Αποχώρηση από το forum
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020

    Αποχώρηση από το forum

    Αποχωρώ από το φόρουμ, γιατί δεν ανέχομαι πλέον τις βρωμιές που λέγονται στο θέμα "προσωπικές επιθέσεις του ουδεν οιδα". Μην το πάρετε, ως κίνηση φόβου ή υπεκφυγής, απλά κατάλαβα, πως δεν μπορείς να πεις ελεύθερα την άποψή σου εδώ, γιατί είναι ένα ανελεύθερο φόρουμ, με κάτι φασιστοειδή μέλη, που θέλουν να επικρατεί πάντα η άποψή τους.

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    Εύχομαι στα υπόλοιπα νορμάλ μέλη, καλή τύχη και να πετύχουν αυτά που έχουν ονειρευτεί.

    ~Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα
    Last edited by Aeon; 01-11-2017 at 20:27.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Εγω νομιζω οτι μπορει να γινει μια καινουργια αρχη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Εν οιδα σε καταλαβαινω, κι εγω θελω πολυ να φυγω αλλα λογω οτι και η κοινωνια εκει εξω χαλια ειναι δεν βρισκω πουθενα να πιαστω. Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη, αλλα ολα στραβα μου πανε, ξερεις πως λειτουργει η κοινωνια; Ειναι καποιοι θυτες που κανουν παρεα μεταξυ τους, θαβουνε ενα θυμα και του κανουν μπουλινγκ μπροστα του, βγαζουνε ολο το αχτι τους, αυτο γινεται παντου, καλη τυχη σου ευχομαι με ολη μου την καρδια.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Izanami View Post
    Εγω νομιζω οτι μπορει να γινει μια καινουργια αρχη
    Όχι, είναι οριστική η απόφασή μου.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Εν οιδα σε καταλαβαινω, κι εγω θελω πολυ να φυγω αλλα λογω οτι και η κοινωνια εκει εξω χαλια ειναι δεν βρισκω πουθενα να πιαστω. Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη, αλλα ολα στραβα μου πανε, ξερεις πως λειτουργει η κοινωνια; Ειναι καποιοι θυτες που κανουν παρεα μεταξυ τους, θαβουνε ενα θυμα και του κανουν μπουλινγκ μπροστα του, βγαζουνε ολο το αχτι τους, αυτο γινεται παντου, καλη τυχη σου ευχομαι με ολη μου την καρδια.
    Σε ευχαριστώ πολύ λουλούδι, να σε καλά

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ λουλούδι, να σε καλά
    Κι εσυ σε ειχα καταλαβει απο την αρχη απλα μετα τσακωθηκαμε για ασημαντο λογο.... να προσεχεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,758
    δεν καταλαβαινω γιατι θες να φυγεις.
    τον τσιπρα τον βριζει ολη η ελλαδα αλλα αυτος δεν το κουναει ρουπι. μπορεις και εσυ να κανεις το ιδιο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εν οιδα ο χαζος δεν μαθαινει ποτε, ο μετριος μαθαινει απο τα δικα του λαθη και ο εξυπνος μαθαινει απο τα λαθη των αλλων. Θιχτηκες νομιζω με μερικα πραγματα που ειπα στο μηνυμα μου στο αλλο θεμα αλλα αυτα ειναι δευτερευοντα. Κρατα τα σημαντικα και δεν θα χασεις, εχεις μια ευκαιρια να μαθεις απο τα δικα μου λαθη. Μια μερα που θα εισαι χαλαρος και ψυχραιμος διαβασε ξανα τι σου εγραψα και σκεψου τα. Να εισαι καλα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εν οιδα ο χαζος δεν μαθαινει ποτε, ο μετριος μαθαινει απο τα δικα του λαθη και ο εξυπνος μαθαινει απο τα λαθη των αλλων. Θιχτηκες νομιζω με μερικα πραγματα που ειπα στο μηνυμα μου στο αλλο θεμα αλλα αυτα ειναι δευτερευοντα. Κρατα τα σημαντικα και δεν θα χασεις, εχεις μια ευκαιρια να μαθεις απο τα δικα μου λαθη. Μια μερα που θα εισαι χαλαρος και ψυχραιμος διαβασε ξανα τι σου εγραψα και σκεψου τα. Να εισαι καλα.
    Δεν θίχτηκα από το δικό σου μήνυμα και το έχω διαβάσει κιόλας, το θέμα είναι παραπάνω που αναφέρω, είναι οι ειρωνείες, η κακία και η παλιανθρωπιά, που υπάρχει εδώ. Δεν θέλω να συνεχίσω άλλο, από την στιγμή που έχω πάρει τις αποφάσεις μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Δεν θίχτηκα από το δικό σου μήνυμα και το έχω διαβάσει κιόλας, το θέμα είναι παραπάνω που αναφέρω, είναι οι ειρωνείες, η κακία και η παλιανθρωπιά, που υπάρχει εδώ. Δεν θέλω να συνεχίσω άλλο, από την στιγμή που έχω πάρει τις αποφάσεις μου.
    Εγω συμφωνω με την αποφαση σου, καλο θα σου κανει. Αλλα να αποκομισεις και τα σωστα μαθηματα απο την εμπειρια σου εδω αργοτερα που θα τα καλοσκεφτεις πιο χαλαρος. Αυτο.

  11. #11
    Εν οιδα οτι ουδεν οιδα την πάτησες και εσύ εδώ μέσα όπως και πολλοί άλλοι πιστεύοντας ουσιαστικά ότι εδώ μέσα θα λάβεις την απαραίτητη υποστήριξη και γιαυτό λέγεται φόρουμ υποστήριξης.Να ξέρεις ότι στο τέλος απο εδώ μέσα αν καταφέρεις να βρεις κανα 2 άτομα να συννενοηθείς και να μιλάς και εκτός απο εδώ, θα έχεις κερδίσει κάτι.Αυτό μόνο αξίζει και μετά να γυρνάς κατά καιρούς εδώ και να τους τρολλάρεις
    προφανώς και δεν είσαι ο πρώτος που δέχθηκε τέτοια συμπεριφορά πχ
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...9F%CE%A5-FORUM
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...B7%CF%83%CE%B7
    φαντάσου κάποια στιγμή είχε γράψει ποστ αγανάκτησης και ότι και καλά θα αποχωρούσε ακόμη και ο admin του φόρουμ ο Nikos D..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,395
    Εγώ μια χαρά έχω βοηθηθεί και βοηθιέμαι το ότι υπάρχουν και "κακά" άτομα για μένα δεν ακυρώνει όλο το φόρουμ...
    Το τρολάρισμα είναι απαράδεκτο κι όποιοι το κάνουν θα έπρεπε να ντρέπονται...και τα πολλαπλά προφίλ επίσης...
    Και προσωπικές διαφορές, εσύ είσαι ο μόνος υπεύθυνος για τα ban που τρως κι αντί να ντρέπεσαι, περηφανεύεσαι κιόλας ότι θα γυρίσεις με καινούριο προφίλ αν φας και μ' αυτό...πολύ ώριμη και σωστή αντιμετώπιση, τι να σου πω...εμ εσύ έχεις το πρόβλημα, εμ ζητάς και τα ρέστα...η διαχείριση δείχνει ανοχή στην περίπτωση σου κι αντί να το εκτιμάς βγάζεις και γλώσσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Πως τα καταφερνετε να ειστε ολοι μαλωμενοι εδω μεσα ?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by προσωπικες διαφορες View Post
    Εν οιδα οτι ουδεν οιδα την πάτησες και εσύ εδώ μέσα όπως και πολλοί άλλοι πιστεύοντας ουσιαστικά ότι εδώ μέσα θα λάβεις την απαραίτητη υποστήριξη και γιαυτό λέγεται φόρουμ υποστήριξης.Να ξέρεις ότι στο τέλος απο εδώ μέσα αν καταφέρεις να βρεις κανα 2 άτομα να συννενοηθείς και να μιλάς και εκτός απο εδώ, θα έχεις κερδίσει κάτι.Αυτό μόνο αξίζει και μετά να γυρνάς κατά καιρούς εδώ και να τους τρολλάρεις
    προφανώς και δεν είσαι ο πρώτος που δέχθηκε τέτοια συμπεριφορά πχ
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...9F%CE%A5-FORUM
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...B7%CF%83%CE%B7
    φαντάσου κάποια στιγμή είχε γράψει ποστ αγανάκτησης και ότι και καλά θα αποχωρούσε ακόμη και ο admin του φόρουμ ο Nikos D..
    Δεν γνώριζα για αυτά τα ποστ. Τα διάβασα και δεν μου κάνει εντύπωση, πως και στο περσινό ποστ, ανακατεύτηκε η Remedy με την κλίκα της, ώστε τελικά να φύγει το μέλος, όπως γίνεται τώρα. Θέλουν ένα ιδιωτικό φόρουμ, με περιορισμένο λόγο, δεν είμαι από αυτούς τους ανθρώπους, οπότε δεν θέλω και να ασχολούμαι άλλο. Ας κάτσουν αγκαλιά με τον ψυχολόγο και τα χάπια τους, μπας και δουν προκοπή, γιατί η κοινωνικότητα τους, είναι στο χειρότερο σημείο. Όταν κάνεις κλίκα, για να απωθήσεις ένα μέλος, με κατηγόριες της προσωπικότητας, του μυαλού και ακόμη χειρότερα και στην οικογένεια , για να φύγει επειδή διαφωνεί, τότε αυτό έγκειται σε βαθύτερα ψυχολογικά αίτια, που δεν τα έχουν λύσει και δεν θα τα λύσουν ποτέ πιστεύω, γιατί σε αυτό το κενό, μπήκε ο εγωισμός τους και θα καθίσει εκεί, μέχρι τα βαθιά γεράματά τους...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,395
    Quote Originally Posted by Izanami View Post
    Πως τα καταφερνετε να ειστε ολοι μαλωμενοι εδω μεσα ?
    Δεν είμαστε όλοι...είσαι καινούριος/α εδώ, αν μείνεις θα καταλάβεις μόνος σου πως είναι το κλίμα...υπάρχουν και καβγάδες και παρεξηγήσεις αλλά δεν είναι πάντα έτσι...έπεσες σε λίγο κακή περίοδο μάλλον...

    Προσωπικά με τις προσωπικές διαφορές δεν θεωρώ πως είμαι μαλωμένη, απλά εξέφρασα την αντίθεση μου...άλλωστε ούτε που τον/την ξέρω καν αφού κρύβεται αλλά αυτό είναι αρκετό για να μου δημιουργήσει δυσπιστία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ FORUM
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 254
    Last Post: 07-09-2016, 15:37
  2. Πρόβλημα με το forum
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 14
    Last Post: 23-02-2016, 18:45
  3. τι σημαινει για σας το forum
    By hornet in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 72
    Last Post: 03-07-2010, 19:40
  4. Κάποιες σκέψεις πριν την αποχώρηση.
    By weird in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 169
    Last Post: 20-04-2010, 23:40
  5. Σκέψεις για το forum
    By erwtokritos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 19-05-2006, 14:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •