Η κατασταση μου ειναι τραγικη!!!! Α... και καλο καλοκαιρι!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773

    Η κατασταση μου ειναι τραγικη!!!! Α... και καλο καλοκαιρι!!!

    Γεια σας σε ολους και σε ολες!!!
    Χθες μετα απο 3 μηνες αποχης απο καθε τι διαιτιτικο και με την δικαιολογια οτι η ζυγαρια μου δεν ειχε μπαταριες.... ζυγιστηκα!!! Πως δεν επεσα κατω δεν ξερω!! Ειμαι στα χειροτερα που εχω υπαρξει ποτε!!! 89 κιλα , το λεω και δεν το πιστευω!!! Δηλαδη, εχω παρει 10 κιλα τους τελευταιους 5 μηνες!! Εβλεπα πως κατι δεν πηγαινε καλα και μεσα μου ηξερα οτι το ειχα παρακανει, αλλα τοσο πολυ????? Ξεκιναω επειγοντως παλι την προσπαθεια και λεω να ξεκινησω την διαιτα Ducan!! Καμια ιδεα εχετε πως θα χασω εστω τα πρωτα κιλα ευκολα και γρηγορα???

    Ειμαι ενα προσωπο... χωρις σωμα και γρηγορα θελω να βρω την χαμενη μου αυτοπεποιθηση!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    βραζιλιανακι καλη αρχη!! εδω είμαστε για αλληλουποστήρηξη!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Σε ευχαριστω Angel!! Το εχω πραγματικα αναγκη!!! Τοσο καιρο μονο που απειχα απο το φορουμ, μονο κακο εκανα στον εαυτο μου!! Εσυ τι διαιτα ακολουθεις??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    487
    Σιγουρα μια πρωτεινικη διαιτα θα σε βοηθησει να χασεις γρηγορα και χωρις πεινα τα πρωτα κιλακια ωστε να παρεις θαρρος.Ξερω ακριβως πως νιωθεις και αυτο ειναι ισως το μεγαλο λαθος που κανουμε ολοι,αποφευγουμε να αντιμετωπισουμε τη ζυγαρια και στο τελος μας ερχεται η κεραμιδα!Καλη αρχη λοιπον :tumble: !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    81
    brazil μην απελπίζεσαι !!
    υπάρχουν και χειρότερα !! εγώ :P
    Aν ήμουν 89 θα ήμουν χαρούμενη !!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Ιωάννινα
    Posts
    481
    Κάνε τη ζυγαριά φίλο σου, ανέβαινε κάθε μέρα και δε θα το ξαναπάθεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    273
    Originally posted by e.pap
    brazil μην απελπίζεσαι !!
    υπάρχουν και χειρότερα !! εγώ :P
    Aν ήμουν 89 θα ήμουν χαρούμενη !!
    :spin: Αυτό σκεφτόμουν όταν είδα το μήνυμα της brazil!

    Επίσης, τα 10 κιλά μέσα σε 5 μήνες δεν είναι πολλά, στο παρελθόν είχα κάνει μεγαλύτερο άθλο κιλών-χρόνου :smirk:

    Μια χαρά χάνονται τα κιλά, προσωπική μου συμβουλή να μην κάνεις τίποτα στερητικό γιατί εκτός από ότι θα τα ξαναπάρεις να αποκτήσεις και ψυχολογικό πρόβλημα (ενοχές, απογοήτευση με τον εαυτό σου) από την πολλή πείνα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Καλημερα σε ολους!!

    e.pap και otiosa, εχετε δικιο, αλλα σκεφτειτε οτι ειναι η πρωτη φορα που ανεβαινω στην ζυγαρια και βλεπω αυτο το νουμερο. Παντα ημουν παχυσαρκη, αλλα πρωτη φορα στα 32 μου χρονια ειδα οτι εχασα τελειως τον ελεγχο!!!!

    Otiosa, ειδα την σειρα στο youtube που εχεις βαλει κατω απο το τικερακι σου και ειναι πολυ καλη, την συστηνω ανεπιφυλακτα!! Μου ανοιξε τα ματια!!!

    Σημερα ειμαι 86,6, τελικα ηταν ψευτικο το 89, αλλα καλο ηταν γιατι μου εβαλε φτερα για να ξεκινησω ξανα!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Asteropi, εσυ τι διαιτα ακολουθεις και εχεις τετοια απιστευτα αποτελεσματα????

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    καλημέρα brazilianaki και καλο καλοκαιρι!

    καλη αρχή να σου ευχηθω κι εγω και να συμφωνησω απόλυτα με otiosa...

    το προβλημα δε λυνεται με στερητικες διαιτες... ριξε μια ματια στο τριωρα κ τριαδες.... οκ τα κιλα δε φευγουν αν δεν κοπιασεις... αλλα αυτο που λενε αν δεν πεινασεις εγω δεν συμφωνω... ειδικα αν κανεις υπερφαγικα επεισοδια, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να πεινασεις, γιατι αυτη η πεινα θα σε οδηγησει σε υπερφαγικο κ φαυλο κυκλο. Υπομονη κ επιμονη κ θα δεις οτι ολα θα πάνε καλα!

    κολυμβητηριο λες να αρχισουμε φετος?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by asteropi
    αποφευγουμε να αντιμετωπισουμε τη ζυγαρια και στο τελος μας ερχεται η κεραμιδα! :tumble: !
    συγνωμη αλλα θα διαφωνησω.. τον εαυτο μας αποφευγουμε να αντιμετωπισουμε... η διαφορα 10 κιλων φαινεται στα ρουχα μας... δεν χρειαζεται η ζυγαρια να μας πει οτι παχυναμε... επισης διαφωνω με το καθημερινο ζυγισμα... αγχωνει πολυ... καλυτερα μετρημα ποντων με μεζουρα. γνωμη μου κ γνωμη των ειδικων

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Γεια σου Ρια! Τωρα κοιτουσα το τριωρα και τριαδες που γραφεις κι εσυ! Γιατι ομως το εχετε το θεμα στην κατηγορια "Βουλιμια"? Τελοσπαντων, θα το διαβασω με προσοχη.
    Κολυμβητηριο γραφτηκα και φετος αλλα δεν εχω παει ακομα.... να σου πω οτι ντρεπομαι για το σωμα μου, θα με καταλαβεις φανταζομαι. Εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 1 μηνα ομως και παω 2-3 φορες την εβδομαδα. Ξερω οτι το κολυμβητηριο θα με βοηθησει πολυ, πρεπει να πιεστω και να ξεκινησω!!!

    Απο οτι καταλαβαινω κι εσυ τωρα ξεκινησες παλι, καλη αρχη και σε σενα και θα παρακολουθω τα νεα σου!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Originally posted by ria
    Originally posted by asteropi
    αποφευγουμε να αντιμετωπισουμε τη ζυγαρια και στο τελος μας ερχεται η κεραμιδα! :tumble: !
    συγνωμη αλλα θα διαφωνησω.. τον εαυτο μας αποφευγουμε να αντιμετωπισουμε... η διαφορα 10 κιλων φαινεται στα ρουχα μας... δεν χρειαζεται η ζυγαρια να μας πει οτι παχυναμε... επισης διαφωνω με το καθημερινο ζυγισμα... αγχωνει πολυ... καλυτερα μετρημα ποντων με μεζουρα. γνωμη μου κ γνωμη των ειδικων
    Σωστο κι αυτο που λες! Τον εαυτο μου δεν ηθελα να αντιμετωπισω, το ηξερα πολυ καλα οτι ειχα παχυνει, δεν χρειαζομουν την ζυγαρια! Αλλα παθαινεις κατι οταν το βλεπεις και γραπτως!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Να σαι καλά σε ευχαριστω για τις ευχες!

    Λεω κι εγω να αρχισω κολυμβητηριο... κ σκασιλα μου τι θα πουν οι κακοβουλοι που θα με δουν με μαγιω... συνηθως αυτοι ειναι γενους θηλυκου παντως... οι αντρες λενε οκ ειναι χοντρη αλλα μπραβο της που ειναι εδω κ το προσπαθει απο το να καθεται κ να τρωει πακοτινια μπροστα στη τιβι.. δεν ξερω αν με πιανεις

    εγω εχω βαλει το θεμα τριωρα κ τριαδες στη βουλιμια γιατι η διατροφη αυτη βοηθαει πολυ οχι απλως στην παχυσαρκια... αλλα κυριως στη βουλιμια κ ασυναισθηματικη υπερφαγια...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    brazil εγω και εσυ εχουμε φαει πολλα ψωμια εδω μεσα. ξερεις πολυ καλα τι ειναι αυτο που τρως παραπανω και παιρνεις κιλα και αυτο ειναι που πρεπει να αποφευγεις... και να αρχισεις ασκηση... αλλη λυση δεν υπαρχει... εγω πηρα 10 κιλα το προηγουμενο 6μηνο και τους τελευταιους 4 μηνες π ειμαι παλι σε διατροφη και χανω αργα αλλα στθερα, εκανα γυμναστηριο καθε μερα και ημουν στο μαξιμουμ των δυνατοτητων μου εγκρατης με το φαι... δεν γινεται αλλιως δυστυχως... αλη αρχη παλι... και εγω μετα τα Χρισουγεννα ζυγυστηκα και ημουν 70 κιλα. Ειχα παρει δλδ 10 κιλα σε 3 μηνες... και 15 σε 6. Πρεπει απλα να το παρεις αποφαση και να αρχισεις μια σοβαρη προσπαθια... νομιζω οτι το σοκ ειναι πολυ καλο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •