CIPRALEX Τι γνωριζεται?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    CIPRALEX Τι γνωριζεται?

    Τελικα πηγα στην γιατρο και τις ειπα οτι πηρα εμ τα σεροξατ 4 κιλα και ειχα πολα νευρα και ναυτιες και μου εγραψε τα cipralex τα οποια ειναι 4 φορες πιο ελαφρια απο τα προιγουμενα.Μ οε ειπε να περνω μισο χαπι καθε πρωι ειναι των 10 μγκρμ.Αντε αν δουμε .Παντος χερομαι με τις σημερινες εξελιξεις γιατι περιμενα να μ γραψει πιο βραρια φαρμακα .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    καλωσήρθες στο κλαμπ!
    είναι ουαου το CIPRALEX, μου \'χει κάνει πολύ καλό κ καμία απολύτως παρενέργεια, με διατηρεί αν κ μια μικρή απελπισία την πέρασα, μπορώ όμως να πώ οτι σε γενικές γραμμές με βοήθησε αρκετά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ποσο καιρο τα επερνες?εγω 2 μηενς σινολο επερνα σεροξατ και μετα παροξετινη τα ιδια ειναι δλδ ,και τωρα αυτα.θα μ κοβουν και τηην ορεξη μ ειπε γιατι πηρα 4 κιλα με τα αλλα.αυτα που περνω τωρα ειναι τα πιο ελαφρια στην κατηγορια τους ετσι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και κατι ακομα .στυο βιβλιαριο η γιατρος μου μου εγραψε στην διαγνωση \"καταθλιψη\".Δεν ειχα ποτε κατα8λιψη απλα με τους πανικους αρχησα να εχω μια πολυ ελαφρια μπορω να πω.μ φενετε περιεργο π μου γραψε φαρμακα για κατα8λιψη αφου ο βασικος λογος π περνω τετια φαρμακα ειναι η διαταραχη πανικου.αλλα γραφει οτι κανει για τους πανικους.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    είναι εσκιταλοπραμη, αντικαταθλιπτικά στην ομάδα των επιλεκτικών αναστολέων επαναπρόσληψης σεροτονίνης (SSRI). αν ρίξεις μια ματιά στις οδηγίες γράφει ότι χρησιμοποιείται κ για διαταραχές πρόσληψης τροφής, αλλά δεν ξέρω.. εγώ το ίδιο τρώω.. χαχα
    όμως σταμάτησε η εντονη θλίψη που μου κοβε τα πόδια κ δεν μπορουσα να κάνω τίποτα. τα παίρνω 1 μήνα σχεδον κ συνεχίζω, αλλά το πιο ευχάριστο είναι που δεν έχει παρενέργειες κ δεν αφήνει την διάθεση να φτάσει στ\'ακρα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    μάλλον δεν θυμάσε... είχαμε μιλήσει πάλι για τα συγκεκριμένα φάρμακα κ είχα κάνει τοπικ γιατι κ γω δεν γνώριζα.. πέρα απο το διάστημα πλεον που τα παίρνω
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=3281

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    διαταραχη τροφης?εγω εχω κατι σαν βουλιμια ευχομαι να ελατωσει την μεγαλη ορεξη για φαγητο που εχω.Ειχα χασει απο τον νοεμβριο 12 κιλα και τωρα πηρα τα 4 πισω ευχομαι να μ κοψουν την ορεξη οπως μ ειπε η γιατρος μου και να μην εχω ναυτιες και νευρα.3 μηνες 8α τα απρω κ 8α τα κοψω μονη μου μετα λολ.δεν εχουν παρενεργεις γιατι απλα ειναι πολυ ελαφρι φαρμακο.εγω περνω 5 μιλιγραμ την ημερα μονο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ααα για 5 μιλάμε.. ξέρεις αν σκεφτεις ότι 20 είναι η μέγιστη.. τότε δεν είναι τόσο ελαφριά όσο θα θέλαμε, σίγουρα όμως υπάρχουν κ πιο ισχυρά. κάνουν δουλειά, αυτό έχει σημασία. εμένα δεν μου μείωσαν την όρεξη κ με βοήθησαν πολύ να είμαι τυπική στις υποχρεώσεις μου που είχα παραμελήσει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    χερομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    πωπω νιωθω πολυ καλα ακομα δεν προλαβα να τα απρω.μισο πηρα κ ειμαι τελεια!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    πωπω νιωθω πολυ καλα ακομα δεν προλαβα να τα απρω.μισο πηρα κ ειμαι τελεια!

    αρα στο μυαλο σου δεν ειναι οτι με τα φαρμακα γινεσαι καλα??λεω εγω τωρα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    μπορει λολ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    εεε maria... δεν σηκώθηκες διαφορετικά απο το κρεββάτι σου σήμερα; με το συγκεκριμένο φάρμακο κ γω μετά απο μερικές ώρες αφου το πήρα αισθανθηκα μια ηρεμία κ ανάγκη για ύπνο, ύστερα όταν ξύπνησα δεν μπορούσα να πιστέψω ότι αισθανόμουν καλά.. δεν κράτησε για πολλές μέρες.. στην αρχή μόνο, αλλά για όσο ήταν το ευχαριστήθηκα κ τώρα είμαι ευχαριστημένη γιατί βλέπω ότι με διατήρει κ είναι μεγάλη υπόθεση. δεν πρέπει να \'ναι μόνο στο μυαλό.. λολ κ απο μένα!!! χαχα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    αν ηταν στο μυαλο δεν 8α υπιρχαν τα φαρμακα μα τι λεμε τωρα.ναι ετσι ακριβως αισ8ανομαι αλλα γιατι δεν κραταει συνεχια?μωρε εγω παντα ετσι ενιωθα πριν αρχισουν οι κρισεις ,ειμαι και ειμουν αισιοδοξο και δυναμικο ατομο και δυνατος χαρακτηρας και σε οποιον τυχεναν ολα αυτα τα ιδια θα πα8ενε δεν περασα κ λιγα κ εκτος αυτο η γιατρος μ ειπε οτι ειναι κληρονομικο.εχει κ ο πατερας μ κατι παρομοιο σε πολυ μικτροτερο βα8μο ομως απλα εμενα οι συγκιριες κανανε να π[α8ω εντονες κρισεις κ να χρειαστω φαρμακα.σκευτωμαι μστρουμφ να τα απρω κανενα 3μηνο και να τα σταματησω μονη μ σιγα σιγα.....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Originally posted by mstrouf
    εεε maria... δεν σηκώθηκες διαφορετικά απο το κρεββάτι σου σήμερα; με το συγκεκριμένο φάρμακο κ γω μετά απο μερικές ώρες αφου το πήρα αισθανθηκα μια ηρεμία κ ανάγκη για ύπνο, ύστερα όταν ξύπνησα δεν μπορούσα να πιστέψω ότι αισθανόμουν καλά.. δεν κράτησε για πολλές μέρες.. στην αρχή μόνο, αλλά για όσο ήταν το ευχαριστήθηκα κ τώρα είμαι ευχαριστημένη γιατί βλέπω ότι με διατήρει κ είναι μεγάλη υπόθεση. δεν πρέπει να \'ναι μόνο στο μυαλό.. λολ κ απο μένα!!! χαχα
    Κατι αλλο αδιακρητο 8α ηθελα να σε ρωτησω.Με τους οργασμους και γενικα την ερωτικη διαθεση πως πας?Εγω μετα απο τα φαρμακα δεν μπορω να τελειοσω και γενικα δεν ειχα πολη ορεξη και πριν αυτα για να κανω ερωτα, τωρα ενα παραπανω.Ωρες ωρες απορω αν ειμαι γυναικα δλδ.Θυμαμαι στα 19-24 που γεννησα ειχα παρι μεχρι κ φαρμακα γιατι ειμουν εθησμενη αγρια στο σεξ και πηρα φαρμακα να ηρεμησω,και τωρα το αντι8ετο λολ
    Επισης χθες με το που πηρα τα φαρμακα αυτα οχι μονο εφτιαξε η διαθεση μου γενικα αλλα εκανα και σαν βλαμενη απο την χαρα μου.Οοσ για το στομα μου δεν σταματουσε.Αλλα αυτο που μου την δινει πιο πολυ ειναι τα πρωινα που ξυπναω απο ανεκαθεν μουτρωμενη και χωρις δια8εση ιδιαετερη .

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •