ετοιμη!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 29 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 431
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102

    ετοιμη!!!!!!

    καλη σας ημερα σε ολους:saint2:

    πρωτη φορα γραφω ειμαι πολυ ενθουσιασμενη στις 18/7 μπαινω για την επεμβαση εχω αφανταστη αγωνια...εχω διαβασει τοσα πολλα απο αυτα που λετε....εχω τρελαθει απο την αγωνια και ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι οτι οταν πηγα στο σεμιναριο στο ριο ημουν 116 κιλα και τωρα ειμαι 133 μου ειχε πει ο καθηγητης να προσεξω και να μην παρω κιλα ομως επειδη εκ
    οψα το τσιγαρο δεν τα καταφερα...υπαρχει πιθανοτητα να γινει ανοιχτο χειρουργειο λογω αυτης της καταστασης??? ειμαι τρομοκρατημενη και προσπαθω να μην τρωω αλλα και τι να προλαβω μεχρι τοτε να χασω??
    σας παρακαλω ειμαι τρελαμενη αν ξερει κατι καποιος μπορει να μου πει???

    ευχομαι παρ ολ αυτα σε ολους ειτε περιμενουν ειτε την εχουν κανει την επεμβαση να ειναι παντα δυνατοι!!!!!!!!!! σας ευχαριστω πολυ και συγνωμη για την φλυαρια μου αλλα ειμαι χαλια και δεν εχω κανενα να με καταλαβει!!!!!!!!:sniffle:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Ωωωω σε 17 μερουλεεες! Πρωτον χαλαρωσε, ολα καλα θα πανε!! Φτιαξε βαλιτσουλα κανε αυτα που θες να κανεις πριν την επεμβαση και αποχαιρετα τα κιλα που εχεις απο τωρα!!
    Δεν ξερω τι γινεται στην περικτωση που παρεις κιλα, εγω ξερω οτι πριν κανω την επεμβαση ειχα φαει του κοσμου τις βλακειες και δεν το μετανιωσα! Χαχεχαχαχαχαχ
    Καλη επιτυχια και μετα γραψε μας την εμπειρια σου ε;; Φιλακια πολλα!!

  3. #3
    εφτασαν οι μερουλες! αντε με το καλο και καλη αρχη να εχεις! τι επεμβαση θα κανεις ακριβως?? δεν ξερω να σου πω ακριβως αλλα δεν νομιζω να γινει ανοιχτο με τοσο βαρος εκτος βεβαια αν υπαρχουν και αλλα προβληματα αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη χωρις να μαι γιατρος!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    αχ τι τελεια που μου απαντουν ανθρωποι που καταλαβαινουν....σας ευχαριστω παρα πολυ.....ακομα δεν ξερω θα το συζητησουμε εκει ή sleeve ή παρακαψη...:no: προσπαθω να κοιμηθω αλλα ειναι αδυνατο με τοσο αγχος...εσεις τι εχετε κανει??? πως ηταν η εμπειρια???
    αχ πραγματι σαν την τρελη ειμαι αν δεν θελετε μην μου απαντησετε και μονο που μου γραψατε τις ευχες σας μου φτανει να ειστε καλα ειμαι πολυ συγκινημενη:thumbup:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,157
    Καλημερα!Καλως μας ηρθες κ Καλη επιτυχια στην επεμβαση σου.Εγω θα την κανω στο Ριο επισης στις 24.Δηλ εισαγωγη στις 23 την ημερα που θα φευγεις εσυ οποτε μαλλον θα βρεθουμε απο κοντα.κ εμενα μου ειπαν τα ιδια κ λεω να κανω παρακαμψη απο το φοβο μην ξαναπαρω κιλα.Αλλα τον πρωτο λογο τον εχει ο καθηγητης κ θα τα πουμε οταν παω.Εσυ τι εχεις αποφασισει?Πεσε μας καποια πραγματα για σενα υψος ηλικια στοχο αν θες.Οσο για το θεμα της εμεμβασης αν δεν υπαρχει αλλο προβλημα λαπαροσκοπικα θα την κανεις γιατι εγω ημουν σχεδον 130 κιλα στην ενημερωση κ μου ειπε να μην παρω αλλα για να μπορεσει να την κανει ετσι.Εγω πηρα 1 -2 τωρα μαλλον απο το αγχος μου.
    Να ξερεις οτι υπαρχει ειδικο Τοπικ για το Ριο κ ατομα παλιοτερα που μας βοηθουν σε οτι θελουμε για να μην γεμιζει το φορουμ με παρεμφερη τοπικ.Θα ταπουμε παλι!Να εισαι καλα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Ξερω για ετομο που ηταν 280 στο Ριο και του εκανα με ανοικτη τομη, τα κιλα του ομως δεν συγκρινονται με τα δικα σου!
    Δεν νομιζω να σου κανουν ανοικτη τομη, εκτος και αν το θεωρησει ο γιατρος οτι πρεπει αλλα λογικα πρωτα θα δοκιμασει λαπαροσκοπικα!
    Εγω που ειχα και θεμα στο στομαχι μου ολοι οι γιατροι που ειχα ρωτησει ελεγαν με ανοικτη τομη απο τον αφαλο ως το στηθος! Ο γιατρος μου που ειχε ξαναχειρουργησει ασθενη με λιπωμα στο στομαχι μου λεει οχι κοριτσι μου λαπαροσκοπικα θα την κανουμε, ετσι και εγινε!
    Εχω κανει σληβ σε συνδιασμο με μικρο μπαι πας αλλα στην ουσια ειναι μπαι πας!! Δεν πονεσα καθολου, μονο τις πρωτες 4 ωρες μεχρι να σηκωθη και να περπατησω ηταν τενωμενη κοιλια και εντερα (μην φανταστεις πολυ!) και ενιωθα μια δυσφορια!
    Η πλακα ηταν την πρωτη φορα που σηκωθηκα αρχιζα και κλαψουριζα γιατι νομιζα οτι μολις σηκωθβ θα πεσουν τα οργανα μου κατω!!! Χαχααχαχαχχ!! Ενα τραβηγμα απο τα ραμματα ενιωθα, και 10 μερες μετα που εβγαλα και τα ραμματα ημουν λες κΘ δεν εχω κανει ποτε επεμβαση!!
    Οτι αλλο θελεις ρωτα! Εδω ειμαι εγω!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    ουφ πολυ χαρηκα με αυτο που μου ειπες Γλαυκη!!!!!!!:smilegrin:
    σχεδον μαζι θα την κανουμε τελεια!:thumbup: εγω ειμαι 35 χρονων υψος 1 62 και σημερα ειμαι 133 τα κιλα μου τα εχω 10 χρονια σταδιακα απο διαφορα προβληματα τα αεπκτησα και δεν μπορεσα ποτε να τα ξεφορτοθω παρα μονο να τα πολλαπλασιασω:sniffle:
    σκεφτομαι να κανω το sleeve και ο λογος ειναι οτι δεν θελω να πινω τοσες βιταμινες για ολη μου τη ζωη....ετσι λεω εγω τωρα γιατι το εχει κανει και ενας φιλος μου και τα εχει παει εξαιρετικα...επισης εχω και φιλο που εκανε παρακαμψη πριν 4 χρονια στον Καλφ και αυτη τη στιγμη εχει παρει 30 κιλα τρωει παρα πολυ τα ειχε παει πολυ καλα και το λεει και ο ιδιος οτι ειναι δικο του λαθος γιατι δεν κανει αυτα που του λεει ο γιατρος...παντως μου εχει πει τα καλυτερα για τον γιατρο....
    οποτε το καλυτερο μαλον ειναι να τα πουμε με τον καθηγητη και να μας πει γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη:wink2:
    παντως ειμαι πολυ φοβισμενη πολυ αγχωμενη...εχω προβληματα και με την περιοδο μου και μετα απο ενα χρονο θα προσπαθησω να κανω παιδακι με εξωσωματικη γιατι τωρα με τοσα κιλα δεν με αφηνουν....εχω δρομο πολυ μπροστα μου:wow:
    επισης θα ηθελα να σε ρωτησω την γνωμη σου για τις πλαστικες μετα τι γινεται με αυτο και που τις κανουν???
    και οταν λες υπαρχουν τοπικ πως μπορω να επικοινωνησω???ειμαι λιγο ασχετη απ οτι καταλαβαινεις χα χα χα:smilegrin:

    παρ ολ αυτα σου ευχομαι να πανε ολα καλα ειναι υπεροχο μετα απο τοσο καιρο αναμονη επιτελους θα γινει αυτο που ονειρευομαστε σου ευχομαι καλη ''λευτερια'' με ενα πονο (χαχα) και να αναρρωσεις με τον καλυτερο τροπο...πραγματικα ειναι υπεροχο να μιλαω με ανθρωπους που εχουν το ιδιο προβλημα με μενα!!! που ζουσα τοσο καιρο? εχω φαει τοσο κοινωνικο ρατσισμο ειναι φοβερο shocked2:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by -wow-
    Ξερω για ετομο που ηταν 280 στο Ριο και του εκανα με ανοικτη τομη, τα κιλα του ομως δεν συγκρινονται με τα δικα σου!
    Δεν νομιζω να σου κανουν ανοικτη τομη, εκτος και αν το θεωρησει ο γιατρος οτι πρεπει αλλα λογικα πρωτα θα δοκιμασει λαπαροσκοπικα!
    Εγω που ειχα και θεμα στο στομαχι μου ολοι οι γιατροι που ειχα ρωτησει ελεγαν με ανοικτη τομη απο τον αφαλο ως το στηθος! Ο γιατρος μου που ειχε ξαναχειρουργησει ασθενη με λιπωμα στο στομαχι μου λεει οχι κοριτσι μου λαπαροσκοπικα θα την κανουμε, ετσι και εγινε!
    Εχω κανει σληβ σε συνδιασμο με μικρο μπαι πας αλλα στην ουσια ειναι μπαι πας!! Δεν πονεσα καθολου, μονο τις πρωτες 4 ωρες μεχρι να σηκωθη και να περπατησω ηταν τενωμενη κοιλια και εντερα (μην φανταστεις πολυ!) και ενιωθα μια δυσφορια!
    Η πλακα ηταν την πρωτη φορα που σηκωθηκα αρχιζα και κλαψουριζα γιατι νομιζα οτι μολις σηκωθβ θα πεσουν τα οργανα μου κατω!!! Χαχααχαχαχχ!! Ενα τραβηγμα απο τα ραμματα ενιωθα, και 10 μερες μετα που εβγαλα και τα ραμματα ημουν λες κΘ δεν εχω κανει ποτε επεμβαση!!
    Οτι αλλο θελεις ρωτα! Εδω ειμαι εγω!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    :crazy:ΟΥΦ ΑΣΧΕΤΗ ΕΙΜΑΙ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΒΗΣΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ!!!!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!
    ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ!!!!!! ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΔΙΑΓΝΟΣΘΗΚΑ ΜΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΕΙ ΠΑΡ ΟΛ ΑΥΤΑ ΔΟΥΛΕΨΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ...ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΟΣΟ ΤΗΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑuzzled:
    ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΓΩΝΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!!!!!! ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΡΑΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΖΑΛΑΔΕΣ ΜΕ ΕΜΕΤΟΥΣ κλπ???
    και παλι χιλια ευχαριστω να σε εχει ο θεος καλα!!!!!!!!!!!:love:

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    pm60 άντε με το καλό!ξέρω αρκετά άτομα στα δικά σου κιλά που το έκαναν λαπαροσκοπικά στο ρίο!μην αγχωνεσαι ο καθηγητής πάντα εφόσον έχει περιθώριο επιλέγει το λαπαροσκοπικό!εξαρτάται κ πως είναι ο σωματότυπος του καθένα μας,αλλά είσαι στα καλύτερα χέρια!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    ααα εγώ τον πρώτο μήνα ούτε ζαλάδες είχα,ούτε εμετούς,ούτε καμία δυσκολία απλά βαρέθηκα τα πολτοποιημένα κ τις τελευταίες ημέρες μάσαγα υπερβολικά κάθε μπουκιά μ κ μετά κατάπινα!πόνο επίσης δεν μπορώ να πω πως είχα εκτός από τα ράμματα της παροχέτευσης!

  12. #12
    Παρακολουθω τον εαυτο μου αλλα και γενικοτερα καθενα που ετοιμαζεται να κανει το μεγαλο βημα,ειναι εκπληκτικο που εκει που οσο διαρκει η διαδικασια και τρεχεις με τα χαρτια και τα διαφορα εισαι τοσο ηρεμος τοσο ησυχος και μολις μπαινεις στην τελικη ευθεια αντι να χαιρεσαι ανχονεσαι απ το πουθενα δεν κοιμασαι λες τα σκεφτηκα καλα ειναι η σωστη αποφαση κι αν...... ??
    Ο κοινωνικος ρατσισμος ειναι μεγαλο θεμα ειδικα αν προερχεται ακομα και απο την οικογενεια μεσα..πολυ σκληρο πραγμα...εκει που πας να κανεις ενα βημα μπροστα κανεις δυο πισω!! δυστηχως ομως δεν νομιζω να εκληψει ποτε απ την κοινωνια μας....αλλα τωρα πρεπει να προσπαθησουμε να δουμε το κατι θετικο...Ειμαστε εδω,εχουμε συνηδιτοποιησει οτι δεν ειμαστε καλα...οτι θελουμε βοηθεια για να το πετυχουμε....κανουμε ηδη τα πρωτα βηματα για το στοχο μας..και εχουμε και την συμπαρασταση ο ενας του αλλου εδω μεσα...θα γινουμε δυνατοι και θα τα καταφερουμε και τοτε καημενοι θα ναι αυτοι και οχι εμεις!!!
    Καλη μας αρχη και ολα να μας πανε καλα!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    Originally posted by aggeloydaki
    ααα εγώ τον πρώτο μήνα ούτε ζαλάδες είχα,ούτε εμετούς,ούτε καμία δυσκολία απλά βαρέθηκα τα πολτοποιημένα κ τις τελευταίες ημέρες μάσαγα υπερβολικά κάθε μπουκιά μ κ μετά κατάπινα!πόνο επίσης δεν μπορώ να πω πως είχα εκτός από τα ράμματα της παροχέτευσης!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    102
    τι τελεια απο εχθες εχω ηρεμησει παρα πολυ ειναι πολυ σημαντικο να ακουω τις εμπειριες σας!!!!! μπραβο σε ολους περιμενω με αγωνια:bouncy:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    Posts
    685
    kali epituxia koritsara mou, den tha vrethoume pote giati ego pleon den meno ellada kai tha tin kano stin Ollandia alla eimai sto perimene..exo to ok alla tha me paroun 3 bdomades prin tin epemvasi tilefono gia na mou dosoun na pino san trofi ena milk sake gia na xathoun kai merika kila prin tin epemvasi episis gia na miothi to lipos sto sukoti mou. Me piasane ta klamata tora pou diavaza to post sou. elega ston suntrofo mou 'ma toulaxiston ekei kseroun pote tha ginei i epemvasi tous , esto na me pernan tilefono na mou legane tin imerominia kai as itan kai ton septemvi (to argotero pou tha tin kano einai ton septemvri) oxi etsi na kathome se anamena karvouna..den tha er8o stin ellada gia auton ton logo episis ..giati perimeno....etsi den mporo na fao kai ena fai tis prokopis Elliniko prin tin epemvasi ..den tha fao to fagaki tis manoulas mou, oute psarakia, oute xtapodaki...oute tipota...;(

    Pantos gia sena sou euxome ta kalutera kai oi skepsis mou tha einai mazi sou, edo tha eimaste kai tha ta leme

    koritsia ti pirate mazi sas sto nosokomio? edo tha me kratisoun 3 meres ektos kai an patho kati (pureto, diafugi klp) kai me kratisoun parapano.

Page 1 of 29 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •