ΕΠΕΙΓΟΝ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: ΕΠΕΙΓΟΝ!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    6

    ΕΠΕΙΓΟΝ!

    Γεια σας! Με λένε Αναστασία και είμαι 17 χρονών. Μετά από μέρες συνεχόμενου ξυρίσματος στην ευαίσθητη περιοχή, κόπηκα 2 φορές στο δεξί χείλος του αιδοίου μου. Δεν έδωσα σημασία μιας και έχω ξανακοπεί. Σήμερα όμως, που ήρθε το αγόρι μου στο σπίτι μου και το προχωρήσαμε (δάχτυλο) ενώ στην αρχή δεν ένοιωσα κάποια ενόχληση. Μισή ώρα αφότου είχαμε σταματήσει εκείνος ξαναπροσπάθησε, εκείνη την στιγμή ένοιωσα αφόρητο πόνο. Κοιτάξαμε τα γεννητικά μου όργανα και συνειδητοποιήσαμε ότι το δεξί μου χείλος είχε πρηστεί σε σημείο που να έχει τετραπλασιαστεί. Έχω ακόμα έντονες ενοχλήσεις και η οποιαδήποτε τριβή μου προκαλεί έντονους πόνους. Τι μπορεί να είναι και πώς το αντιμετωπίζω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Αναστασία, θα ελεγα οτι η ερωτηση σου θα πρεπει γινει σε εναν γιατρο ...φανταζομαι αρχικα στο γυναικολογο σου κ βλεποντας κ κανοντας.
    φορουμιατρικη εγω τουλαχιστον δεν ξερω...
    περαστικα παντως κ ελπιζω να ειναι κατι που θα περασει συντομα!

    ....καλο θα ειναι πρωτα να το συζητησεις με τη μητερα σου... δεν ειναι αλλωστε κατι που θα πρεπει να ντραπεις να της το πεις... απο το ξυρισμα εγινε οκ... ατυχημα ηταν, οχι κ τοσο δυσκολο να συμβει...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    6
    Εχω στειλει προσωπικο mail σε γιατρο για να προσδιορισω το προβλημα, και αν δω οτι δεν υποχωρει μεσα στις επομενες μερες εχω σκοπο να επισκεφτω καποιον ειδικο. Ειπα να το δημοσιευσω κι στο forum σε περιπτωση που καποια εχει αντιμετωπισει την ιδια κατασταση. Σ'ευχαριστω πολυ παντως:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    :) ok γλυκεια μου! παντως για το μπικινι ξεχνα το ξυραφακι καλυτερα... υπαρχουν κι αλλοι τροποι αποτριχωσης για την ευαισθητη περιοχη!

    φιλια κ περαστικα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    6
    Το θεμα ειναι οτι δεν προκληθηκε με το ξυρισμα..;/ Προκληθηκε με τα δαχτυλα του γιατι φανταζομαι δεν θα ηταν και οτι πιο καθαρο και πανω σε πληγη το εκανε χειροτερο.. Γι' αυτο θεωρω οτι ειναι κατι σε μολυνση :S

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    α, μαλιστα... πλενουμε κ κανα χερακι πεστου κι ας ξενερωσει... προστατευσε το σωμα σου... γιατι τωρα ηταν ενα βρωμικο χερακι αυριο μπορει να ειναι μια επαφη χωρις προφυλακτικο κτλ κτλ κτλ... καλυτερα ξενερωτη για καποιους, παρα π.χ. οροθετικη!!!!
    αντε περασαν τα 10 λεπτα κηρυγμα χαχαχαχα
    απλως θελω να σου πω οτι ειμαστε υποχρεωμενοι να σεβομαστε κ να προστατευουμε το σωμα μας κ τον εαυτο μας γενικοτερα... (κι αυτο κολλαει πολυ κ με τις διατροφικες διαταραχες ;) ) :rolleyes: good night!!! sleep tight! :)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    6
    Εχεις δικιο:) Οπως και να χει σε ευχαριστω παρα πολυ για την προσοχη και το ενδιαφερον σου:) καληνυχτα και σε εσενα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    πρεπει να πας στον γυναικολογο και να παρεις την θεραπεια που θα σου δωσει!!! μην το αφησεις γιατι μπορει τα συμπτωματα να σου φυγουν αλλα το μικροβιο εαν υπαρχει μικροβιο να παραμενει στον οργανισμο σου....!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    6
    Σας ευχαριστω πολυ και τις δυο:) Αυτο λογικα θα κανω.. αν και εχει πλεον ξεπρηστει αισθητα και η διαφορα ειναι αμελητεα! Να στε καλα που βοηθησατε σας ευχαριστω και παλι :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    chania , herakleion
    Posts
    207
    δεν κανει τιποτα! καλη τυχη και ευχομαι να ειναι κατι πολυ μικρο!!!!!:bigsmile:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •