ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΒΑΡΟΥΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    538

    ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΒΑΡΟΥΣ

    καλημερααααααα!!!

    ορμομενη απο καποια αρθρα που βρηκα στο internet θα ηθελα να κανουμε ενα τοπικ σχετικα με το θυροειδη και την αποτυχια η επιτυχια να χασουμε βαρος . εχω παραθεσει και ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο σχετικα. εγω εχω hashimoto υποθυροειδισμο απο 20 χρονων περιπου και τωρα ειμαι 36. τα χω δει ολα και τρελλο αδυνατισμα και δυστυχως παχυσαρκια . επειτα απο ενα χειρουργειο γυναικολογικης φυσεως δυστυχως επαθε black out o θυροειδης μου!!! τη Παρασκευη επιτελους εχω ραντεβου με την ενδοκρινολογο και θα δει τις εξετασεις.

    θα χαρω να ακουσω απο σας.

    http://thyroid.about.com/cs/dietweig...singweight.htm

    επισης ενα ενδιαφερον αρθρο για τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα της ατκινς οσον αφορα το θυροειδη.


    http://thyroid.about.com/u/reviews/l...roid-Patients/.

    αντε να ανταλλαξουμε ιδεες κοριτσια!!:starhit:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    273
    Will a low carb diet ruin my metabolism?
    Σε μία έρευνα δώσανε δίαιτα χαμηλή σε θερμίδες σε γυναίκες που ακολουθούσαν ατκινς/low-carb και σε γυναίκες που ακολουθούσαν μια κανονική δίαιτα, αλλά και οι δύο ομάδες έτρωγαν τον ίδιο αριθμό θερμίδων (αν θυμάμαι καλά 1100) Μετά εξετάσανε τον θυροειδή και στις δύο ομάδες. ʼτομα και στις δύο ομάδες είχαν εμφανίσει υποθυροειδισμό σε ίδιο ποσοστό.

    Παρ'ότι οι περισσότεροι δεν έχουμε θυροειδή, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αποκτήσουμε (προσωρινά) όταν κάνουμε στερητική δίαιτα πολύ χαμηλή σε θερμίδες (ή παίρνουμε χάπια που μειώνουν την απορροφητικότητα του εντέρου βλέπε xenical) ασχέτως του ονόματος δίαιτας και αριθμού φανς :tumble:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    144
    δύσκολο να έχεις υποθυρεοειδισμό και να προσπαθείς να χάσεις βάρος.
    εγώ αν κρίνω από η δική μου εμπειρία, όταν είναι καλά ρυθμισμένος με χάπια είμαι ΟΚ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •