω εκ των προτέρων οσους ασχοληθούν με το θέμα μου !!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Eve1979 καλως ορισες ............. Φυσικα και μπορεις να χασεις το περιττο βαρος αρκει να το θελησεις ........... το εχεις κανει με πολυ επιτυχια στο παρελθον ............. δεν εχει παρα να βγαλεις απο τα συρταρια σου τη σκονισμενη διατροφη που εκανες τοτε που αρχισες να θαυμαζεις τον εαυτο σου και θα δεις ποσο γρηγορα θα φυγουν τα κιλακια ............. δεν εχεις και τρομερα μεγαλο προβλημα .......... Οσο για εμας εδω θα ειμαστε μια παρεα με τα ιδια προβληματα να τα λεμε ................ καλως ορισες και παλι .........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    eve και γω μια απο τα ιδια σαν και σενα!
    εχασα 2-3 φορες τα κιλα μου-οχι ολα-και ξανα εβαλα πολλα περισσοτερα.
    με τη διαφορα οτι εχω υποθυροειδισμο,οχι πως ειναι δικαιολογια αυτο,και μια εγκυμοσυνη που μου ξεχειλωσε τη κοιλια-παρολο που ειχα κιλα,η κοιλια μου παντα ηταν αδυνατη.
    επισης εχω και ιστορικο ζαχαρου εγκυμοσυνης,οποτε απ οτι με ειπαν οι γιατροι,προφανως στα 40 μου θα εκδηλωσω και ζαχαρο.

    πιστευω θα τα καταφερεις αν εσυ το πιστεψεις,
    εγω προσωπικα πρωτη φορα το πιστευω τοσο πολυ,πιο πολυ κι απ οταν πηγαινα σε διαιτολογο,και εχω βαλει μικρους στοχους καθε φορα.

    πανω κατω ειμαστε στα ιδια κιλα τωρα...
    μεχρι τωρα με τη διατροφη που κανω, εχω εκπλαγει με το ποσο ευκολα χανω τα κιλα,θα με πεις αρχη ειναι,αλλα οταν ειναι ευκολη η αρχη,πεισμωνεις για τη συνεχεια

    μη μασας,ελα να προσπαθουμε μαζι-ολοι μαζι-και να τα λεμε

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Greece
    Posts
    15
    Σε ευχαριστω για το καλωσόρισμα!!!
    Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το προλάβω να μην γίνει ακόμα μεγαλύτερο το πρόβλημα μου!!ενω καταλαβαίνω ότι δεν πρέπει να τρώω τόσο πολυ εκει κάθομαι κ ματσουλαω όλη τη ώρα!!! Σε ενα άλλο τοπικ που διάβαζα όπου παραγγελναν φαγητό για 2-3 άτομα αλλα προσποιουνταν ότι είναι για παρέα το ίδιο κάνω κ εγω !! Εγω ζητάω 2-3 πιρουνακια ταχα ότι δεν θα τα φάω μονη μου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    χαχαχαχαχαχαχ ναι ναι και γω το κανω καμμια φορα,ή εχω συνεργο τον αντρα μου...
    η αληθεια ειναι οτι το φαγητο απ εξω κανει κι αυτο ζημια,τωρα που μαγειρευω σπιτι και τα μεσημερια,αλλα και τα βραδινα-εκτος απο εξαιρεσεις-βλεπω οτι και οικονομια κανουμε,και πιο σωστα τρωμε

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Greece
    Posts
    15
    Σας ευχαριστω!!θα ξανά ξεκινήσω τη προσπάθεια κ θα ενημερώσω για τη πρόοδο!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    βαλε τικερακι eve

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Greece
    Posts
    15
    Εφτιαξα το τικερακι αλλα πως το ποσταρω εδω;;;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    eve πανε στο προφιλ σου και αντεγραψε το τικερακι στη θεση της υπογραφης.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    αν δε καταλαβες,πηγαινε στο ποστ "τικερακι" εκει θα κατατοπιστεις

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Greece
    Posts
    15
    Κάνω copy n paste το bbcode στην υπογραφή μου αλλα δεν βλεπω κάτι

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Greece
    Posts
    15
    Τωρα το έβγαλε !!!!!! Ωραίο έτσι;;;:bouncy::smirk:
    Νόμιζα οτι θα το δείχνει κ προυγουμενα ποστ μου !!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    lineal διαβασα πιο πανω οτι ειχες ζαχαρο στην διαρκια της εγκυμοσινης σου και σου ειπε ο γιτρος οτι μετα τα σαραντα θα αποκτησης κανονικο ζαχαρο .δεν ειναι απαρετιτο αυτο και ειναι στο χερι σου να το πετυχης χανοντας πολλα κιλα.λιπον ακου πριν απο 10 χρονια μενο εγκυος στο γιο μου και μετα τον εβδομο μηνα αποκτησα ζαχαρο απο τα πολλα κιλα που πιρα εφτανα μεχρι 450 χωρις να εχω φαει .λιπον με το που γεναω φεβγει το ζαχαρο ο γιατρος μου οταν εφευγα μου ειπε αν δεν θελεις να γινεις διαβιτηκη χασε πολλα κιλα.για πεντε χρονια ειχα κρατιση ολα τα κιλα της εγκυμοσινης 97 και ξαφνικα το συνιδιτοπιο και κανω μια πολλυ αφστιρη διατροφη και κατεβενω στα68 κιλα σε τρις μηνες και ξαναμενω εγκυος ενω οσο ημουν πιο παχια δεν εμενα και δεν ειχα καθολου ζαραρο σε ολη τη διαρκια της δεφτερης εγκυμοσινης μου .γεναω φτανω στα 72 και μετα χωρις να το καταλαβω απο το καλοκαιρι μεχρι σημερα εφτασα στα 81.με πιραζει γιατι πριν κανω τα παιδια μου ειμουν 55 κιλακαι 10 χρονια μικροτερη δεν εκανα ποτε διαιτα συγνωμη αν σας κουρασα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    453
    Originally posted by xristinatz
    lineal διαβασα πιο πανω οτι ειχες ζαχαρο στην διαρκια της εγκυμοσινης σου και σου ειπε ο γιτρος οτι μετα τα σαραντα θα αποκτησης κανονικο ζαχαρο .δεν ειναι απαρετιτο αυτο και ειναι στο χερι σου να το πετυχης χανοντας πολλα κιλα.λιπον ακου πριν απο 10 χρονια μενο εγκυος στο γιο μου και μετα τον εβδομο μηνα αποκτησα ζαχαρο απο τα πολλα κιλα που πιρα εφτανα μεχρι 450 χωρις να εχω φαει .λιπον με το που γεναω φεβγει το ζαχαρο ο γιατρος μου οταν εφευγα μου ειπε αν δεν θελεις να γινεις διαβιτηκη χασε πολλα κιλα.για πεντε χρονια ειχα κρατιση ολα τα κιλα της εγκυμοσινης 97 και ξαφνικα το συνιδιτοπιο και κανω μια πολλυ αφστιρη διατροφη και κατεβενω στα68 κιλα σε τρις μηνες και ξαναμενω εγκυος ενω οσο ημουν πιο παχια δεν εμενα και δεν ειχα καθολου ζαραρο σε ολη τη διαρκια της δεφτερης εγκυμοσινης μου .γεναω φτανω στα 72 και μετα χωρις να το καταλαβω απο το καλοκαιρι μεχρι σημερα εφτασα στα 81.με πιραζει γιατι πριν κανω τα παιδια μου ειμουν 55 κιλακαι 10 χρονια μικροτερη δεν εκανα ποτε διαιτα συγνωμη αν σας κουρασα
    σοβαρα;;;
    μου δινεις μεγαλο κουραγιο γιατι το ειχα σιγουρο οτι θα αποκτησω ζαχαρο,και να φανταστεις δεν ημουν κανονικη διαβητικη στην εγκυμοσυνη,ειχα μονο μια μετρηση αυξημενη και αυτη οταν ημουν νηστικη,οι αλλες ηταν οκ.
    αρχισα ομως την ινσουλινη γιατι εκανα υπεραμνιο και ετσι χρειαστηκε,
    καλα τι ενοχες και κλαμα εριξα γιατι φοβηθηκα για το μωρακι μου,
    εριχνα ολο το φταιξιμο στο οτι τρωω και γιαυτο εκανα ζαχαρο,αλλα απ οτι ξερεις αυτο δε παιζει ρολο 100%

    λοιπον ειχα επισης σιγουρο οτι στη 2η εγκυμοσυνη θα ειμαι παλι "ζαχαρουχα"¨
    αλλα θα προσπαθησω να τα χασω ολα και μετα να ξανακανω παιδακι,δε θελω να περασω οτι περασα στο πρωτο...

    να σαι καλα,μου δωσες μια αισιοδοξη οπτικη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Larissa
    Posts
    604
    Eve να έχεις μια καλή αρχή κ από εμένα!!!!!Θέληση κ υπομονή(τα λέω για να τα ακούω κ εγώ)κ όλα καλά θα πάνε!!!!! Αν κοιτάξεις εδώ θα δεις ότι πολλά παιδιά κατάφεραν κ έχασαν τα κιλά τους άρα μπορούμε όλοι!!!!! Καλή αρχή λοιπόν!!!!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •