Καινουργια και κουρασμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    4

    Καινουργια και κουρασμενη

    Γεια σε ολους!
    Σημερα γραφτηκα σε αυτο το site!Χθες μολις το ανακαλυψα αλλα μπορω να πω οτι ταυτιστηκα με αρκετες περιπτωσεις εδω μεσα.
    Ειμαι 22 χρονων 1,65 υψος και 73 κιλα!Θελω να χασω 10 κιλα να φτασω τα 63 που ημουν πριν 4 χρονια αλλα εχω κουραστει.Οσο θυμαμαι τον ευατο μου,τον θυμαμαι να κανει διαιτα και να στερειται.Το χειροτερο ειναι οτι ενω εχω θεληση βαριεμαι ευκολα.Γραφομαι γυμναστηριο και παω δυο φορες ,γραφτηκα πιλατες παλι το ιδιο.Εχασα τους δυο τελευταιους μηνες 8 κιλα κοβοντας το βραδινο φαγητο και τρωγοντας λιγοτερο αλλα εχω κουραστει.Καποιες μερες καταφερνω να μην τρωω πολυ αλλα αλλες μερες τσακιζω σοκολατες γλυκα και αρκετες ποσοτητες φαγητου.Λεω για δυο μηνες να ξεκινησω σωστη διατροφη και να αρχισω και λιποτοξ.αυτα.δεν ξερω αν θα τα καταφερω ομως.
    Μου ασκειται και μια πιεση απο το συντροφο μου για να χασω κιλα μεχρι το καλοκαιρι και αγχωνομαι πολυ.

    Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα καπου ηθελα να τα πω για να ξεσκασω!!αυτα

    φιλια πολλα!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    20
    καλη αρχή.μην απελπίζεσαι όλες είμαστε στην ίδια θέση με πάνω κάτω τα ίδια συναισθήματα.πρεπει να βρεις μέσα σου τη δυναμη να συνεχίσεις.'ηδη έχασες 8 κιλά δεν είναι λίγα, ισα ισα!!!!!εδω θα μαστε να τα λέμε!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205
    κάλως ήλθες στην παρέα μας ,

    όλοι έδω μέσα στο ίδιο καζάνι βράζουμε , για δικούς μας διαφορετικούς λόγους. ʼλλος έχει να χάσει λιγότερα κιλά άλλος περισσότερα , ανεξαρτήτως φύλου , ηλικίας κλπ το πρώτο που θέλω να σου πω είναι ότι είσαι στα ίδια κιλά και ύψος περίπου με την γυναίκα μου που μετα από 2 εγκυμοσύνες !!!!!! θέλει να χάσει τα κιλά το έχει καταφέρει σε μεγάλο βαθμό και την στηρίζω όσο μπορώ , σε αυτό τον τομέα , δηλαδή δεν της βάζω τρικλοποδιές αλλά ούτε και την πιέζω να χάσει και άλλα κιλά πιο γρήγορα , θα βρει τους ρυθμούς της , το δεύτερο πράγμα που θέλω να σου πω είναι ότι το θέμα διατροφή είναι καθαρά εγκεφαλικό πολλές φορές. Και εξηγούμαι , όταν πρωτογράφτηκα στο φόρουμ το καλοκαίρι του 11 και διάβαζα περί δίαιτας κλπ και ενώ είχα φάει το σνακ που έπρεπε να φάω με έπιανε μια ανεξήγητη πείνα , μου τρέχαν τα σάλια , σκεφτόμουν μακανονάδες πίτσες κλπ και δεν μπορούσα να τα βγάλω από το μυαλό μου , ευτυχως αυτό το φαινόμενο πέρασε και τώρα ύστερα από 10 μήνες προσεγμένης διατροφής δεν ιδρώνει ούτε το αυτί μου ακόμα και αν είμαι περαστικός από πιτσαρίες σουβλάκια κλπ μου κάνει την ίδια εντώπωση που θα μου έκανε αν περνούσα από ένα κατάστημα με ρούχα

    εύχομαι να πραγματοποιήσεις αυτά που θέλεις και εδώ είμαστε αν θελήσεις υποστήρηξη στον αγώνα σου

    με αγωνιστικούς χαιρετισμούς

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Σορρυ αλλα ειναι απαραδεκτος ο φιλος σου,σου εβαλε και deadline μεχρι ποτε θα τα χασεις....Γιατι?Γιατι αλλιως δε θα μπορει να παει μαζι σου στην παραλια?Πφφφφ και παλι σορρυ αλλα συγχιστηκα ολιγον τι:flaming:!Τα κιλακια ειναι λιγα,ξερεις τι πρεπει να κανεις και τι πρεπει να τρως φανταζομαι...Α και θα τα χασεις για σενα και για κανενα αλλο.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    4
    Σας ευχαριστω πολυ βρε παιδια!δεν ξερετε πως πιεζομαι!!!!αγχωνομαι και οσο αγχωνομαι πανικοβαλομαι με αποτελεσμα να μην τρωω σωστα!!!
    Η πλακα ειναι οτι οταν γνωρισα το φιλο μου ημουν 14 κιλα πιο βαρια αλλα καταφερα να τα χασω!δεν με γνωρισε αδυνατη δηλαδη αλλα αρκετα παχουλη.προσωπικα θα ηθελα αλλα 5 κιλακια να χασω και οχι δεκα.δεν ξερω ποσο θα αντεξω την πιεση.
    Ξερω αλλοι εχουν χειροτερα προβληματα και εγω καθομαι και κλαιγομαι για λιγα κιλα αλλα οσο να ναι πιεζομαι!θα προσπαθησω παντως και θα τα χασω τα ατιμα!!!
    φιλιαα!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Ο καθενας εχει τα δικα του προβληματα δε χρειαζεται να δικαιολογησε.Χασε οσα θες εσυ οχι οι αλλοι!:smilegrin:

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    4
    εχεις δικιο!!Απο σημερα κιολας καινουργια αρχη!τελευταια προσπαθεια να τα χασω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θα βαλω τα δυνατα μου!θα τα καταφερω !!!πεισμα και υπομονη!!!!!να στε καλα που δινετε κουραγιο παιδια!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •