εοπυ και sleeve
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207

    εοπυ και sleeve

    καλησπερα σε ολους σας!!!!!! εγω μαλλον δεν φαινεται να ειμαι και πολυ τυχερη γιατι ενω το πηρα αποφαση να ξεκινησω τις διαδικασιες για το sleeve τα σχεδια μου αλλαξαν. ειχα κλεισει ραντεβου για να κανω την γαστροσκοπηση που χρειαζοταν οπως μου ειπε ο γιατρος μου και το προηγουμενο βραδυ εμαθα πως ξαφνικα το ταμειο του πατερα μου στο οποιο ειμαι ασφιλισμενη ( τραπεζων ) ξαφνικα μεσα σε ενα βραδυ μπηκε στον εοπυ γιατι 150 εκατομμυρια εκαναν φτερα εντελως τυχαια πριν τις εκλογες..τελοσπαντων το θεμα μου τωρα ειναι οτι ενω με το ταμειο των τραπεζων μου δικαιολογουσαν ολα τα λεφτα για την επεμβαση τωρα με τον εοπυ το βλεπω πολυ δυσκολο γιατι εχουν παγωσει τα παντα και ακομα και τα πιο απλα φαρμακα τα εχουν κοψει. μηπως βρισκεται και καποιος αλλος στην θεση μου η μηπως ξερει καποιος απο εσας τι γινεται με το sleeve και τον εοπυ..????? φιλια πολλα!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    επισης η μητερα μου που το εψαχνε 2 ολοκληρες μερες δεν βρηκε πουθενα τιποτα σχετικο με την συγκεκριμενη επεμβαση και εαν δικαιολογουν το ποσο η καποιο μερος του ποσου....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    Μαρία ο ΕΟΠΥ καλύπτει τις βαριατρικές επεμβάσεις,δεν ξέρω τι έκανε πριν το ταμείο των τραπεζών και τι κάλυπτε ή όχι ,αλλά όσοι είμαστε στο ικα ακόμα και τώρα που μπήκαμε στον ΕΟΠΥ μας καλύπτει τα έξοδα εφόσον περάσουμε από επιτροπή και πάρουμε έγκριση .Δεν ξέρω πότε μπήκατε εσείς στον εοπυ αλλά ίσως στο ταμείο σας να μην έχουν ενημερωθεί ακόμα για το τι ισχύει ή όχι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    καταρχας σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. το ταμειο μας μπηκε πολυ προσφατα ( 1-2 μερες πριν τις εκλογες ) οποτε δεν υπαρχει ακομα καμια ενημερωση. σε εσας δικαιολογουν ολα τα εξοδα της επεμβασης εαν παρετε εγκριση..??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    εφόσον γίνει σε δημόσιο νοσοκομείο όλα τα έξοδα είναι πληρωμένα,εάν γίνει ιδιωτικά μας δίνουν ένα χρηματικό ποσό -δυστηχώς δεν ξέρω πόσα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    θα ηθελα να σας πω πως μετα απο 1 ολοκληρο μηνα με στεναχωρια καθως ειχα αποφασισει να κανω την επεμβαση και ξαφνικα με τον εοπυ παγωσαν ολα, πριν 2 μερες το ταμειο της τραπεζας βγηκε και επισημα απο τον εοπυ και εμεινε παλι μονο του...ειμαι παρα πολυ χαρουμενη γιατι αυτο σημαινει πως θα κανω την επεμβαση!!!!!!!!!!!! την παρασκευη εχω κλεισει κιολας ραντεβου για την γαστροσκοπηση!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Ευτυχώς μαρία, που ξεμπλόκαρε το ταμειο σου και όλα θα πάρουν το δρόμο τους τωρα! :thumbup::thumbup:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    6,974
    Μπράβο Mariakriti, με το καλό να κάνεις τη γαστροσκόπηση και ότι άλλο χρειάζεται και να κλείσεις σύντομα ημερομηνία χειρουργείου. Καλή συνέχεια και κράτα μας ενήμερους.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!! υπολογιζω πως εαν κανω τη γαστροσκοπηση την παρασκευη , και τις εξετασεις αιματος που χρειαζονται κατα τον αυγουστο θα εχει βγει η απαντηση και θα μπορω να την κανω!!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    6,974
    Mariakriti ίσως να έχεις την απάντηση και νωρίτερα από τον Αύγουστο. Οπως και νάχει όμως έχεις μπει στην τελική ευθεία και σε λίγο θα σε έχουμε παρέα μας να μετράμε τα κιλά μας προς τα κάτω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    αχ ανυπομονω τοσο πολυ...!!!!!!!!!! εσας μεσα σε ποσο καιρο πηρε την εγκριση???

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    6,974
    Mariakriti εγώ είμαι στο ΙΚΑ και πέρυσι που το έκανα μου πήρε 1,5 μήνα το ραντεβού για την επιτροπή και πήρα αμέσως την έγκριση. Τώρα τα έχουν αλλάξει και είναι πολύ πιο σύντομα τα ραντεβού για την επιτροπή του ΙΚΑ, 1 -2 εβδομάδες το πολύ. Δεν ξέρω για το ταμείο τραπεζών αλλά υποθέτω ότι δεν θα αργούν πολύ αφού λογικά δεν είναι τόσος πολύς ο κόσμος που περνάει επιτροπή όπως είναι στο ΙΚΑ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    μου ειπε ο γιατρος , οτι κανω την γαστροσκοπηση και τις εξετασεις για τις ορμονες του θυροειδη , του τα δινω τα στελνει και απο εκει περιμενω την εγκριση ..και μου λεει μεχρι κανενα 2 μηνο( αν θυμαμαι καλα )...ελπιζω να ειναι και πιο νωρις...!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    για ακομα μια φορα μας ανακοινωσαν οτι ΞΑΝΑμπηκαμε στον εοπυ γιατι πριν πεσουν οι υπογραφες για να βγουμε την πεσανε στον υπουργο υγειας και δεν εγινε τιποτα...και εγω για μια ακομη φορα ακυρωσα την γαστροσκοπηση...τι να πω.....μαλλον πως δεν με θελει......!!!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,639
    Μαρια τελικά δεν μπήκαμε στο ΕΟΠΥΥ , πήγε να γίνει εχθές και το ξαναπήραν πίσω. Η κατάσταση είναι ρευστή , θα ξέρουμε με την νέα κυβέρνηση τι θα γίνει, προς το παρόν λειτουργούμε κάτω από την ομπρέλλα του ΤΑΥΤΕΚΩ μέχρι και αύριο. Από Δευτέρα βλέπουμε.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •