δε βλέπω να μιλάμε και πολύ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305

    δε βλέπω να μιλάμε και πολύ

    πόσοι είμαστε τελικά με διπολική διταραχή? εγώ περίμενα ότι θα μιλούσαμε περισσότερο μετξύ μας. Μαίρη

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Athina
    Posts
    16
    δεν εχω ειδα τι ειναι διπολικη διαταραχη!!
    αν μπορεις Μαιρουλα , γραψε 2-3 πραγματακια για το θεμα αυτο...
    thanxx!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Αθήνα
    Posts
    107
    Ενας απο αυτους ειμαι κι εγω,οσο για το τι ειναι διπολικη διαταραχη,ειναι μεγαλη και δυσκολη ιστορια που εχει να κανει με την διαθεση του ατομου που εχει το προβλημα,με πολυ απλα λογια \"ανεβαινεις\'\' η΄ \'\'πεφτεις\'\' ψυχολογικα.Κατα το \'\'ανεβασμα\'\' εχεις πολυ ενεργεια που δεν ξερει που να καταναλωσεις,εισαι πολυ νευρικος,εχεις πολυ αγχος και δεν μπορεις να κοιμηθεις ενω οταν \'\'πεφτεις\'\' ουσιαστικα παθαινεις καταθλιψη και υπαρχει εναλλαγη στις διαθεσεις.Πρακτικα προκαλει πολλα προβληματα γιατι-κυριως σε μενα-λες κουβεντες σκληρες χωρις ουσιαστικα να τις πιστευεις και πολλα εξοδα.Σε καποιες βαριες περιπτωσεις υπαρχουν και ψυχωσικα συμπτωματα και γινονται ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα.
    Με πολυ απλα λογια αυτη ειναι η δ.διαταραχη ελπιζω να σε κατατωπεισα καπως,αν και δεν ρωτησες εμενα ,Παντως μπορει να συμπληρωσει η΄να με διορθωσει αν κανω καπου λαθος.
    φιλικα Δημητρης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Ένα φοβερό βιβλίο για τη διπολική διαταραχή, μέσα απο την πλευρά ενός ατόμου που πάσχει απο αυτή είναι το βιβλίο της Μαργαρίτας Καραπάνου \"Ναι\".Με συγκίνησε πάρα πολύ όταν το διάβασα. Δεν ξέρω αν είναι αληθινή ιστορία αλλά σαφώς στηρίζεται σε μεγάλες αλήθειες και δίνει πολλές ελπίδες.
    Μάκια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305

    !

    Nick, σου εξήγησε ο Δημήτρης για τη διπολική διαταραχή. Φοίβη, ευχαριστώ για τη πρόταση σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Να \'σαι καλά.
    Μάκια...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •