ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ.. - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 126 of 126
  1. #121
    πες μου την γνωμη σου στις ερωτισεις που ειχα κανει πιο πανω στο προηγουμενο!εσυ εχεις πιο λογικη σκεψη και πιο ηρεμη!

  2. #122
    οπς συγνωμη αλλα τωρα ειδα οτι σε ειπα ελλη ενω εσυ εισαι η λιλα, με συνχωρεις.

  3. #123
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    5
    Originally posted by otiosa
    το επιβεβαίωσα
    μου είπε να μείνω σε low-carb μέχρι να τα χάσω γιατί έχει αποτελέσματα σε παχύσαρκους και μετά να προσέχω να μην ξαναπέσω στα σκληρά (ζάχαρη) ;)
    otiosa γεια σου! με ενδιαφερον διαβασα το ποστ σου σχετικα με την εμπειρια σου με τη low carb διατροφη. επειδη αναφερεις οτι την ακολουθεις, συντηρεισαι με λαχανικα, μερικα φρουτα και πολλες πρωτεινες? και σε τι ποσοτητες μεσα στη μερα? ακολουθω κι εγω αυτο το μοντελο αλλα πειναω τρωγοντας απειρα(απειρα ομως)λαχανικα, περιπου 500γρ κρεατος/ψαριου/κοτοπουλου (αυτο μοιρασμενο σε 3 γευματα) και καμια φορα κανα πρασινο μηλο! εχω κοψει εντελως τα γαλακτοκομικα(αν κ λατρευω το γιαουρτι!!!) και πινω 3-4 λιτρα νερο! ομως πειναω και δε χανω(μη σου πω οτι παιρνω κιολας-μαλλον πολλες φυτικες ινες)! δεν εχω προβλημα βαρους αλλα το κανω για να συντηρουμαι. σαν εφηβη εκανα διαιτες(τα χα τα κιλακια μου), υπηρξα βουλιμικη για 5 χρονια(με εξοδο τροφης-τωρα το εχω αραιωσει πολυ) και θελοντας να απαλλαγω ξαναεκανα lowcarb διατροφη.αλλα μιλαμε δε χορταινω τιποτα! τοσα πρασινικα, η κοιλια τουμπανο και ομως...
    Παρεμπιπτοντως, ειδα τα βιντεακια του uctv κι ενθουσιαστηκα!!! κι αυτος ο dr lustig τι γλυκος!!! μου θυμιζει μαικλ νταγκλας(στο παχυτερο και νεοτερο), αδερφια θα τους εκανα!

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    273
    κι έλεγα τι μου θυμίζει αυτός εδώ! :P

    εδώ είναι το τόπικ για την low-carb http://www.eatingdisorders.gr/forum/...id=5246&page=1
    και σου απαντάω στο τελευταίο ποστ του νήματος για να μην αλλάξουμε θέμα στο νήμα της lilouko22


    lilouko 22 εάν ήμουν μητέρα σου ούτε εγώ θα σου το έλεγα ότι ήξερα. Θα προσπαθούσα με άλλους τρόπους να βρω την αιτία και να σε βοηθήσω, πιθανόν το ίδιο να έκανε και εκείνη

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Λιλούκο μου συγνώμη που δεν σου απάντησα νωρίτερα αλλά δεν είχα διαβάσει τα ποστ σου.
    Λυπάμαι που η κατάσταση στο σπίτι σου είναι τόσο τραγική και τώρα καταλαβαίνω έστω και λίγο γιατί έχεις όλα αυτά τα θέματα που έχεις. Πρέπει να είσαι πολύ δυνατή γιατί με όλα αυτά που συμβαίνουν άλλο άτομο στην θέση σου θα έκανε πολύ χειρότερα αλλά εσύ προσπαθείς κάπως να κρατηθείς. Δεν φαντάζεσαι πόσο λυπάμαι για την άσχημη σχέση με την μαμά σου, πραγματικά η στάση της είναι τουλάχιστον εγκληματική! Αχ κοριτσάκι μου δεν ξέρω πως θα μπορούσα να σε βοηθήσω, απλά μην χάνεσαι και κυρίως μην σταματάς να κάνεις τα ραντεβού σου στην μονάδα. Σε παρακαλώ, πρέπει από κάπου να πιαστείς, να μιλήσεις για αυτά τα θέματα, δεν μπορείς να τα κρατάς άλλο μέσα σου. Όσο δυνατή και να είσαι είναι λογικό κάποια στιγμή να σπάσεις και να ξεσπάσεις, είσαι άνθρωπος και όχι υπεράνθρωπος.
    Κρατήσου από αυτά που σε κάνουν ευτυχισμένη, κάνε σκέψεις που σε παίρνουν μακριά από τα προβλήματα έστω και για λίγο και μην σταματάς να πηγαίνεις στην μονάδα εφηβικής υγείας. Εκεί υπάρχουν άνθρωποι να σε στηρίξουν και να σε βοηθήσουν. Είχες κάνει μία αρχή σε παρακαλώ μην την σταματήσεις. Κρύβεις τεράστια δύναμη μέσα σου, χρησιμοποίησε την σωστά καλό μου και μην την σκορπίζεις, μην χάνεις το κουράγιο σου.

  6. #126
    otiosa εκει ειναι το θεμα, δεν ειναι απλα οτι δεν ειπε κατι αλλα οτι δεν εκανε τιποτα αμεσα η εμεσα!μερικες φορες αυτο με επιρεαζει πολυ και αυτο με ενοχλει αλλα καπια στιγμη πιστευω οτι θα το ξεπερασω τελιως.

    eli μου δεν πειραζει.ναι εχεις δικιο δεν πρεπει να τα παρατισω.εχασα ιδι 2 ραντεβου στη μοναδα αλλα ευτιχως εκει επιμενουν και με πιρανε τηλεφωνο και εχω στις 24 ραντεβου με την ψυχολογο.και θα παω!

    το παλευω και με το φαγητο.. οχι ακομα καλα αλλα οκ.με βοηθαει και οτι εχω μαθημα οποτε απασχολουμε και μετα οταν γιρναω και πειναω προσπαθω να φαω κανονικα!

    εσυ πως τα πας?
    και ολοι οι υπολιποι πως πατε? :)
    :wink2::):):):)

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •