Στοίχημα για τον Ιούλιο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773

    Στοίχημα για τον Ιούλιο!!!

    Γεια σας σε ολους και καλο μηνα!!!

    Χθες ξυπνησα με μια μονο σκεψη στο μυαλο μου: ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!

    Εβαλα λοιπον μια προσωπικη προκληση για τον εαυτο μου, που θελω να μοιραστω μαζι σας:

    Τον Ιουλιο θελω:
    1. Να κανω γυμναστικη - κολυμβητηριο τουλαχιστον 5 φορες την εβδομαδα
    2. Να γραφω καθημερινα τι τρωω και να προσεξω παααρα πολυ την διατροφη μου
    3. Να πινω 2 λιτρα νερο την ημερα
    4. Να χασω 4 κιλα

    Ετσι θα γραφω καθημερινα εδω την προοδο μου!! Οποιος θελει να μπει μαζι μου σε αυτο το στοιχημα, ευπροσδεκτος!!

    Σημερα λοιπον ειμαι 86,9 και ξεκιναω δυναμικα να κερδισω το στοιχημα με τον εαυτο μου!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    259
    Καλημέρα Brazil! καλό μήνα!
    καλή επιτυχία!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    31
    Καλημέρα! Καλό μήνα!! Καλή δύναμη και ναι! μπορείς να το κάνεις!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Ευχαριστω-ευχαριστω!! ΘΕΛΩ να το κανω!! :bouncy:

    Ξεχασα να γραψω οτι χθες πηγα γυμναστηριο και εκανα 30' διαδρομο, 10' ελλειπτικο και οργανα! Σημερα θα παω κολυμβητηριο!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    μπράβο βραζιλιανάκι!! και εγώ μαζί σου!!!! συνήθως χάνω 1.5-2 κιλά αλλά αυτό το μήνα αν έχανα 3-3.5 θα ήταν τέλεια!!!

    και εγώ πήγα σήμερα γυμναστήριο έκανα μια ωρίτσα διάδρομο!!


    καλά μας αποτελέσματα!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    8essaloniki
    Posts
    1,016
    μπραβο βραζιλιανα! παμε δυνατα!!!
    εχω αρχισει κι εγω προσπαθεια!!! κραταω το δικο μου ημερολογια στο τοπικ ''ημερολογιο 200 ημερων''.αν θελεις μπορουμε να ελεγχουμε η μια την αλλη.εγω να μπαινω να σε ελεγχω εδω και εσυ στο ημερολογιο μου!!!
    θελω πολυ να τα χασουμε και οι 2 τα κιλα γιατι νομιζω οτι πλεον ειμαστε απο τις αρχαιοτερες εδω μεσα............

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    273
    Originally posted by karen1985
    μπράβο βραζιλιανάκι!! και εγώ μαζί σου!!!! συνήθως χάνω 1.5-2 κιλά αλλά αυτό το μήνα αν έχανα 3-3.5 θα ήταν τέλεια!!!

    και εγώ πήγα σήμερα γυμναστήριο έκανα μια ωρίτσα διάδρομο!!


    καλά μας αποτελέσματα!!!
    πώς αντέχεις τόσο πολύ τρέξιμο?
    Μια φίλη μου παίζει ποδόσφαιρο, δεν έχει πρόβλημα πάχους και τρέχει μία ώρα καθαρά
    Εγώ δεν τα καταφέρνω με τίποτα
    Μπορώ να περπατάω πολλές ώρες (κάνω πεζοπορία μου αρέσει πολύ) αλλά όταν πάω για τρέξιμο τρέχω 3 λεπτά, σταματάω, 5 λεπτά διάλειμμα περπατημα, μετά άλλα 3 λεπτά τρέξιμο, μετά πάλι περπατημα. Έτσι κάνω γύρω στην 1 ώρα αλλά ζητημα να έχω τρέξει τα 15 λεπτά από τα 60, στην αρχή μάλιστα άντεχα μόνο 3 λεπτά και τέρμα οποτε πάλι καλά που αντέχω να ξαναξεκινήσω για άλλα λίγα λεπτά και μετά πάλι από την αρχή
    :wow: εσύ τι κάνεις και τα καταφέρνεις? παίρνεις βιταμίνες? στα πόσα κιλά ξεκίνησες να τρέχεις? κάθε πότε τρέχεις? δεν σε πονάνε οι αρθρώσεις σου? όταν το παρακάνω με το τρέξιμο καίνε τα γόνατα μου και οι πατούσες μου και αναγκάζομαι να παίρνω παυσίπονο.
    Πάντως πρέπει να πω ότι όταν ξεκίνησα αυτό το ο-θεός-να-το-κάνει τρέξιμο άρχισα να χάνω κιλά με πολύ πιο γρήγορο ρυθμό, σχεδόν βδομάδα και κιλό χωρίς δίαιτα. Δεν πίστευα τη ζώνη και την ζυγαριά μου. Το προτείνω ανεπιφύλακτα για το στοίχημα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    WoNdErLaNd
    Posts
    1,422
    Μπραβο Βραζιλιανακι τελειο το προγραμμα!!
    Και εγω τωρα που θα ερθω Ελλαδα σκεφτομαι να αρχισω κολυμπι (εχω να κολυμπισω 7 χρονια!!) αλλα σκεφτομαι που θα βρω στολη δυτη να μου κανει!!! Χαχαχαχαχαχ!!!
    Και μια τελειως απομερη παραλια!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Ευχαριστω πολυ, καλη συνεχεια κι σε εσας! Koritsaki εχεις δικιο, ειμαστε απο τις αρχαιοτερες, αντε να μας δω!! Karen1985 μπραβο, ξεκινα κι εσυ δυναμικα το στοιχημα!!

    Σημερα πηγα κολυμβητηριο 1 ώρα και εκανα 2000μ!!! Νιωθω πολυ ωραια!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Σημερα ξυπνησα 86,5, -400γρ δηλαδη! Σημερα δυστυχως λογω ενος γαμου, δεν θα προλαβω να κανω γυμνααστικη, αλλα σιγουρα αυριο!! Φιλια σε ολους!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Καλημερα κι απο εδω! Σημερα παλι στα ιδια και σημερα θα παω κολυμβητηριο για 1 ωρα και θα κανω 2000μ!! Στο γαμο λιγο ξεφυγα διατροφικα, αλλα δεν πειραζει, εδω ειμαστε παλι!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Volos
    Posts
    303
    δεν πειράζει!!! (btw πες μου το μικρό σου!) σε γάμο πήγες, το κομματάκι τούρτας έπρεπε να το δοκιμάσεις!!

    εγώ αυτή τη βδομάδα μέχρι στιγμής πάω καλά, κάνω κάθε μέρα 1 ώρα διάδρομο και θέλω να πιστεύω καλή διατροφή! το μόνο που μένει είναι να φανεί και στη ζυγαριά!

    καλό κολύμπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Καλημερα κι απο εδω!! Σημερα παλι στα ιδια 86,5.... πω πω αυτο το νουμερο με τρομαζει πραγματικα, θελω πολυ γρηγορα να φυγω απο τα 80κατι...
    Θα παω παλι κολυμβητηριο και σημερα και θα κανω 1 ωρα και 2000μ!! Θα γραψω και πιο μετα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    92
    :love:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    βραζιλιανακι καλησπέρα! τι διατροφη ακολουθεις?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •