ΡΑΓΑΔΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: ΡΑΓΑΔΕΣ

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    27

    ΡΑΓΑΔΕΣ

    Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση: Εχω χάσει αρκετα κιλά, πάνω απο 20, και τη χαλάρωση την αντιμετωπίζω με γυμναστήριο, δεν εχω ιδιαίτερο θέμα. Κυτταρίτιδα δεν έχω σχεδόν καθόλου (πολύ - πολύ νερό κ κρύα μπάνια, κορίτσια!). Τί θα κάνω με τις ραγάδες, όμως; Εχω πάρα πολλές στην κοιλιά, και στη μέση (όχι στα πόδια). Απ όσο ξέρω, δε φεύγουν ποτέ, σωστά;; Είναι αντιαισθητικές οι άτιμες... Πέρα απο την αισθητική χειρουργική, έχετε καμία πρόταση για καμία κρεμα πχ που να κάνει δουλειά; SOS! Ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Nantioula, με ένα απλό google μπορείς να βρεις διευκρινιστικές πληροφορίες,

    π.χ. http://www.e-gynaika.gr/beauty/stretch-marks/

    Όλες οι γυναίκες έχουμε ραγάδες! Πρέπει να μάθουμε να ζούμε μ'αυτές και να αγαπάμε το σώμα μας!
    Όσο γίνεται σωστή διατροφή και άσκηση, πολύ νερό και πάνω απ'όλα καλή διάθεση!

    Ελπίζω στο άμεσο μέλλον να μπορούμε, μέσα από την εξελιγμένη κοσμητική ιατρική, να τις εξαλείψουμε! :dork:

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    27
    Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ναι, ξέρω, έχω διαβάσει κάποια πράγματα κι έχω ενημερωθεί λιγάκι. Ο λόγος που έκανα την ανάρτηση είναι για να ακούσω πώς το αντιμετώπισαν κι άλλες κοπέλες:

    πχ Υπάρχουν όντως κρέμες που εξαλείφουν τις ραγάδες ή ό,τι ακούμε να διαφημίζεται είναι ψέμα;

    ¨Η, αν διαβάζει καμία κοπέλα που έχει προβεί σε πλαστική επέμβαση, ας μου πέι παρακαλώ πόσο κόστισε,πόσο καιρό έκανε να αναρρωσει κτλ.

    Ευχαριστω και πάλι!!!

  4. #4
    και εγώ έχω πολλές αλλά όταν χρησιμοποιούσα ένα λάδι αρκετές ήταν πολύ καλύτερα!!!το λαδί ονομάζεται bio oil και το είχα πάρει απο το amazon
    τώρα είμαι στα -17 και έχω μεγάλη χαλάρωση στα χέρια!πάω curves και κάνω zumba αλλά η χαλάρωση δεν πάει καλά!καμία ιδέα?.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    404
    Καλημέρα.....θεωρώ ότι πέρα από το zumba χρειάζεται να κάνεις κ βαράκια ...ειδικά για τα χέρια που είναι δύσκολο σημείο.....
    το λάδι που λες στα πόσα είναι??βοηθάει κ στις λευκές ραγάδες??
    κ επίσης πόσα δίνεις το μήνα στα CURVES???

  6. #6
    Καλημερα και απ μενα!!

    Ο δικος μου γιατρος ειπε οτι χανοντας κιλα παρατηρειται χαλαρωση κυριως στα χερια και στην κοιλια... και μου προτεινε βαρακια για τα χερια και κιλιακους για την κιλα...

    Με τις ραγαδες δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε πολλα...ειναι θεμα δερματος του καθενος αλλα μηπως και πολλοι αδυνατοι ανθρωποι δεν εχουν??!

  7. #7
    Originally posted by ada_gia_pada
    Καλημέρα.....θεωρώ ότι πέρα από το zumba χρειάζεται να κάνεις κ βαράκια ...ειδικά για τα χέρια που είναι δύσκολο σημείο.....
    το λάδι που λες στα πόσα είναι??βοηθάει κ στις λευκές ραγάδες??
    κ επίσης πόσα δίνεις το μήνα στα CURVES???
    δεν ξέρω τι ασκήσεις να κάνε με τα βαράκια!!! το λάδι βοηθάει και στις λευκές ραγάδες είναι πολύ καλό μπές στο amazon να δείς τιμές!
    στο γυμναστήριο έχω κάνει εξάμηνο και δίνω 33 το μήνα και είναι και 50 η εγγραφή!:smirk:

  8. #8
    [/quote]
    δεν ξέρω τι ασκήσεις να κάνε με τα βαράκια!!! [/quote]

    μπες στο google η στο youtube και κανε αναζητηση θα βρεις πολλα νομιζω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    404
    yianzy στο γυμναστήριο που πας δεν σου λέει κάποια γυμνάστρια τι ασκήσεις να κάνεις???μου κάνει εντύπωση που με μόνο -17 κιλά έχεις πολύ χαλάρωση όπως λες!!!αν επιτρέπεται τη ηλικία έχεις?
    αν σου είναι εύκολο στείλε μου λίγο το link από το bio oil στο amazon γιατί μπήκα κ είδα πολλά...αν μπορείς στείλε μου το συγκεκριμένο που έχεις πάρει...

    εμένα μου είπαν κ πήρα ένα μείγμα από το φαρμακείο το percutalfa k airol το οποίο βοηθάει όταν αδυνατίζεις να μην κάνεις άλλες ραγάδες...μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλή..την βάζω αλλά δεν έχω δει κάτι γιατί δεν έχω κάνει επέμβαση ακόμα!!!

  10. #10
    ada αυτό είναι το link που ζήτησες! http://www.amazon.co.uk/Bio-Oil-Scar...1816943&sr=8-2

    Έχω αρκετή χαλάρωση στα χέρια αλλά ξεκίνησα βαράκια extra απο το γυμναστήριο!! είμαι 27 χρονών :duh:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    404
    Σέυχαριστώ πολύυυυυ....
    Εντωμεταξύ είσαι πολύ μικρή για να έχεις μεγάλη χαλάρωση στα μπράτσα...πέρα από τα βαράκια να κάνεις κ τα μηχανήματα με βάρη...το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι αυτό που σου ξαναείπα να μιλήσεις με την γυμνάστρια ή τον γυμναστή...ξέρουν καλύτερα να σε συμβουλέψουν....
    το λάδι σε πόσες μέρες το φέρνουν κ κάθε πότε το βάζεις???

  12. #12
    εγώ το έβαζα πρωί βράδυ! δεν αργεί πάρα πολύ νομίζω σε μια εβδομάδα θα το έχεις!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    404
    Μου είπε ο αδερφός μου ότι είναι αρκετά λεφτά τα έξοδα αποστολής στο amazon....ισχύει???

  14. #14
    δεν ξέρω εγώ πάντα παραγγέλνω πολλά πράγματα μαζί και τα μεταφορικά είναι δωρεάν!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202
    Καλησπέρα σε όλους!!υπάρχει κανένα νεότερο με το θέμα των ραγάδων...σα να γίνονται πολλές σιγά σιγά.....Βοήθεια!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •