ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩΩ?????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    10

    ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩΩ?????

    EIMAIII XALIAA NIWTHW POLY ASXHMA ME TON EAYTOO MOYY..DEN MPORWW NA ARXISV NA KANV DIAITA ME TIPOTA...THN KANW 3 MERES KAI KSANA TA IDIAA...THELW POLY NA ADYNATISW OMWS....EIMAI 22 XRONWN KAI EIMAI 89 KILA :sniffle:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    tsoupaki αυτα που λες ολες τα εχουμε νιωσει,αν δε μπορεις να κανεις διαιτα μη κανεις,σταδιακα κοψε συγκεκριμένα πραγματα.Πες πχ οτι για αυτη τη βδομαδα θα κοψω ολα τα σοκολατοειδη-κρουασαν κτλ και σταδιακα αρχισε να κοβεις και τα αλλα.Σταδιακα γινεται συνήθεια,εγω ειμαι τωρα 7 μηνες σε διατροφη και δεν εχω κουραστει καθολου,μου εχει γινει συνηθεια.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    10
    ΚΟΙΤΑ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 7 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 12...ΕΝΙΩΘΑ ΤΕΛΕΙΑΑ ΗΜΟΥΝ 80 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ Μ ΦΑΙΝΟΤΑΝ..ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ..ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΕΛΗΨΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ...ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥ 89 ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ....ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΤΑ SIZE ONE..MPAS KAI KANW KATI..PROSEXW KIOLASS...ALLA SHMERA ENIWTHA APAISIA GIA ENA KAFE EIXA PAEI KAI FORPYSA KAI TZHN...KAI ENIWTHA SAN MPOYLTOZAAA.........

  4. #4
    πωπωπω βρε κοριτσακι μου...

    Σε καταλαβαινω απιστευτα... ποσες φορες εγω δεν εχω βγει εξω γιατι ντρεπομαι για το σωμα μου....

    Εγω το μονο που μπορω να σου πω(και που εμενα με βοηθαει) ειναι να κατσεις να μιλησεις με τον εαυτο σου!
    Να του δειξεις πρωτα απο ολα αγαπη!!!!
    Οσο πιο πολυ σκεφτεσαι την ασχημη αντιληψη που εχεις για το σωμα σου, τοσο πιο πολυ θα σου πεφτει το ηθικο (εμενα προσωπικα αυτο λειτουργει και αντιστροφα, δλδ τοσο πιο πολυ το ριχνω και στο φαγητο..)

    Παρε μια βαθεια ανασα, χαμογελασε, πες τωρα θα τα καταφερω και ολα θα παρουν τον δρομο τους.. (και καμια ατασταλια δεν πειραζει... να την συγχωρεις!)
    Βρες και κατι που σου ανεβαζει την αυτοπεποιθηση (και σου δινει κουραγιο) και θα δεις πως απο κει και περα θα γινουν ολα τοσο φυσικα....

    σου ευχομαι καλη επιτυχια!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    10
    KOYKLA MOYY NA SAI KALAA NIWTHWW POLY KALYTERA HDH ME TA LOGIA SAS...LES NA TA KATAFERW?EIMAI OMORFH KOPELA...ALLA TI NA S KANEI AN DEN MPOREIS NA EYXARISTITHEIS TIPOTA..BLEPONTAS TON EAYTO S ETSI...TO SWMA DHLADH???NIWTHWW ADYNAMHH POLLES FORES NA ANTI STATHW STO OTIDHPOTE PREPEIII NA TO FAWW...MAKKAAARIII NA MPORESWWW...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    220
    γλυκο μου τσουπακι, καλως ορισες στην παρεα μας. θα συμφωνησω απολυτα με ολα οσα σου ειπαν παραπανω τα κοριτσια.θα σου πω και κατι που εκανα εγω και εκει ειπα τελος, δεν παει αλλο κατι πρεπει να κανω. πηρα παλιες φωτο, μη φανταστεις και πολυ παλιες (20008-2009) με ειδα ποσο αδυνατη (50- 55 κιλα) και ομορφη ημουνα και ειπα κριμα να ειμαι 28 χρονων και να εχω καταντησει ετσι τον εαυτο μου.κολλησε μια φωτο σου παλαιοτερη στο ψυγειο και πες εγω θα ξαναγινω ετσι γιατι μου αξιζει.ολα στο μυαλο μας ειναι.σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να πετυχεις το στοχο σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Originally posted by rozeta
    γλυκο μου τσουπακι, καλως ορισες στην παρεα μας. θα συμφωνησω απολυτα με ολα οσα σου ειπαν παραπανω τα κοριτσια.θα σου πω και κατι που εκανα εγω και εκει ειπα τελος, δεν παει αλλο κατι πρεπει να κανω. πηρα παλιες φωτο, μη φανταστεις και πολυ παλιες (20008-2009) με ειδα ποσο αδυνατη (50- 55 κιλα) και ομορφη ημουνα και ειπα κριμα να ειμαι 28 χρονων και να εχω καταντησει ετσι τον εαυτο μου.κολλησε μια φωτο σου παλαιοτερη στο ψυγειο και πες εγω θα ξαναγινω ετσι γιατι μου αξιζει.ολα στο μυαλο μας ειναι.σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να πετυχεις το στοχο σου.
    Επίσης βγάλε απο τη ντουλάπα σου το αγαπημενο σου τζιν που δε σου μπαινει πια και βαλ'το στοχο.Αυτο που ειχα βάλει εγω στόχο πλέον μου πεφτει και το φοραω μονο με ζωνη !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    αυτο που ειπε η αστεροπη και η ροζετα. Μια παλια σου φωτο θα σου δειξει οτι ΜΠΟΡΕΙΣ να το πετυχεις γιατι καποτε ησουν εκει που θες να'σαι τωρα, και ενα ρουχο που στοχευεις να σου κανει, σου δινει θαρρος να συνεχισεις. Ειχα τετοιο πατελονι, οταν το πρωτοαγορασα στα 80 κιλα, δεν εμπαινε μεσα η γαμπα μου, στα 70, εμπαινε λιγο παραπανω απο το γονατο, στα 60, εφτανε μεση τη μεση του πισινου μου, στα 55 δεν μου κουμπωνε, στα 52 μου εκανε τελεια. Καθε 2-7 μερες (αναλογα τα κεφια) μετραγα και ελεγα "ελα! λιγο ακομα!".

    Ηταν απο το factory outlet στο Ρεντη, το'χα βρει με 15 ευρω, Calvin klein, αρχικη τιμη (ελεγε) 175!! δεν ξερω τι με βοηθησε περισσοτερο... το γεγονος οτι ειμαι ψωνιο και ηθελα εστω ΕΝΑ κομματι ρουχο μου, να'ναι και αυτο φιρμας, ακριβο, να φορεσω και εγω κατι "της μοδας" ρε αδερφε... η το γεγονος οτι οντως καθε βδομαδα εμπαινε και λιγο περισσοτερο και μου εδινε ορεξη να κανω λιγο παραπανω ποδηλατο για να δω λιιιιγο παραπανω προοδο.

    Ειναι θεμα ψυχολογιας.

  9. #9
    αχ tsoupaki θα τα καταφερεις.. γιατι να μην τα καταφερεις????
    Μην σκεφτεσαι το ενδεχομενο να αποτυχεις... (εγω αυτο κανω... οποτε σκεφτομαι αχ,δεν θα τα καταφερω προυυυφφφ παλι κανω τα ιδια... εχω πεισει τον εαυτο μου οτι δεν θα τα καταφερω και δεν μπαινω στο κοπο ουτε να προσπαθησω....) τρικλοποδια στον εαυτο μας ειναι αυτο!!

    Αχ τι καλη ιδέας βρε κοριτσια!!!!!!!!!
    Ολοι κάτι θα έχουμε που να θέλουμε να το φορεσουμε και να είναι πάνω μας τελειο....
    Θα το δοκοιμασω και εγω!! :wink1:

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    57
    tsoupaki κι εγώ με τη σειρά μου να σου πω ότι μπορείς να τα καταφέρεις... είναι ζήτημα θέλησης και μόνο αρχικά ε μετά θέλει και υπομονή και επιμονή αλλά όταν κάτι το θέλεις και το έχεις αποφασίσει έχεις κάνει ήδη το μισό δρόμο... όλα καλά θα πάνε... μόνο ξεκίνα το|!!!
    Φιλια!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205
    το διάβασα σε ένα τοίχο και το παραθέτω αυτούσιο ...αυτό με εμπνέει να συνεχίσω να σηκώνω το σταυρό μου που λέγεται απώλεια βάρους

    care more than others think is wise
    dream more than others think is practical
    expect more than others think is possible

    ειδικότερα τα δύο τελευταία ταιριάζουν γάντι στην απώλεια βάρους.

    με αγωνιστικούς χαιρετισμούς

  12. #12
    καλή δύναμη...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Κοιτα τσουπακι το θεμα ειναι να αγαπησεις τον εαυτο σου. Εγω προπερσι εχασα 29 κιλα και παλι στα 54 διαιτα ηθελα να κανω... δηλαδη παντα θα θελουμε να ειμαστε καπως αλλιως... αλλα αυτο δεν γινεται... ειναι φαυλος κυκλος... Σε καταλαβαινω απολυ τα που νιωθεις απελπισια γιατι εχω υπαρξεθ στη θεση σου και μαλιστα αυτο τον χειμωνα μεσα σε 3-4 μηνες εβαλα σχεδον 12 κιλα. Και εγινα απο πολυ αδυνατη σχεδον παχυσαρκη παλι... αλλα ειναι ολα θεμα αποφασης και προτεραιοτητων... μολις παρεις την αποφαση θα βρεις τον δρομο σου...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    113
    tsoupaki, ξεκίνα με κάτι που σου είναι πιο εύκολο να κάνεις, πχ πες ότι θα προσθέσω το περπάτημα 2 φορές τη βδομάδα...
    όταν βγαίνεις έξω, αλλάζει η ψυχολογία σου, είσαι πιο αισιόδοξος, φεύγει όλη η πίεση, όλη η αρνητικούρα και οτιδήποτε άσχημο έχουμε στο κεφάλι μας :bouncing::bouncing::bouncing:
    και το πιο σημαντικό, ξέχνα για λίγο τις δίαιτες... διέγραψέ τες μέχρι να είσαι έτοιμο:love:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    74
    Originally posted by pagratios2
    το διάβασα σε ένα τοίχο και το παραθέτω αυτούσιο ...αυτό με εμπνέει να συνεχίσω να σηκώνω το σταυρό μου που λέγεται απώλεια βάρους

    care more than others think is wise
    dream more than others think is practical
    expect more than others think is possible

    ειδικότερα τα δύο τελευταία ταιριάζουν γάντι στην απώλεια βάρους.

    με αγωνιστικούς χαιρετισμούς
    Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.
    Καλή δύναμη tsoupaki. Θα σου πρότεινα να αρχίσεις λίγο περπάτημα καθημερινώς σε πρώτη φάση. Μετά όπως είπαν τα κορίτσια, αρχίζεις να κόβεις σταδιακά πράγματα μέχρι να σου γίνει ρουτίνα. Λύσεις-μαχαίρι δεν υπάρχουν. Μετά απλώς καταλήγουμε να καταπιεζόμαστε και να ξαναπαίρνουμε τα κιλά.
    Μη το βάλεις κάτω. Αφού μπορούν άλλοι, μπορείς κι εσύ. Αυτό να σκέφτεσαι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •